Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 39

Téma: D7100+setak nebo D7000 + neco lepsiho

Jen Jen je offline
    Nováček
    Registrace
    Sep 2014

Ahoj,
    muzete mi prosim poradit s vyberem zrcadlovky a objektivu? Chci zacit fotit, budu fotit krajinu, lidi v klidu i v pohybu a to venku i vevnitr (party, oslavy, vylety), obcas na vystave aut, obcas portret. Chci stavovy displej a tak se rozhoduji mezi Nikon D7100 + 18-105 nebo D7000 s necim lepsim jako napr Nikon 16-85; Sigma 17-50 pripadne Sigma 17-70 Contemporary. Cenovy limit na telo s objektivem mam cca 33 tisic.
    Diky moc
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele nephilim
    Registrace
    Sep 2008
    Fotografií
    91

Těžká volba. Já bych doporučil D7100, ale objektivy, které plánuješ k D7000 tě budou víc bavit. Oproti 18-105 ale budou citelně kratší. To je fakt. Zoomu není nikdy dost. Obě kombinace jsou dobré a žádnou neuděláš vyloženě chybu. Osobně bych zvolil D7100, protože je vybaveno modernějšími technologiemi, které člověku často zachrání fotku, ale dá se bez nich žít.

Jen Jen je offline
    Nováček
    Registrace
    Sep 2014

A mas zkusenosti s tema "kratsima"? Ktery z nich by jsi doporucil?

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Já mám D7100 + sigma 17-50 F2,8 - maximální spokojenost. předtím jsem měl i tu novou sigmu 17-70 C - tu jsem ovšem po půl roce prodal - neposkytovala takový výstup, který by se mi líbil. Nikkor 16-85 nemůžu posoudit, nicméně jeden kolega co ho má (fotograf), tak říká, že je to takový obyč objektiv nedosahují kvality v porovnání s jeho cenou (dalo by říct za hodně peněz málo muziky). Někdo ho zase naopak chválí, někdo ne.

Jak fotí ta sigma 17-50 se můžeš kouknout u mě - https://www.flickr.com/photos/116371...7645645620004/ Případně tady jsou dvě fotky v plném rozlišení (cca 13,5Mpx, jelikož neukládám fotky v úplně plném rozlišeni které je 24Mpx) http://sigma.dv-foto.cz/

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Řekl bych, že stojí za to:
    1) Pohledat lepší nabídky. Viz http://www.electroworld.cz/product/f...-lo-zrcadlovka
    2) Připlatit na D7100, protože je to prostě stroj lepší, a nekupuješ to na týden. Taková mašinka Ti vydrží dlouho, a hlavně za ty penízky budeš spokojený. Lepší než zaplatit méně, a časem nacházet problémy
    3)koupit lepší skla s umírněnějším rozsahem zoomu. A možná obojí - jeden univerzál, a pak nějaká sklíčka lepší. Tady se člověk musí vyprofilovat poněkud sám. Osobně bych se také přimluvil za 17-50, a něco delšího k tomu později.

Jen Jen je offline
    Nováček
    Registrace
    Sep 2014

Tak to nechapu vcera vecer jsem na ceny koukal a za tuhle cenu to nikde nebylo Za takove penize je D7100 urcite dobra volba. Diky

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Jo, mám u Tebe pivo, to je snad jasné. Hehe... :-)
    Teď ještě nějak "pošéfit" ty skla.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

co je úžasnýho na D7100 za 23000?????

Jen Jen je offline
    Nováček
    Registrace
    Sep 2014

vcera stala 28, podivej se na megapixel nebo fotoskoda, tak stoji porad 27.5
    navic i v Electroworld stoji samotna 23, ale v setu s 18-105 33 tisic, a to ten objektiv koupis za 7 klidne i min...

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

tady ho máš ještě o 9kč levnější než EW http://www.bigfun.cz/select_det.php?...=5300&oddil=13 Ono sledovat různé akce se občas vyplatí... V tom EW to bude dočasná nabídka a doporučuju rychlý nákup. Pokud dám vyhledat D7100 přes google, tak je tam v odkazech EW za 27 389,00 Kč přičemž po kliknutí na odkaz je cena na těch necelých 23k...

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Mě to přijde jako fér cena za to, co to umí.
    Co se devíti korun týká, to bude otázka kredibility obchodu. Já bych víc věřil electroworldu....

Jen Jen je offline
    Nováček
    Registrace
    Sep 2014

to: Rellik - bigfun taha fotaky z ciziny a recenze obchodu nic moc, a ted ma EW stejnou cenu, navic Fotolab taky snizil cenu, a to jsou asi lepsi obchody...
    to: crashpc - tělo mám jasné, díky. Teď vybrat jedno sklo. Máš zkušenost s tou Sigmou 17-50?

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Osobní zkušenost nemám. Ale koupil bych ho okamžitě, kdybych měl na pořadu dne nějaký zoom. Jenže každý má trochu jiné preference, které se v čase mění. Na tohle docela těžko radit.

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od Jen Zobrazit příspěvek
    to: Rellik - bigfun taha fotaky z ciziny a recenze obchodu nic moc, a ted ma EW stejnou cenu, navic Fotolab taky snizil cenu, a to jsou asi lepsi obchody...
    Já to bral spíš jako úsměvně. Taky bych z takového rádoby obchodu, kde se prodává kde co, nic nekupoval... Proto jsem taky dál psal, že v tom EW to bude omezená nabídka a neváhal bych s nákupem. Zítra už může být cena zase o těch pár "k" větší...

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nikon D7000 vs D7100 + objektiv
    Od Rellik v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 120
    Poslední příspěvek: 20-11-2014, 17:00
  2. Který kompakt? Nebo raději něco jiného?
    Od Lukyn89 v sekci Kompakty
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 22-12-2013, 18:44
  3. D7000 nebo 60D
    Od mas0n v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 31-10-2012, 14:24
  4. D7000 a 70-300 s nebo bez stabilizace
    Od PMaXX v sekci Objektivy
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 01-11-2011, 18:29