www.digimanie.cz
>
>
>

Na TIPA Awards 2021 vyhrál Nikon 3 ocenění

Na TIPA Awards 2021 vyhrál Nikon 3 ocenění
, , aktualita
Také Nikonu se dost dařilo v letošních cenách TIPA Awards 2021. Dostal totiž tři ocenění a může se tak rovnat např. konkurenčnímu Canonu. Tituly dostaly dva CSC fotoaparáty i jeden objektiv pro ně.
K oblíbeným
reklama
TIPA letos ocenila také 3 produkty společnosti Nikon. Zabodovaly např. dva nové full frame CSC fotoaparáty. Nikon Z6 II dostal cenu za nejlepší pokročilý full frame fotoaparát. Jeho 24,5MPx čip nabídne nativní citlivost až do ISO 51200, zvládne snímání s 14 fps, umí i 4K video při 60 fps a Full HD při 120 fps. Jsou zde dva procesory EXPEED 6 a vedle nativních objektivů Nikkor Z lze využít s redukcí FTZ i přes 90 objektivů s F-mount a pokud zabrousíme i do historických kousků, dostat se máme až na 360. Máme zde mechanickou stabilizaci, která zvládne přidat 3 až 5 EV dle objektivu.
 
Nikkor Z6 II
 
Nikon Z7 II se pak stal nejlepším full frame fotoaparátem pro experty. Nabízí 45,7MPx snímač CMOS BSI, duální procesor EXPEED 6, také 4K 60p video, 120fps Full HD, nechybí mu dva sloty pro karty (SD a CFexpress). Zaostřovací systém funguje od -4 EV, stabilizace pak nabídne 5EV účinek. Nezapomnělo se ani na detekci tváří a očí.
 
Nikon Z7 II
 
Nakonec tu máme ještě nejlepší širokoúhlý zoomovací objektiv. Tím je Nikkor Z 14-24mm f/2.8 S. Máme tu povrchové vrstvy Nano Crystal Coat, ARNEO, v optické konstrukci jsou použity asférické členy. Oceněna byla nízká míra odlesků nebo koma efektu. Líbila se i možnost použít nejen 112mm přední filtry, ale také zadní. Pro video se hodí krokový zaostřovací motorek.
 
Nikkor Z 14-24mm f/2.8 S
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lensbaby uvedlo pinhole "objektivy" Obscura, mají až F161 Lensbaby uvedlo pinhole "objektivy" Obscura, mají až F161
Společnost Lensbaby je známa výrobou netradičních objektivů a její nové modely Obscura nejsou výjimkou. Jde o objektivy typu pinhole s miniaturním "otvorem", nicméně netradičně mají i nějaké to sklo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů