www.digimanie.cz
>
>
>
>

Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem

Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem
, , aktualita
Další omezenou sérií fotoaparátů Leica je dálkoměr M10-P Ghost Edition. Ten má evokovat vzhled zašlých hodinek z nerezové oceli, které po mnoha letech ztratí svůj lesklý vzhled. Byl totiž vytvořen se společnosti Hodinkee.
K oblíbeným
reklama
Aby těch omezených sérií fotoaparátů Leica nebylo málo, představila společnost novou edici fotoaparátu M10-P Ghost Edition. Ta byla vytvořena ve spolupráci se společnosti Hodinkee, která se už podle svého názvu zabývá hodinkami a vším s nimi spojeným. Hlavní idea vychází ze života CEO společnosti, Bena Clymera. Ten se v rodině už od mala setkával s fotoaparáty Leica a později mu učarovaly mechanické hodinky. Ostatně i s tímto tématem založil společnost Hodinkee.
 
Leica M10-P Ghost Edition
 
Když mu bylo přes 20 let, koupil si potápěčské náramkové hodinky, které však po mnoha letech služby ztratily svou jiskru a místo ocelového lesku jim zůstala jen jakási matná šeď. Právě toto stárnutí materiálu, ale současně trvanlivost hodinek, stálo za nápadem vytvořit v podobně matné šedi i fotoaparát. Leica M10-P tak dostane šedé zbarvení, stylový popruh a objektiv Summilux-M 35mm F1.4 ASPH. Naopak bude postrádat tradiční červené logo společnosti Leica.
 
Leica M10-P Ghost Edition
 
Celkově bude k dispozici jen 250 těchto setů a pokud jej budete chtít zakoupit, musíte si připravit 14.995 USD. Sám Clymer je sběratelem těchto limitovaných edicí a na poličce mu už leží verze Hermès a Zagato. Nyní tak má i svou vlastní edici. Pokud jde o samotný fotoaparát, ten je technicky shodný s výchozí modelem M10-P, který bez objektivu vyjde na 7.995 USD, objektiv pak vyjde na 5.295 USD, takže limitovaný set je o 1.705 USD dražší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm
Společnost Tamron podala několik patentů na nové ultrazoomové objektivy, mezi nimiž byl krátkorozsahový model 18-100mm F3.5-5.6 i doslova extrémní objektiv 18-500mm s více než 26× optickým zoomem, papírově dokonce 28násobným.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto
Použití objektivů s manuálním zaostřováním může být občas poněkud nepohodlné. Proto se vymýšlí adaptéry, které by jim měli přinést funkci autofokusu. Jednou z novinek je zahájení prodeje adaptéru Fotodiox Pro Pronto pro objektivy Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala