www.digimanie.cz
>
>
>

Sony získává 4 ocenění EISA 2020

Sony získává 4 ocenění EISA 2020
, , aktualita
Dalším velmi úspěšným výrobcem bylo v letošních cenách EISA 2020 Sony. Tato společnost dostala titul za CSC fotoaparát i kompakt a nepřekvapivě se nezapomnělo ani na dva tituly pro nejlepší objektivy pro CSC.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Sony se povedlo dosáhnout na 4 ocenění v anketě EISA 2020 a dělí se tak o druhou příčku s Nikonem. Jako nejlepší pokročilý full frame fotoaparát bylo tentokrát vyhodnoceno CSC Sony A7R IV. Tento fotoaparát má velmi vysoké rozlišení 61 MPx, vynikající systém AF s využitím umělé inteligence a Eye AF. Má i 5osou stabilizaci v těle a velmi výkonný procesor BIONZ X.
 
Sony A7R IV
 
Máme zde i titul pro nejlepší fotoaparát pro vloggery. Tím je Sony ZV-1. Podporuje natáčení 4K videa i záznam v S-Log. Nabídne kvalitní vestavěný mikrofon i clonu pro nahrávání ve větru, pochopitelně však nechybí ani podpora externích mikrofonů. Máme zde rychlý systém AF a dokoupit lze i grip, který může sloužit jako dálkové ovládání nebo stativ.
 
Nejlepším teleobjektivem je letos Sony FE 200-600mm F5.6-6.3 G OSS. Porota zmínila, že je na svou kategorii cenově dostupný a přitom lehký a nabídne ostrý obraz i při plném odclonění. Ocenili také plynule jdoucí zoomovací prstenec a při zoomování se nemění ani délka nebo vyvážení objektivu. Podporovány jsou navíc 1,4× a 2× telekonvertory zachovávající funkci AF.
 
Nakonec tu máme i nejlepší širokoúhlý objektiv, kterým je Sony FE 20mm F1.8 G. I u něj byl oceněn ostrý obraz od otevřené clony F1,8 díky konstrukci s asférickými i ED členy. Ta zajišťuje dostatečně ostrý obraz i v rozích. Najdeme zde 9lamelovou clonu a dva XD motorky pro tiché a rychlé zaostřování. V manuálním režimu lze zaostřit dokonce od pouhých 18 cm.
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC
Od společnosti TTartisan tu máme nový širokoúhlý pevný objektiv 21mm f/1.5. Nabídne manuální zaostřování a je kompatibilní s několika full frame CSC systémy a fotoaparáty s bajonetem Leica M.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii
Samyang představil nový širokoúhlý pevný objektiv AF 24mm F1.8 FE, který patří do řady Tiny Series. Jde tedy o kompaktní objektiv s malými rozměry i hmotností. Optimalizován je také pro astrofotografii.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář