www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikonu unikly fotografie Z50, nového APS-C CSC

Nikonu unikly fotografie Z50, nového APS-C CSC
, , aktualita
Už dobře víme, že se blíží nové APS-C CSC od Nikonu, které má nahradit levné digitální zrcadlovky. Nyní se na internetu objevily i uniklé oficiální fotografie nových fotoaparátů a víme i další detaily o novinkách.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nikon chce výrazně omezit nabídku svých zrcadlovek a zaříznout takřka celou APS-C řadu s výjimkou modelu D500, i když ani u něj už není budoucnost moc jistá. Nějakou dobu se už mluví o novém Nikonu Z50, který by měl být náhradou zrcadlovky D5600, ta by už neměla dostat žádného nástupce. Nyní Nikonu unikly oficiální snímky připravovaného fotoaparátu a my tak budeme opět o něco chytřejší.
 
Nikon Z50
 
Podle dosavadních informací by Nikon Z50 měl mít 20,9MPx APS-C senzor, což je rozumné rozlišení. Ten má poskytovat hybridní autofokus s citlivostí již od vynikajících -4 EV. Celkově zde má být 209 zaostřovacích bodů, které pokryjí cca 90 % plochy senzoru. Nechybí ani detekce očí.
 
Nikon Z50
 
Fotoaparát má dosahovat solidního 11fps sekvenčního snímání a být schopen natáčet 4K30p video. Vzhledem k tomu, že míří do vyššího low-endu (nižšího mainstreamu), jsou takové specifikace naprosto v pořádku. Rozsah citlivostí má být ISO 100 až 51200.
 
Nikon Z50
 
K dispozici bude EVF s rozlišením 2,36 milionu bodů (1024×768 RGB pixelů) a výklopný displej s rozlišením 1,04 milionu bodů (720×480 RGB pixelů). Samozřejmostí bude Wi-Fi a Bluetooth. Spolu s fotoaparátem by měly být představeny i první dva objektivy Nikkor Z 16-50mm f/3.5-6.3 VR a Nikkor Z 50-250mm f/4.5-6.3 VR. Cena by měla být $860 za tělo, $1000 za kit s 16-50mm objektivem a $1350 za duální set.
 
Nikkor Z 50-250mm
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám Facebook začíná hlídat porušování autorských práv k fotkám
Sociální sítě Facebook a Instagram zavádí novou funkčnost. Nyní je možné si registrovat svůj obrazový obsah, jako jsou např. fotky, a hlídat, zda je někdo neoprávněně nezveřejňuje na těchto sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici Žena filmovala jízdu z okna auta, v rychlosti vypadla na dálnici
Při focení snímků na sociální sítě se lidé dopouštějí mnoha hloupostí, které v některých případech končí smrtí. Štěstí v tomto měla jedna žena z Británie, která při filmování sebe sama z okna jedoucího auta spadla na dálnici.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2020 Doporučené fotoaparáty: září 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
22.9.2020, článek, Milan Šurkala56 komentářů
Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý Sony vede trh s CSC, Nikon je až pátý
Nikkei zveřejnil data celosvětových prodejů CSC za minulý rok. S náskokem vede společnost Sony, ale vzhledem k rozšiřující se nabídce konkurence není divu, že se její tržní podíl snižuje. Překvapí např. Fujifilm.
21.9.2020, aktualita, Milan Šurkala