Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 2 z 9 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 121

Téma: Nikon D7000 vs D7100 + objektiv

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Jinak máš pěknou ostrou fotku noční Prahy. Můj Nikon D7000 + 16-85mm by to asi zvládl o něco hůř. Taky mně připadá, že Nikon 16-85mm na delším ohnisku 85mm už trochu vadne.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Citace Původně odesláno od Cejpatka Zobrazit příspěvek
    Dovolím si oponovat. Objektivy Nikonu s VRII nerozeznají umístění na stativ, a také v návodu k objektivu 16-85 je upozornění na nutnost vypínání stabilizace při fotografování ze stativu.
    Námět na test - to si určitě vyzkouším ;-) Ono těžko přesně říct, když každý trošku kovaný fotograf stabilizaci na stativu vypne zcela samozřejmě.

Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Dívám se na dnešní aktuality na Digimanii a je tu další objektiv do pranice:
    AF-S Nikkor 18-140mm F3,5-5,6 VR
    http://www.digimanie.cz/univerzalni-...f35-56-vr/5153

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od Sakini Zobrazit příspěvek
    Ono těžko přesně říct, když každý trošku kovaný fotograf stabilizaci na stativu vypne zcela samozřejmě.
    Já ji ani nezapínám, takže ji nemůžu zapomenout zapnutou...

Dan7: Vypadá zajímavě, ale záleží jak na tom bude opticky...

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Citace Původně odesláno od Rellik Zobrazit příspěvek
    Já ji ani nezapínám, takže ji nemůžu zapomenout zapnutou...
    Tak to my dobře víme, že ji nepoužíváš ;-)

18-140 vyloženě působí jako seťák, uvidíme v reálu, ale tipuju to na prodlouženou 18-105 s ničím nadprůměrným. Ale když bude stejně dobrá jako stopětka, bude to proti 18-135 jiných značek pořád pěkný náskok. Já momentálně doufám v 16-85/4, to by mohlo být zajímavé.

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Tak, kolegáčci. Po sáhodouhém hledání různých testů, recenzí, pochval i záporů je vybráno. Vyhrála nakonec D7100 i když jsem se spíše byl přikloněn k D7000. Po několika porovnávacích snímcích přímo v obchodě obou modelů a prohlédnutí na tamních monitorech k tomu určených bylo mé rozhodnutí víceméně jasné. Nastalo pak rozhodnutí peněžní, kteréžto jsem nakonec nějak skousl a šel do toho. Jelikož jsem stále na vážkách s objektivem, vzal jsem "jen" tělo a budu používat zatím objektivy co mám. Sice mě v obchodě trochu nahlodala bazarová sigma 17-70 za 1500,- ale nakonec jsem si řekl, že si teď zase našetřím na nějaký ten "lepší" objektiv i když zatím nevím jaký... Při brouzdání objektivy jsem narazil i na tento tamron http://www.fotocz.cz/galerie/index_3...2e837ad31.html který taky možná vypadá zajímavě. Už stejnou světelností po celém rozsahu ohniska. To ještě budu bádat... Počítám že tak 4 měsíce mám teď na vybrání nějakého objektivu...

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

No nevim nevim, zrovna tenhle bych už dneska nevolil. Před nějakým rokem jsem po něm sám mslně pokukoval, není vůbec špatný (když máš dobrý kus), ale v reálu mě nakonec moc nepřesvědčil. Těch 2.8 je s klasickým limitem, takže slabší kresba a neostré okraje, každopádně potřebuje přiclonit, a ta konstrukce je vyloženě fórová. Předpokládám že sis o něm už pozjišťoval fakta, a víš do čeho bys šel, ale upřímně v době kdy je k dispozici nová Sigma 17-70 Contemporary za hodně podobné peníze, bych už Tamron 17-50 nezvolil. Snad tu novou Sigmu budu mít brzo na pár dní k dispozici, abych mohl říct víc, ale podle všech známek se Tamronu vyrovná a je mnohem líp stavěná. Na ten rozsah a univerzálnost to nemusí být marný kousek.
    Vidím že vyhrála ostrost a detaily D7100 - holt víc megapixelů a chybějící AA filtr se projeví, to se pak těžko odolává ;-) ty detaily jsou působivé. No užiješ si, je to příjemná mašinka.

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Sakini: jj o tom tamronu už jsem si zjistil, že potřebuje přiclonit, takže těch 2.8 není žádná výhra. Ale jak říkám, mám teď pár měsíců na výběr. Zatím fotím objektivy co mám k dispozici. No fotím, spíše seznamuju s foťákem. Momentálně mám nejoblíbenější objektiv Nikkor 28-80 z fullframe zrcadlovky. Takže je pěkně ostrý po celé ploše, má fantastický bookeh a i přes své stáří fotí fakt supr..
    Jedna testovací fotka http://foto.dv-foto.cz/ (plné rozlišení cca 40Mb!)

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Vida, takový starouš a jak mu to jde - to jako ten objektiv ;-) A detailů plno.

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Tak jsem to dneska trochu uprgradoval objektiv. Pořídil jsem za pár stovek Sigmu 28-80 HF http://alatest.com/reviews/lens-filt...126851375,152/ Výhody oproti Nikkor 28-80:
    1/ při testech ostřejší
    2/ plynulejší chod zoomu i ostření
    3/ neotáčí se přední člen
    4/ má rozšíření na makro
    5/ má kovový bajonet

Pak nahodím zhruba stejné foto pro porovnání...

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Koho by zajímal rozdíl mezi "starými" objektivy z SLR zrcadlovek Nikkor a Sigma může zhlédnout v plném rozlišení zde:

http://foto.dv-foto.cz/DSC_0077.jpg - Nikkor 28-80 f/3.5-5.6 AF-D ( http://www.kenrockwell.com/nikon/2880.htm - ten starší model u úzkým ostřícím kroužkem. výroba: 1995 - 1999)
    http://foto.dv-foto.cz/DSC_0078.jpg - Sigma 28-80 f/3.5-5.6 Aspherical Macro HF ( http://home.arcor.de/objektive/Sigma_28-80_35-56_HF.gif výroba: 1996 - 2000) Bohužel bližší popis jsem nenašel.

Cena obou objektivů se pohybuje kolem 1500,- což je příjemná cena, pro někoho kdo by si chtěl rozšířit vybavení o celkem slušné objektivy, hlavně ta sigma má parádní ostrost a kresbu.

Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Zajímavé by bylo vyfotit nějakou stejnou scénu ze stativu se stejným nastavením. Použít staré i nové objektivy a jestli by to vůbec někdo poznal .
    Sakini je expert a má pravdu. V případě jednoho objektivu bych ti taky radil spíš ten Nikon 16-85mm nebo novou Sigmu 17-70mm C. Tak samozřejmě, že by tomu Nikonu D7100 slušel nějaký Nikon 17-55mm f/2.8. Ale za tu cenu už můžeš mít 3 kvalitní objektivy (např. základ, širokoúhlé, telezoom).
    Tamron 17-50mm f/2.8 mám ten starší levnější bez VC. Už jsem o něm psal v debatě o objektivech a dával tam nějaké ukázkové fotky. Někdy i na 2.8 vyprodukuje slušnou fotku, ale je to tak úspěšnost na 30 %. V každém případě jsem ho vyměnil za Nikon 18-105mm. V přímém srovnání byl viditelně lepší (+ ostřejší, lepší fotky, světelnost, - má jen ohnisko do 50mm ). Akorát je to hrozný drek po technické stránce. Jestli by ti nevadil pocit při focení, že se ti rozpadne v ruce . Ale umím si ho sám sešroubovat .
    Záleží co fotíš, ale mám ho spíš jako doplňkový objektiv. Je dobrý hlavně za horšího osvětlení a interiérech.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Ta Sigma je ostřejší a kontrastnější, vypadá to dobře za ty drobné.

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Tak. Po sáhodlouhém čtení recenzí a fór jsem zjistil, že oba objektivy Nikkor 16-85 a sigma 17-70C jsou víceméně vyrovnané. Sigma je trošku slabší na začátku a Nikkor zase naopak na konci. Při profiltrování mých fotek v PC jsem zjistil, že nejvíce používané ohniska mám od cca 30-60mm. Takže by bylo celkem jedno který objektiv bych vzal (když nebudu brát podle ceny). Nakonec mé rozhodnutí upřesnila diskuze na Flickru kde zmíněné objektivy taky byly středem zájmu. Jelikož tam byly i odkazy na různé testovací stránky, tak z těch jsem se spíše přiklonil k Sigmě díky aberaci, která u nikkoru je celkem velká. Taky vinětace je u sigmy dle testů menší.
    U aberace jsem se zaměřil na test kolem 50mm kde jsou sice oba objektivy téměř vyrovnané. Nicméně sigma je na tom o něco líp. S rostoucím ohniskem pak jasně vyhrává
    http://www.lenstip.com/366.5-Lens_re...berration.html
    http://www.lenstip.com/199.5-Lens_re...berration.html
    Takže nakonec jsem koupil Sigmu 17-70C + UV B+W jako ochranu přední čočky.
    Takže snad to taky pomůže někomu kdo se rozhoduje mezi těmito objektivy

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Bohužel už nejde editovat předchozí příspěvek, tak píšu nový. Dnes jsem testnul rozdíly mezi tím mým starým objektivem sigma 28-80 HF a novou sigmou 17-70 C. Výsledky se nijak moc neliší krom toho, že se mi nepodařilo vždy zaostřit na stejné místo. Koho by to zajímalo, tak může porovnat:
    http://sigma.dv-foto.cz/ - foto v plném rozlišení s 90% kvalitou jpg Osobně jsem čekal větší rozdíl mezi objektivem někdy z roku 2006 za 1500,- a objektivem novým z roku 2013 za 12000,-. Tady je aspoň vidět, že není moc potřeba se honit za co nejnovějšími objektivy s názorem, že musí být určitě lepší.

Strana 2 z 9 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nikon D7000 vs Pentax K-50
    Od kecher v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 04-02-2015, 18:39
  2. D7100+setak nebo D7000 + neco lepsiho
    Od Jen v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 38
    Poslední příspěvek: 19-10-2014, 20:37
  3. Nikon D7000 + Nikon 24-70mm f/2.8G ED AF-S