www.digimanie.cz
>
>
>
>

Low-endový Canon EOS R6 má údajně přinést IBIS, 4K60p a dva sloty

Low-endový Canon EOS R6 má údajně přinést IBIS, 4K60p a dva sloty
, , aktualita
Canon si podle uniklých informacích má chystat nový low-endový fotoaparát EOS R6. Uniklé specifikace zní velmi dobře. Jeho snímač má nabídnout podporu 4K 60p videa, má tu být mechanická stabilizace senzoru i dva sloty pro karty.
K oblíbeným
reklama
Vypadá to, že se Canon opravdu začal pořádně snažit nejen v high-endových třídách, ale nechce přepouštět své pozice ani v těch nižších. Jeho full frame CSC fotoaparáty zatím nejsou technologicky nějak nadprůměrné, nyní se ale zdá, že se to bude měnit. Nynější modely jsou solidními fotoaparáty se solidním poměrem ceny a výkonu, ale třeba EOS RP je spíše levnou skládačkou technologicky zastaralejších dílů. Na internet však nyní prosakují informace o příchodu modelu EOS R6, který by měl být nástupcem zrcadlovek EOS 6D, tedy low-endu ve full frame třídě. Nicméně specifikace rozhodně nezní vůbec low-endově.
 
Canon EOS R
 
Měl by tu být 20MPx full frame senzor, který má být mechanicky stabilizovaný, což je dlouho žádaná vlastnost. S tou by měl přijít i dražší EOS R5. Stejně jako u R5, i zde by mělo být dosahováno sekvenčního snímání s rychlostí 12 fps při použití mechanické závěrky a 20 fps s tou elektronickou. Pochopitelně, v nižších třídách se nedá čekat 8K video, nicméně 4K video u EOS R6 by už mělo dosahovat 60 fps a nikoli typických 30 fps. Zda tu bude výrazný výřez nebo vyčítání z celého čipu, to spekulace a úniky neuvádí. Full HD má být dostupné až do 120 fps.
 
Má se dostat na dva sloty pro paměťové karty (dá se předpokládat dvojice SDXC), EVF by mělo mít nižší rozlišení a tělo by nemělo být tak kvalitní (nejspíš nižší odolnost). Počítá se také s novým akumulátorem a spekuluje se, že by mohl být shodný s EOS R5. Zajímavá je i ta informace, že by se mohl představit už v červnu 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Novomanžele při svatebním focení smetla vlna do oceánu Novomanžele při svatebním focení smetla vlna do oceánu
I svatební fotografování může být velmi nebezpečnou činností pro pózující novomanžele. Nevěstě a ženichovi z USA se vymstila nepozornost, když je při fotografování smetla vlna do oceánu. 
4.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her

Novým druhem “fotografie” je herní fotografie, ačkoli o fotky ve skutečnosti nejde. Fotobanka Getty Images totiž oznámila, že nabízí k licencování screenshoty z počítačových her. Konkrétně půjde o snímky z počítačové hry Gran Turismo. 

3.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky
Na Kickstarteru se objevil projekt, který slibuje, že se teorii o fotografování bude možné naučit z balíčku speciálních hracích karet. Tyto karty jsou designovány pro fotografy a obsahují užitečné tipy.
3.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Už i blesky jsou politicky korektní, pojmy master/slave mizí z manuálů Už i blesky jsou politicky korektní, pojmy master/slave mizí z manuálů

Některé pojmy a běžná slova jsou čím dál více problematická. Jako společensky nevhodné jsou nyní už i pojmy master/slave u fotografických blesků. Už nějakou dobu tak z uživatelských manuálů postupně mizí. 

2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO
Olympus přichází s aktualizovanou roadmapou připravovaných objektivů. Jednou z novinek bude např. širokoúhlý zoom M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO, ale to zdaleka není jediná věc, která se připravuje.
2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů