Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem

14.12.2019, Milan Šurkala, aktualita
Další omezenou sérií fotoaparátů Leica je dálkoměr M10-P Ghost Edition. Ten má evokovat vzhled zašlých hodinek z nerezové oceli, které po mnoha letech ztratí svůj lesklý vzhled. Byl totiž vytvořen se společnosti Hodinkee.
Aby těch omezených sérií fotoaparátů Leica nebylo málo, představila společnost novou edici fotoaparátu M10-P Ghost Edition. Ta byla vytvořena ve spolupráci se společnosti Hodinkee, která se už podle svého názvu zabývá hodinkami a vším s nimi spojeným. Hlavní idea vychází ze života CEO společnosti, Bena Clymera. Ten se v rodině už od mala setkával s fotoaparáty Leica a později mu učarovaly mechanické hodinky. Ostatně i s tímto tématem založil společnost Hodinkee.
 
Leica M10-P Ghost Edition
 
Když mu bylo přes 20 let, koupil si potápěčské náramkové hodinky, které však po mnoha letech služby ztratily svou jiskru a místo ocelového lesku jim zůstala jen jakási matná šeď. Právě toto stárnutí materiálu, ale současně trvanlivost hodinek, stálo za nápadem vytvořit v podobně matné šedi i fotoaparát. Leica M10-P tak dostane šedé zbarvení, stylový popruh a objektiv Summilux-M 35mm F1.4 ASPH. Naopak bude postrádat tradiční červené logo společnosti Leica.
 
Leica M10-P Ghost Edition
 
Celkově bude k dispozici jen 250 těchto setů a pokud jej budete chtít zakoupit, musíte si připravit 14.995 USD. Sám Clymer je sběratelem těchto limitovaných edicí a na poličce mu už leží verze Hermès a Zagato. Nyní tak má i svou vlastní edici. Pokud jde o samotný fotoaparát, ten je technicky shodný s výchozí modelem M10-P, který bez objektivu vyjde na 7.995 USD, objektiv pak vyjde na 5.295 USD, takže limitovaný set je o 1.705 USD dražší.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.