Nikon Z5 má údajně přijít 21. července i s 3 novými objektivy

Nikon Z5 má údajně přijít 21. července i s 3 novými objektivy
, , aktualita
Stále více se mluví o příchodu levného full frame CSC fotoaparátu Nikon Z5. Tak by se mělo stát už za pouhé 3 týdny. Nyní se objevují i informace o nových objektivech, které by měly být také představeny.
K oblíbeným
reklama
Spousta lidí se těší na nové CSC fotoaparáty z dílen Nikonu. V posledních dnech se mluví především o full frame modelu Nikon Z5. Ten má údajně mít 24MPx full frame snímač s mechanickou stabilizací, 4K video s výrazným cropem, hledáček, ale má mu chybět např. stavový displej. Nově se ale objevily i zvěsti o tom, jaké objektivy budou představeny spolu s touto novinkou, což se má stát 21. července.
 
Nikon Z6
 
Jedním z objektivů je Nikkor Z 24-50mm f/4-6.3. Má jít o krátkorozsahový základní objektiv s 2,1× zoomem a nepříliš dobrou světelností. Hlavní výhodou mají být extrémně malé rozměry téměř na úrovni pancaku, za což patrně bude zodpovědná skládací konstrukce. Doufejme, že se nevyplní zvěsti o plastovém bajonetu. Naopak druhý konec nabídky zaplní vysoce světelný objektiv Nikkor Z 50mm f/1.2 S, možná dostane i přídomek Noct, který má varianta 58mm F0,95. Jako poslední novinka tu má být širokoúhlý zoom Nikkor Z 14-24mm f/2.8 S.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F
Objektiv Meike 85mm f/1.8 s podporou automatického zaostřování je sice na trhu už dva roky, ale dosud byl k dispozici jen pro bajonet Canon EF. Nyní se objevuje i jeho varianta pro zrcadlovky značky Nikon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala