Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

fotoaparat na nataceni videa a bezne foceni

mara00 (29)|22.5.2014 16:45
tak jsem konecne zajel do fotolabu kde jsem si mohl porovnat Nikon p330 vs Olympus xz-10 ..kazdopadne lepe se mi drzi nikon a neprisel mi pomalej tedy na vyfoceni klasika na automat ,ale xz-10 byl o malinceko rychlejsi ..ale zase bych to tak nehrotil... tedka jiz jen popremyslet zda nikon-lepsi video,horsi svetelnost na zoomu,a malinko pomalejsi ,ale lepsi drzeni,je lehci atd a nebo olympus-lepsi svetelnost na zoomu,dotykovej displej,rychlejsi
jinak pani prodavacka rikala ze ten xz-10 je asi nejprodavanejsi model momentalne celkove ...
skouknul jsem aji xz-2,ale to uz neni zase tak moc kompakt..stve mne ze nema automatickou krytku
jakou pametovou kartu pouzivate?
Milan Šurkala (3381)|22.5.2014 18:35
[QUOTE=mara00;30925]jakou pametovou kartu pouzivate? [/QUOTE]

Vybral bych něco tady ( https://www.digimanie.cz/test-pametovych-karet-sdhc-a-sdxc/5180 ). V zásadě bude postačovat nějaká běžná Class 10 nebo rychlá verze Class 4 karty. V závěru jsou i cenová a rychlostní srovnání jednotlivých kapacit. Jinak ta pomalost P330 vynikne zejména ve focení do RAWu. JPEG je co se týče rychlosti akceptovatelný.
mara00 (29)|22.5.2014 19:37
super,koukam na ten test....postaci mi max 8gb ..ve fuji hs10 jsem mel 4gb a pohoda .... jen kdyz jsem zkousel ty fotaky tak tam nebyla pametovka, takze jsem mohl vyzkouset jen nekolik snimku do interni pameti a tam mi ta rychlost prisla proste OK... mozna pockam jeste na vase kvetnove doporuceni,ale myslim ze moc zmen nebude ..fotak potrebuji do konce mesice,takze mam stale cas,ale asi nic lepsiho se nevyklube..jen proste po Fuji HS10 je to zmena co se tyce velikosti a drzeni..je to takove titerne..:)
rousini (738)|22.5.2014 22:08
Myslím, že jedna s top karet value for money je Transcend 600x UHS-1. Kupovat malou kapacitu o 50Kč levněji než dvojnásobnou chce notnou dávka masochismu.
Ke kompaktům od Nikonu ti napíšu jedno. Pro mé oko je JPEG přeostřený a barvy jsou vyšisované - suché.
kultus (1295)|23.5.2014 07:52
No jak jsem vybiral kompakt pro sebe taky mi prisli fotky z P330 zprvu libive, ale jsou opravdu preostrene a trochu vyzehlene odsumem (nevim jestli se da nastavit nizsi), po uz nakych zkusenostech si to radeji doostrim v RAWu sam a vysledky jsou nekdy uplne jinde...ja si tu transcend 600x 32GB koupil, sice tu rychlost zapisu v notebooku nevyuziju, ale za ty prachy no neber to :) mam aspon naskok do budoucna kdybych nahodou kupoval stolni PC a normalni ctecku karet
mara00 (29)|27.5.2014 20:43
jeste si zajdu osahat Samsung EX2F ale nejak nemam rad firmu samsung
kultus (1295)|27.5.2014 21:07
ty ho jeste nemas :D samsung neni spatny, ale za ty prachy co stoji uz mas XZ-2 a to je podle mne lepsi kousek...
mara00 (29)|28.5.2014 17:55
nemam :D stale mam jeste cas do konce mesice nez bude potreba ...:) kazdopadne ten samsung jsem prave zahledl nekde kolem 6 tis mirne pouzitej ..tak proto jsem ho zahrnul ..XZ-2 jsem drzel v ruce,ale nezkousel ..baterka byla kaput...