www.digimanie.cz
>
>
>
>

Korodující snímače v Leica M9 budou brzy nahrazeny novou generací

Korodující snímače v Leica M9 budou brzy nahrazeny novou generací
, , aktualita
V minulém roce se objevila správa, že některé CCD snímače ve fotoaparátech Leica M9, M9-P nebo M-E mohou korodovat. Leica přichází s řešením a novou generací snímačů. Ty by na tento problém neměly trpět a budou brzy vyměněny.
K oblíbeným
reklama
V prosinci minulého roku jsme vás informovali, že se na dálkoměrech Leica M9, M9-P, M Monochom a M-E s CCD snímačem Kodak KAF-18500 a ochranným sklem Schott S8612 může objevovat koroze. Leica slíbila náhradu a dlouhodobé řešení už bude za chvíli k dispozici. Nová generace snímačů je už takřka hotova.


Leica M9-P


Některým zákazníkům bude snímač vyměněn v testovací fázi, aby se zjistilo, zda snímač dokáže podávat stejné výsledky jako původní verze a není horší. Pokud testy dopadnou dobře, snímače budou vyměněny všem, kteří mají s korozí problém nehledě na věk fotoaparátu. Preventivní výměny snímačů ale překvapivě probíhat nebudou.

Zdroj: imaging-resource.com
Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala