Strana 3 z 10 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 136

Téma: Nová galerie

Šéfredaktor DM / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    2

Citace Původně odesláno od Hupp Zobrazit příspěvek
    Takhle, komu nová podoba galerie nevyhovuje, samozřejmě si může vybrat ze spousty jiných. Jen si myslím, že by to byla škoda. Myslím, že k dokonalosti už mnoho nechybělo. Ty změny, co přišly, asi málokoho potěšily. Podle mě by mělo být prioritní pohodlné a nerušené prohlížení fotek. Tady jsou samé filmové pásy, jsou tam zbytečná okna, která se sice dají zavřít, ale stejně po nich zůstanou linky, nechci jít do detailů, ty už tady byly popsány, celkově mi to prostě přijde takové neuspořádané a chaotické. Před pár měsíci proběhla změna, kdy se název fotky přesunul větším písmem nad fotku. To mi přišlo jako dobré řešení, jenže nevydrželo dlouho. Proč? Taky zrušení anonymního hodnocení byla dobrá věc, změny dříve bývaly k lepšímu. Kdo ale chtěl třeba čtvercový náhled? Ano, podoba fotogalerie jistě není moje věc. Galerii ale vytvářejí taky lidé, kteří do ní přispívají, zmíněná komunita. Proto jsem toho názoru, že nejdřív měla předcházet diskuse a pak teprve úpravy.
    Musím znovu opakovat to, co jsem napsal před pár hodinami o pár příspěvků výše? Tohle je diskuze stále o tom samém a ve výsledku o ničem.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Tchutcho
    Registrace
    May 2010
    Fotografií
    1

Jenomže Vy zjevně diskutovat nechcete.Nikdy.Když jsem Vás vloni žádal,o úpravu anonymního hodnocení,tak se od Vás člověk žádný odpovědi nedočkal.Když už to bylo natolik nesnesitelný,tak jste s tím konečně něco udělal,ale nezapomněl jste se do mě pustit s tím,že Vás s tímhle akorát otravuju a že na takový kraviny nemáte čas.Jako kdyby to byla pro Vás obrovská námaha.Přitom stačilo jen tak málo.Jen taková malá vstřícnost a hlavně komunikace.Nakonec se to přeci vyřešilo a byl klid ode všech problémů.Jak jednoduchý.V tomhle případě se to opět opakuje.Nebudete s nikým o tom diskutovat,takhle jste to nasolil a basta.Takže mé přirovnání se psím žrádlem se nakonec potvrdí.Lidi,tady to máte,nadřel jsem se s tím,jako pes,mě se to líbí,nějakýmu vlezdoprdelkovi určitě taky,já jsem stvořitel,vy držte huby a jestli se vám to nelíbí,tak si běžte klidně jinam.Na ostatní názory reagujete s pousmáním a to,že to lidi takhle nechtějí,to Vás prostě vůbec nezajímá.No,stavíte se k tomu všemu fakt skvěle.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    2

Citace Původně odesláno od Tchutcho Zobrazit příspěvek
    Jenomže Vy zjevně diskutovat nechcete.Nikdy.Když jsem Vás vloni žádal,o úpravu anonymního hodnocení,tak se od Vás člověk žádný odpovědi nedočkal.Když už to bylo natolik nesnesitelný,tak jste s tím konečně něco udělal,ale nezapomněl jste se do mě pustit s tím,že Vás s tímhle akorát otravuju a že na takový kraviny nemáte čas.Jako kdyby to byla pro Vás obrovská námaha.Přitom stačilo jen tak málo.Jen taková malá vstřícnost a hlavně komunikace.Nakonec se to přeci vyřešilo a byl klid ode všech problémů.Jak jednoduchý.V tomhle případě se to opět opakuje.Nebudete s nikým o tom diskutovat,takhle jste to nasolil a basta.Takže mé přirovnání se psím žrádlem se nakonec potvrdí.Lidi,tady to máte,nadřel jsem se s tím,jako pes,mě se to líbí,nějakýmu vlezdoprdelkovi určitě taky,já jsem stvořitel,vy držte huby a jestli se vám to nelíbí,tak si běžte klidně jinam.Na ostatní názory reagujete s pousmáním a to,že to lidi takhle nechtějí,to Vás prostě vůbec nezajímá.No,stavíte se k tomu všemu fakt skvěle.
    Opět přeháníte, opakujete se a vůbec nereflektujete to, co jsem už v tomto tématu napsal.

Nebo Vám to skutečně musím psát znovu, protože jednou nestačí?

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Tchutcho
    Registrace
    May 2010
    Fotografií
    1

Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
    Opět přeháníte, opakujete se a vůbec nereflektujete to, co jsem už v tomto tématu napsal.

Nebo Vám to skutečně musím psát znovu, protože jednou nestačí?
    Ne,nemusíte.V pohodě...

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    2

Citace Původně odesláno od Tchutcho Zobrazit příspěvek
    Ne,nemusíte.V pohodě...
    Fajn, tak si znovu přečtěte tento příspěvek, protože už píšete naprosté nesmysly.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Pavel Olivík
    Registrace
    Sep 2010
    Fotografií
    8

Asi bych toho už nechal pánové...

Galerie je taková jaká je,taky mi vadí nějaké drobnosti,ale prostě jsem to překousl...Jsem rád,že tu můžu nakouknout na nějaké fotografie a popřípadě něco napsat...Návrat na tu galerii,kterou znáte není možný,tak to budete muset všichni překousnout...Tak mi přijde,že sem chodíte pořád hledat nějaké chyby místo toho aby jste se zaměřili na hlavní důvod proč sem všichni galeristé chodí...

Ale tak když Vás to baví,tak je to asi jedno...Stejně se nic nezměnní...

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    2

Citace Původně odesláno od Pavel Olivík Zobrazit příspěvek
    Asi bych toho už nechal pánové...

Galerie je taková jaká je,taky mi vadí nějaké drobnosti,ale prostě jsem to překousl...Jsem rád,že tu můžu nakouknout na nějaké fotografie a popřípadě něco napsat...Návrat na tu galerii,kterou znáte není možný,tak to budete muset všichni překousnout...Tak mi přijde,že sem chodíte pořád hledat nějaké chyby místo toho aby jste se zaměřili na hlavní důvod proč sem všichni galeristé chodí...

Ale tak když Vás to baví,tak je to asi jedno...Stejně se nic nezměnní...
    Pánové, už toho začínám mít docela dost, je to stále to samé dokola bez ohledu na to, že jsem k tomu napsal jasné vyjádření o aktuálním stavu.

Takže polopaticky:

1. Minulý víkend jsem provedl upgrade vBulletinu (diskuzní fórum) na novou verzi, kde je všechno překopané, takže mnou prováděné úpravy za posledních 5 let jsem musel řešit znovu a jinak. Toto jsem začal připravovat už před několika měsíci.

2. S novou verzí fóra galerie nefungovala, takže jsem ji musel upgradovat také na její nejnovější verzi. Tato její nejnovější verze má však v defaultní podobě/konfiguraci některé změny v layoutu a funkčnosti – jde právě o ty změny, které se vám nelíbí a které neustále komentujete tak, že jde o něco, co jsem si vymyslel. Proč bych asi tak proboha měnil něco do takovéto podoby, když jsem to před pár měsíci sám upravoval tak, jak to bylo krátce před upgradem?

3. Teď po úspěšně provedeném upgradu fóra se mohu věnovat úpravám nové verze galerie tak, aby byla pokud možno co nejblíže stavu před jejím upgradem, nebo aby to bylo případně ještě lepší.

4. Nechci diskutovat o stavu, který je defaultní od výrobce softwaru, když jej teprve budu měnit a navíc zároveň přemýšlím o změně platformy, aby byly možné funkce, které jsou už delší dobu žádané.

Stačí to takto? Protože více srozumitelně to už asi neumím a tím pádem končím s vysvětlováním.

Občasný diskutér Avatar uživatele kubiii
    Registrace
    Jun 2009
    Fotografií
    246

Zbytečně se to tu hrotí. Já to pochopil tak, že se na podobě bude ještě výrazněji pracovat, jen co na to přijde řada; k připomínkám bude založené nové vlákno (nebo se bude pokračovat tady - to je jedno) a nastane fáze ladění. Jestli tomu dobře rozumím, tak se nová verze systému nahodila v podobě, aby to jelo, detaily se moc neřešily a teď se to za pochodu bude ladit. Osobně mi nevadí zvyknout si na trochu jiný layout, na to, že některé informace a funkce budou trochu jinak umístěny, pokud to bude mít svůj význam a logiku. Dejme tomu čas, některé opravdu zásadní věci se už vyřešily, některé se snad vyřeší a až přijde výzva, doufám, že bude prostor na detailnější diskuzi...

EDIT: Měl jsem to rozepsané delší dobu, takže jsem neviděl příspěvek pana Polívky výše, který mé domněnky víceméně potvrzuje.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    2

Citace Původně odesláno od kubiii Zobrazit příspěvek
    Zbytečně se to tu hrotí. Já to pochopil tak, že se na podobě bude ještě výrazněji pracovat, jen co na to přijde řada; k připomínkám bude založené nové vlákno (nebo se bude pokračovat tady - to je jedno) a nastane fáze ladění. Jestli tomu dobře rozumím, tak se nová verze systému nahodila v podobě, aby to jelo, detaily se moc neřešily a teď se to za pochodu bude ladit. Osobně mi nevadí zvyknout si na trochu jiný layout, na to, že některé informace a funkce budou trochu jinak umístěny, pokud to bude mít svůj význam a logiku. Dejme tomu čas, některé opravdu zásadní věci se už vyřešily, některé se snad vyřeší a až přijde výzva, doufám, že bude prostor na detailnější diskuzi...
    Ano, přesně tak. Vzhledem k těm všem změnám (týkaly se fóra, které zde evidentně nikdo neřeší; ale na Světu hardware a TV Freaku se naopak budou řešit hodně) jsou ty změny layoutu, které se zde tak neuvěřitelně řeší, naprosté maličkosti, které prostě mohly počkat.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    2

Je to jednoduché, upnu fotku, která má rozměr dejme tomu 1600 x 1200 -> ve staré galerii se fotka zmenšila a po rozkliku se v novém okně ukázal originál v původní velikosti a kvalitě. Teď nahraji fotku 1600 x 1200 -> v náhledu se zmenší na 1024 x 768 velikost na třeba 200kB a po rozkliku má opět 1024 x 768, velikost třeba 100kB a nekoukatelnou kvalitu.
    Díky za příklad, originální velikost fotek se už nezmenšuje.

Pod fotku nejde dát komentář s citací. Vypíše to hlášku:

"Chyby

Následující chyby vznikly při odesílání tohoto příspěvku

BB code quote is not allowed."
    Citaci lze používat už i v komentářích.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Pavel Olivík
    Registrace
    Sep 2010
    Fotografií
    8

Teď jsem si ještě všiml v galerii,že to orámování fotografie není úplně ideální,není kompletní,asi bude ještě někde chybička...

Co se týče popisu fotografie,tak by nebylo špatné s tím něco udělat,anebo by možná nebylo špatné uvádět čím byla fotografie pořízena,když se to v exifu neukazuje...Ale to je každého věc,já bych byl asi pro...

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    2

Citace Původně odesláno od Pavel Olivík Zobrazit příspěvek
    Teď jsem si ještě všiml v galerii,že to orámování fotografie není úplně ideální,není kompletní,asi bude ještě někde chybička...
    Jaké orámování fotografie? Kde? Prosím URL.

Občasný diskutér Avatar uživatele kubiii
    Registrace
    Jun 2009
    Fotografií
    246

Pavel Olivík má asi na mysli ten vržený stín zleva a dole, ono ty vypadá jako nedodělaný, protože je to bílý okraj se stínem na bílém podkladu... Jak jsem psal výše, také se přimlouvám za nulový okraj a orámování nechat čistě na uživateli.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    2

Pavel Olivík má asi na mysli ten vržený stín zleva a dole, ono ty vypadá jako nedodělaný, protože je to bílý okraj se stínem na bílém podkladu... Jak jsem psal výše, také se přimlouvám za nulový okraj a orámování nechat čistě na uživateli.
    Stále nevím, o čem je řeč. Prosím URL.

Nováček Avatar uživatele Jack08
    Registrace
    Jan 2009
    Fotografií
    1

Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
    Úpravy designu za provozu - volím jednoduše takový postup, který je pro mě nejvíce schůdný. Pokud Vám to přijde neprofesionální, tak ano, máte pravdu a nemám s tím problém. Naší (resp. mou) profesí je vydávání magazínů – rozvoj diskuzních fór a galerie mě především baví, proto je to právě takto a ostatně i proto je vůbec máme ;-).
    Děkuji za odpověď. Málo kdo v diskuzích dokáže uznat kritiku, takže klobouk dolů pane Polívko. Beru to tedy jak to leží a běží a přeji brzké vyřešení "porodních" komplikací.

Ještě jedna maličkost, kterou bych zmínil a nepředpokládám že se tímto budete nějak podrobněji zaobírat, protože by muselo dojít k zásadnějšímu zásahu do struktury a designu galerie i fóra. Jedná se o to, že příchozí "cizí" návštěvník z jiných foroserverů je zvyklý na odlišnou a přehlednou orientaci ve struktuře webu, např srozumitelným a viditelným odkazem pro všechny předešlé fotografie v galerii. Což je zde krkolomně tříděno podle dní v nenápadném odkazu "Co je nového" atd... Při tvorbě stránek je dobré brát v úvahu, že čtenáři stránky nečtou, ale spíše "skenují". Nového potencionálního uživatele může taková nepřehledná orientace odpudit, protože se špatně orintuje a nemá vůli stránku podrobněji zkoumat. Což je se přiznám i tak trochu můj případ. "-)

Strana 3 z 10 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nová tiskárna
    Od tlacenka01 v sekci Tiskárny a tisk fotografií
    Reakcí: 67
    Poslední příspěvek: 29-12-2018, 05:27
  2. Galerie: Nová sekce Seriál
    Od Symbio v sekci Provoz Digimanie
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 17-07-2012, 17:25
  3. Nová nebo starší zrcadlovka