www.digimanie.cz
>
>
>
>

Low-endový Canon EOS R6 má údajně přinést IBIS, 4K60p a dva sloty

Low-endový Canon EOS R6 má údajně přinést IBIS, 4K60p a dva sloty
, , aktualita
Canon si podle uniklých informacích má chystat nový low-endový fotoaparát EOS R6. Uniklé specifikace zní velmi dobře. Jeho snímač má nabídnout podporu 4K 60p videa, má tu být mechanická stabilizace senzoru i dva sloty pro karty.
K oblíbeným
reklama
Vypadá to, že se Canon opravdu začal pořádně snažit nejen v high-endových třídách, ale nechce přepouštět své pozice ani v těch nižších. Jeho full frame CSC fotoaparáty zatím nejsou technologicky nějak nadprůměrné, nyní se ale zdá, že se to bude měnit. Nynější modely jsou solidními fotoaparáty se solidním poměrem ceny a výkonu, ale třeba EOS RP je spíše levnou skládačkou technologicky zastaralejších dílů. Na internet však nyní prosakují informace o příchodu modelu EOS R6, který by měl být nástupcem zrcadlovek EOS 6D, tedy low-endu ve full frame třídě. Nicméně specifikace rozhodně nezní vůbec low-endově.
 
Canon EOS R
 
Měl by tu být 20MPx full frame senzor, který má být mechanicky stabilizovaný, což je dlouho žádaná vlastnost. S tou by měl přijít i dražší EOS R5. Stejně jako u R5, i zde by mělo být dosahováno sekvenčního snímání s rychlostí 12 fps při použití mechanické závěrky a 20 fps s tou elektronickou. Pochopitelně, v nižších třídách se nedá čekat 8K video, nicméně 4K video u EOS R6 by už mělo dosahovat 60 fps a nikoli typických 30 fps. Zda tu bude výrazný výřez nebo vyčítání z celého čipu, to spekulace a úniky neuvádí. Full HD má být dostupné až do 120 fps.
 
Má se dostat na dva sloty pro paměťové karty (dá se předpokládat dvojice SDXC), EVF by mělo mít nižší rozlišení a tělo by nemělo být tak kvalitní (nejspíš nižší odolnost). Počítá se také s novým akumulátorem a spekuluje se, že by mohl být shodný s EOS R5. Zajímavá je i ta informace, že by se mohl představit už v červnu 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon uvádí letní a studentský cashback Canon uvádí letní a studentský cashback
Společnost Canon spustila v těchto dnech hned dva cashbacky. Ten letní se týká objektivů, fotoaparátů i jednoho blesku a vrací až 7700 Kč. Druhý je platný jen pro studenty, zahrnuje více produktů a nabídne maximálně 7600 Kč.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst
Fotografové to v současné době pandemie COVID-19 nemají jednoduché, někteří z nich se tedy snaží vymýšlet netradiční projekty, které můžou vytvářet i z domova. Tím se řídí i fotograf, který používá webkamery k zachycení italských měst v nynější situaci.
2.4.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu
Máme zde únorová čísla dodávek fotoaparátů na trh a nejsou to vůbec pěkné hodnoty. CSC se docela drží, DSLR ale stále padají a naprostou pohromou byl únor pro kompakty. Ty výrazně spadly meziročně i proti letošnímu lednu.
2.4.2020, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů
ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3 ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
Profesionálové využívající karty CFexpress budou moci využít nových rychlých čteček paměťových karet od společnosti ProGrade Digital. Ty jsou určené pro rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.2 Gen2.
1.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
31.3.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář