Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony získává 4 ocenění EISA 2020

17.8.2020, Milan Šurkala, aktualita
Dalším velmi úspěšným výrobcem bylo v letošních cenách EISA 2020 Sony. Tato společnost dostala titul za CSC fotoaparát i kompakt a nepřekvapivě se nezapomnělo ani na dva tituly pro nejlepší objektivy pro CSC.
Společnosti Sony se povedlo dosáhnout na 4 ocenění v anketě EISA 2020 a dělí se tak o druhou příčku s Nikonem. Jako nejlepší pokročilý full frame fotoaparát bylo tentokrát vyhodnoceno CSC Sony A7R IV. Tento fotoaparát má velmi vysoké rozlišení 61 MPx, vynikající systém AF s využitím umělé inteligence a Eye AF. Má i 5osou stabilizaci v těle a velmi výkonný procesor BIONZ X.
 
Sony A7R IV
 
Máme zde i titul pro nejlepší fotoaparát pro vloggery. Tím je Sony ZV-1. Podporuje natáčení 4K videa i záznam v S-Log. Nabídne kvalitní vestavěný mikrofon i clonu pro nahrávání ve větru, pochopitelně však nechybí ani podpora externích mikrofonů. Máme zde rychlý systém AF a dokoupit lze i grip, který může sloužit jako dálkové ovládání nebo stativ.
 
Nejlepším teleobjektivem je letos Sony FE 200-600mm F5.6-6.3 G OSS. Porota zmínila, že je na svou kategorii cenově dostupný a přitom lehký a nabídne ostrý obraz i při plném odclonění. Ocenili také plynule jdoucí zoomovací prstenec a při zoomování se nemění ani délka nebo vyvážení objektivu. Podporovány jsou navíc 1,4× a 2× telekonvertory zachovávající funkci AF.
 
Nakonec tu máme i nejlepší širokoúhlý objektiv, kterým je Sony FE 20mm F1.8 G. I u něj byl oceněn ostrý obraz od otevřené clony F1,8 díky konstrukci s asférickými i ED členy. Ta zajišťuje dostatečně ostrý obraz i v rozích. Najdeme zde 9lamelovou clonu a dva XD motorky pro tiché a rychlé zaostřování. V manuálním režimu lze zaostřit dokonce od pouhých 18 cm.
 
Zdroj: eisa.eu


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.