reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Téma: Nová galerie

24.1.2012 12:12
kubiiiPár věcí k nové verzi galerie:

Čtvercové náhledy - pro mě tedy naprostá šílenost, náhled vůbec nenapovídá, o jakou fotku se bude jednat - osobně mi to hodně vadí. Názvy fotek bych zvýraznil, popisky u náhledů jsou hodně nepřehledné.

Šedý rámeček - lepší je podle mě jednobarevné pozadí (bílé, světle šedé, černé...), protože i když ke své fotce rámeček nechci, tak ho tam prostě mám. A ještě větší šílenost je ta oranžová po najetí kurzorem na fotku (pokud se dá rozkliknout).

Velikost fotky - toto bude asi bug: fotka se automaticky zmenší na max. 1024 x 768 - nejen do náhledu, ale i po rozkliku má stejnou velikost a paradoxně je ale objemově menší, takže po rozkliku dostanu méně kvalitní fotku, což je nelogické.

EDIT: Ještě jeden (asi) bug: po kliknutí na logo DIGIMANIE vlevo nahoře se dostanu do fóra místo na hlavní stránku DM, jak by se dalo očekávat.

Zatím tak.

Kuba
24.1.2012 02:32
Rellik[QUOTE=kubiii;13104]Pár věcí k nové verzi galerie:

Čtvercové náhledy - pro mě tedy naprostá šílenost, náhled vůbec nenapovídá, o jakou fotku se bude jednat - osobně mi to hodně vadí. Názvy fotek bych zvýraznil, popisky u náhledů jsou hodně nepřehledné.

Šedý rámeček - lepší je podle mě jednobarevné pozadí (bílé, světle šedé, černé...), protože i když ke své fotce rámeček nechci, tak ho tam prostě mám. A ještě větší šílenost je ta oranžová po najetí kurzorem na fotku (pokud se dá rozkliknout).[/QUOTE]
Přesně to samé sem chtěl napsat i já.
Navíc ještě dodám, že u většiny fotek zmizely EXIF informace.
Jinak název fotky mohl být někde blíž u fotky. Chvíli mi dalo, než sem zjistil, že je někde nahoře vlevo... Ideální by bylo pod ní - jako na výstavách ;-)
24.1.2012 04:01
kubiiiJj, exif chybí a název fotky jsem taky chvilku hledal, navíc mi přijde zbytečný, že je dvakrát nad sebou: jednou větším písmem na bílém podkladu a hned pod tím menším na šedém.

Myslím, že ve starší verzi se taky zobrazovaly na této stránce http://www.digimanie.cz/galerie/browseimages.php?do=newimages počty zobrazení - to by mi chybělo, protože i to bývá vodítko k rozkliku té které fotky.

Bug s logem DM už je, koukám, opraven ;)

EDIT: Postřeh u exifů - někteří tam exify mají, moje zmizely u všech fotek; jakoby to teď nebralo určitou značku (NX) nebo po úpravě v softu (GIMP)...?
26.1.2012 01:48
RindiTaky mi rozum nebere ten nesmyslný trend čtvercových náhledů ve fotogaleriích (nejen v této). Přijde mi to stejně logické, jako kdybych v knihovně zaříznul všechny knihy na stejnou výšku s argumentem, že to vypadá mnohem líp ("žádná prázdná místa"). A ten problikávací oranžový rámeček, to je taky "paráda". Ještě by to při změně barvy mohlo přehrát nějakou disco melodii ....
26.1.2012 10:25
vaiTak po posledních úpravách a "vylepšeních" galerie jsem se zděsil. Něco tak nepřehledného a nevkusného bohužel nemohu strávit. Tlustý šedý rámeček, který po najetí kurzorem na fotku problikne do oranžové :stupid , tomu všemu dává korunu. Tipuji, že pokud se něco zásadního nezmění, tak fotek uživatelů, hlavně těch kloudných, zde příliš nepřibude. Osobně jsem všechny mé fotky zde smazal. Ne, že by za něco stály :), takže žádná škoda, ale na webu jsou mnohem lepší galerie, tak proč se zde trápit nějakým oranžovým rámem. :p Autorovi dosavadních zdejších nepovedených inovací se doporučuji inspirovat jinde.
26.1.2012 11:05
HuppSouhlasím, v podstatě se všemi komentáři... nějaký čas jsem si myslel, že si na novou podobu zvyknu, ale tohle prostě bohužel nějak strávit nedokážu :( Jako bych byl úplně někde jinde. Ahoj, galerie..
26.1.2012 11:59
kubiii[QUOTE=Hupp;13123]nějaký čas jsem si myslel, že si na novou podobu zvyknu, ale tohle prostě bohužel nějak strávit nedokážu :( Jako bych byl úplně někde jinde. Ahoj, galerie..[/QUOTE]

Přesně tak, cítím se zde najednou hodně cize. Ve jménu tzv. "čistého designu" už se na různých webech nadělala spousta zprasilostí... Ale stále doufám, že je to jen nástřel, který projde důkladnou revizí a připomínky budou brány v potaz. Pokud by to zůstalo v této podobě, asi by mě taky přestalo bavit sem chodit (i když by to jistě taky nebyla žádná rána pro svět fotografie ;)), ale tak nějak jsem to tu měl rád. Uvidíme...
27.1.2012 08:41
mejfidTak upřímě i já se řadím mezi ty kterým se nová podoba galerie nelíbí.Souhlasím se vším co tu bylo uvedeno,ale nejvíc mě vadí ta celková nepřehlednost,prostě už to není ono.Stejně jako ostatní uživatelé i já doufám že toto není konečná podoba :)
27.1.2012 12:44
hrouda... prosím o vrácení se k předešlé galerii... byla mě mnohem bližší a ladila mému oku... z více informací i komentu se dalo učit. Děkuji.
27.1.2012 07:59
Paty seniorRovněž se připojuji k prosbám či žádostem o návrat k původnímu stylu galerie - to co vidím se mně prostě nezamlouvá. Jak praví pesimisté: "Každá změna je obvykle jen k horšímu".
27.1.2012 08:08
TchutchoKdyž jsem se minulý týden přihlásil,byl jsem stejně jako asi každý dost překvapen,nad tím,co se to s DM stalo.Bylo mi jasný,že DM oblékla nový kabát.Na tom by nebylo nic tak špatnýho,nějaká ta změna není nikdy na škodu a pokud se tím něco vylepší,proč ne.Jenže začínám mít silný pocit,že zde se tímto vůbec nic nevylepšilo,ba naopak.Tohle je opravdový chaos a úplně se v tom ztrácím.Podtexty v galerii pod obrázky se mi míchají dohromady,nevyznám se absolutně,kde je to,co dříve bylo,páč to tam už není a je to jinde a opravdu absolutní pecka,ten oranžovej rámeček na fotkách.Proč?Dyť to je hnus,co to s tou fotkou udělá!!!Stejně tak,jako Hupp,jsem si myslel,že si na to jistě časem zvyknu a že je to hold novota,se kterou se člověk za čas naučí a sžije,ale obávám se,že tohle se ani učit přivykat nechci.Novou úpravou stránek DM hodně utrpěla a doufám,že se s tím něco udělá a předělá alespoň do použitelnosti.V opačném případě budu též,jako jiní,nucen zdejší pole působnosti vyklidit.
27.1.2012 08:14
vai3x sláva!!! Nebo jen 1x? Oranžový rámeček je sice fuč, ale co ještě to další? Čtvercové náhledy či spíše ořezy nebo třeba násobně přeplácané a zbytečně duplikované informace o tom, že u jedné fotky je 7x (slovy sedumkrát ;)) odkaz a informace na to, od koho vlastně fotka je a jaké má ten dotyčný další fotky (Fotografie od ..., Přidal ..., Fotky od ..., od. .., Zobrazit všechny fotky od ..., Další fotky od ..., Rychlá navigace - Fotografie od... ).

Méně je někdy více!

P.S. V pokročilé editaci u komentáře k fotkám nefungují smajlíci.

U.P.S. Popis fotky od autora nejde dát přímo pod fotku? A nebo, když tam nic autor nenapíše, proč je tam tedy to N/A ? A předtím uvedené, že to je tedy popis a opět pro sichr 2x (Popis fotky:, Popis N/A)

J.U.P.S. Ještě úplně poslední slovo. Komentáře - zase 3x zbytečný text a popis toho, že to je komentář. Nebo jsou uživatelé tak hloupí, že neví, že píší komentář? :rolleyes: (Komentáře k fotce: ..., zde napište svůj komentář..., Komentář (Poznámka: Váš komentář...) :thumbdown

Nebo ještě návrh, když jsem se tu tak rozohnil... ;) Chci komentovat a zároveň hned hodnotit fotku. A zde - nemožné! Buď jde jen jedno a nebo to dělat 2x. Takže co udělám? Buď kliku nahoře na hvězdičky a musím najet na stránce kus dolů a znovu něco napsat a znovu klikat... Proč nejde odeslat hodnocení hned s textovým komentářem jako všude jinde v jakékoliv jiné webové galerii? edit: Po půl hodině zkoumání už vím, že to sice jde, ale je to skryté! A ne každý má tu trpělivost to kdesi v zákoutích hledat a furt klikat a vybírat... = nepřehledné, složité!

A jedeme dále... Proč a na co 2x filmový pás fotek? Nestačil by jen jeden? Klikací pole, rozevírací okna a skryté pole, jeden pás fotek horizontálně, pod ním jiný vertikálně, stejný autor nebo jiný? Asi jsem v nějakém bludišti, no nic půjdu radši pryč... :shut
27.1.2012 08:14
TchutchoFajn! Super! Ten nesmyslnej oranžovej rámeček už konečně zmizel.:)
Tak to má být.Pojdme si o tom popovídat a vylepšit to tak,aby to bylo přijatelný pro všecky.Jsem rád,že na to někdo reaguje a že se s tím něco dělá.:thumb
27.1.2012 08:25
TchutchoUž mám i v pohodě popisky.Jsem spokojenej.To ostatní se určitě časem poddá.Díky!:)
27.1.2012 09:35
Karel PolívkaPředně jsem psal, že k nové verzi galerie vytvořím nové téma, kde bude více informací - stejně jako jsem to udělal ohledně změn díky upgradu vBulletinu (engine fóra). Opravdu nelze počkat pár dní na nějaké "oficiální" info z mé strany ohledně podoby galerie? Aniž by kdokoli cokoli věděl, jak se věci mají, množí se zde záhy zděšené komentáře. Na podobná ladění fór a galerie mám čas typicky jen o víkendech (protože to žere šíleného času), takže pokud něco obsáhlejšího v rámci 1 víkendu nestihnu (a není to nic zásadního), musí to počkat minimálně na další víkend - barvičky, rámečky a umístění odkazů či informací nepovažuji za nic fatálního. Prioritní pro mě bylo zachování majority dosavadních funkcí, funkčnost fóra a galerie jako taková včetně přihlašování a český překlad nových částí rozhraní fóra i galerie - to vše bylo minulý týden v rámci upgradu fóra a galerie dosaženo.

[QUOTE=kubiii;13104]Čtvercové náhledy - pro mě tedy naprostá šílenost, náhled vůbec nenapovídá, o jakou fotku se bude jednat - osobně mi to hodně vadí. Názvy fotek bych zvýraznil, popisky u náhledů jsou hodně nepřehledné.

Šedý rámeček - lepší je podle mě jednobarevné pozadí (bílé, světle šedé, černé...), protože i když ke své fotce rámeček nechci, tak ho tam prostě mám. A ještě větší šílenost je ta oranžová po najetí kurzorem na fotku (pokud se dá rozkliknout).

Velikost fotky - toto bude asi bug: fotka se automaticky zmenší na max. 1024 x 768 - nejen do náhledu, ale i po rozkliku má stejnou velikost a paradoxně je ale objemově menší, takže po rozkliku dostanu méně kvalitní fotku, což je nelogické.[/QUOTE]
Čtvercové náhledy - mají své pro i proti. Vytvořím ohledně tohoto anketu, kde budou moci i ostatní vyjádřit svůj názor a podle toho se pak uvidí, zda se ponechají nebo ne.

Šedý rámeček v kombinaci s oranžovým - viz výše; barvičky opravdu mohly počkat; tato vlastnost byla defaultní v nové verzi enginu galerie (rámeček u fotek odpovídal nastavení barev u textových odkazů), nešlo o nějaký záměr, že tak to to zde prostě bude.

Velikost fotky - tomuto nerozumím, prosím o upřesnění - příklad.

[QUOTE=kubiii;13108]Jj, exif chybí a název fotky jsem taky chvilku hledal, navíc mi přijde zbytečný, že je dvakrát nad sebou: jednou větším písmem na bílém podkladu a hned pod tím menším na šedém.

EDIT: Postřeh u exifů - někteří tam exify mají, moje zmizely u všech fotek; jakoby to teď nebralo určitou značku (NX) nebo po úpravě v softu (GIMP)...?[/QUOTE]
Podívám se na to.

[QUOTE=vai;13122]Tak po posledních úpravách a "vylepšeních" galerie jsem se zděsil. Něco tak nepřehledného a nevkusného bohužel nemohu strávit. Tlustý šedý rámeček, který po najetí kurzorem na fotku problikne do oranžové :stupid , tomu všemu dává korunu. Tipuji, že pokud se něco zásadního nezmění, tak fotek uživatelů, hlavně těch kloudných, zde příliš nepřibude. Osobně jsem všechny mé fotky zde smazal. Ne, že by za něco stály :), takže žádná škoda, ale na webu jsou mnohem lepší galerie, tak proč se zde trápit nějakým oranžovým rámem. :p Autorovi dosavadních zdejších nepovedených inovací se doporučuji inspirovat jinde.[/QUOTE]
Pokud chcete něco doporučovat autorovi inovací, obraťte se na vývojáře enginu galerie, tzn. softwaru PhotoPost vBGallery (v aktuální verzi 3.01; na kterou jsem musel přejít kvůli provozuschopnosti s novou verzí vBulletinu 4.xx). Jde o společnost All Enthusiast, Inc.. Zde máte kontaktní formulář: http://www.photopost.com/ppost_contact.pl

To, že budou po upgradu vhodné nějaké dílčí úpravy layoutu, je věc druhá. Programátor PhotoPostu ale skutečně nejsem :p.

[QUOTE=Hupp;13123]Souhlasím, v podstatě se všemi komentáři... nějaký čas jsem si myslel, že si na novou podobu zvyknu, ale tohle prostě bohužel nějak strávit nedokážu :( Jako bych byl úplně někde jinde. Ahoj, galerie..[/QUOTE]
Ahoj, Huppe.

[QUOTE=kubiii;13125]Přesně tak, cítím se zde najednou hodně cize. Ve jménu tzv. "čistého designu" už se na různých webech nadělala spousta zprasilostí... Ale stále doufám, že je to jen nástřel, který projde důkladnou revizí a připomínky budou brány v potaz. Pokud by to zůstalo v této podobě, asi by mě taky přestalo bavit sem chodit (i když by to jistě taky nebyla žádná rána pro svět fotografie ;)), ale tak nějak jsem to tu měl rád. Uvidíme...[/QUOTE]
Viz výše.

[QUOTE=hrouda;13128]... prosím o vrácení se k předešlé galerii... byla mě mnohem bližší a ladila mému oku... z více informací i komentu se dalo učit. Děkuji.[/QUOTE]
Navrácení ke staré galerii technicky není možné, protože stará verze nefunguje s aktuální verzí vBuleltinu (naše diskuzní fóra). Přesunout/odstranit/obarvit pár odkazů ale lze, viz výše.

[QUOTE=Paty senior;13131]Rovněž se připojuji k prosbám či žádostem o návrat k původnímu stylu galerie - to co vidím se mně prostě nezamlouvá. Jak praví pesimisté: "Každá změna je obvykle jen k horšímu".[/QUOTE]
Svou negativní zpětnou vazbu můžete směřovat k vývojářům softwaru PhotoPost vBGallery, viz výše.

[QUOTE=Tchutcho;13132]Když jsem se minulý týden přihlásil,byl jsem stejně jako asi každý dost překvapen,nad tím,co se to s DM stalo.Bylo mi jasný,že DM oblékla nový kabát.Na tom by nebylo nic tak špatnýho,nějaká ta změna není nikdy na škodu a pokud se tím něco vylepší,proč ne.Jenže začínám mít silný pocit,že zde se tímto vůbec nic nevylepšilo,ba naopak.Tohle je opravdový chaos a úplně se v tom ztrácím.Podtexty v galerii pod obrázky se mi míchají dohromady,nevyznám se absolutně,kde je to,co dříve bylo,páč to tam už není a je to jinde a opravdu absolutní pecka,ten oranžovej rámeček na fotkách.Proč?Dyť to je hnus,co to s tou fotkou udělá!!!Stejně tak,jako Hupp,jsem si myslel,že si na to jistě časem zvyknu a že je to hold novota,se kterou se člověk za čas naučí a sžije,ale obávám se,že tohle se ani učit přivykat nechci.Novou úpravou stránek DM hodně utrpěla a doufám,že se s tím něco udělá a předělá alespoň do použitelnosti.V opačném případě budu též,jako jiní,nucen zdejší pole působnosti vyklidit.[/QUOTE]
Viz výše. Fascinují mě tyto vyhrocené nátlakové reakce, přičemž ani neznáte k dané věci můj postoj a vlastně nemáte vůbec žádné info.

[QUOTE=vai;13133]3x sláva!!! Nebo jen 1x? Oranžový rámeček je sice fuč, ale co ještě to další? Čtvercové náhledy či spíše ořezy nebo třeba násobně přeplácané a zbytečně duplikované informace o tom, že u jedné fotky je 7x (slovy sedumkrát ;)) odkaz a informace na to, od koho vlastně fotka je a jaké má ten dotyčný další fotky (Fotografie od ..., Přidal ..., Fotky od ..., od. .., Zobrazit všechny fotky od ..., Další fotky od ..., Rychlá navigace - Fotografie od... ).

Méně je někdy více!

P.S. V pokročilé editaci u komentáře k fotkám nefungují smajlíci.

U.P.S. Popis fotky od autora nejde dát přímo pod fotku? A nebo, když tam nic autor nenapíše, proč je tam tedy to N/A ? A předtím uvedené, že to je tedy popis a opět pro sichr 2x (Popis fotky:, Popis N/A)

J.U.P.S. Ještě úplně poslední slovo. Komentáře - zase 3x zbytečný text a popis toho, že to je komentář. Nebo jsou uživatelé tak hloupí, že neví, že píší komentář? :rolleyes: (Komentáře k fotce: ..., zde napište svůj komentář..., Komentář (Poznámka: Váš komentář...) :thumbdown[/QUOTE]
Viz výše.

[QUOTE=Tchutcho;13134]Fajn! Super! Ten nesmyslnej oranžovej rámeček už konečně zmizel.:)
Tak to má být.Pojdme si o tom popovídat a vylepšit to tak,aby to bylo přijatelný pro všecky.Jsem rád,že na to někdo reaguje a že se s tím něco dělá.:thumb[/QUOTE]
Ne, zatím si o tom nepovídejme, opakují se stále dokola věci, které jsou mi zřejmé a pak se v tom ztrácí skutečně důležité informace.

[QUOTE=Tchutcho;13135]Už mám i v pohodě popisky.Jsem spokojenej.To ostatní se určitě časem poddá.Díky!:)[/QUOTE]
No vidíte, ani nevím, o čem mluvíte - nejsem si vědom, že bych nějaké popisky upravoval.

Do konce tohoto víkendu vytvořím samostatné téma o změnách v galerii, kde budou informace o změnách a s odkazy na další nová témata ohledně diskuzí o nových nastaveních, která s vámi budu chtít probrat. Tzn. s dalšími komentáři prosím vydržte, než se tak stane. Děkuji za pochopení.
27.1.2012 09:54
busyMame sice s dalsimi komentarmi vydrzat, ale ... neda mi to, nevydrzim :)

1. Dizajn galerie - myslim ze vela negativnych reakcii je z toho ze ludia si na nieco zvykli a v podstate kazda zmena vyzera na prvy pohlad neprehladne a chaoticky. Myslim si, ze az sa za par rokov (mozno) zase bude menit dizajn galerie, ludia budu zase pisat kriticke komentare na novy dizajn a pochvalne na ten stary. Dalej, ja osobne mam rad naraz zobrazenych co najviac informacii, aby som mohol puhym pohladom na obrazovku (bez dodatocneho klikania alebo narabania so scroll-barmi) precitat co najviac informacii o obrazku (velky nahlad fotky, nazov, autor, popis, exif, datum a autor posledneho komentara...). V kazdom pripade ale drzim palce nasemu sefredaktorovi Karlovi a verim ze finalna podoba galerie bude dobra a ludia si na nu rychlo zvyknu a na staru zabudnu.

2. Exif - Stara verzia galerie mala casto problem s dekodovanim exif informacii, a podla toho co som narychlo pozrel, zda sa ze aj nova verzia ma podobne problemy. Obcas sa stane ze nejaky dolezity parameter zabudne (expozicny cas, clona...). Dalej, niektore parametre sa vypisovali v dost necitatelnej podobe (napr. digitalny zoom = 356895/100000). Podla mna dobry a prehladny vypis exifu vedia robit windows - tu je mala ukazka: http://tmp.mcmacko.sk/exif.png .. Tiez sa prihovaram za to, aby informacie z exifu neboli v tak malom okne, ze je treba pouzit scroll-bar na strane aby sa clovek dostal ku vsetkemu. Pokial by bola velkost okna obmedzena dizajnom, navrhujem nezobrazovat informacie, ktore z hladiska fotky ako takej nemaju prilis velky vyznam (Resolution 72 DPI, Bit depth, Frame count, Color representation).
27.1.2012 09:59
vaiDíky Karlovi P. za reakci. Snad dosavadní "bouřlivá" debata bude něčemu přínosná. ;)
K reakcím na "... obraťte se na vývojáře, programátoru softwaru PhotoPost ... jen přidám ve stručnosti odkaz, ať nezdržuji, znovu na jinou galerii, která jede na stejném softwaru - http://galerie.digiarena.e15.cz/index.php
Jak je vidět, tak jde to mnohem lépe! Sice to není žádný zázrak (jde poznat, že na stejném softu jedou i jiné weby), ale rozhodně to je jednodušší a přehlednější! Kliknu na fotku - zvětší se, pokochám se, kliknu znovu a jsem zpět, vidím přehledná data exif (bez paskvilů) a můžu hned hodnotit i bodovat naráz, aniž bych něco hledal (autora na 7 různých místech), nějak rozklikával, jinak zavíral atd. Nemyslím kopírovat, co je jinde, ale ponechat vlastní styl, grafiku, i tu pomerančovou barvu (tam kde nevadí... :) ) a vše hlavně zjednodušit a zestručnit. Vracet se ke staré verzi to určitě ne. Celý web digamie.cz je ok, recenze špičkové, fórum jakbysmet, ale galerie, ta byla a zatím bohužel stále je, nepřehledná a neintuitivní.
27.1.2012 10:35
Karel Polívka[QUOTE=vai;13138]Díky Karlovi P. za reakci. Snad dosavadní "bouřlivá" debata bude něčemu přínosná. ;)
K reakcím na "... obraťte se na vývojáře, programátoru softwaru PhotoPost ... jen přidám ve stručnosti odkaz, ať nezdržuji, znovu na jinou galerii, která jede na stejném softwaru - http://galerie.digiarena.e15.cz/index.php
Jak je vidět, tak jde to mnohem lépe! Sice to není žádný zázrak (jde poznat, že na stejném softu jedou i jiné weby), ale rozhodně to je jednodušší a přehlednější! Kliknu na fotku - zvětší se, pokochám se, kliknu znovu a jsem zpět, vidím přehledná data exif (bez paskvilů) a můžu hned hodnotit i bodovat naráz, aniž bych něco hledal (autora na 7 různých místech), nějak rozklikával, jinak zavíral atd. Nemyslím kopírovat, co je jinde, ale ponechat vlastní styl, grafiku, i tu pomerančovou barvu (tam kde nevadí... :) ) a vše hlavně zjednodušit a zestručnit. Vracet se ke staré verzi to určitě ne. Celý web digamie.cz je ok, recenze špičkové, fórum jakbysmet, ale galerie, ta byla a zatím bohužel stále je, nepřehledná a neintuitivní.[/QUOTE]
Fotogalerie DA nepoužívá stejný software jako fotogalerie Digimanie.

U nich je použit PhotoPost Pro, zde je použit PhotoPost vBGallery.

A ano, nějakou dobu přemýšlím o tom, že bych provedl změnu z PhotoPost vBGallery na PhotoPost Pro, protože by to umožnilo některé funkční úpravy, které zde momentálně nejsou možné. Nicméně šlo by o časově náročnější záležitost, nemám to ještě ani otestované a mělo by to i jistá proti, nejen pozitiva. O tom ale někdy příště v samostatném tématu.
28.1.2012 09:27
Jack08ačkoliv se zde moc často nevyskytuji, tak můj názor se ztotožňuje s většinou která "nový a lepší" design kritizuje. Mimo jiné, náhledy fotek např. ve fóru a celkové uspořádání Digimanie je nepřehledné až chaotické. Takové změny by měly být předem vychytané a již připravené k provozu a ne toto dolaďovat o volných víkendech během plného provozu. Mám z toho pocit velké neprofesionality.
28.1.2012 10:00
TchutchoMožná jsem se nechal trochu unést,ale prostě to člověka nakrkne,když je na něco zvyklý a vždycky mu to předtím fungovalo a najednou je to úplně někde jinde a nefunguje mu nic.Omlouvám se za unáhlenou a bouřlivou reakci pane Polívka,ale nedivte se mi a ani ostatním.V první fázi to opravdu nešlo a nefungovalo.To zkrátka nikoho nepotěší.Stejně tak,nikdo nemůže vědět,jak takové předělání probíhá,co Vám to zabere času a práce a už vůbec ne,že to děláte jen o víkendu.Teď už to vím a myslím,že už to tedy nebudeme dál rozvádět.Souhlasím s názorem,že takový citelný zásah do provozu by se měl pořádně promyslet a vyladit,ještě před spuštěním,aby jsme tohle pak nemuseli řešit.Pokud se tak stane,nechápu,proč by jsme si o tom nemohli popovídat a společně došli k nějakým přijatelným závěrům,pro spokojenost všech stran.Nejde to přeci dělat tak,jako hodit psovi misku s jiným žrádlem a koukej to sežrat,páč jinak nic jinýho nedostaneš.Osobně nemám nic proti,že se nějaký ten design stránek změnil a jak jsem dříve uvedl,ba naopak nějakou novou změnu,třebas k lepšímu uvítám.Proti novému kabátu nic nemám a mě se to osobně docela líbí.Vadily mi jen některé detaily,které již byly odstraněny a vše už mi funguje,za což bych Vám pane Polívka rád poděkoval.
28.1.2012 10:36
Karel Polívka[QUOTE=Jack08;13140]ačkoliv se zde moc často nevyskytuji, tak můj názor se ztotožňuje s většinou která "nový a lepší" design kritizuje. Mimo jiné, náhledy fotek např. ve fóru a celkové uspořádání Digimanie je nepřehledné až chaotické. Takové změny by měly být předem vychytané a již připravené k provozu a ne toto dolaďovat o volných víkendech během plného provozu. Mám z toho pocit velké neprofesionality.[/QUOTE]
Design - věc názoru

Úpravy designu za provozu - volím jednoduše takový postup, který je pro mě nejvíce schůdný. Pokud Vám to přijde neprofesionální, tak ano, máte pravdu a nemám s tím problém. Naší (resp. mou) profesí je vydávání magazínů – rozvoj diskuzních fór a galerie mě především baví, proto je to právě takto a ostatně i proto je vůbec máme ;-).
28.1.2012 10:43
Karel Polívka[QUOTE=Tchutcho;13141]Možná jsem se nechal trochu unést,ale prostě to člověka nakrkne,když je na něco zvyklý a vždycky mu to předtím fungovalo a najednou je to úplně někde jinde a nefunguje mu nic.Omlouvám se za unáhlenou a bouřlivou reakci pane Polívka,ale nedivte se mi a ani ostatním.V první fázi to opravdu nešlo a nefungovalo.To zkrátka nikoho nepotěší.Stejně tak,nikdo nemůže vědět,jak takové předělání probíhá,co Vám to zabere času a práce a už vůbec ne,že to děláte jen o víkendu.Teď už to vím a myslím,že už to tedy nebudeme dál rozvádět.Souhlasím s názorem,že takový citelný zásah do provozu by se měl pořádně promyslet a vyladit,ještě před spuštěním,aby jsme tohle pak nemuseli řešit.Pokud se tak stane,nechápu,proč by jsme si o tom nemohli popovídat a společně došli k nějakým přijatelným závěrům,pro spokojenost všech stran.Nejde to přeci dělat tak,jako hodit psovi misku s jiným žrádlem a koukej to sežrat,páč jinak nic jinýho nedostaneš.Osobně nemám nic proti,že se nějaký ten design stránek změnil a jak jsem dříve uvedl,ba naopak nějakou novou změnu,třebas k lepšímu uvítám.Proti novému kabátu nic nemám a mě se to osobně docela líbí.Vadily mi jen některé detaily,které již byly odstraněny a vše už mi funguje,za což bych Vám pane Polívka rád poděkoval.[/QUOTE]
Tohle je přesně to, co mi vadí – jaké "najednou mu nefunguje nic"? Galerie nebyla po upgradu fóra jeden den dostupná, jakmile však byla opět zprovozněna, byla plně funkční, pouze se změnilo rozmístění a chování některých prvků.

Proto prosím - co v první fázi "nešlo a nefungovalo"?

Proč bychom si měli povídat o něčem, co stejně není finální podoba? Proč není možné pár dní počkat? Kdyby byla galerie Digimanie placená služba, tak by to bylo něco jiného, ale takto? Vážně nechápu tu snahu o dramatizování.

Ano, bylo by hrozně hezké, aby se vše odladilo před nasazením, ale to prostě vzhledem ke všem souvisejícím úpravám a návaznostem nebylo reálné. Potřeboval jsem už mít v ostrém provozu nový engine fóra. Tečka.
28.1.2012 11:07
kubiii[QUOTE=Karel Polívka;13136]Předně jsem psal, že k nové verzi galerie vytvořím nové téma, kde bude více informací - stejně jako jsem to udělal ohledně změn díky upgradu vBulletinu (engine fóra). Opravdu nelze počkat pár dní na nějaké "oficiální" info z mé strany ohledně podoby galerie? Aniž by kdokoli cokoli věděl, jak se věci mají, množí se zde záhy zděšené komentáře. Na podobná ladění fór a galerie mám čas typicky jen o víkendech (protože to žere šíleného času), takže pokud něco obsáhlejšího v rámci 1 víkendu nestihnu (a není to nic zásadního), musí to počkat minimálně na další víkend - barvičky, rámečky a umístění odkazů či informací nepovažuji za nic fatálního. Prioritní pro mě bylo zachování majority dosavadních funkcí, funkčnost fóra a galerie jako taková včetně přihlašování a český překlad nových částí rozhraní fóra i galerie - to vše bylo minulý týden v rámci upgradu fóra a galerie dosaženo.

Fascinují mě tyto vyhrocené nátlakové reakce, přičemž ani neznáte k dané věci můj postoj a vlastně nemáte vůbec žádné info.
[/QUOTE]

A nemělo by to být spíš tak, že se k nové galerii současně založí vlákno o tomto upgrade s informací, že se na tom pracuje a bude to nějakou dobu trvat, a že připomínky jsou vítány a až bude prostor, budou zváženy? Ano, k nové verzi fóra byl napsán poměrně dlouhý příspěvek, kde je na konci zmíněno i pár slov o galerii, jenže fórum je evidentně pro většinu návštěvníků DM spíše doplněk, kde se změny absorbují poměrně snadno. Svědčí o tom i celá jedna reakce v onom vlákně, která je navíc dost OT.

Mám pocit, že si příspěvky v tomto vlákně berete zbytečně osobně. To přece není kritika na Vás, ale zpětná vazba, u které je logické, že přichází bezprostředně po spuštění změn a nečeká na nějaké oficiální oznámení. Myslím, že nejsem daleko od pravdy, když napíšu, že galerie je jedním ze zásadních pilířů DM (co se týče návštěvnosti možná ten nejzásadnější), takže je logické, že se dotýká nejvíce uživatelů. Nevidím důvod, proč sem nenapsat své připomínky, vždyť nikdo nečeká, že se vše bude měnit jako mávnutím kouzelného proutku, ale že se snad dostanou do nějakého TO DO seznamu. Dalším důvodem, proč jsem založil toto vlákno je ten, že mě zajímá názor ostatních uživatelů. Kdyby se ukázalo, že většina nemá se změnami problém, řeknu si, že su teda asi divnej já a nebudu to řešit. A kde jinde si o tom popovídat, než na fóru v příslušném vláknu? Domnívám se, že není třeba nás za to peskovat...

[QUOTE=Karel Polívka;13136]Čtvercové náhledy - mají své pro i proti. Vytvořím ohledně tohoto anketu, kde budou moci i ostatní vyjádřit svůj názor a podle toho se pak uvidí, zda se ponechají nebo ne.[/QUOTE]

Můj názor na náhledy je poměrně vyhraněný, výhoda je asi ta, že je to na monitoru všechno "pěkně" zarovnané, což imho nemůže vyvážit skutečnost, že se z něčí fotky udělá "nucený výsek". Ale na výsledek ankety budu každopádně zvědavý.

[QUOTE=Karel Polívka;13136]Šedý rámeček v kombinaci s oranžovým - viz výše; barvičky opravdu mohly počkat; tato vlastnost byla defaultní v nové verzi enginu galerie (rámeček u fotek odpovídal nastavení barev u textových odkazů), nešlo o nějaký záměr, že tak to to zde prostě bude.[/QUOTE]

Fajn, šedivák i oranžovák zmizel, osobně bych se přimlouval za to, aby tam nebyl vůbec žádný vnucený rámeček - přece jen, rámeček je součást fotky, o které by měl rozhodovat autor.

[QUOTE=Karel Polívka;13136]Velikost fotky - tomuto nerozumím, prosím o upřesnění - příklad.[/QUOTE]

Je to jednoduché, upnu fotku, která má rozměr dejme tomu 1600 x 1200 -> ve staré galerii se fotka zmenšila a po rozkliku se v novém okně ukázal originál v původní velikosti a kvalitě. Teď nahraji fotku 1600 x 1200 -> v náhledu se zmenší na 1024 x 768 velikost na třeba 200kB a po rozkliku má opět 1024 x 768, velikost třeba 100kB a nekoukatelnou kvalitu. Jako příklad uvedu fotku jednoho uživatele, na které je to brutálně vidět:

Stránka s fotkou: http://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=14848&catid=newimages

a po rozkliku: http://www.digimanie.cz/galerie/files/2/8/3/3/9/5/tangermuende-2_original.jpg

U fotek na výšku je to, jak jsem si všiml, trochu jinak - v náhledu to zmenší výšku na 768px a po rozkliku "dovolí" výšku 1024px.

Tady jsem upnul dva příklady, aby to bylo úplně jasný, čísla na bocích uvádí originální rozměry uploadovaného obrázku:

Na šířku: http://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=14864&c=13

Na výšku: http://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=14865&c=13

Na těch číslech je taky hezky vidět, jak komprese, kterou systém používá, fotky degraduje. Tento problém v současnosti hodně omezuje používání galerie.

Pak tu mám ještě jeden bug, když tak vyzkoušejte, jestli to blbne jenom mně nebo všem - pod fotku nejde dát komentář s citací. Vypíše to hlášku:

"Chyby

Následující chyby vznikly při odesílání tohoto příspěvku

BB code quote is not allowed."

Měl bych ještě pár věcí, ale počkám s tím na slavnostní vyhlášení ;)
28.1.2012 11:15
Karel PolívkaProzatím jen info k té návštěvnosti – nemáte pravdu. Drtivou většinu návštěvnosti generuje magazín. Až hodně dlouho poté je galerie a fórum. Zásadním pilířem návštěvnosti Digimanie jsou už několik posledních let recenze Milana Šurkaly.
28.1.2012 11:37
kubiii[QUOTE=Karel Polívka;13145]Prozatím jen info k té návštěvnosti – nemáte pravdu. Drtivou většinu návštěvnosti generuje magazín. Až hodně dlouho poté je galerie a fórum. Zásadním pilířem návštěvnosti Digimanie jsou už několik posledních let recenze Milana Šurkaly.[/QUOTE]

Tak trochu jsem tuto reakci čekal ;) Rád věřím, že recenze a aktuality od Milana Šurkaly to táhnou, nicméně fórum, ale hlavně galerie dodává komunitu, což je velké bohatství každého serveru, který ji má. Za mě máte ve všední den 3 unikátní přístupy (v práci se kouknu, co novýho přibylo, doma kouknu a většinou i na mobilu sjedu, jestli někdo něco nepřidal...). Kdyby galerie nebylo, tak bych se na FB podíval na avízo novýho článku a párkrát za týden bych přečetl co by mě zajímalo. Ale to už jsme OT. Já tím chtěl hlavně říct, že si nemyslím, že by galerie, případně fórum byly pro DM nepodstatné.
28.1.2012 11:40
Karel Polívka[QUOTE=kubiii;13146]Tak trochu jsem tuto reakci čekal ;) Rád věřím, že recenze a aktuality od Milana Šurkaly to táhnou, nicméně fórum, ale hlavně galerie dodává komunitu, což je velké bohatství každého serveru, který ji má. Za mě máte ve všední den 3 unikátní přístupy (v práci se kouknu, co novýho přibylo, doma kouknu a většinou i na mobilu sjedu, jestli někdo něco nepřidal...). Kdyby galerie nebylo, tak bych se na FB podíval na avízo novýho článku a párkrát za týden bych přečetl co by mě zajímalo. Ale to už jsme OT. Já tím chtěl hlavně říct, že si nemyslím, že by galerie, případně fórum byly pro DM nepodstatné.[/QUOTE]
Kdyby bylo fórum a galerie nepodstatné, tak s nimi netrávím desítky hodin jako v poslední době. Jen jsem chtěl uvést věc na pravou míru, ať se ta dezinformace neroznáší dále :slug.
28.1.2012 06:47
fabikpZdravím všechny a chci jen vyjádřit svůj údiv nad všemi výše uvedenými stížnostmi na fungování a podobu tohoto fóra ( tím nemyslím konstruktivní připomínky). Z tónu některých příspěvků to vypadá, že si autoři myslí, že snad mají něčím podložený nárok na bezplatné užívání a fungování fóra a to ještě podle vlastních požadavků. Měli bychom si všichni uvědomit, že admin to třeba dělá víceméně dobrovolně a věnuje tomu asi mnohem víc času a energie než by musel, takže aspoň já osobně jsem mu vděčný, že můžu tyto stránky využívat ( ostatně mě k tomu nikdo nenutí) a nedovolil bych si jeho práci kritizovat nebo mu vnucovat vlastní názory. Děkuji pane Polívko a nenechte se znechutit. Pavel
28.1.2012 07:58
TchutchoPane Polívka,hlavně klid.Nikdo Vám nic nedělá,nikdo Vás nenapadá a nikdo nic nedramatizuje.Nebudu nikoho opakovat,ale uživatel Kubiii,Vám to napsal naprosto přesně a srozumitelně.Za mé bouchnutí do stolu jsem se omluvil,za opravu jsem Vám poděkoval,tak nevím,proč z toho děláte ještě větší housenku.Říkám,že se mi to líbí,že jsem rád,že je to nejhorší odstraněno,takže TEČKA.Nechme toho.
28.1.2012 08:56
HuppTakhle, komu nová podoba galerie nevyhovuje, samozřejmě si může vybrat ze spousty jiných. Jen si myslím, že by to byla škoda. Myslím, že k dokonalosti už mnoho nechybělo. Ty změny, co přišly, asi málokoho potěšily. Podle mě by mělo být prioritní pohodlné a nerušené prohlížení fotek. Tady jsou samé filmové pásy, jsou tam zbytečná okna, která se sice dají zavřít, ale stejně po nich zůstanou linky, nechci jít do detailů, ty už tady byly popsány, celkově mi to prostě přijde takové neuspořádané a chaotické. Před pár měsíci proběhla změna, kdy se název fotky přesunul větším písmem nad fotku. To mi přišlo jako dobré řešení, jenže nevydrželo dlouho. Proč? Taky zrušení anonymního hodnocení byla dobrá věc, změny dříve bývaly k lepšímu. Kdo ale chtěl třeba čtvercový náhled? Ano, podoba fotogalerie jistě není moje věc. Galerii ale vytvářejí taky lidé, kteří do ní přispívají, zmíněná komunita. Proto jsem toho názoru, že nejdřív měla předcházet diskuse a pak teprve úpravy.
28.1.2012 08:57
Karel Polívka[QUOTE=Tchutcho;13154]Pane Polívka,hlavně klid.Nikdo Vám nic nedělá,nikdo Vás nenapadá a nikdo nic nedramatizuje.Nebudu nikoho opakovat,ale uživatel Kubiii,Vám to napsal naprosto přesně a srozumitelně.Za mé bouchnutí do stolu jsem se omluvil,za opravu jsem Vám poděkoval,tak nevím,proč z toho děláte ještě větší housenku.Říkám,že se mi to líbí,že jsem rád,že je to nejhorší odstraněno,takže TEČKA.Nechme toho.[/QUOTE]
Příjdu Vám neklidný? Nikdo nic nedramatizuje? Aha :D :D

Kubiii mi napsal naprosto přesně a srozumitelně, že by postupoval jiným způsobem. Tak jste vyjádřili svůj názor - ten můj je prostě jiný a postupuji jinak. Chraň bůh, abychom měli všichni stejný názor - k čemu by to bylo dobré? :-)

Vyjádření svého názoru je jedna věc, ale prosím nepřehánějte alá "když je na něco zvyklý a vždycky mu to předtím fungovalo a najednou je to úplně někde jinde a nefunguje mu nic".
28.1.2012 08:59
Karel Polívka[QUOTE=Hupp;13155]Takhle, komu nová podoba galerie nevyhovuje, samozřejmě si může vybrat ze spousty jiných. Jen si myslím, že by to byla škoda. Myslím, že k dokonalosti už mnoho nechybělo. Ty změny, co přišly, asi málokoho potěšily. Podle mě by mělo být prioritní pohodlné a nerušené prohlížení fotek. Tady jsou samé filmové pásy, jsou tam zbytečná okna, která se sice dají zavřít, ale stejně po nich zůstanou linky, nechci jít do detailů, ty už tady byly popsány, celkově mi to prostě přijde takové neuspořádané a chaotické. Před pár měsíci proběhla změna, kdy se název fotky přesunul větším písmem nad fotku. To mi přišlo jako dobré řešení, jenže nevydrželo dlouho. Proč? Taky zrušení anonymního hodnocení byla dobrá věc, změny dříve bývaly k lepšímu. Kdo ale chtěl třeba čtvercový náhled? Ano, podoba fotogalerie jistě není moje věc. Galerii ale vytvářejí taky lidé, kteří do ní přispívají, zmíněná komunita. Proto jsem toho názoru, že nejdřív měla předcházet diskuse a pak teprve úpravy.[/QUOTE]
Musím znovu opakovat to, co jsem napsal před pár hodinami o pár příspěvků výše? Tohle je diskuze stále o tom samém a ve výsledku o ničem.
28.1.2012 09:22
TchutchoJenomže Vy zjevně diskutovat nechcete.Nikdy.Když jsem Vás vloni žádal,o úpravu anonymního hodnocení,tak se od Vás člověk žádný odpovědi nedočkal.Když už to bylo natolik nesnesitelný,tak jste s tím konečně něco udělal,ale nezapomněl jste se do mě pustit s tím,že Vás s tímhle akorát otravuju a že na takový kraviny nemáte čas.Jako kdyby to byla pro Vás obrovská námaha.Přitom stačilo jen tak málo.Jen taková malá vstřícnost a hlavně komunikace.Nakonec se to přeci vyřešilo a byl klid ode všech problémů.Jak jednoduchý.V tomhle případě se to opět opakuje.Nebudete s nikým o tom diskutovat,takhle jste to nasolil a basta.Takže mé přirovnání se psím žrádlem se nakonec potvrdí.Lidi,tady to máte,nadřel jsem se s tím,jako pes,mě se to líbí,nějakýmu vlezdoprdelkovi určitě taky,já jsem stvořitel,vy držte huby a jestli se vám to nelíbí,tak si běžte klidně jinam.Na ostatní názory reagujete s pousmáním a to,že to lidi takhle nechtějí,to Vás prostě vůbec nezajímá.No,stavíte se k tomu všemu fakt skvěle.
28.1.2012 09:25
Karel Polívka[QUOTE=Tchutcho;13158]Jenomže Vy zjevně diskutovat nechcete.Nikdy.Když jsem Vás vloni žádal,o úpravu anonymního hodnocení,tak se od Vás člověk žádný odpovědi nedočkal.Když už to bylo natolik nesnesitelný,tak jste s tím konečně něco udělal,ale nezapomněl jste se do mě pustit s tím,že Vás s tímhle akorát otravuju a že na takový kraviny nemáte čas.Jako kdyby to byla pro Vás obrovská námaha.Přitom stačilo jen tak málo.Jen taková malá vstřícnost a hlavně komunikace.Nakonec se to přeci vyřešilo a byl klid ode všech problémů.Jak jednoduchý.V tomhle případě se to opět opakuje.Nebudete s nikým o tom diskutovat,takhle jste to nasolil a basta.Takže mé přirovnání se psím žrádlem se nakonec potvrdí.Lidi,tady to máte,nadřel jsem se s tím,jako pes,mě se to líbí,nějakýmu vlezdoprdelkovi určitě taky,já jsem stvořitel,vy držte huby a jestli se vám to nelíbí,tak si běžte klidně jinam.Na ostatní názory reagujete s pousmáním a to,že to lidi takhle nechtějí,to Vás prostě vůbec nezajímá.No,stavíte se k tomu všemu fakt skvěle.[/QUOTE]
Opět přeháníte, opakujete se a vůbec nereflektujete to, co jsem už v tomto tématu napsal.

Nebo Vám to skutečně musím psát znovu, protože jednou nestačí?
28.1.2012 09:32
Tchutcho[QUOTE=Karel Polívka;13159]Opět přeháníte, opakujete se a vůbec nereflektujete to, co jsem už v tomto tématu napsal.

Nebo Vám to skutečně musím psát znovu, protože jednou nestačí?[/QUOTE]

Ne,nemusíte.V pohodě...
28.1.2012 09:34
Karel Polívka[QUOTE=Tchutcho;13160]Ne,nemusíte.V pohodě...[/QUOTE]
Fajn, tak si znovu přečtěte tento příspěvek, protože už píšete naprosté nesmysly.
28.1.2012 09:37
Pavel OlivíkAsi bych toho už nechal pánové...

Galerie je taková jaká je,taky mi vadí nějaké drobnosti,ale prostě jsem to překousl...Jsem rád,že tu můžu nakouknout na nějaké fotografie a popřípadě něco napsat...Návrat na tu galerii,kterou znáte není možný,tak to budete muset všichni překousnout...Tak mi přijde,že sem chodíte pořád hledat nějaké chyby místo toho aby jste se zaměřili na hlavní důvod proč sem všichni galeristé chodí...

Ale tak když Vás to baví,tak je to asi jedno...Stejně se nic nezměnní...
28.1.2012 09:51
Karel Polívka[QUOTE=Pavel Olivík;13162]Asi bych toho už nechal pánové...

Galerie je taková jaká je,taky mi vadí nějaké drobnosti,ale prostě jsem to překousl...Jsem rád,že tu můžu nakouknout na nějaké fotografie a popřípadě něco napsat...Návrat na tu galerii,kterou znáte není možný,tak to budete muset všichni překousnout...Tak mi přijde,že sem chodíte pořád hledat nějaké chyby místo toho aby jste se zaměřili na hlavní důvod proč sem všichni galeristé chodí...

Ale tak když Vás to baví,tak je to asi jedno...Stejně se nic nezměnní...[/QUOTE]
Pánové, už toho začínám mít docela dost, je to stále to samé dokola bez ohledu na to, že jsem k tomu napsal jasné vyjádření o aktuálním stavu.

Takže polopaticky:

1. Minulý víkend jsem provedl upgrade vBulletinu (diskuzní fórum) na novou verzi, kde je všechno překopané, takže mnou prováděné úpravy za posledních 5 let jsem musel řešit znovu a jinak. Toto jsem začal připravovat už před několika měsíci.

2. S novou verzí fóra galerie nefungovala, takže jsem ji musel upgradovat také na její nejnovější verzi. Tato její nejnovější verze má však v defaultní podobě/konfiguraci některé změny v layoutu a funkčnosti – jde právě o ty změny, které se vám nelíbí a které neustále komentujete tak, že jde o něco, co jsem si vymyslel. Proč bych asi tak proboha měnil něco do takovéto podoby, když jsem to před pár měsíci sám upravoval tak, jak to bylo krátce před upgradem?

3. Teď po úspěšně provedeném upgradu fóra se mohu věnovat úpravám nové verze galerie tak, aby byla pokud možno co nejblíže stavu před jejím upgradem, nebo aby to bylo případně ještě lepší.

4. Nechci diskutovat o stavu, který je defaultní od výrobce softwaru, když jej teprve budu měnit a navíc zároveň přemýšlím o změně platformy, aby byly možné funkce, které jsou už delší dobu žádané.

Stačí to takto? Protože více srozumitelně to už asi neumím a tím pádem končím s vysvětlováním.
28.1.2012 10:09
kubiiiZbytečně se to tu hrotí. Já to pochopil tak, že se na podobě bude ještě výrazněji pracovat, jen co na to přijde řada; k připomínkám bude založené nové vlákno (nebo se bude pokračovat tady - to je jedno) a nastane fáze ladění. Jestli tomu dobře rozumím, tak se nová verze systému nahodila v podobě, aby to jelo, detaily se moc neřešily a teď se to za pochodu bude ladit. Osobně mi nevadí zvyknout si na trochu jiný layout, na to, že některé informace a funkce budou trochu jinak umístěny, pokud to bude mít svůj význam a logiku. Dejme tomu čas, některé opravdu zásadní věci se už vyřešily, některé se snad vyřeší a až přijde výzva, doufám, že bude prostor na detailnější diskuzi...

EDIT: Měl jsem to rozepsané delší dobu, takže jsem neviděl příspěvek pana Polívky výše, který mé domněnky víceméně potvrzuje.
28.1.2012 10:16
Karel Polívka[QUOTE=kubiii;13164]Zbytečně se to tu hrotí. Já to pochopil tak, že se na podobě bude ještě výrazněji pracovat, jen co na to přijde řada; k připomínkám bude založené nové vlákno (nebo se bude pokračovat tady - to je jedno) a nastane fáze ladění. Jestli tomu dobře rozumím, tak se nová verze systému nahodila v podobě, aby to jelo, detaily se moc neřešily a teď se to za pochodu bude ladit. Osobně mi nevadí zvyknout si na trochu jiný layout, na to, že některé informace a funkce budou trochu jinak umístěny, pokud to bude mít svůj význam a logiku. Dejme tomu čas, některé opravdu zásadní věci se už vyřešily, některé se snad vyřeší a až přijde výzva, doufám, že bude prostor na detailnější diskuzi...[/QUOTE]
Ano, přesně tak. Vzhledem k těm všem změnám (týkaly se fóra, které zde evidentně nikdo neřeší; ale na Světu hardware a TV Freaku se naopak budou řešit hodně) jsou ty změny layoutu, které se zde tak neuvěřitelně řeší, naprosté maličkosti, které prostě mohly počkat.
28.1.2012 11:09
Karel Polívka[QUOTE=kubiii;13144]Je to jednoduché, upnu fotku, která má rozměr dejme tomu 1600 x 1200 -> ve staré galerii se fotka zmenšila a po rozkliku se v novém okně ukázal originál v původní velikosti a kvalitě. Teď nahraji fotku 1600 x 1200 -> v náhledu se zmenší na 1024 x 768 velikost na třeba 200kB a po rozkliku má opět 1024 x 768, velikost třeba 100kB a nekoukatelnou kvalitu.[/QUOTE]
Díky za příklad, originální velikost fotek se už nezmenšuje.

[QUOTE=kubiii;13144]Pod fotku nejde dát komentář s citací. Vypíše to hlášku:

"Chyby

Následující chyby vznikly při odesílání tohoto příspěvku

BB code quote is not allowed."[/QUOTE]
Citaci lze používat už i v komentářích.
29.1.2012 09:59
Pavel OlivíkTeď jsem si ještě všiml v galerii,že to orámování fotografie není úplně ideální,není kompletní,asi bude ještě někde chybička...

Co se týče popisu fotografie,tak by nebylo špatné s tím něco udělat,anebo by možná nebylo špatné uvádět čím byla fotografie pořízena,když se to v exifu neukazuje...Ale to je každého věc,já bych byl asi pro...
29.1.2012 02:49
Karel Polívka[QUOTE=Pavel Olivík;13168]Teď jsem si ještě všiml v galerii,že to orámování fotografie není úplně ideální,není kompletní,asi bude ještě někde chybička...[/QUOTE]
Jaké orámování fotografie? Kde? Prosím URL.
29.1.2012 04:11
kubiiiPavel Olivík má asi na mysli ten vržený stín zleva a dole, ono ty vypadá jako nedodělaný, protože je to bílý okraj se stínem na bílém podkladu... Jak jsem psal výše, také se přimlouvám za nulový okraj a orámování nechat čistě na uživateli.
29.1.2012 04:14
Karel Polívka[QUOTE=kubiii;13170]Pavel Olivík má asi na mysli ten vržený stín zleva a dole, ono ty vypadá jako nedodělaný, protože je to bílý okraj se stínem na bílém podkladu... Jak jsem psal výše, také se přimlouvám za nulový okraj a orámování nechat čistě na uživateli.[/QUOTE]
Stále nevím, o čem je řeč. Prosím URL.
29.1.2012 04:24
Jack08[QUOTE=Karel Polívka;13142]
Úpravy designu za provozu - volím jednoduše takový postup, který je pro mě nejvíce schůdný. Pokud Vám to přijde neprofesionální, tak ano, máte pravdu a nemám s tím problém. Naší (resp. mou) profesí je vydávání magazínů – rozvoj diskuzních fór a galerie mě především baví, proto je to právě takto a ostatně i proto je vůbec máme ;-).[/QUOTE]
Děkuji za odpověď. Málo kdo v diskuzích dokáže uznat kritiku, takže klobouk dolů pane Polívko. Beru to tedy jak to leží a běží a přeji brzké vyřešení "porodních" komplikací.

Ještě jedna maličkost, kterou bych zmínil a nepředpokládám že se tímto budete nějak podrobněji zaobírat, protože by muselo dojít k zásadnějšímu zásahu do struktury a designu galerie i fóra. Jedná se o to, že příchozí "cizí" návštěvník z jiných foroserverů je zvyklý na odlišnou a přehlednou orientaci ve struktuře webu, např srozumitelným a viditelným odkazem pro všechny předešlé fotografie v galerii. Což je zde krkolomně tříděno podle dní v nenápadném odkazu "Co je nového" atd... Při tvorbě stránek je dobré brát v úvahu, že čtenáři stránky nečtou, ale spíše "skenují". Nového potencionálního uživatele může taková nepřehledná orientace odpudit, protože se špatně orintuje a nemá vůli stránku podrobněji zkoumat. Což je se přiznám i tak trochu můj případ. "-)
29.1.2012 04:35
Karel Polívka[QUOTE=Jack08;13172]Děkuji za odpověď. Málo kdo v diskuzích dokáže uznat kritiku, takže klobouk dolů pane Polívko. Beru to tedy jak to leží a běží a přeji brzké vyřešení "porodních" komplikací.[/QUOTE]
Děkuji :-)

[QUOTE=Jack08;13172]Ještě jedna maličkost, kterou bych zmínil a nepředpokládám že se tímto budete nějak podrobněji zaobírat, protože by muselo dojít k zásadnějšímu zásahu do struktury a designu galerie i fóra. Jedná se o to, že příchozí "cizí" návštěvník z jiných foroserverů je zvyklý na odlišnou a přehlednou orientaci ve struktuře webu, např srozumitelným a viditelným odkazem pro všechny předešlé fotografie v galerii. Což je zde krkolomně tříděno podle dní v nenápadném odkazu "Co je nového" atd... Při tvorbě stránek je dobré brát v úvahu, že čtenáři stránky nečtou, ale spíše "skenují". Nového potencionálního uživatele může taková nepřehledná orientace odpudit, protože se špatně orintuje a nemá vůli stránku podrobněji zkoumat. Což je se přiznám i tak trochu můj případ. "-)[/QUOTE]
Plánuji dát do horní lišty výrazný odkaz na naši soutěž FotoVýzva a nejnovější fotky z galerie. Co navrhujete dále?
29.1.2012 06:45
kubiii[QUOTE=Karel Polívka;13171]Stále nevím, o čem je řeč. Prosím URL.[/QUOTE]

Myslím toto, url není třeba, stačí se podívat na jakoukoliv fotku v galerii.
29.1.2012 06:59
mejfidJe to jen o zvyku,je to stejné jako u jiného softu,vše se obměnuje.Vezměte si co bylo vždy řečí např.při příchodu nového operačního systému.Drobnosti tu jsou,ale ty jsou i jinde,mě osobně chybí hodnocení fotek aniž bych si jí musel prohlídnout.Přeci jen když měla fotka třeba 4 hvězdičky člověka to motivovalo na ní kouknout a případně se připojit k hodnocení,to je zatím můj postřeh.
30.1.2012 03:25
Karel Polívka[QUOTE=kubiii;13175]Myslím toto, url není třeba, stačí se podívat na jakoukoliv fotku v galerii.[/QUOTE]
Nestačí :-)

Ve 2 prohlížečích se to nezobrazuje (IE9, Opera), v dalších 2 ano (FF, Chrome).
30.1.2012 09:18
kubiiiAha, tak to by mě nenapadlo, zkouším to teď přes IE a opravdu to tam není - inu, dost typické problémy při ladění webových stránek! A přijít na zakopaného psa bývá největší zábava programátora... :D
30.1.2012 11:27
Karel Polívka[QUOTE=kubiii;13178]Aha, tak to by mě nenapadlo, zkouším to teď přes IE a opravdu to tam není - inu, dost typické problémy při ladění webových stránek! A přijít na zakopaného psa bývá největší zábava programátora... :D[/QUOTE]
Je to pryč už všude.
30.1.2012 12:05
kubiiiSuper, díky! Tak já budu pokračovat :D

Fotka se teď po rozkliku nezobrazí v novém okně jako dříve, ale na původní stránce, kde se roztáhne přes okraje a vypadá to hodně divně - předpokládám, že to asi není záměr. Původní otevření v novém okně bylo rozhodně lepší, m.j. proto, že si to prohlížeč (minimálně FF) na té nové stránce zmenšil (přizpůsobil velikosti monitoru) a pak si to člověk mohl zvětšit na originální velikost.

Fotka taky nelze rozkliknout, když nejsem přihlášený - taky asi nepůjde o záměr...?

A ještě jedna drobnost, která mě mátla už na starší verzi galerie: Nad fotkou jsou odkazy "« Předchozí | Další »", přičemž tlačítko "Předchozí" odkazuje na novější fotku a "Další" naopak na fotku starší. Logičtější by to bylo naopak.
30.1.2012 05:13
Rellik[QUOTE=kubiii;13182]
A ještě jedna drobnost, která mě mátla už na starší verzi galerie: Nad fotkou jsou odkazy "« Předchozí | Další »", přičemž tlačítko "Předchozí" odkazuje na novější fotku a "Další" naopak na fotku starší. Logičtější by to bylo naopak.[/QUOTE]
To já to zase chápu naopak. A pro mě logické - předchozí - novější fotky a do prava (další) starší fotky. To bych nějak neřešil... Navíc se dá navigovat podle toho filmového pásu pod snímkem. Tyto odkazy - předchozí a další - víceméně ani nepoužívám a fotky procházím buď jednotlivě, tak že na vybranou fotku kliknu prostředním tlačítkem - tím se mě otevře v novém panelu a po prohlédnutí to prostě zavřu. A nebo procházím všechny fotky právě pomocí toho filmopásu...
4.2.2012 05:46
RellikNešlo by ještě pod náhledy fotek na hlavní stránce fotogalerie přidat informaci o případných vložených komentářích?
5.2.2012 07:27
Karel Polívka[QUOTE=Rellik;13254]Nešlo by ještě pod náhledy fotek na hlavní stránce fotogalerie přidat informaci o případných vložených komentářích?[/QUOTE]
U nejnovějších fotek komentář typicky nebude, proto jsem to už několik měsíců před upgradem změnil tak, že se na HP galerie zobrazuje počet zobrazení a nikoli počet komentářů (ty se zobrazovaly nějakou dobu dříve, ale v drtivé většině případů se zobrazovala 0).

U nejnovějších fotek je to počet zobrazení, co indikuje, jak fotka upoutala pozornost.
5.2.2012 07:43
Rellik[QUOTE=Karel Polívka;13260]U nejnovějších fotek komentář typicky nebude, proto jsem to už několik měsíců před upgradem změnil tak, že se na HP galerie zobrazuje počet zobrazení a nikoli počet komentářů (ty se zobrazovaly nějakou dobu dříve, ale v drtivé většině případů se zobrazovala 0).

U nejnovějších fotek je to počet zobrazení, co indikuje, jak fotka upoutala pozornost.[/QUOTE]

Jo beru, ale pokud napíšu nějaký koment k nové fotce, tak při novém příchodu bych zrovna viděl, zda někdo reagoval. Takhle musím jít k fotce znovu. Jinak všiml sem si že pokud si nechám zobrazit výpis fotek za poslední den (pod nabídkou co je nového), tak tam ta informace o komentářích je i u těch nejnovějších fotek. Myslím, že by to zobrazení i na HP galerie uvítalo víc návštěvníků... ;)
5.2.2012 08:32
Karel Polívka[QUOTE=Rellik;13261]Jo beru, ale pokud napíšu nějaký koment k nové fotce, tak při novém příchodu bych zrovna viděl, zda někdo reagoval. Takhle musím jít k fotce znovu. Jinak všiml sem si že pokud si nechám zobrazit výpis fotek za poslední den (pod nabídkou co je nového), tak tam ta informace o komentářích je i u těch nejnovějších fotek. Myslím, že by to zobrazení i na HP galerie uvítalo víc návštěvníků... ;)[/QUOTE]
To není o tom, že není možné mít počet komentářů i na HP galerie, ale o tom, že na HP galerie by mělo být méně textových doprovodných informací než v ostatních výpisech (které jsou více konkrétní a mají větší záběr co do počtu položek) - právě proto, že jde o HP.
5.2.2012 09:34
Rellik[QUOTE=Karel Polívka;13263]To není o tom, že není možné mít počet komentářů i na HP galerie, ale o tom, že na HP galerie by mělo být méně textových doprovodných informací než v ostatních výpisech (které jsou více konkrétní a mají větší záběr co do počtu položek) - právě proto, že jde o HP.[/QUOTE]

Jasné, ale z mého pohledu je galerie, ve které je možné přidat komentář v podstatě jako fórum. Taky když na fóru něco napíšu a někdo pak reaguje. Vidím při další návštěvě, že je v tom konkrétním tématu nová odpověď a nemusím jít do toho tématu abych to zjistil. Myslím, že v minulé galerii tam ta informace taky byla, protože sem se podle nich řídil.
Osobně používám galerii asi tak:
Projdu fotky, případně k některým napíšu komentář. Odejdu. Příjdu třeba zase za nějaký čas, fotky jsou třeba stejné nebo nějaká přibyla. A tady sem právě viděl, jestli někdo přidal nějaký komentář a mohl tak fotku rovnou navštívit. Takhle je zase musím proklikávat nebo na to jít složitě přes tu nabídku "Co je nového". Pak teprv shlédám nové fotky co přibyly od mé poslední návštěvy (pokud sem opět někdo nenasype celý obsah disku jako dnes - to mě pak nebaví a raděj du zas pryč, případně zkouknu nové fotky od jiného autora - pokud přibudou). Takže já osobně bych zobrazení komentářů velmi přivítal. Nakonec internet je informační médium a návštěvník by měl dostat aspoň ty hlavní informace naservírované rovnou (náhled, počet shlédnutí, počet komentářů). :-)

EDIT: Ještě sem zapomněl zmínit, že nějak moc spolehlivě nefungují informace o EXIFu - Nahrál sem poslední dvě fotky, které exif obsahují a na stránce se nevypíše. :( Na to by se taky asi chtělo podívat....
5.2.2012 10:18
Karel Polívka[QUOTE=Rellik;13264]Myslím, že v minulé galerii tam ta informace taky byla, protože sem se podle nich řídil.[/QUOTE]
Bylo před několika měsíci, pak jsem to změnil, viz výše (tzn. před upgradem to tak už nebylo).

[QUOTE=Rellik;13264]Takhle je zase musím proklikávat nebo na to jít složitě přes tu nabídku "Co je nového". [/QUOTE]
Nemusíte je proklikávat, stačí si zobrazit "Co je nového" - 2 kliknutí navíc; nebo si dát stránku s novými fotkami třeba rovnou do oblíbených v prohlížeči.
6.2.2012 01:58
Karel Polívka[QUOTE]Nemusíte je proklikávat, stačí si zobrazit "Co je nového" - 2 kliknutí navíc; nebo si dát stránku s novými fotkami třeba rovnou do oblíbených v prohlížeči.[/QUOTE]
Přidal jsem do horní lišty odkaz "Nové fotky", který zobrazí výpis nových fotek za posledních 30 dní.

-> o 1 klik méně pro Vás :-)
6.2.2012 03:49
Rellik[QUOTE=Karel Polívka;13271]Přidal jsem do horní lišty odkaz "Nové fotky", který zobrazí výpis nových fotek za posledních 30 dní.

-> o 1 klik méně pro Vás :-)[/QUOTE]
Aspoň tak no. :-) Moc díky. :-)
Ještě dořešit ten vzpomínaný exif a bude to OK. Vím, že s ním byly problémy i v minulé verzi, ale tady už nefunguje skoro vůbec. Nebo jen u fotek focených určitým přístrojem. Vím, že o tomto problému víte, tak tu na to nemusíte odepisovat. :-)
Tak přeju brzké vyřešení tohoto problému ať sme všichni spokojení... :) I když nevím proč to soudruzi programátoři tak odflákli. Já co sem si tvořil vlastní gotogalerii na webu, tam mi EXIF funguje ať přidám fotku jakoukoliv...
6.2.2012 04:09
Karel Polívka[QUOTE=Rellik;13272]Aspoň tak no. :-) Moc díky. :-)
Ještě dořešit ten vzpomínaný exif a bude to OK. Vím, že s ním byly problémy i v minulé verzi, ale tady už nefunguje skoro vůbec. Nebo jen u fotek focených určitým přístrojem. Vím, že o tomto problému víte, tak tu na to nemusíte odepisovat. :-)
Tak přeju brzké vyřešení tohoto problému ať sme všichni spokojení... :) I když nevím proč to soudruzi programátoři tak odflákli. Já co sem si tvořil vlastní gotogalerii na webu, tam mi EXIF funguje ať přidám fotku jakoukoliv...[/QUOTE]
Vím o tom, ale tohle je spíše věc pro vývojáře softwaru, který tuto galerii pohání. Úpravy layoutu jsou jedna věc, úpravy (opravy) funkčnosti už něco zcela jiného, což prostě nemám jak řešit - programátor nejsem a nikdo u nás tento SW nezná.
7.2.2012 09:21
RellikTak jsem zjistil, proč se u některých fotek nezobrazuje EXIF. Je to nejspíš chyba některých grafických editorů, které přidávají do EXIF informace o sobě a nejspíš částečně poškodí (znepřehlední) záznam původního exifu. Laboroval, sem dnes s tím výpisem exifu na stránku a při takto "upravených" fotkách vypíše funkce, která má na starost vytáhnout tyto exif data ze souboru, chybu:
exif_read_data(php1BLJ28): Illegal IFD size: 2 + x2200*12 = x19802 > x8D28
Bohužel k této chybě není nikde žádná informace - http://www.google.cz/search?q=exif_read_data%28php1BLJ28%29%3A+Illegal+IFD+size%3A+2+%2B+x2200*12+%3D+x19802+%3E+x8D28&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mageia:en-US:official&client=firefox-a
Pouze se dají na internetu najít galerie, které obsahují výpis této chyby u některých fotek:
http://www.google.cz/search?q=Illegal+IFD+size%3A+2+%2B+x2200*12+%3D+x19802+%3E+x8D28&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mageia:en-US:official&client=firefox-a
Přitom všechny informace o exifu se vypíšou. Tady je nejspíš nějaká ochrana, před touto chybou a tak se info o exifu nezobrazí. Což je škoda. Mohla být potlačena tato chyba pouze u výstupu. Takže pokud se info ukládá do databáze, nebo se zpracovává až při zobrazení fotky, de to bere exif takříkajíc "online", tak mohla být potlačena pouze tato chyba. No takže nápravy se nejspíš nikdo z nás brzo nedočká.
8.2.2012 09:54
TchutchoMyslím,že tohle patří ke galerii taky.O nic už neprosím,ale jen bych měl námět pro zdejší vedení,k zamyšlení nad denním limitem ukládání fotografií.Jen tak to zkusím.Dalo by se s tím něco dělat?Asi taky ne,co?Už se tady o tom hovořilo taky mockrát a nic.
8.2.2012 10:40
Karel Polívka[QUOTE=Tchutcho;13287]Myslím,že tohle patří ke galerii taky.O nic už neprosím,ale jen bych měl námět pro zdejší vedení,k zamyšlení nad denním limitem ukládání fotografií.Jen tak to zkusím.Dalo by se s tím něco dělat?Asi taky ne,co?Už se tady o tom hovořilo taky mockrát a nic.[/QUOTE]
Na tohle jsem už několikrát reagoval, je nutné se ve Vašem případě stále opakovat?

K tomu Vašemu tónu – když takovýmto vyčítavým způsobem vyžadujete úpravy podle Vašich požadavků, kolik jste měsíčně ochoten platit za využívání fotogalerie Digimanie? Pokud nejste ochotný platit nic, tak fajn, ale v takovém případě si prosím podobný tón odpusťte, jelikož tím dosáhnete akorát toho, že mě samotnému snahu o zlepšování galerie znechutíte (má povinnost to skutečně není; stejně jako není Vaše povinnost zdejší server navštěvovat a využívat jeho služby).

Že by to bylo dobré udělat, s tím souhlasím, ale nejde o žádné existující nastavení, kterým by toho šlo dosáhnout (takovéto programové úpravy by jednak něco stály a jednak by byly na míru - v případě dalších verzí galerie by byly třeba nutné provádět znovu a znovu). Tzn. v této chvíli je to odloženo na neurčito.
8.2.2012 10:49
TchutchoKe zrušení mého profilu zde,musím požádat písemně,nebo by jste to zařídil Vy sám?
8.2.2012 10:55
Karel PolívkaProfily nemažeme kvůli zachování soudržnosti navazujícího obsahu, ale mohu vymazat všechny Vaše osobní údaje, které jste zadal při registraci (na což máte nárok i ze zákona) a znemožnit další užívání uživatelského jména "Tchutcho". Stačí, když mi pošlete soukromou zprávu nebo e-mail s tímto požadavkem a stane se.
8.2.2012 11:10
Karel PolívkaNa základě právě přijaté vlastní žádosti uživatele Tchutcho jsem smazal jím zadané osobní údaje a znemožnil další uživání profilu s uživatelským jménem "Tchutcho".
8.2.2012 11:16
Karel Polívka[QUOTE=Rellik;13284]Tak jsem zjistil, proč se u některých fotek nezobrazuje EXIF. Je to nejspíš chyba některých grafických editorů, které přidávají do EXIF informace o sobě a nejspíš částečně poškodí (znepřehlední) záznam původního exifu. Laboroval, sem dnes s tím výpisem exifu na stránku a při takto "upravených" fotkách vypíše funkce, která má na starost vytáhnout tyto exif data ze souboru, chybu:
exif_read_data(php1BLJ28): Illegal IFD size: 2 + x2200*12 = x19802 > x8D28
Bohužel k této chybě není nikde žádná informace - http://www.google.cz/search?q=exif_read_data%28php1BLJ28%29%3A+Illegal+IFD+size%3A+2+%2B+x2200*12+%3D+x19802+%3E+x8D28&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mageia:en-US:official&client=firefox-a
Pouze se dají na internetu najít galerie, které obsahují výpis této chyby u některých fotek:
http://www.google.cz/search?q=Illegal+IFD+size%3A+2+%2B+x2200*12+%3D+x19802+%3E+x8D28&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mageia:en-US:official&client=firefox-a
Přitom všechny informace o exifu se vypíšou. Tady je nejspíš nějaká ochrana, před touto chybou a tak se info o exifu nezobrazí. Což je škoda. Mohla být potlačena tato chyba pouze u výstupu. Takže pokud se info ukládá do databáze, nebo se zpracovává až při zobrazení fotky, de to bere exif takříkajíc "online", tak mohla být potlačena pouze tato chyba. No takže nápravy se nejspíš nikdo z nás brzo nedočká.[/QUOTE]
Děkuji moc za info, přestože je závěr takový, jak píšete.

Zkusím poslat podnět vývojářům SW galerie, ale těžko říci, zda a kdy dojde k nějakému posunu v tomto směru. Podle jejich nedávného vyjádření by ale měli brzy začít pracovat na nové verzi zde použité galerie (ta zde nově použitá není zase tak úplně nová z hlediska svého zveřejnění - má už za sebou pár měsíců), takže počítám, že kolem léta 2012 bychom se třeba mohli dočkat nějakých dalších novinek (designové změny už ale nebudou tak výrazné jako teď, kdy šlo o předělání kvůli novému vBulletinu, který zkrátka vypadá jinak). Držme jim palce :-).
8.2.2012 02:42
Rellik[QUOTE=Karel Polívka;13294]Děkuji moc za info, přestože je závěr takový, jak píšete.

Zkusím poslat podnět vývojářům SW galerie, ale těžko říci, zda a kdy dojde k nějakému posunu v tomto směru. Podle jejich nedávného vyjádření by ale měli brzy začít pracovat na nové verzi zde použité galerie (ta zde nově použitá není zase tak úplně nová z hlediska svého zveřejnění - má už za sebou pár měsíců), takže počítám, že kolem léta 2012 bychom se třeba mohli dočkat nějakých dalších novinek (designové změny už ale nebudou tak výrazné jako teď, kdy šlo o předělání kvůli novému vBulletinu, který zkrátka vypadá jinak). Držme jim palce :-).[/QUOTE]
Možná poradím, jak to napravit: Zkuste pohledat v souboru upload.php řádek kde je funkce na získání toho exifu. Měla by být zapsaná zhruba nějak takto:
$exif = exif_read_data($_FILES["foto"]["tmp_name"], 'IFD0');
Důležitá je hlavně tato část: exif_read_data(..) Mělo by v podstatě stačit přidat před celý ten řádek zavináč.
@$exif = exif_read_data($_FILES["foto"]["tmp_name"], 'IFD0');
Tím se potlačí ta chyba a zbylé informace projdou v podstatě bez úhony. Já to právě otestoval na tom mém pokusu a fotka, která dělala problémy (nechtěla se díky tomu ani nahrát), prošla bez potíží a to i s výpisem exifu (foťák, model foťáku, čas, clona, ISO...) Vyzkoušet to můžete, pokazit na tom není co. Když to nepůjde tak ten zavináč lehce zase odstraníte ;-)

Dodatek - pokud to exif zpracovává až při zobrazení fotky, tak ta funkce by měla být nejspíš v souboru showimage.php (záleží jaká je koncepce webu po kodérské stránce). Možná tam někde bude samotný soubor pojmenovaný třeba exif.php. Prostě to chce najít to místo kde je ta funkce exif_read_data(....)
Kdybych měl ty soubory tady před sebou, tak bych na to přišel... A myslím, že ani to omezení uploadu by nebylo nijak těžké dodělat. Stačí na to přidat jeden řádek do databáze, kde se zapíše aktuální datum a podle něho se pak bude kontrolovat další upload - dnes = dnes = upload až zítra :) (platí pro upload jedné foto denně - podobné by to ale bylo i při vícenásobném uploadu) Nicméně cizí kódy se špatně upravují a tuto možnost by měl dělat někdo kdo to kódoval celé.

EDIT: Stáhl sem si buletin verzi 4.0 něco a prošel všechny soubory, nicméně bezvýsledně. Nenašel sem kde se ten exif bere. Takže to asi tak jednoduché nebude :( Možná sem neměl komplet verzi, protože sem měl stáhnuté víceméně fórum - aspoň podle názvu balíku a to ještě free verzi.
8.2.2012 10:22
Karel Polívka[QUOTE=Rellik;13295]Možná poradím, jak to napravit: Zkuste pohledat v souboru upload.php řádek kde je funkce na získání toho exifu. Měla by být zapsaná zhruba nějak takto:
$exif = exif_read_data($_FILES["foto"]["tmp_name"], 'IFD0');
Důležitá je hlavně tato část: exif_read_data(..) Mělo by v podstatě stačit přidat před celý ten řádek zavináč.
@$exif = exif_read_data($_FILES["foto"]["tmp_name"], 'IFD0');
Tím se potlačí ta chyba a zbylé informace projdou v podstatě bez úhony. Já to právě otestoval na tom mém pokusu a fotka, která dělala problémy (nechtěla se díky tomu ani nahrát), prošla bez potíží a to i s výpisem exifu (foťák, model foťáku, čas, clona, ISO...) Vyzkoušet to můžete, pokazit na tom není co. Když to nepůjde tak ten zavináč lehce zase odstraníte ;-) [/QUOTE]
Díky za snahu o řešení. Zkusil jsem to ve spojení s jednou vaší fotkou zde v galerii a zatím bez výsledku. Můžete mi pls poslat na e-mail fotku, o které se zmiňujete (že nešla ani nahrát a po úpravě prošla i s exif informacemi)?

[QUOTE=Rellik;13295]A myslím, že ani to omezení uploadu by nebylo nijak těžké dodělat. Stačí na to přidat jeden řádek do databáze, kde se zapíše aktuální datum a podle něho se pak bude kontrolovat další upload - dnes = dnes = upload až zítra :) (platí pro upload jedné foto denně - podobné by to ale bylo i při vícenásobném uploadu) Nicméně cizí kódy se špatně upravují a tuto možnost by měl dělat někdo kdo to kódoval celé.
[/QUOTE]
Ano, princip věci mi je zřejmý, ale nejsem programátor znalý tohoto SW na takovéto bázi, abych na to mrknul a obratem napsal. Proto je to prozatím odsunuto na neurčito, až bude čas (ať už můj nebo někoho jiného) se tomu více věnovat (nebo dokud to samozřejmě sami vývojáři neimplementují :-)).

[QUOTE=Rellik;13295]EDIT: Stáhl sem si buletin verzi 4.0 něco a prošel všechny soubory, nicméně bezvýsledně. Nenašel sem kde se ten exif bere. Takže to asi tak jednoduché nebude :( Možná sem neměl komplet verzi, protože sem měl stáhnuté víceméně fórum - aspoň podle názvu balíku a to ještě free verzi.[/QUOTE]
Galerie ale není součásti vBulletinu, jde o samostatný program PhotoPost vBGallery 3.01 (obsáhlý plugin do vBulletinu 4.xx). Kromě toho, jelikož je vBulletin placený software, který podléhá licenční politice jeho vývojářů, není jisté, zda jste si stáhnul vBulletin se vším všudy (pokud tedy samozřejmě nemáte aktivní licenci).
11.4.2012 12:16
busyVelmi pekne by som chcel znovu poprosit, ci by sa dalo nieco urobit s vypisom EXIF informacii. Casto sa mi stava, ze sa v tejto novej galerii EXIF informacie vobec nevypisu, aj napriek tomu ze uploadnuta fotka obsahuje spravny korektny EXIF. Napriklad:

http://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=1615
http://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=1188
http://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=11970

A este by som znovu pripomenul jeden stary problem, ktory mala uz povodna galeria - EXIF sice vypise, ale nekompletny. Napriklad k tejto fotke ho vypise, ale bez casu expozicie:
http://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=15884
11.4.2012 05:24
Pavel OlivíkA k čemu vlastně ten EXIF tady vlastně je??Stejně z něho moc nejde přečíst,informace jsou velmi špatné a neúplné...Je to velká škoda,ale myslím že s tímhle nic neudělá ani administrátor...
11.4.2012 08:02
busy[QUOTE=Pavel Olivík;13728]A k čemu vlastně ten EXIF tady vlastně je??[/QUOTE]

Castokrat som zvedavy, za akych podmienok fotka vznikla - zaujimaju ma hlavne parametre expozicie (cas, clona, iso, ohnisko), potom aj typ pouziteho fotoaparatu a obcas su zaujimave aj dalsie informacie ako sposob merania expozicie, kompenzacia, ci bol pouzity blesk a podobne. Samozrejme pokial je fotka upravena, informacie z exifu (pokial zostal v subore zachovany) uz nemusia byt relevantne.

[QUOTE=Pavel Olivík;13728]Stejně z něho moc nejde přečíst,informace jsou velmi špatné a neúplné...Je to velká škoda,ale myslím že s tímhle nic neudělá ani administrátor...[/QUOTE]

No ved. Podla mna, neuplne zobrazovanie alebo nezobrazovanie exifu bude chyba softu pouziteho pre galeriu. Ak si dobre pametam, tak server digimanie vyuziva pre galeriu platenu komercnu verziu nejakeho softu. V tom pripade by to povodny autor tohto softu mal dat do poriadku - teda, ak je to naozaj tak ako pisem. V kazdom pripade (a uz som to tu tusim pisal), spravne vypisany exif si predstavujem napriklad nejak takto:

http://tmp.mcmacko.sk/exif.png

Takto zobrazuju exif klasicke windowsy po aktivacii kontextoveho menu na jpg subore a zobrazni jeho vlastnosti.
12.4.2012 08:40
didrikDobry den,
vsimol som si urcitu nejednotnost v zobrazovani zakladnych info o obrazkoch pri ich malych nahladoch.
Po kliknuti na Galeriu sa mi zobrazi 18 najnovsich fotiek, pricom kazda z nich ma polozku: Zobrazeni: XY
Ked si ale kliknem na Galerie -> Co je noveho -> Poslednich 5 dni (alebo Od posledni navstevy, etc.) zobrazi sa mi ako posledne info o fotke: Komentare: AB.
Moja otazka je, ci by to neslo zjednotit a davat na kazdom mieste nahladu obe info, napr. v tvare: XY / AB (t.j. ZOBRAZENI / KOMENTARE)
Ak sa to tu uz riesilo, prosim nasmerujte ma.. diky
14.6.2012 06:18
preqPodivné zobrazování nebo získávání EXIF dat není problém jen u zdejší galerie, zvláštně to funguje i u jiných galerií a úložišť. Jak asi víte, často je třeba fotku rozkliknout na jiné umístění nebo aspoň na jinou velikost a teprve potom se dají data zobrazit. Používám docela šikovný prográmek EXIF Viewer 2.1.3, který je rozšiřující aplikací Google Chrome a ukáže vám vše, co poskytovatel fotky dovolí. K té fotografii, o které diskutuje Pavel Olivík výše: http://www.digimanie.cz/galerie/showimage.php?i=15884
se v EXIF Viewer ukáže i ta expozice:
Date Time Original: 2012:04:06 11:30:13
Model: DMC-FZ28
Exposure Time: 1/30
F Number: f / 3.20
Exposure Program: Aperture priority
ISO Speed Ratings: 125
Metering Mode: Pattern
Flash: Flash did not fire, compulsory flash mode
Focal Length: 9.50mm
Focal Length In 35mm Film: 53mm
White Balance: Manual white balance
Make: Panasonic
Light Source: Cloudy weather
Exposure Bias: -0.66
Software: Ver.1.0

Ta aplikace je velmi pohodlná - klik pravým tlačítkem myši a pak na ikonku prográmku a máte to na ploše. Objem požadovaných informací se dá editovat.
11.7.2012 03:55
RellikCopak se to stalo s mými oblíbenými údaji? :( Tlačítko nahoře - Nové fotky nějak začalo stávkovat - při klepnutí se zvýrazní tlačítko Galerie a taky u popisků fotek zmizel údaj o případných komentářích k fotce :(
11.7.2012 04:50
Karel Polívka[QUOTE=Rellik;14243]Tlačítko nahoře - Nové fotky nějak začalo stávkovat - při klepnutí se zvýrazní tlačítko Galerie [/QUOTE]
Nezačalo stávkovat, způsobovalo to samé jako doposud, tzn. zobrazení stránky s nejnovějšími fotkami (browseimages.php?do=newimages), pouze se zvýraznil tab "Galerie". Teď se po kliknutí zvýrazní tab "Nové fotky" a obsahuje ta samá menu odkazů jako tab "Galerie".

[QUOTE=Rellik;14243]taky u popisků fotek zmizel údaj o případných komentářích k fotce [/QUOTE]
V případě jakých stránek? Prosím příklad URL.
11.7.2012 05:09
Rellik[QUOTE=Karel Polívka;14244]Citace Původně odesláno od Rellik Zobrazit příspěvek
taky u popisků fotek zmizel údaj o případných komentářích k fotce
V případě jakých stránek? Prosím příklad URL. [/QUOTE]
No jako když sem klikl na nové fotky, tak v informacích pod náhledem byl i údaj o počtu komentářů. Teď už tam není :(
12.7.2012 03:33
Karel Polívka[QUOTE=Rellik;14245]No jako když sem klikl na nové fotky, tak v informacích pod náhledem byl i údaj o počtu komentářů. Teď už tam není [/QUOTE]
Mrkněte teď :-)
12.7.2012 07:06
Rellik[QUOTE=Karel Polívka;14248]Mrkněte teď :-) [/QUOTE] Supr! :)
12.7.2012 09:54
Pavel Olivík...ano...teď to vypadá opravdu dobře...uživatel galerie má možnost vidět poslední fotky,komentáře,počet zobrazení...takhle jak to je tak je to na jedničku...

...musím uznat,že takhle by to mělo fungovat pořád...

...bravo pane administrátore...
12.7.2012 01:06
Hupp..tak tak, vylepšení galerie jsou tentokrát opravdu vylepšeními, důležité informace jsou všechny pohromadě přímo pod fotografií, a to přehledně, ted' už není pochyb, ke které fotografii název a popisky patří. A taky jsem si všiml, že se po uploadu fotografie nerozostří, nevím, zda je to jen můj pocit, ale dříve se to stávalo a bývalo tak nutné fotku rozkliknout. Ještě z jiného soudku, sledoval jsem, jak to chodí na jiných galeriích, a musím říct, že byt' v této komunitě není zastoupeno tolik profíků, lidi se tady k sobě chovají daleko slušněji, žádné urážení, machrování atd, jako jsem to viděl jinde, prostě pohoda. Tak to se mi tady líbí asi nejvíc. Chtělo by to snad jen víc diskutovat, komentovat, hodnotit, a aby se tady objevilo i víc těch kvalitních fotek, aby bylo víc co prohlížet a víc inspirace. Všem pěkný den. David H.
12.7.2012 05:37
Pavel Olivík[QUOTE=Hupp;14252]..tak tak, vylepšení galerie jsou tentokrát opravdu vylepšeními, důležité informace jsou všechny pohromadě přímo pod fotografií, a to přehledně, ted' už není pochyb, ke které fotografii název a popisky patří. A taky jsem si všiml, že se po uploadu fotografie nerozostří, nevím, zda je to jen můj pocit, ale dříve se to stávalo a bývalo tak nutné fotku rozkliknout. Ještě z jiného soudku, sledoval jsem, jak to chodí na jiných galeriích, a musím říct, že byt' v této komunitě není zastoupeno tolik profíků, lidi se tady k sobě chovají daleko slušněji, žádné urážení, machrování atd, jako jsem to viděl jinde, prostě pohoda. Tak to se mi tady líbí asi nejvíc. Chtělo by to snad jen víc diskutovat, komentovat, hodnotit, a aby se tady objevilo i víc těch kvalitních fotek, aby bylo víc co prohlížet a víc inspirace. Všem pěkný den. David H.[/QUOTE]

...tak tak...máš naprostou pravdu...už jsem prolezl hodně galerií a tahle je prostě pohodová...chodím sem hodně amatérů a myslím,že se snaží pořád své fotografie zdokonalovat a to je dobře...ono to komentování a hodnocení fotografií hodně stojí na tom,co každý galerista fotí a co ho zajímá...taky je dobré,že si tu nikdo nehraje na hvězdu a nikdo tu ani moc neprudí,což na jiných galeriích je naprosto běžná věc...a taky záleží jak má každý čas na svůj koníček...já rád kouknu na tuhle galerku,i když vím,že moc nových fotografií neuvidím...spíš mi chybí,že když někdo plácne třeba trojku tak k fotografii nic nenapíše,ale to je asi každého věc...já radši zanechám nějaké písmenka...
18.7.2012 02:39
kubiiiVylepšení pozitivní, i hvězdičky u náhledů už zase jsou! Ale vidím jeden nedostatek v exifech: v naprosto všech, které jsem zkoumal, chybí čas (Exposure Time), nevím, jestli je to v moci admina, ale je škoda, že tam chybí tento zásadní údaj...

Jinak pánové nade mnou: mám to velmi podobně ;)
30.7.2012 10:04
kubiiiJeště jedna nepříjemná změna, kterou jsem zaznamenal. Galerie se mi přestala zobrazovat na mobilu (LG P500 - Android 2.3.3 - vestavěný prohlížeč i Opera mini). Sice se na mobilu nedají fotky nijak extra prohlížet, ale přesto jsem ho pro galerii často využíval, třeba k pročítání a přidávání komentářů a pod. Jinak zbytek DM i fórum se zobrazuje v pořádku.
30.7.2012 11:01
Karel PolívkaKdy se přestala zobrazovat na mobilu? A co to vlastně znamená přesně "přestala se zobrazovat"? Můžete sem dát screenshot/fotku?

Má s tím probém i někdo další? Na mém mobilu se v pořádku zobrazuje (Symbian; Android nemám k dispozici).
31.7.2012 10:10
Pavel Olivík...ano...bohužel stránka se vůbec nezobrazuje...nejspíš tam bude problém s nějakou aktualizací...já mám Android a používám prohlížeč Opera Mini a posledně když jsem chtěl nakouknout tak se mi zobrazila jen prázdná stránka...předtím to ale fungovalo normálně...
1.8.2012 03:44
kubiii[QUOTE=Karel Polívka;14467]Kdy se přestala zobrazovat na mobilu? A co to vlastně znamená přesně "přestala se zobrazovat"? Můžete sem dát screenshot/fotku?

Má s tím probém i někdo další? Na mém mobilu se v pořádku zobrazuje (Symbian; Android nemám k dispozici).[/QUOTE]

Nevím přesně kdy, ale vzhledem k tomu, že galerie prošla nějakou aktualizací, tak bych tipoval, že asi po ní. Jak píše Pavel Olivík, není co skrínšotovat, prostě prázdná bílá stránka...
1.8.2012 04:12
Karel PolívkaGalerie v posledních dnech neprošla žádnou aktualizací.

Ty červencové úpravy byly pouze jednoduché úpravy html ve věci zobrazování některých informací pod miniaturami fotek, přidání pár odkazů do menu a přidání podmínky, aby uživatel nemohl hodnotit svou fotku. Nic jiného se neměnilo.

Aplikaci Opera Mini používám v telefonu taky a galerie se v pořádku zobrazuje. Nicméně mám Symbian, nemám Android.

Proto by pomohlo nějaké přesnější časové určení, odkdy se galerie na Androidu v Opeře Mini nezobrazuje.
2.8.2012 01:27
kubiiiS časem moc nepomůžu (červen/červenec?), ale s prohlížečem to asi nesouvisí; stáhnul jsem si ještě Maxthon a galerie je zase jen bílá stránka. Spíš to bude souviset s androidem... Časem vyzkouším ještě jiné mobily s driodem, jiný systém v okolí nemám.
2.8.2012 05:50
Pavel Olivík...kámoš to zkoušel na Symbianu a jede to v pohodě...takže bude problém s Androidem...počítám,že tak někdy od června je to nefunkční...
2.8.2012 06:47
RellikZkoušeno dnes na androidu (firefox) a bílá stránka..
8.8.2012 09:57
Pavel Olivík...taková technická otázka...

...chci se zeptat jestli by bylo možné když někdo nahraje novou fotografii,tak její smazání by bylo možné nejdřív až za sedm dní nebo nějak podobně...??
...spousta galeristů tu nahraje nějaké fotografie a během chvilky nebo když jim někdo špatně ohodnotí nebo okomentuje fotografii,tak ji smažou...na hodně serverech to tak platí...tak se chci zeptat jestli by tohle nešlo nastavit i tady...možná by se přece jen zvedla kvalita fotografií a každý by si rozmyslel,zda fotku uploaduje či ne...

...díky za odpověď...
8.8.2012 11:16
CejpatkaOhledně prohlížení v mobilu s Androidem, tak mně to funguje v Opeře, ale klasická Opera Mobile (ne Opera Mini, tu nemám...). Defaultní prohlížeč (Android 2.3) zobrazí opravdu jen prázdnou bílou stránku. U Androidu 4.0 je to už v pořádku i v defaultním browseru.
8.8.2012 11:25
Karel Polívka[QUOTE=Pavel Olivík;14643]...taková technická otázka...

...chci se zeptat jestli by bylo možné když někdo nahraje novou fotografii,tak její smazání by bylo možné nejdřív až za sedm dní nebo nějak podobně...??
...spousta galeristů tu nahraje nějaké fotografie a během chvilky nebo když jim někdo špatně ohodnotí nebo okomentuje fotografii,tak ji smažou...na hodně serverech to tak platí...tak se chci zeptat jestli by tohle nešlo nastavit i tady...možná by se přece jen zvedla kvalita fotografií a každý by si rozmyslel,zda fotku uploaduje či ne...

...díky za odpověď...[/QUOTE]
Bez programových úprav něco takového momentálně nastavit nejde.
11.8.2012 05:26
RellikUž mě celkem začíná vadit to posílání hromad fotek nováčky v jednom dni (hodině). Do teď sem to tak nějak přehlížel, ale poslední dobou je to tu jak na fejsbůku nebo rajčeti... Nešlo by do pravidel fotogalerie přidat něco o tom, že každý může za den poslat třeba jen maximálně 3-5 fotek s tím, že když nahraje víc bude mít třeba na 3 dny znemožněno poslání dalších fotek? Myslím, že tak by to šlo vyřešit ne?
11.8.2012 05:34
Pavel Olivík...už jsem se ptal a bohužel jsem dostal negativní odpověď...prý to není možné...bohužel tato galerie tímto dost trpí a celková kvalita fotografií jde do kytek...

...takový příklad je,že někdo nahodí velmi podařený snímek a pak nějaký nováček nahodí třeba dvacet cvaků a ta jedna fotografie se prostě ztratí...bohužel dokud se s tím nic neudělá,tak tu bude pořád spousta fotografií,které by se nedaly prezentovat ani na Facebooku...hodně to sráží kvalitu galerie,ale jak vidíme,tak to nikomu nevadí...
11.8.2012 05:41
HuppTo by pak nešlo vydat zprávu: "Ve fotogalerii je již 133333 fotek" :-) Ale vážně, tohle už se tady řešilo, s tím, že současná verze sw to neumožňuje :-(
Tak by podle mě ale stálo za to, kdyby tady bylo alespoň nějaké doporučení, kterého by si každý nováček všiml, protože podle mě to od nováčků určitě není záměr, i když nevím.. pamatuju si, když jsem sem dal jedinou první fotku, byl jsem téměř netrpělivej, ale vysypat sem kdeco, to mě teda nenapadlo. Podle mého názoru je neomezený upload největší chyba zdejší galerie, dostane se sem pak kdejaká haluz. A to je škoda. David H.
11.8.2012 05:55
Rellik[QUOTE=Pavel Olivík;14694]...už jsem se ptal a bohužel jsem dostal negativní odpověď...prý to není možné...[/QUOTE] Já nemyslel omezit upload jako takový, ale je tu souhrn pravidel http://www.digimanie.cz/forum/misc.php?do=vsarules ve kterých by to mohlo být zaneseno a každý při registraci s pravidly musí souhlasit. Pokud to poruší, tak by měl ten "ban" v uploadu fotek na určitý počet dnů. Což už by snad neměl být takový problém...

Konkrétně bych změnil odstaveček:
5.5 - Frekvence přidávání nových fotografií není omezena.

Tady je právě ta chyba. kdyby tam byl uveden nějaký denní limit, tak by to bylo lepší...
12.8.2012 10:21
Pavel Olivík...tak tak...prostě je to dáno tím denním limitem...a pokud vím,tak by každý měl vystavovat jen podařené fotografie...ale asi je to zbytečně tady řešit...ono se to prostě týká nováčků a pravidelní galeristé to nedělají...
13.8.2012 11:27
snopa[QUOTE=kubiii;14455]Ještě jedna nepříjemná změna, kterou jsem zaznamenal. Galerie se mi přestala zobrazovat na mobilu (LG P500 - Android 2.3.3 - vestavěný prohlížeč i Opera mini). Sice se na mobilu nedají fotky nijak extra prohlížet, ale přesto jsem ho pro galerii často využíval, třeba k pročítání a přidávání komentářů a pod. Jinak zbytek DM i fórum se zobrazuje v pořádku.[/QUOTE]

To je divné. Mě na Androidu HTC Desire S šlape galerie úplně v poho. Používám prohlížení téměř každý den a žádný problém jsem nezaregistroval. ;)
13.8.2012 11:39
snopa[QUOTE=Rellik;14693]Už mě celkem začíná vadit to posílání hromad fotek nováčky v jednom dni (hodině). Do teď sem to tak nějak přehlížel, ale poslední dobou je to tu jak na fejsbůku nebo rajčeti... Nešlo by do pravidel fotogalerie přidat něco o tom, že každý může za den poslat třeba jen maximálně 3-5 fotek s tím, že když nahraje víc bude mít třeba na 3 dny znemožněno poslání dalších fotek? Myslím, že tak by to šlo vyřešit ne?[/QUOTE]

Jo je to dost tu dost "free" a to některým jedincům evidentně vyhovuje a pletou si to s Rajčetem nebo F.Bookem. Nějaký limit by byl opravdu záchranou před postupnou degradací galerie od "trolů" co jsou schopni uploadovat 20 a více fotek za den. Jsem aktivní i na jiných galeriích a na všech je to nějak ošetřeno, aby se z nich nestalo "pouhé" úložiště typu Rajče apod. :(
13.8.2012 12:40
HuppJj. Sekce ''Nové fotky'', na stránku se zobrazí celkem 48fotek. Z toho skach 33ks, koktus 10ks, všichni ostatní 5ks fotografií. Stav dnes ve 12:15hod.
Jinak bych měl ještě jeden návrh ohledně filtrů. Mezi nejlepšími fotografiemi se zobrazují ty, které mají průměr vždy 5*. To znamená, že pokud má někdo 3 x 5*, jeho fotka se dostane mezi nejlepší. Pokud má někdo např 6 x 5* a pak přijde někdo a oznámkuje za 4*, fotka automaticky zmizí z výběru nejlepších. Fotky ve výběru ale mají mnohem vyšší návštěvnost a vyfiltrovat si ty ostatní je pak problém. Tímto lze spolehlivě jakoukoli fotku vyřadit z výběru. Domnívám se, že fotky ve výběru by měly být vyfiltrovány bud'to jen na základě počtu maximálních hodnocení 5*, anebo, ještě lépe, tato kategorie (a fotogalerie dm vůbec) by měla mít svého moderátora, mělo by se jednat o profíka, který vybere skutečně kvalitní fotografie a zařadí je do výběru. Hodnocení totiž bývá někdy subjektivní záležitost. Můj názor. Všem pěkný den, David H.
14.8.2012 07:31
Monina[QUOTE=Rellik;14693]Už mě celkem začíná vadit to posílání hromad fotek nováčky v jednom dni (hodině). Do teď sem to tak nějak přehlížel, ale poslední dobou je to tu jak na fejsbůku nebo rajčeti... Nešlo by do pravidel fotogalerie přidat něco o tom, že každý může za den poslat třeba jen maximálně 3-5 fotek s tím, že když nahraje víc bude mít třeba na 3 dny znemožněno poslání dalších fotek? Myslím, že tak by to šlo vyřešit ne?[/QUOTE]

Tak tohle me zacina taky pekne vadit,melo by se s tim neco delat,posledni dobou nemam ani naladu sem neco davat,protoze se to stejne pak nekde strati a nikdo si pak mou fotku ani neprohlidne :( Opravdu nechapu nektere jedince,kteri i presto,co byli upozorneni,tady naflkakaji milion fotek :(
14.8.2012 12:52
SULAKOVSKYZdravím je to tak je to hruza:eek: já bych udělal 1 foto za 24h. a to proto že si každí rozmyslí kterou fotku nahodí a nebudou tu přibývat další --skachové--a zamezí se tomu hromadnému přívalu fotek,potom si každí rád prohlédne nové foto stačilo by jenom upravit jednu větu v pravidlech a to že by se připsalo --1-foto za 24h. nevidím vtom žádní problém. Toto je moje první fotogalerie na kterou jsem začal nahazovat své foto není to zde tak tvrdé jak jinde proto sem stále chodím a nahazuji své fotky, poznal sem zde pár nových přátel určitě nejsem sám proto si myslím ze by vedení možná mohlo něco udělat jestli je to v jejich kompetenci a možnostech předem děkuji ;) .K tomu hodnocení určitě to je tak jak psal --Hupp--možná by se mohlo také posuzovat kdo a čím fotí ale to je jenom muj názor jestli fotí -- Zrcadlovka a nebo kompakt -- ;)
14.8.2012 01:09
Karel PolívkaPravidla jsou jedna věc, jejich kontrolování a uplatňování postihů je už věc druhá, na kterou zde nejsou dostatečné lidské/časové kapacity.

Tzn. i když budou v tomto směru upravena pravidla, technicky bude stále možné sem nadále dávat více fotek naráz, přestože za to bude hrozit nějaký postih - ten by se sice měl dostavit, ale ne hned a taky nemůže být příliš omezující, aby to dotyčného nováčka trvale neodradilo.
14.8.2012 02:01
Karel PolívkaAle mohl by zde fungovat systém samoregulace:

Pokud byste při návštěvě galerie narazili na případ, že by někdo uploadoval naráz více fotek, než kolik by bylo povoleno v pravidlech, napsali byste k nějaké takové fotce komentář, který by na to dotyčného upozorňoval s tím, aby nově uploadované fotky zredukoval na odpovídající počet. Pokud by tak během 24 hodin neučinil, klikli byste u fotky s tímto komentářem na "Možnosti fotky" a pak na "Upozornit moderátora". V okně pro poslání zprávy byste jen uvedli, že dotyčný porušuje pravidla pro upload fotek a následně by dotyčný obdržel postih.

Některé případy bych sice třeba odchytil sám, ale pokud společně chceme, aby to tu fungovalo co nejlépe, uvítal bych podobný způsob kooperace, který je např. na fórech běžný (uživatelé mají možnost kliknutím na ikonku nahlásit jakýkoli příspěvek, který porušuje pravidla).

Pravidlo jsem změnil následovně:

Frekvence přidávání nových fotografií není omezena.
-->
Do galerie může každý uživatel vložit během 24 hodin maximálně 3 fotky. Při opakovaném porušení bude dotyčnému znemožněn upload fotek po dobu 1 týdne.

...a uvidíme, jak se to osvědčí. Mělo by jít o to, aby si to každý uvědomil, ne abychom stále někoho napomínali a omezovali. Pokud by byl někdo nenapravitelný, byl by mu zcela zamezen přístup.

A ještě provedu jednu úpravu na stránce s pravidly - pravidla fotogalerie přesunu přímo pod výpis hlavních obecných pravidel fóra, aby byla hned vidět a nově upravené pravidlo ohledně omezení uploadu fotek barevně zvýrazním. Teď jsou pravidla fotogalerie defaultně skrytá v rozbalovacím tagu SPOILER.
14.8.2012 02:08
SymbioNahodne som si zaradil uzivatela medzi ignorovanych a od toho okamziku sa mi v galerii neukazuju jeho fotky vobec. Je to mozno drsne, ale ak sa niekto nevie spravat, tak ho tymto sposobom odfiltrujem prec a uz ma nerusi. Skoda je iba vtedy ak doda naozaj dobru fotku. No ale to uz je vecou rozhodnutia, za mi ani ta fotka nebude chybat ak mi nechyba taky clovek.
14.8.2012 03:03
Rellik[QUOTE=Karel Polívka;14742]Ale mohl by zde fungovat systém samoregulace:

Pokud byste při návštěvě galerie narazili na případ, že by někdo uploadoval naráz více fotek, než kolik by bylo povoleno v pravidlech, napsali byste k nějaké takové fotce komentář, který by na to dotyčného upozorňoval s tím, aby nově uploadované fotky zredukoval na odpovídající počet. Pokud by tak během 24 hodin neučinil, klikli byste u fotky s tímto komentářem na "Možnosti fotky" a pak na "Upozornit moderátora". V okně pro poslání zprávy byste jen uvedli, že dotyčný porušuje pravidla pro upload fotek a následně by dotyčný obdržel postih.
...[/QUOTE]
Super! Pokud to bude fungovat, je to ještě lepší. S hlášením problém nemám. Nakonec už sem upozorňoval i dřív na nějaké věci, které tu neměly co dělat. A jelikož sem chodím v podstatě každý den, tak hlášení klidně podám.

Nicméně by bylo ještě dobré, kdo už nějakého neposlušného uživatele nahlásí, aby k poslední fotce přidal i info o tom, že multiupload už je nahlášen, ať pak není stejných hlášení víc a zbytečně to moderátora nezatěžuje...

Jinak je to určitě velký skok do předu a vzroste tím i kvalita fotek, neboť si už každý rozmyslí, zda pošle fotek hafo a pak má týden utrum, nebo pošle opravdu jen ty, o kterých si myslí, že jsou podařené.

Symbio: supr nápad s tou blokací. "Pan černobílé fotky" je tatam... :)
17.8.2012 10:00
Pavel Olivík...tak to je fakt super,že už člověk tady nebude plavat tunou stejných fotografií,které tady vyplivne jeden nováček,který si to splete se svojí osobní stránkou...

...ještě mám dotaz ohledně zlepšení galerie...ty náhodné fotografie mi přijdou v takovém množství zbytečné,asi bych je trošku zredukoval na nějaké menší množství,pokud by to bylo možné...a ještě mě napadá,teda pokud by to bylo možné a byl by tu nějaký moderátor,který by třeba přispíval článkem na Digimanii,který by třeba jednou týdně nebo měsíčně psal článek o fotografiích,které ho za poslední týden nebo měsíc nějak zaujaly na galerii Digimanie,nemusí to být ty TOP fotografie,ale prostě fotografie,které nějak oslovily...myslím,že by to nemuselo být až tak špatné...
17.8.2012 07:04
GamilenaJedna fotka za den je až až...(osobně bych dal jednu za 48 hodin)
29.8.2012 10:47
kubiiiRegulace uploadu pomocí pravidla je dobré řešení a už zase jsou v exifech časy :)
11.9.2012 10:07
RellikNejaký eror...
Dnes sem zjistil, že při psaní nějakého komentáře se po kliknutí na "Náhled zprávy" vyskočí eror s tím, že k tomuto kroku nemám oprávnění... Co je to za blbost? Proč bych si nemohl prohlédnout příspěvek předtím než ho pošlu abych mohl případně opravit chyby...

Citace:

Zpráva galerie

Rellik, nemáte povolený přístup k této stránce. To může být způsobeno jedním z následujících důvodů:

Váš uživatelský účet možná nemá dostatečná oprávnění pro přístup k této stránce. Pokoušíte se editovat příspěvek někoho jiného, zpřístupnit vlastnosti administrace nebo jiného privilegovaného systému?
Pokud se snažíte odeslat příspěvek, administrátor možná zrušil Váš uživatelský účet, nebo teprve čeká na svou aktivaci.
19.9.2012 11:04
HuppKampak se podělo pravidlo o uploadu max 3 fotografií denně? Alespoň mně se přestalo zobrazovat. Myslím, že to fungovalo dobře, ale dnes si fotogalerii někdo opět spletl s rajčetem. DavidH.
19.9.2012 08:56
Pavel Olivík...asi joo Davide...pokud vím tak se mají v galerii prezentovat ty nejpovedenější fotografie,ale jak to vidím,tak se to prostě nějak nedá...nahodím 10 fotografií a počkám jestli se někdo chytne...jsou to sice cvaky,ale třeba se to někomu bude líbit...je to pořád dokola,je mi z toho zle,ale nic nenadělám...pořád si budeme stěžovat,že...bohužel já nemám čas na fotografování každý den,chodím do práce a mé amatérské okolí mně to nedovoluje...ale některé fotografie mne opravdu dostávají do kolen a pak přemýšlím,že s tím seknu...

...jedna fotografie za den by prostě stačila...asi by to chtělo nějakého jednotlivce,který prostě bude mít možnost s tím něco dělat...
19.9.2012 10:01
HuppNo já myslím, že toto už zde bylo celkem dobře vyřešeno, jenže ta informace o max.uploadu 3ks/den byla umístěna tak viditelně, že si ji nikdo nemohl nevšimnout. Taky sem dost lidí opravdu dalo tři fotky a další si nechali na jindy. Ted' je tato informace už jen mezi ostatními pravidly fungování na dm, a tam už si to ne každý přečte jak je vidět. I mě chvíli trvalo, než jsem se k nim proklikal, nejdřív se musí klepnout na svůj profil, což jsem popravdě už hodně dlouho neudělal, je to prostě poněkud schované. Jelikož to není ošetřené softwarově, tak bych se přimlouval, aby tohle pravidlo bylo stále na viditelném místě, tak jako tomu bylo v poslední době - a fungovalo to. Kdyby sem každý takhle nasypal hafo fotek, tak by ta galerie trochu postrádala význam, bylo by to jen jakési 'úložiště', a to tady chce málokdo :-) D.
20.9.2012 12:54
Karel Polívka[QUOTE=Hupp;17146]Kampak se podělo pravidlo o uploadu max 3 fotografií denně? Alespoň mně se přestalo zobrazovat. Myslím, že to fungovalo dobře, ale dnes si fotogalerii někdo opět spletl s rajčetem. DavidH.[/QUOTE]

To pravidlo je nadále v pravidlech jako doposud, nikam se neztratilo. Dal jsem ale pryč upozornění o tom, že bylo toto pravidlo ohledně maximu fotek změněno. Nebylo záměrem, aby toto upozornění na změnu bylo viditelné trvale.

Dotyčnému uživateli eddicek, který toto pravidlo včera porušil uploadem 12 fotek, jsem napsal, aby je do konce zítřejšího dne zredukoval na 3, jinak bude všech 12 smazáno.
21.9.2012 03:25
RellikHmm a edíčkových 12 fotek tu visí pořád... :-( Takže kdyby sem dnes nasypal dalších 12, tak se nic neděje... :-( To jsou ty pravidla teda k ničemu, když trest se nedostaví. V zákoně je taky zaneseno, že "neznalost zákona neomlouvá". Tohle chce tvrdě trestat hned od začátku, nebo to bude za chvíli to samé jak bylo...
21.9.2012 03:57
Karel Polívka[QUOTE=Rellik;17424]Hmm a edíčkových 12 fotek tu visí pořád... :-( Takže kdyby sem dnes nasypal dalších 12, tak se nic neděje... :-( To jsou ty pravidla teda k ničemu, když trest se nedostaví. V zákoně je taky zaneseno, že "neznalost zákona neomlouvá". Tohle chce tvrdě trestat hned od začátku, nebo to bude za chvíli to samé jak bylo...[/QUOTE]
Proč to tak dramatizujete? Prostě jsem zatím neměl čas se tomuto věnovat. Až se k tomu dostanu, tak jeho fotky smažu.

Fulltime support tato galerie ale mít nemůže, protože by se jednoduše nezaplatil, tak jej prosím ani nevyžadujte.
21.9.2012 04:03
Karel PolívkaMimochodem, vdžyť dotyčný má ještě několik hodin na to, aby si to sám promazal, viz má reakce ze včerejšího dne.

Opravdu prosím o méně ukvapené reakce, ničemu nepomohou.
21.9.2012 08:56
RellikJasné já to beru, že tu nejde sedět pořád. Já jen že i po více než 24 hodinách od výzvy majiteli fotek se nic nedělo. Myslím, že není zas takový problém označit pár fotek v administraci a naráz je smazat... Já bych to třeba mazal hned, jak bych na to přišel. Dotyčnému bych zdělil, že porušil pravidla, které si měl před použitím galerie přečíst a že teď má na týden omezený upload...
Jinak pokud se toto nepodchytí hned ze začátku, budou postupně zase někteří zkoušet dávat víc fotek naráz... A to přeci nechceme ne? :)
24.9.2012 01:28
Karel Polívka[QUOTE=Rellik;17445]Jasné já to beru, že tu nejde sedět pořád. Já jen že i po více než 24 hodinách od výzvy majiteli fotek se nic nedělo. Myslím, že není zas takový problém označit pár fotek v administraci a naráz je smazat... Já bych to třeba mazal hned, jak bych na to přišel. Dotyčnému bych zdělil, že porušil pravidla, které si měl před použitím galerie přečíst a že teď má na týden omezený upload...[/QUOTE]
Pokud dne 20.9.2012 napíšu:

[QUOTE]Dotyčnému uživateli eddicek, který toto pravidlo včera porušil uploadem 12 fotek, jsem napsal, aby je do konce zítřejšího dne zredukoval na 3, jinak bude všech 12 smazáno.[/QUOTE]

...tak opravdu nerozumím, proč 21.9.2012, tedy hned druhý den odpoledne, se pozastavujete nad tím, že ty fotky dosud nikdo nesmazal, když ještě ani neuplynul termín, který byl dotyčnému oznámen pro protřídění a tedy až po kterém by se mělo přistoupit ke smazání. Že to v tomto případě bylo zbytečné, ještě neznamená, že to tak bude u každého.
24.9.2012 02:08
Karel PolívkaPřidal jsem do formuláře pro upload fotek info, že je dle pravidel povoleno během 24 hodin nahrát max. 3 fotky.
29.9.2012 09:41
RellikTak sem narazil na další eror galerie:
Pokud se dívám na něčí profil. Konkrétně na záložku "Galerie", je tam "Statistika/nejnovější fotografie" Když na to kliknu, že se podívám na tu fotku, tak mi to zakáže přístup:

[QUOTE]
Zpráva galerie

Rellik, nemáte povolený přístup k této stránce. To může být způsobeno jedním z následujících důvodů:

Váš uživatelský účet možná nemá dostatečná oprávnění pro přístup k této stránce. Pokoušíte se editovat příspěvek někoho jiného, zpřístupnit vlastnosti administrace nebo jiného privilegovaného systému?
Pokud se snažíte odeslat příspěvek, administrátor možná zrušil Váš uživatelský účet, nebo teprve čeká na svou aktivaci.[/QUOTE]

Trochu blbost ne? Proč bych se nemohl podívat na poslední uploadnutou fotku toho uživatele...

EDIT: teď jsem zjistil, že daný uživatel nemá vložené žádné fotky. Respektive asi měl a smazal, ale záznam o té poslední zůstal právě v té statistice. To by taky mělo být nějak ošetřené...
30.9.2012 08:49
Karel PolívkaO jakého uživatele se jedná?
30.9.2012 09:19
Rellik[QUOTE=Karel Polívka;18045]O jakého uživatele se jedná? [/QUOTE]
Jde o http://www.digimanie.cz/forum/member.php/312267-Vasek-d
30.9.2012 09:22
Karel PolívkaDíky, dělá to i mě. Tak holt víme, že pokud se něco takového vyskytne u dalšího profilu, je to způsobené tímto. Snad to tvůrci galerie v příštím updatu opraví.
3.11.2012 05:00
RellikJeden dotaz: Proč nejde k některým fotkám ve fotovýzvě přidávat komentáře? Po odeslání se nic neuloží...
4.11.2012 11:53
Karel PolívkaPřidávat komentáře šlo a jde, jen podléhaly moderování (schvalování). Už je to teď nastaveno bez moderování, tzn. zobrazí se hned po napsání.
12.11.2012 08:04
SymbioOdkedy je Fotovyzva, nezobrazuje sa pravidlo o pocte fotiek na den. Mozno si niektori myslia ze uz neplati. Da sa to tam pripnut znova?
12.11.2012 10:38
Karel Polívka[QUOTE=Symbio;22050]Odkedy je Fotovyzva, nezobrazuje sa pravidlo o pocte fotiek na den. Mozno si niektori myslia ze uz neplati. Da sa to tam pripnut znova?[/QUOTE]
S FotoVýzvou to nijak nesouvisí, není to od doby jejího startu a řešilo se to v tomto tématu pár příspěvků nazpět.
13.11.2012 07:54
RellikJedna otázka:
Když někdo nahraje více fotek než je povolené tak se nadbytečné fotky přesunou do "odpadu". Nicméně je to celkem k ničemu, když ty fotky stále zůstanou ve výpisu nových fotografií. Nešlo by udělat aby zmizly? Když už jsou v "odpadu"? Takhle je to pro ně pouhé přesunutí do jiné sekce a fotky stále zabírají místo fotkám jiných autorů, kteří jsou díky tomu odsunuti na další stránku... Případně ty fotky nepřesouvat do odpadu, ale rovnou mazat. Takhle opět může každý poslat x desítek fotek, které i po přesunutí do odpadu budou stále na prvních místech v galerii... Myslím tím stránku "Nové fotky". Tu sem úspěšně používal právě pro zobrazení posledních nových fotek a teď jsou tam i ty "nežádoucí"... :(
15.11.2012 01:34
Helmuth fon BukwiczVšiml jsem si tady teď tohodle nešvaru.I přes to rozhodnutí,že je možno sem vkládat nejméně tři fotky za den,se zde najdou tací,kterým je to dvakrát putna a v klidu to sem solej,hlava nehlava.Možná jim to za ten týdenní zákaz stojí,jen ať to tady je.Toto opatření je sice myšleno velmi dobře,ale není to natolik pošéfovaný,aby nad tím byla skutečná kontrola a kde kdo si z toho může dělat dobrej den.Tento strop by neměl být jen tak v ústním podání,nýbrž vyloženě pošéfován programem,kde by jednoduše čtvrtý upload nebyl povolen a přes to by nejel vlak.Takhle je to vlastně tak,jak to bylo,s tím rozdílem,že někdo je soudnej a rozumnej a ctí a respektuje určitý pravidla a někomu je to zjevně šumák.Víte,mě ani tak nejde o to,kolik sem kdo dá za den fotek.Ať si jich sem nasolí třeba celou stránku,ale hlavně ať to jsou fotky,na který se dá opravdu dívat a něco,co by se nechalo prohlížet,ale když sem někdo naplácá tucet plácanin a slátanin a jedna,jako druhá,tak si podle mne z tohodle servru dělá jen úložiště,nebo blázny.
16.11.2012 10:11
Karel Polívka[QUOTE=Helmuth fon Bukwicz;22334]Všiml jsem si tady teď tohodle nešvaru.I přes to rozhodnutí,že je možno sem vkládat nejméně tři fotky za den,se zde najdou tací,kterým je to dvakrát putna a v klidu to sem solej,hlava nehlava.Možná jim to za ten týdenní zákaz stojí,jen ať to tady je.Toto opatření je sice myšleno velmi dobře,ale není to natolik pošéfovaný,aby nad tím byla skutečná kontrola a kde kdo si z toho může dělat dobrej den.Tento strop by neměl být jen tak v ústním podání,nýbrž vyloženě pošéfován programem,kde by jednoduše čtvrtý upload nebyl povolen a přes to by nejel vlak.Takhle je to vlastně tak,jak to bylo,s tím rozdílem,že někdo je soudnej a rozumnej a ctí a respektuje určitý pravidla a někomu je to zjevně šumák.Víte,mě ani tak nejde o to,kolik sem kdo dá za den fotek.Ať si jich sem nasolí třeba celou stránku,ale hlavně ať to jsou fotky,na který se dá opravdu dívat a něco,co by se nechalo prohlížet,ale když sem někdo naplácá tucet plácanin a slátanin a jedna,jako druhá,tak si podle mne z tohodle servru dělá jen úložiště,nebo blázny.[/QUOTE]
Už se to tu řešilo, vyjadřoval jsem se k tomu. Prosím, projděte si starší příspěvky.
9.2.2017 11:04
Mirek Msouhlas.