www.digimanie.cz
>
>

Getty Images ve finančních problémech, rezervy peněz spadly o třetinu

Getty Images ve finančních problémech, rezervy peněz spadly o třetinu
, , aktualita
Fotobanka Getty Images, která má pod sebou i některé další fotobanky, je ve vážných finančních problémech. Má neuvěřitelně vysoké dluhy a finanční rezervy za poslední čtvrtletí spadly o celou třetinu.
K oblíbeným
reklama
S fotobankou Getty Images a jejími dalšími fotobankami (iStockPhoto, ThinkStock) to nevypadá vůbec dobře. Za poslední tři měsíce roku 2014 se její finanční rezervy ztenčily o třetinu ze 41 milionů dolarů na nynějších 27 milionů. Když uvážíme, že základem potíží je i obrovská 2,6miliardová půjčka z roku 2012, pak Getty Images opravdu nemá zrovna růžovou budoucnost. Tehdy došlo k převzetí společnosti Getty Images společností Carlyle Group, která koupila Getty Images za 3,3 miliardy dolarů od Hellman & Friedman. Ta vlastnila Getty Images od roku 2008, když za ni dala 2,4 miliardy dolarů.


Getty Images logo


Zajímavé je na tom to, že Carlyle sice koupila Getty Images za 3,3 miliardy dolarů, ale samotná společnost Getty Images do této transakce vložila 2,6 miliardy dolarů, které si musela půjčit. A dnes je z toho problém. Getty Images přestává stačit soupeřům jako je Shutterstock nebo Fotolia, která je nyní pod vedením Adobe. Obě společnosti jsou relativně bezdlužné.

Getty Images sužuje placení dluhů i to, že výdělky společnosti se snížily o 7 % a od fotografů si už vzít více snad ani nemůže. Vždyť na iStockPhoto mají neexkluzivní fotografové už dnes pouhých 15 % z výdělku (iStockPhoto si bere 85% provizi!) a exkluzivních snímků má celé Getty jen něco okolo 8 milionů. Celkově ve všech fotobankách je to pak na 170 milionů snímků dohromady (exkluzivních i neexkluzivních). Společnosti očividně nepomohl ani kontroverzní krok nabídnout snímky zdarma za odkaz na fotobanku. Další půjčku už patrně také nedostane, protože už v roce 2012 měla hodnotu dluhů vůči hodnotě EBITDA (skutečný zisk/ztráta po odečtení všech daní, splátek a úroků) na čísle 6,7. Dnes je už někde okolo osmičky.

Zdroj: bloomberg.com, petapixel.com
Nejnovější články
Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X
50 let od letu na Měsíc chce slavit i společnost Hasselblad. Byly to právě její fotoaparáty, které pořídily ikonické obrázky z povrchu naší přirozené družice. Proto představí speciální edici středoformátu 907X a stěny CFV II 50C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR
Středoformátový systém Fujifilm GFX dostává do nabídky další nový objektiv. Je jím GF 50mm F3.5 R LM WR a má jít o zatím nejkompaktnější objektiv pro tento systém. Jeho hmotnost činí jen 335 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR
Od společnosti Fujifilm jsme se dočkali nového objektivu pro jeho X systém, model Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR. Ten nabídne příjemně univerzální 5× optický zoom, odolnou konstrukci i velmi účinnou 6EV stabilizaci.
18.7.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nový barevný film LomoChrome Metropolis XR 100-400 Nový barevný film LomoChrome Metropolis XR 100-400
Společnost Lomography uvádí na trh svůj nový barevný film LomoChrome Metropolis XR 100-400. Přestože je barevný, jeho hlavním charakterem má být relativně černobílé podání s nízkou saturací barev.
18.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem 5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem
Je tu léto a s ním spousta dovolených a výletů do přírody. Lidé při nich často fotí i různé makro detaily přírody a my si v dnešním článku ukážeme několik tipů, jak z běžného fotoaparátu vymáčknout co nejlepší výsledky.
18.7.2019, návod, Milan Šurkala