www.digimanie.cz
>
>

Getty Images ve finančních problémech, rezervy peněz spadly o třetinu

Getty Images ve finančních problémech, rezervy peněz spadly o třetinu
, , aktualita
Fotobanka Getty Images, která má pod sebou i některé další fotobanky, je ve vážných finančních problémech. Má neuvěřitelně vysoké dluhy a finanční rezervy za poslední čtvrtletí spadly o celou třetinu.
K oblíbeným
reklama
S fotobankou Getty Images a jejími dalšími fotobankami (iStockPhoto, ThinkStock) to nevypadá vůbec dobře. Za poslední tři měsíce roku 2014 se její finanční rezervy ztenčily o třetinu ze 41 milionů dolarů na nynějších 27 milionů. Když uvážíme, že základem potíží je i obrovská 2,6miliardová půjčka z roku 2012, pak Getty Images opravdu nemá zrovna růžovou budoucnost. Tehdy došlo k převzetí společnosti Getty Images společností Carlyle Group, která koupila Getty Images za 3,3 miliardy dolarů od Hellman & Friedman. Ta vlastnila Getty Images od roku 2008, když za ni dala 2,4 miliardy dolarů.


Getty Images logo


Zajímavé je na tom to, že Carlyle sice koupila Getty Images za 3,3 miliardy dolarů, ale samotná společnost Getty Images do této transakce vložila 2,6 miliardy dolarů, které si musela půjčit. A dnes je z toho problém. Getty Images přestává stačit soupeřům jako je Shutterstock nebo Fotolia, která je nyní pod vedením Adobe. Obě společnosti jsou relativně bezdlužné.

Getty Images sužuje placení dluhů i to, že výdělky společnosti se snížily o 7 % a od fotografů si už vzít více snad ani nemůže. Vždyť na iStockPhoto mají neexkluzivní fotografové už dnes pouhých 15 % z výdělku (iStockPhoto si bere 85% provizi!) a exkluzivních snímků má celé Getty jen něco okolo 8 milionů. Celkově ve všech fotobankách je to pak na 170 milionů snímků dohromady (exkluzivních i neexkluzivních). Společnosti očividně nepomohl ani kontroverzní krok nabídnout snímky zdarma za odkaz na fotobanku. Další půjčku už patrně také nedostane, protože už v roce 2012 měla hodnotu dluhů vůči hodnotě EBITDA (skutečný zisk/ztráta po odečtení všech daní, splátek a úroků) na čísle 6,7. Dnes je už někde okolo osmičky.

Zdroj: bloomberg.com, petapixel.com
Nejnovější články
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů