Strana 2 z 8 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 111

Téma: Sony RX100 III - úžasný kompakt

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Ako dlho mas RX100? Pytam sa ohladom toho " nestastneho blesku". Niektori ludia mu predpovedali kratku zivotnost, vraj sa skoro odlomi, alebo inak poskodi. Ako to teda je?
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2012

Od loňského jara. Nemám s tím problém. Je ale fakt, že ho téměř nepoužívám. Ten blesk. Chce to prostě slušné zacházení.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Komo Zobrazit příspěvek
    Ako dlho mas RX100? Pytam sa ohladom toho " nestastneho blesku". Niektori ludia mu predpovedali kratku zivotnost, vraj sa skoro odlomi, alebo inak poskodi. Ako to teda je?
    Tohle je třeba mě jedno, protože blesk téměř nepoužívám :-) U mé RX100 zatím po čtyřech měsících drží, ale vyklopil jsem ho za celou dobu možná tak třikrát :-)

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2011

Až teď jsem si všiml tématu o RX100III a protože jsem ho po 4 měsících vybírání objednal, rád se poučím a snad tu najdu i nějaké rady a tipy.
    RX100III, resp. nejprve RX100II, mne zaujal na první pohled a po dlouhém výběru, kdy jsem dostával i doporučení jiných, zaručeně lepších typů, jsem u něj nakonec skončil. Přiznám, že nechtít kompakt do kapsy, zvítězil by větší RX10.
    Fotím 40 let, v dětství na rodinnou Flexaretu, od té doby jsem měl spoustu jiných, před rokem 2000 dokonce 2 kinofilmové foťáky, jeden do kapsy a jeden velký na "hraní", přišla ale éra malých digitálů, cvakání od boku hlava nehlava a s tím i moje fotografická degenerace, kterou jsem se rozhodl ukončit, prvním krokem je RX100III, protože chci mít foťák stále u sebe, nehledě na mototuristiku, létání a další aktivity.
    Měl jsem ho v ruce jen chvilku, příjemným překvapením byl hledáček, výhrady jsem měl k ergonomii, proto foťák dostane malý grip, který by snad měl být určen pro všechny verze RX100 (viz.foto). Objednal jsem i rezervní baterku a externí nabíječku - je pěkné moci dobíjet baterku ve foťáku, připojit powerbanku nebo nabíjet v autě, ale když mi baterka dojde, chci hned fotit dál a zároveň prázdnou baterku dobíjet.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: grip2.jpg 
Zobrazení: 132 
Velikost: 18.6 KB 
ID: 1170  

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Fotim podobne, blesk vobec nepouzivam. Aj ked niekedy by sa zislo. Aby som sa to naucil.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

- blesk je výborná vec na prisvetlenie - prekreslenie tieňov za slnka, v protisvetle a pod. Nemusí nevyhnutne fungovať ako hlavný zdroj svetla.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    - blesk je výborná vec na prisvetlenie - prekreslenie tieňov za slnka, v protisvetle a pod. Nemusí nevyhnutne fungovať ako hlavný zdroj svetla.
    To je taky jediný způsob, jak blesk občas používám :-)

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    Takych situacii je vela. Nemam to vyskusane, ale neposobi to umelo? Nestaci len pohrat sa s Rawom? Ci ako kedy?

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2012

Dobrý např. na portrét v protisvětle.

Registrace
    May 2011

Komo - nepôsobí to umelo. V RAWe sa dá kadečo zachrániť, to máš pravdu, ceztovšetko je dobré mať zdrojové dáta čo najkvalitnejšie. RAWeditor musíme v prvom rade vnímat ako kreatívny nástroj až potom ako opravný nástroj.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2012

Na to prosvětlení stínů používám HDR, Sony ho zvládá velice dobře. Na vzdálené stíny by stejně blesk nezabral.

Registrace
    May 2011

Jirka - iste, expozičný BRK je dobrá funkcia, no je vhodná výlučne pre statické scény. Prisvetľovaciu funkciu blesku je možné použiť i v pohybe. Na vzdialené objekty sa nevyužíva. Jeden príklad - fotíš skupinku ľudí za tvrdého slnečného svetla pred nejakou významnou budovou, čiže na tvárach budú tvrdé tiene. V raweditore vytiahneš tiene, to sa ale prejaví v celom zábere. Blesk ako pomocný zdroj svetla jasovo prekreslí len tváre. /obličej/
    Podmienka využitia blesku k tomuto účelu, je podpora synchro závierky na krátke časy. Fotoapárat bez výsokorýchlostnej synchronizácie závierka/blesk sice blesk odpáli, ale bez popisovaného efektu. Pokial nie je v manuále uvedený najkratší synchro čas v režime blesku, musíš tento čas oskúšať. Stojí to zato, ver mi.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2012

HDR u Sony si poradí i s chodci v pohybu. Já ti přece nic nevymlouvám, sám jsem výše psal o portrétu. Ale taky jsem psal o dosahu toho blesku. Toť vše.

Registrace
    May 2011

Jirka X - prepáč, prehliadol som tvoj príspevok využitia blesku v protisvetle.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2011

Mám pár dotazů:
    - Co si myslíte o zaostřování Focus Peaking, resp. v jakých situacích myslíte, že je výhodný?
    - Jakou máte zkušenost s naprogramováním volitelného tlačítka (je jedno, pokud se nepletu) a co pro něj doporučujete na urychlení ovládání v běžných situacích?

Strana 2 z 8 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Kompakty: Canon G16 nebo Sony DSC-RX100
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 09-12-2014, 14:19
  2. Reakcí: 72
    Poslední příspěvek: 31-10-2014, 15:55
  3. Sony NEX 6 / Sony RX100
    Od Kessy v sekci Kompakty
    Reakcí: 5