Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 111

Téma: Sony RX100 III - úžasný kompakt

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Je to už dva roky ako firma Sony uviedla kompakt RX100. Vtedy ma napadla jediná vec - kompakty treba začať brať vážne. Dlho som kompakty nesledoval, takže ma ani len nenapadlo, že by nejaký výrobca vyrukoval s niečim tak úžasným, ako je Sony RX100 III. Po zhliadnutí tech. parametrov, celkovej koncepcie prístroja a foto-video samples, musím konštatovať - áno je to kompakt hodný prívlastku supermašinka.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

Kompakt, CSC, DSLR... Když dáš to zrcadlovky čip 1/2,3 taky budeš překvapen. Prostě tohle má s kompaktem společné jen tělo. Myslím, že s podobným konceptem začal Canon G1X a teď se taky přidal Fuji X100. Ale nechytejte mě za slovo, možná byl nějaký model i dříve.
    Jinak k té sonce. Všechno OK, ale to tělo. To vypadlo z Autocadu, tam je slovo dizajn hluché místo.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Co se tyce te RX100 nevim proc ses joeh tak prekvapenyy kdyz mas RX10 coz je RX100 ve velkem. Sony ma postproces zmaknuty, cipy ma vynikajici a skla umi taky, je to jen otazka penez. Slo jen o to dat to nejak vsechno do kupy...

rousini: A neslo prave o to dat "vykon zrcadlovky" do tela kompaktu? Proto je tak oblibeny. Urcite jeste vic po zlevneni RX100 mark I. V tomhle je mi sony sympaticke umi experimentovat a posouva moznosti kupredu...Co se tyce designu, kazdemu se libi neco jineho to je asi nejsubjektivnejsi vec, u fotaku spis ocenuji ergonomii takze me vytky by mozna smerovali jinam. Kdyz se podivas, jak se pred par lety lisili mobily a jak to vypada dnes jeden placaty kram vedle druheho! tak budme radi...Ta G1X je precejen oproti RX100 neco o dost vetsiho...jinak videl jsem fotky z G1X II a malem jsem si ublinknul z te "kvality" tedy na to, ze tam je 1,5" snimac...evidentne na velikosti nezalezi Pokrok jde kupredu, ted jsem se dival na grafy vystupu FZ1000, nevim nakolik se da verit postupu na techradaru, ale ve vetsine disciplin porazil (nebo se drzel dost blizko neodpovidajic rozdilu ve velikosti) i APS-C snimac NEXe 5R/T/6 se setakama, samozrejme do nejakeho ISO1600-3200 pak uz to slo s nim z kopce, ale i tak skvely vysledek i proto, ze ve vetsine pripadu tak vysokych hodnot ISO se sklem f2.8-4 nebude treba...

Registrace
    May 2011

kultus, citujem " Slo jen o to dat to nejak vsechno do kupy... " kon. cit. - no a práve to obdivujem. Neviem o jednom-jedinom kompakte, ktorý by RX100 III konkuroval. Sony RX10 je pre mňa ako stavaný, pretože som roky fotil zrkadlom, no pre kompaktára je RX100 III kvalitatívny skok vpred včetne videa.
    P.S. G1X som mal a rýchlo predal, prístroj vykazoval nedostatky hrubého zrna.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Ano prave to nechapu jak se to "hrube zrno" dostane do finalniho produktu za dost velky peniz, ale treba ma jine prednosti kvuli kterym si spokojeneho vlastnika najde

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

omyl

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

Kultus: psal jsem dizajn, ale vždycky tím myslím funkční dizajn tj. skloubení vzhledu a ergonomie. U RX100 mi chybí oboje. Dizajn je subjektivní, takže beru co člověk to názor, ale ergonomie se tady bude asi okecávat těžko. Je to kompaktík, nemá tendenci vypadávat z ruky, ale náznak gripíku nebo nějaký čudlíky a ovladače do ruky... Vlastně tam není ani roller. Ale já jsem Sonym nepolíbený, možná to tak má být

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Ne nema to tak byt co je vetsi tragedie uplne chybi i u noveho A5100, to proste nepochopim, o kolik je to telo mensi nez NEX5R kde bylo aspon jedno funkcni tlacitko a roler! Ale to uz jsem hodne OT na tu ergonomii jsem po case taky prisel, taky jedna z veci, pro kterou jsem ochoten obetovat malou cast kvality APS-C za poradny kus ergonomie

Registrace
    May 2011

rousini - jasné, tak to má byť, je to ultrakompakt, každé tlačítko/roler navyše by skazilo celý koncept a zámysel. Fujina X100 je z roku 2010, má pevné sklo 35mm, dvojnásobnú hmotnosť a dvojnásobný objem.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

Ale jó klucí, máte pravdu. Ale já říkám výstup z aparátu je jedna věc, zábava při focení druhá. No a teď jde o to, co obětovat?

Registrace
    May 2011

rousini - v pohode, každý máme právo vyjadriť svoj názor. Napríklad ja tvrdím a tvrdit budem pokial si nepríde po mňa zubatá, že skutočný zážitok z fotografovania a maximálnu ergonomiu je schopná fotografovi dať len pravá zrkadlovka vyššej triedy s parádnym sklíčkom. To je úplne iný level, vážne.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Tak to urcite...to uz sme ale nekde jinde, ucelem a hlavne cenou

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Citace Původně odesláno od rousini Zobrazit příspěvek
    Ale já říkám výstup z aparátu je jedna věc, zábava při focení druhá. No a teď jde o to, co obětovat?
    No zrovna u RX100 M3 si můžeš jednoznačně vybrat - buď oběťuješ ergonomické požadavky a zábavu při focení, nebo s tím prostě nemůžeš dělat a nebudeš to používat. Zábavný tenhle kompakt totiž zrovna moc není, všechno je docela malé až titěrné, a hlavně ze začátku je to dost šok. Možností nastavení a ovládání je spousta, a ani pokročilému uživateli nic zásadního nechybí, ale celkově je ten přístroj orientovaný čistě technicky, na výkon. Půl dne jsem jen nadával, xkrát jsem si nechtěně spustil nahrávání videa jen tím jak jsem měl položený palec, a měl jsem chuť to vyměnit za něco pořádného. Ale tváří v tvář výkonu a schopnostem člověk prostě zmlkne, fotí to líp než levné zrcadlovky a vejde se to do kapsy, a to je silný argument. Kdo se chce při focení hodně bavit a mít pohodlí, ať se tomuhle foťáčku vyhne velkým obloukem - kdo chce nekompromisní výkon který schová do dlaně, nemůže očekávat že bude všechno geniální. Nakonec je to ale stejně všechno o zvyku, docela rychle se dá přizpůsobit těm malým tlačítkům natlačeným k sobě, za chvíli si ruka pamatuje kde mají být prsty a co je potřeba mačkat. RX100 je vyloženě nástroj, nic na parádu, má udělat vynikající fotky a být co nejmenší - to že to není zrovna nějak krásné tělo, je prostě pravda. S realitou se každý musí porvat sám - dokoupil jsem grip, ExpertShield, a pomalu si zvykám.

Registrace
    May 2011

- rozsiahla a kvalitná recenzia /en/ - http://www.cameralabs.com/reviews/So...hot_RX100_III/

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2012

Co se týče vzhledu je to věc názoru, pro mne jsou ty hladké a jednoduché tvary elegantní. Ergonomii dost vylepší použití orig. pouzdra. I já, když jsem jej v prodejně vzal poprvé do ruky jsem zaváhal, zda si ho vzít. A to kvůli velikosti, v tu chvíli byl tak titěrný. Ale jak už bylo zmíněno, kvalita výstupu to vše spolehlivě kompenzuje. A to píšu o jedničce. Od Sony toho mám více a mimo jiné i povedený levnější kompakt HX 9. Kdyby v jeho těle byla RX 100 III, byl by to můj ideál.

Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Kompakty: Canon G16 nebo Sony DSC-RX100
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 09-12-2014, 15:19
  2. Reakcí: 72
    Poslední příspěvek: 31-10-2014, 16:55
  3. Sony NEX 6 / Sony RX100
    Od Kessy v sekci Kompakty
    Reakcí: 5