Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
reklama

Jaký kompakt do 5000,-?

solfan (28)|1.7.2014 13:17
mas pravdu, riesim to moc a mas tiez pravdu, ze ta 60 rocna pani mi to pravdepodobne ofrfle :-D
trochu nesuhlasim s tou ergonomiou, co sa drzania tyka...proste, ked nevies ako to mas chytit, aby si si nedrzal blesk, alebo to nejde drzat v jednej ruke, tak mi to pride vacsia chyba, ako nejaka nedokonalost v detailoch fotky. teda pre amaterov. proste v kvalite fotiek rozdiel neuvidim, ale to, ze budem pri pouzivani nasraty zistim hned (vidim to pekne pri mojej d5100, je to maly fotak, ktory musim riesit pridavnym battery gripom, aby sa mi dobre drzal...) :-)
kultus (1295)|1.7.2014 14:12
Taky si myslim, ze zrovna tohle moc resis...za ty prachy takovy pristroj neznam. Jak jsem psal mame doma SX510, vyborna ergonomie, ale fotky jako z Nikonu 1 J2 nejsou ani nahodou. Je to o kompromisech a zrovna HX20V ma stejny grip jako XZ-10 tak proto nechapu co resis!? Ja je mel oba v ruce, jak jsem psal HX20 jsem uz skoro koupil a pak jsem si tady nechal poradit a koupil radeji XZ-10, ale ergonomie mi prisla stejna! A nakonec mozna dopadnes jak psal komo, dostanes kapky ze je to moc velke nebo tezke nebo osklive a proc to neni ruzove? :) ergonomie je dulezita treba na nikonu 1 J2 protoze je relativne velky a tezky a nema grip, takze foceni s nim uz tak pohodlne neni ikdyz ma dobre fotky a paradni videa...ujasni si konecne co je pro tebe dulezite, jestli kvalita fotek (nikon 1 J2, P330, XZ-10) nebo ergonomie (canon SX510) nebo velikost a vaha (spousta mydlovych krabicek...). Ono XZ-10 je nejmensi profikompakt a diky gripu a male vaze se drzi dobre a i s pouzdrem se vleze do mensi kabelky...neber to jako buzeraci, ale uz totady zacina byt trochu nuda ;)
solfan (28)|1.7.2014 14:33
dik za priame porovnanie hx20/50 a xz-10.
asi ta xz-10 sa skusi, na slovensku ma super cenu...
mas k nemu aj nejake sikovne puzdro?
Kissofdark (95)|1.7.2014 14:41
Taky jsem zastánce Olympuse XZ-10 - má na kompakt super světelnost, můžeš fotit přes dotykový LCD (dá se vypnout a můžeš fotit klasicky spouští), je opravdu malý oproti bráchovi XZ-2:D

nebo nějaký kompakt s výměnným objektivem - fotky jsou kvalitní, kompakt je rychlý a prodávají se v kitu s minimálně jedním objektivem (pokud stačí jeden, nemusí se žádný měnit).
kultus (1295)|1.7.2014 14:47
http://www.czc.cz/caselogic-cl-qpb202k/78211/produkt tenkrat za ty prachy nejlepsi co jsem nasel, uvnitr plys pro ochranu displeje, pevne a tvrde, velikostne XZ-10 jako na miru
solfan (28)|14.7.2014 11:19
takze olympus xz-10 je doma.
chcem sa opytat majitelov, je v pohode to nabijat takymto niecim:


[ATTACH=CONFIG]1089[/ATTACH]

Pripadne ako riesite nabijanie, ked chcem zo sebou tahat co najmenej (zohnali ste nejaky kratky kable USB-olympus)?
adapter.jpg