www.digimanie.cz
>
>

Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají

Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají
, , aktualita
Je to jen pár dní, co fotobanka Shutterstock snížila provize fotografům a strhla tím obrovskou vlnu nevole. Konkurenční Dreamstime kontruje opačným krokem. Všem fotografům bez rozdílu zvýší provize o 10 %.
K oblíbeným
reklama
S fotobankami je poslední dobou hodně veselo. Před pár dny (26. května) Shutterstock oznámil, že mění strukturu provizí a mnohé fotografy tím dohnal k nepříčetnosti. Velkým problémem je zejména každoroční restart dosažené úrovně, a tak i ti nejlepší fotografové 1. ledna vždy začnou na 15% provizích jako ti naprostí začátečníci. Dle mých propočtů by to pro většinu malých a středních fotografů mělo znamenat 25-35% propad příjmů, pouze ti nejlepší by se mohli pohybovat někde u 10-15 %. Což zabolí především proto, že příjmy ze Shutterstocku patří k těm největším, je to obvykle nejvýdělečnější fotobanka ze všech (při stejně velkém portfoliu). Spousta fotografů však kvůli změně smazala své portfolio, případně se k tomu chystá dnes, kdy vejdou v platnost nové provize. Malou náplastí ale může být krok konkurenční fotobanky Dreamstime.
 
Peníze
ilustrační obrázek, Jericho / CC BY, přes Deviantart
 
Ta totiž 29. května ohlásila, že také změní strukturu svých provizí. V tomto případě to bude ale velmi neobvyklý krok, provize se totiž všem zvýší o 10 % bez rozdílu. Je tedy jedno, zda jde o exkluzivního nebo neexkluzivního fotografa. Má-li dnes např. 50 % provizi, nově bude dosahovat 55 %. Celkem je na fotobance 620 tisíc přispívajících. Problémem pro mnohé je však to, že příjmy z Dreamstime jsou u mnohých zhruba na desetině až patnáctině toho, co na Shutterstocku. Dreamstime je tak jednou z mála těchto společností, které přišly se vstřícným krokem pro fotografy. Dalším takovým příkladem může být Adobe Stock po převzetí Fotolie. Ta také zvyšovala provize a nyní dává úspěšnějším fotografům i Photoshop zdarma, případně všechny aplikace Creative Cloud.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. Dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nemusí být úplně cizí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
12.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala