www.digimanie.cz
>
>
>

Letošním TIPA Awards 2021 vévodí Sony s 5 oceněními

Letošním TIPA Awards 2021 vévodí Sony s 5 oceněními
, , aktualita
Společnost Sony už tradičně patří v anketě TIPA Awards k těm nejlepším. Letos to vyhrála s celkem 5 oceněními. Ta putovala na adresu dvou CSC fotoaparátů, kompaktu, telefonu i jednoho objektivu.
K oblíbeným
reklama
Sony je letos vítězem ankety TIPA Awards 2021, kde se mu povedlo získat 5 ocenění. Za nejlepší profesionální full frame to dostalo CSC Sony Alpha 1 s 50,1MPx snímačem Exmor RS CMOS. Toto CSC zvládá 30fps sekvenční snímání bez blackoutu, umí natáčet 8K video, nechybí ani 4K při 120 fps a potěší i synchronizační čas blesku pouhých 1/400 sekundy.
 
Sony Alpha 1
 
Nejlepším fotoaparátem pro experty pro foto i video je Sony A7S III. Má 12,1MPx snímač CMOS BSI také s podporou 4K při 120 fps. Máme tu více než 15EV dynamický rozsah pro video v režimu S-Log3). 3,0" LCD doplňuje hledáček typu OLED s velmi vysokým rozlišením 9,44 milionu bodů. K dispozici je S-Cinetone, 16bitový RAW výstup přes HDMI, 5,5EV mechanická stabilizace a Real-Time Eye AF.
 
Sony A7S III
 
Titul nejlepšího standardního pevného objektivu si letos odnáší Sony FE 50mm F1.2 GM. Má 11lamelovou clonu, pěkný boheh a vysokou světelnost. Najdeme tu tři členy XA pro potlačení nejrůznějších typů aberací a zkreslení. Nano AR Coating II pak lépe potlačuje odlesky a závoje. O přirozené ostření pro video se starají čtyři lineární motorky XD. Clonu lze navíc nechat s aretovanými polohami nebo úplně hladkým chodem.
 
Sony FE 50mm F1.2 GM
 
Dostáváme se k nejlepšímu fotoaparátu pro vloggery. Tím je Sony ZV-1 s možností natáčet 4K video. Oproti řadě RX100, ze které vychází, má trochu větší grip. Najdeme tu polohovatelný 3,0" LCD, směrový mikrofon, režim Product Showcase a Background Defocus. Sony zapracovalo i na účinnosti stabilizace.
 
Sony ZV-1
 
Nakonec je tu nejlepší fotomobil. Tento titul dostal telefon Sony Xperia 1 III. Jeho fotoaparáty pokrývají přepočtené ohniskové vzdálenosti od 16 do 105 mm, máme tu 12MPx rozlišení a možnost fotit do RAWu. Objektivy nesou značku Zeiss, je zde 20fps sekvenční snímání, 60fps vyhodnocování AF i AE. Displej nabídne 4K rozlišení, jde o HDR OLED se 120Hz obnovovací frekvencí. Pro kameramany se hodí režim Cinematography Pro.
 
Sony Xperia 1 III
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lensbaby uvedlo pinhole "objektivy" Obscura, mají až F161 Lensbaby uvedlo pinhole "objektivy" Obscura, mají až F161
Společnost Lensbaby je známa výrobou netradičních objektivů a její nové modely Obscura nejsou výjimkou. Jde o objektivy typu pinhole s miniaturním "otvorem", nicméně netradičně mají i nějaké to sklo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů