Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon vyhrál 4 ceny EISA 2020 pro DSLR i CSC produkty

17.8.2020, Milan Šurkala, aktualita
Velmi solidní úspěchy v letošních cenách EISA 2020 zaznamenal i Nikon. Ten to měl letos docela pestré a získal tituly za CSC i DSLR, dostalo se ale i na objektivy a opět šlo o produkty pro DSLR i CSC.
Společnosti Nikon se letos povedlo získat 4 ocenění EISA 2020 a řadí se tak spolu se Sony na sdílené druhé místo. První z titulů putoval na adresu nejlepšího full frame fotoaparátu, kterým je pro letošek zrcadlovka Nikon D780. Ta má full frame snímač CMOS s rozlišením 24 MPx. Obraz zpracovává procesor EXPEED 6 a fotoaparát nabídne citlivost až ISO 51200. Dále je tu výklopný dotykový displej LCD, máme zde UHD 4K při 30 fps a N-Log, nechybí ani slow-motion a time-lapse. Vylepšen byl i hybridní AF systém.
 
Nikon Z50
 
Nejlepším fotoaparátem z poměru ceny a výkonu je Nikon Z50. Toto APS-C CSC nabídne kompaktní rozměry, odolné tělo, dobrou kvalitu obrazu a snímač s vysokým dynamickým rozsahem. Má stejný procesor EXPEED 6, podporuje UHD 4K při 30p a slow-motion ve Full HD se 120 fps. AF systém je rychlý a nabídne také detekci očí včetně očí zvířat.
 
Dále je tu nejlepší profesionální objektiv typu telezoom. Tím je AF-S Nikkor 120-300mm F2.8E FL ED SR VR. Dle poroty je vhodný pro profesionály pracující v náročných podmínkách a je poměrně univerzální pro různá použití, např. pro portrét, různé sportovní akce i focení přírody. Díky SR sklu nabídne výborné optické výsledky i při plném odclonění na F2.8. Kompatibilní je pak s 1,4× a 2× telekonvertory.
 
Titul nejlepšího portrétního objektivu dostal Nikkor Z 85mm F1.8 S. Má tedy klasickou ohniskovou vzdálenost 85 mm a velmi dobrou světelnost F1,8. Oceněna byla optická dokonalost, rychlý autofokus a vysoká odolnost.
 
Zdroj: eisa.eu


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.