www.digimanie.cz
>
>
>

Sony získává 4 ocenění EISA 2020

Sony získává 4 ocenění EISA 2020
, , aktualita
Dalším velmi úspěšným výrobcem bylo v letošních cenách EISA 2020 Sony. Tato společnost dostala titul za CSC fotoaparát i kompakt a nepřekvapivě se nezapomnělo ani na dva tituly pro nejlepší objektivy pro CSC.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Sony se povedlo dosáhnout na 4 ocenění v anketě EISA 2020 a dělí se tak o druhou příčku s Nikonem. Jako nejlepší pokročilý full frame fotoaparát bylo tentokrát vyhodnoceno CSC Sony A7R IV. Tento fotoaparát má velmi vysoké rozlišení 61 MPx, vynikající systém AF s využitím umělé inteligence a Eye AF. Má i 5osou stabilizaci v těle a velmi výkonný procesor BIONZ X.
 
Sony A7R IV
 
Máme zde i titul pro nejlepší fotoaparát pro vloggery. Tím je Sony ZV-1. Podporuje natáčení 4K videa i záznam v S-Log. Nabídne kvalitní vestavěný mikrofon i clonu pro nahrávání ve větru, pochopitelně však nechybí ani podpora externích mikrofonů. Máme zde rychlý systém AF a dokoupit lze i grip, který může sloužit jako dálkové ovládání nebo stativ.
 
Nejlepším teleobjektivem je letos Sony FE 200-600mm F5.6-6.3 G OSS. Porota zmínila, že je na svou kategorii cenově dostupný a přitom lehký a nabídne ostrý obraz i při plném odclonění. Ocenili také plynule jdoucí zoomovací prstenec a při zoomování se nemění ani délka nebo vyvážení objektivu. Podporovány jsou navíc 1,4× a 2× telekonvertory zachovávající funkci AF.
 
Nakonec tu máme i nejlepší širokoúhlý objektiv, kterým je Sony FE 20mm F1.8 G. I u něj byl oceněn ostrý obraz od otevřené clony F1,8 díky konstrukci s asférickými i ED členy. Ta zajišťuje dostatečně ostrý obraz i v rozích. Najdeme zde 9lamelovou clonu a dva XD motorky pro tiché a rychlé zaostřování. V manuálním režimu lze zaostřit dokonce od pouhých 18 cm.
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Společnost Zhong Yi Optics rozšiřuje nabídku bajonetů pro svůj objektiv Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 Ty budou nově dostupné i pro full frame CSC fotoaparáty s novými bajonety Canon RF a Nikon Z.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem
Společnost Canon pro některé trhy představila nové instantní fotografické tiskárny IVY CLIQ2 a IVY CLIQ+2. Ty jsou zajímavé tím, že samy o sobě obsahují integrovaný fotoaparát, pokročilejší model má i přisvětlovací LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty
Brazilský trh opustil už před dvěma lety Nikon. Nyní se přidává i společnost Sony, která zde už oficiálně nechce prodávat své fotoaparáty. A zdaleka nepůjde jen o fotoaparáty, ale i další elektroniku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D
Novinkou z dílen společnosti Venus Optics je nový velmi širokoúhlý objektiv Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D. Ten je určený pro full frame fotoaparáty, na kterých nabídne velmi široký úhel záběru až 114°.
19.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn
Netradiční fotografie často vzniknou jako dílo náhody a zachycují kouzlo daného okamžiku. Fotograf z Guatemaly vyfotil při výstupu na sopku Měsíc, který v tu chvíli připomínal Saturn s prstencem.
18.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář