www.digimanie.cz
>
>
>
>

Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF

Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF
, , aktualita
Už od příchodu Canonu EOS R s novým bajonetem RF se spekuluje o tom, zda Canon přejde na tento bajonet i u APS-C řady, která využívá systém EF-M. Nyní se opět objevují zprávy, že by k tomu mělo dojít.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon sice velmi dlouho držela zrcadlovky v popředí zájmu, nicméně nyní sama uznala, že zaměřovat se primárně na DSLR není nejlepší nápad, a zapracovala výrazně na nabídce CSC. Bohužel to má i jeden nepříjemný dopad. Původně počítala jen s APS-C a bajonetem EF-M, jenže situace na trhu se výrazně změnila. Ten se totiž zaměřil především na full frame CSC a pro něj je EF-M nevhodný. Full frame CSC Canonu tak přišla s novým bajonetem RF a Canon se tímto ocitl v nezáviděníhodné situaci, kdy má na trhu dva CSC systémy s odlišnými bajonety. Už od představení EOSu R se tak spekuluje, že by společnost mohla přejít na RF i u APS-C modelů. To bylo sice dlouho popíráno, nicméně se stále častěji objevují dohady, že by se tak opravdu mohlo stát.
 
Canon EOS RP APS-C
takto by vypadal Canon EOS RP s APS-C senzorem
 
Poslední taková informace říká, že by se něco takového mohlo objevit v druhé polovině příštího roku, ale kupodivu se nepředpokládá uvedení žádných APS-C objektivů (RF-S?). Novinka by měla cílit na sport a natáčení videa, tedy se hovoří o vysokých rychlostech sekvenčního snímání, podobně tak i vysokých frekvencích při natáčení videa. Neměl by chybět ani zaostřovací systém Dual Pixel AF II. Zda ale skutečně nějaký takový fotoaparát přijde, nevíme, a nikdo z Canonu zatím nic takového nepotvrdil. Znovu připomínám, že jde o nepotvrzené informace, které však mohou nabádat k zamyšlení. Otazníky nad budoucnosti systému EOS M s objektivy EF-M tedy visí i nadále.
 
Spekulacím ale napovídá i chování Canonu kolem tohoto systému. Nový EOS M50 Mark II je spíše jen modelem s novým firmwarem než výrazně přepracovaným fotoaparátem a posledním objektivem pro tento bajonet z dílen Canonu je EF-M 32mm f/1.4 STM ze září 2018.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik