www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikonu unikly fotografie Z50, nového APS-C CSC

Nikonu unikly fotografie Z50, nového APS-C CSC
, , aktualita
Už dobře víme, že se blíží nové APS-C CSC od Nikonu, které má nahradit levné digitální zrcadlovky. Nyní se na internetu objevily i uniklé oficiální fotografie nových fotoaparátů a víme i další detaily o novinkách.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nikon chce výrazně omezit nabídku svých zrcadlovek a zaříznout takřka celou APS-C řadu s výjimkou modelu D500, i když ani u něj už není budoucnost moc jistá. Nějakou dobu se už mluví o novém Nikonu Z50, který by měl být náhradou zrcadlovky D5600, ta by už neměla dostat žádného nástupce. Nyní Nikonu unikly oficiální snímky připravovaného fotoaparátu a my tak budeme opět o něco chytřejší.
 
Nikon Z50
 
Podle dosavadních informací by Nikon Z50 měl mít 20,9MPx APS-C senzor, což je rozumné rozlišení. Ten má poskytovat hybridní autofokus s citlivostí již od vynikajících -4 EV. Celkově zde má být 209 zaostřovacích bodů, které pokryjí cca 90 % plochy senzoru. Nechybí ani detekce očí.
 
Nikon Z50
 
Fotoaparát má dosahovat solidního 11fps sekvenčního snímání a být schopen natáčet 4K30p video. Vzhledem k tomu, že míří do vyššího low-endu (nižšího mainstreamu), jsou takové specifikace naprosto v pořádku. Rozsah citlivostí má být ISO 100 až 51200.
 
Nikon Z50
 
K dispozici bude EVF s rozlišením 2,36 milionu bodů (1024×768 RGB pixelů) a výklopný displej s rozlišením 1,04 milionu bodů (720×480 RGB pixelů). Samozřejmostí bude Wi-Fi a Bluetooth. Spolu s fotoaparátem by měly být představeny i první dva objektivy Nikkor Z 16-50mm f/3.5-6.3 VR a Nikkor Z 50-250mm f/4.5-6.3 VR. Cena by měla být $860 za tělo, $1000 za kit s 16-50mm objektivem a $1350 za duální set.
 
Nikkor Z 50-250mm
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala