www.digimanie.cz
>
>
>
>

Low-endový Canon EOS R6 má údajně přinést IBIS, 4K60p a dva sloty

Low-endový Canon EOS R6 má údajně přinést IBIS, 4K60p a dva sloty
, , aktualita
Canon si podle uniklých informacích má chystat nový low-endový fotoaparát EOS R6. Uniklé specifikace zní velmi dobře. Jeho snímač má nabídnout podporu 4K 60p videa, má tu být mechanická stabilizace senzoru i dva sloty pro karty.
K oblíbeným
reklama
Vypadá to, že se Canon opravdu začal pořádně snažit nejen v high-endových třídách, ale nechce přepouštět své pozice ani v těch nižších. Jeho full frame CSC fotoaparáty zatím nejsou technologicky nějak nadprůměrné, nyní se ale zdá, že se to bude měnit. Nynější modely jsou solidními fotoaparáty se solidním poměrem ceny a výkonu, ale třeba EOS RP je spíše levnou skládačkou technologicky zastaralejších dílů. Na internet však nyní prosakují informace o příchodu modelu EOS R6, který by měl být nástupcem zrcadlovek EOS 6D, tedy low-endu ve full frame třídě. Nicméně specifikace rozhodně nezní vůbec low-endově.
 
Canon EOS R
 
Měl by tu být 20MPx full frame senzor, který má být mechanicky stabilizovaný, což je dlouho žádaná vlastnost. S tou by měl přijít i dražší EOS R5. Stejně jako u R5, i zde by mělo být dosahováno sekvenčního snímání s rychlostí 12 fps při použití mechanické závěrky a 20 fps s tou elektronickou. Pochopitelně, v nižších třídách se nedá čekat 8K video, nicméně 4K video u EOS R6 by už mělo dosahovat 60 fps a nikoli typických 30 fps. Zda tu bude výrazný výřez nebo vyčítání z celého čipu, to spekulace a úniky neuvádí. Full HD má být dostupné až do 120 fps.
 
Má se dostat na dva sloty pro paměťové karty (dá se předpokládat dvojice SDXC), EVF by mělo mít nižší rozlišení a tělo by nemělo být tak kvalitní (nejspíš nižší odolnost). Počítá se také s novým akumulátorem a spekuluje se, že by mohl být shodný s EOS R5. Zajímavá je i ta informace, že by se mohl představit už v červnu 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Instagram: "embed" příspěvků může porušovat copyright, bez svolení ani ránu Instagram: "embed" příspěvků může porušovat copyright, bez svolení ani ránu
Sdílení snímků pomocí vkládací funkce "embed" na Instagramu se stává výrazně komplikovanějším. Instagram totiž potvrdil, že se na vkládání nevztahuje jemu udělaná licence, takže sdílení může porušovat copyright.
5.6.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval 2 telezoomy včetně RF 120-700mm F4.5-8.0 Canon si patentoval 2 telezoomy včetně RF 120-700mm F4.5-8.0
Canon má i s omezenou nabídkou full frame CSC fotoaparátů docela solidní úspěchy. Aby přilákal ještě více zákazníků, vyvíjí spoustu nových objektivů a v laboratořích se objevily i dva telezoomy včetně RF 120-700mm f/4.5-8.0.
4.6.2020, aktualita, Milan Šurkala
DxO přichází s Nik Collection 3, má nový Perspective Efex DxO přichází s Nik Collection 3, má nový Perspective Efex
Společnost DxO má nyní pod palcem set pluginů Nik a uvádí novou generaci Nik Collection 3. Přináší např. snazší přepínání mezi pluginy, nedestruktivní úpravy a také nový plugin Perspective Efex.
4.6.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
CIPA 04/2020: prodeje fotoaparátů za 12 měsíců spadly na třetinu CIPA 04/2020: prodeje fotoaparátů za 12 měsíců spadly na třetinu
CIPA zveřejnila další statistiky, tentokrát za měsíc duben. Výsledky to jsou opravdu velmi špatné. Prodeje všech kategorií meziročně spadly zhruba na třetinu. Moc se nedařilo CSC, naopak DSLR vyrovnaly březnový propad.
3.6.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video
Pro profesionální natáčení videa je určena novinka z dílen výrobce objektivů Irix. Její Cine 15mm T2.6 přináší velmi širokoúhlý záběr daný 15mm ohniskovou vzdáleností. Objektiv je odolný a k dispozici pro několik bajonetů.
2.6.2020, aktualita, Milan Šurkala