Nikon Z5 má údajně přijít 21. července i s 3 novými objektivy

Nikon Z5 má údajně přijít 21. července i s 3 novými objektivy
, , aktualita
Stále více se mluví o příchodu levného full frame CSC fotoaparátu Nikon Z5. Tak by se mělo stát už za pouhé 3 týdny. Nyní se objevují i informace o nových objektivech, které by měly být také představeny.
K oblíbeným
reklama
Spousta lidí se těší na nové CSC fotoaparáty z dílen Nikonu. V posledních dnech se mluví především o full frame modelu Nikon Z5. Ten má údajně mít 24MPx full frame snímač s mechanickou stabilizací, 4K video s výrazným cropem, hledáček, ale má mu chybět např. stavový displej. Nově se ale objevily i zvěsti o tom, jaké objektivy budou představeny spolu s touto novinkou, což se má stát 21. července.
 
Nikon Z6
 
Jedním z objektivů je Nikkor Z 24-50mm f/4-6.3. Má jít o krátkorozsahový základní objektiv s 2,1× zoomem a nepříliš dobrou světelností. Hlavní výhodou mají být extrémně malé rozměry téměř na úrovni pancaku, za což patrně bude zodpovědná skládací konstrukce. Doufejme, že se nevyplní zvěsti o plastovém bajonetu. Naopak druhý konec nabídky zaplní vysoce světelný objektiv Nikkor Z 50mm f/1.2 S, možná dostane i přídomek Noct, který má varianta 58mm F0,95. Jako poslední novinka tu má být širokoúhlý zoom Nikkor Z 14-24mm f/2.8 S.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu
Takeshi Tokura poskytl rozhovor pro server Toyo Keizai, kde přiznal jednu zajímavou věc. 8K videosekvence u full frame CSC fotoaparátu Canon EOS R5 byly především marketingovým tahákem. Canon chtěl být prvním s 8K.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery
Další novinkou od společnosti Godox je LED světlo CL10. To je určeno zejména pro youtubery a jiné influencery, kterým nabízí mnoho různých barevných efektů. Je libo blesky, svíčku, oheň nebo policejní sirénu?
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR
Společnost Samyang představila druhou generaci svých objektivů VDSLR pro natáčení videa. Původní čtveřici ohlášených objektivů nyní rozšiřuje pátý model, extrémně širokoúhlý objektiv 14mm T3.1 Mark II.
21.1.2021, aktualita, Milan Šurkala