www.digimanie.cz
>
>

Getty Images ve finančních problémech, rezervy peněz spadly o třetinu

Getty Images ve finančních problémech, rezervy peněz spadly o třetinu
, , aktualita
Fotobanka Getty Images, která má pod sebou i některé další fotobanky, je ve vážných finančních problémech. Má neuvěřitelně vysoké dluhy a finanční rezervy za poslední čtvrtletí spadly o celou třetinu.
reklama
S fotobankou Getty Images a jejími dalšími fotobankami (iStockPhoto, ThinkStock) to nevypadá vůbec dobře. Za poslední tři měsíce roku 2014 se její finanční rezervy ztenčily o třetinu ze 41 milionů dolarů na nynějších 27 milionů. Když uvážíme, že základem potíží je i obrovská 2,6miliardová půjčka z roku 2012, pak Getty Images opravdu nemá zrovna růžovou budoucnost. Tehdy došlo k převzetí společnosti Getty Images společností Carlyle Group, která koupila Getty Images za 3,3 miliardy dolarů od Hellman & Friedman. Ta vlastnila Getty Images od roku 2008, když za ni dala 2,4 miliardy dolarů.


Getty Images logo


Zajímavé je na tom to, že Carlyle sice koupila Getty Images za 3,3 miliardy dolarů, ale samotná společnost Getty Images do této transakce vložila 2,6 miliardy dolarů, které si musela půjčit. A dnes je z toho problém. Getty Images přestává stačit soupeřům jako je Shutterstock nebo Fotolia, která je nyní pod vedením Adobe. Obě společnosti jsou relativně bezdlužné.

Getty Images sužuje placení dluhů i to, že výdělky společnosti se snížily o 7 % a od fotografů si už vzít více snad ani nemůže. Vždyť na iStockPhoto mají neexkluzivní fotografové už dnes pouhých 15 % z výdělku (iStockPhoto si bere 85% provizi!) a exkluzivních snímků má celé Getty jen něco okolo 8 milionů. Celkově ve všech fotobankách je to pak na 170 milionů snímků dohromady (exkluzivních i neexkluzivních). Společnosti očividně nepomohl ani kontroverzní krok nabídnout snímky zdarma za odkaz na fotobanku. Další půjčku už patrně také nedostane, protože už v roce 2012 měla hodnotu dluhů vůči hodnotě EBITDA (skutečný zisk/ztráta po odečtení všech daní, splátek a úroků) na čísle 6,7. Dnes je už někde okolo osmičky.

Zdroj: bloomberg.com, petapixel.com
Nejnovější články
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala