www.digimanie.cz
>
>
>
>

Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem

Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem
, , aktualita
Další omezenou sérií fotoaparátů Leica je dálkoměr M10-P Ghost Edition. Ten má evokovat vzhled zašlých hodinek z nerezové oceli, které po mnoha letech ztratí svůj lesklý vzhled. Byl totiž vytvořen se společnosti Hodinkee.
K oblíbeným
reklama
Aby těch omezených sérií fotoaparátů Leica nebylo málo, představila společnost novou edici fotoaparátu M10-P Ghost Edition. Ta byla vytvořena ve spolupráci se společnosti Hodinkee, která se už podle svého názvu zabývá hodinkami a vším s nimi spojeným. Hlavní idea vychází ze života CEO společnosti, Bena Clymera. Ten se v rodině už od mala setkával s fotoaparáty Leica a později mu učarovaly mechanické hodinky. Ostatně i s tímto tématem založil společnost Hodinkee.
 
Leica M10-P Ghost Edition
 
Když mu bylo přes 20 let, koupil si potápěčské náramkové hodinky, které však po mnoha letech služby ztratily svou jiskru a místo ocelového lesku jim zůstala jen jakási matná šeď. Právě toto stárnutí materiálu, ale současně trvanlivost hodinek, stálo za nápadem vytvořit v podobně matné šedi i fotoaparát. Leica M10-P tak dostane šedé zbarvení, stylový popruh a objektiv Summilux-M 35mm F1.4 ASPH. Naopak bude postrádat tradiční červené logo společnosti Leica.
 
Leica M10-P Ghost Edition
 
Celkově bude k dispozici jen 250 těchto setů a pokud jej budete chtít zakoupit, musíte si připravit 14.995 USD. Sám Clymer je sběratelem těchto limitovaných edicí a na poličce mu už leží verze Hermès a Zagato. Nyní tak má i svou vlastní edici. Pokud jde o samotný fotoaparát, ten je technicky shodný s výchozí modelem M10-P, který bez objektivu vyjde na 7.995 USD, objektiv pak vyjde na 5.295 USD, takže limitovaný set je o 1.705 USD dražší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik