Strana 8 z 8 PrvníPrvní ... 678
Zobrazené výsledky: 106 až 111 z 111

Téma: Sony RX100 III - úžasný kompakt

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

S XAVC S jsem byl od začátku spokojený, rozdíl v kvalitě oproti AVCHD není nějak radikální ale jde vidět. Je ale pravda že jsem k němu měl od začátku přístup, protože používám nejrychlejší SDXC karty, a Sony má ten vykutálený limit, pod který XAVC S nepovolí (i když by to třeba i stačilo s ne tak rychlou kartou, ovšem datový tok je prostě dvakrát větší než u AVCHD). Pro další zpracování je XAVC S lepší, víc se s ním dá dělat, na klip jen tak ten rozdíl není radikální a AVCHD na maximum se tomu hodně přiblíží. Jinak kompletní manuální ovládání je pro natáčení dobře použitelné, a dá se s tím dobře pracovat. Musíš si rozhodnout jestli ti ten kodek stojí za koupení nové, ne zrovna levné karty.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2011

Milan - děkuji. 50i jsem měl nastaveno z důvodu mé slepoty, prostě jsem nastavil horní variantu (24 MB), pod ní je 50i (17 MB) a na třetí 50p (28 MB) jsem ani nekouknul. Zkusím to.
    Sakini - nejrychlejší karta není problém, mám ji v GoPro, asi vyzkouším a pokud by byl rozdíl mezi AVCHD znatelný, dokoupím. Díky.

Jak jsem psal, k focení jsme s přítelkyní přidali filmování, učíme se, používám multikoptéru DJI Phantom 2 Vision+, jako druhou kameru GoPro 4 Hero Black (popř. s tyčkou a stabilizátorem) a chtěl bych to doplnit další kamerou-foťákem s možností zoomu. Po ruce je vždy RX100III a zkusím to i se Sony A77II, zatím jsem ale s RX100III nebyl moc spokojen, zkusím co jste mi poradili, bude to určitě lepší.
    Pokud máte zájem, mrkněte na můj Youtube kanál, je to o učení, používáme zatím jednoduchý střihový program a přicházíme na jeho možnosti, spíš se zaměřujeme na kreativní část, učíme se vidět, komponovat, ozvučovat, časem to bude lepší. Pár záběrů a fotek je i z RX100III: https://www.youtube.com/channel/UCSJ...Litdb0g/videos

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od IvanGS Zobrazit příspěvek
    Milan - děkuji. 50i jsem měl nastaveno z důvodu mé slepoty, prostě jsem nastavil horní variantu (24 MB), pod ní je 50i (17 MB) a na třetí 50p (28 MB) jsem ani nekouknul. Zkusím to.
    Sakini - nejrychlejší karta není problém, mám ji v GoPro, asi vyzkouším a pokud by byl rozdíl mezi AVCHD znatelný, dokoupím. Díky.
    No, mají tom bordel, to je pravda. Taky bych nejlepší režim čekal nahoře a ne uprostřed. Pozor na ty karty, nejde o to mít nejychlejší kartu, ale mít SDXC kartu (48 GB a více). A ta může být (s trochou nadsázky) pomalá jak chce. Důležité je, aby to byla SDXC karta, tedy taková, která má vyšší kapacitu než 32 GB.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2011

Milan - pardon, napsal jsem nejrychlejší, ale v GoPro mám výbornou 64 GB, tu jsem myslel.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od IvanGS Zobrazit příspěvek
    Milan - pardon, napsal jsem nejrychlejší, ale v GoPro mám výbornou 64 GB, tu jsem myslel.
    Jj :-) Tak to by ti s ní už mělo fungovat. Budeš tam mít potom i ta 100p HD videa.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2011

Tak jsem zatím vyzkoušel AVCHD 50p a oproti 50i je to rozdíl. Zkoušel jsem zkušební záběry ze stativu s třícestnou hlavou, RX100III příjemné zlepšení. Zkoušel jsem i Sony A77II s objektivem Sony 18-135 a ten přeostřoval pomaleji a obraz je takový měkčí, rozdíl 50i a 50p je podobný jako u RX.
    Zítra zkusím ještě tu druhou kartu a nejlepší formát.

Strana 8 z 8 PrvníPrvní ... 678

Podobná témata

1. Kompakty: Canon G16 nebo Sony DSC-RX100
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 09-12-2014, 14:19
  2. Reakcí: 72
    Poslední příspěvek: 31-10-2014, 15:55
  3. Sony NEX 6 / Sony RX100
    Od Kessy v sekci Kompakty
    Reakcí: 5