www.digimanie.cz
>
>
>
>

Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem

Leica M10-P Ghost Edition: limitovaná série se "zašlým" vzhledem
, , aktualita
Další omezenou sérií fotoaparátů Leica je dálkoměr M10-P Ghost Edition. Ten má evokovat vzhled zašlých hodinek z nerezové oceli, které po mnoha letech ztratí svůj lesklý vzhled. Byl totiž vytvořen se společnosti Hodinkee.
K oblíbeným
reklama
Aby těch omezených sérií fotoaparátů Leica nebylo málo, představila společnost novou edici fotoaparátu M10-P Ghost Edition. Ta byla vytvořena ve spolupráci se společnosti Hodinkee, která se už podle svého názvu zabývá hodinkami a vším s nimi spojeným. Hlavní idea vychází ze života CEO společnosti, Bena Clymera. Ten se v rodině už od mala setkával s fotoaparáty Leica a později mu učarovaly mechanické hodinky. Ostatně i s tímto tématem založil společnost Hodinkee.
 
Leica M10-P Ghost Edition
 
Když mu bylo přes 20 let, koupil si potápěčské náramkové hodinky, které však po mnoha letech služby ztratily svou jiskru a místo ocelového lesku jim zůstala jen jakási matná šeď. Právě toto stárnutí materiálu, ale současně trvanlivost hodinek, stálo za nápadem vytvořit v podobně matné šedi i fotoaparát. Leica M10-P tak dostane šedé zbarvení, stylový popruh a objektiv Summilux-M 35mm F1.4 ASPH. Naopak bude postrádat tradiční červené logo společnosti Leica.
 
Leica M10-P Ghost Edition
 
Celkově bude k dispozici jen 250 těchto setů a pokud jej budete chtít zakoupit, musíte si připravit 14.995 USD. Sám Clymer je sběratelem těchto limitovaných edicí a na poličce mu už leží verze Hermès a Zagato. Nyní tak má i svou vlastní edici. Pokud jde o samotný fotoaparát, ten je technicky shodný s výchozí modelem M10-P, který bez objektivu vyjde na 7.995 USD, objektiv pak vyjde na 5.295 USD, takže limitovaný set je o 1.705 USD dražší.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C
Už v roce 2018 byl představen pozoruhodný extrémně širokoúhlý objektiv Laowa 4mm f/2.8 FishEye MFT. Nyní společnost Venus Optics rozšiřuje podporované bajonety o další tři a objektiv tak půjde použít i na APS-C fotoaparátech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M
Vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm F1.4 je už nějakou dobu dostupný pro bajonet Sony FE. Výrobce nyní rozšiřuje nabídku a představuje i variantu pro bajonet Leica M-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu
Pár z Velké Británie byl velmi nepříjemně překvapen fotografiemi ze své svatby. Ty byly tak příšerné, že svatební focení raději zopakoval s jiným fotografem. Portfolio svatební fotografky totiž nebylo zdaleka pravé.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4 Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4
Společnost Canon má další patent na zajímavý objektiv. Tentokrát je to vysoce světelný objektiv s ohniskovou vzdáleností 135 mm. Jeho světelnost má činit F1,4 a je určen pro nové full frame CSC fotoaparáty.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem
Společnost Leica uvedla na trh nový dálkoměrný fotoaparát M10 Monochrom, který je docela zajímavý. Má monochromatický snímač bez Bayerovy masky, jehož rozlišení bylo zvýšeno na 40 megapixelů.
20.1.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů