www.digimanie.cz
>
>
>

Sony získává 4 ocenění EISA 2020

Sony získává 4 ocenění EISA 2020
, , aktualita
Dalším velmi úspěšným výrobcem bylo v letošních cenách EISA 2020 Sony. Tato společnost dostala titul za CSC fotoaparát i kompakt a nepřekvapivě se nezapomnělo ani na dva tituly pro nejlepší objektivy pro CSC.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Sony se povedlo dosáhnout na 4 ocenění v anketě EISA 2020 a dělí se tak o druhou příčku s Nikonem. Jako nejlepší pokročilý full frame fotoaparát bylo tentokrát vyhodnoceno CSC Sony A7R IV. Tento fotoaparát má velmi vysoké rozlišení 61 MPx, vynikající systém AF s využitím umělé inteligence a Eye AF. Má i 5osou stabilizaci v těle a velmi výkonný procesor BIONZ X.
 
Sony A7R IV
 
Máme zde i titul pro nejlepší fotoaparát pro vloggery. Tím je Sony ZV-1. Podporuje natáčení 4K videa i záznam v S-Log. Nabídne kvalitní vestavěný mikrofon i clonu pro nahrávání ve větru, pochopitelně však nechybí ani podpora externích mikrofonů. Máme zde rychlý systém AF a dokoupit lze i grip, který může sloužit jako dálkové ovládání nebo stativ.
 
Nejlepším teleobjektivem je letos Sony FE 200-600mm F5.6-6.3 G OSS. Porota zmínila, že je na svou kategorii cenově dostupný a přitom lehký a nabídne ostrý obraz i při plném odclonění. Ocenili také plynule jdoucí zoomovací prstenec a při zoomování se nemění ani délka nebo vyvážení objektivu. Podporovány jsou navíc 1,4× a 2× telekonvertory zachovávající funkci AF.
 
Nakonec tu máme i nejlepší širokoúhlý objektiv, kterým je Sony FE 20mm F1.8 G. I u něj byl oceněn ostrý obraz od otevřené clony F1,8 díky konstrukci s asférickými i ED členy. Ta zajišťuje dostatečně ostrý obraz i v rozích. Najdeme zde 9lamelovou clonu a dva XD motorky pro tiché a rychlé zaostřování. V manuálním režimu lze zaostřit dokonce od pouhých 18 cm.
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů