www.digimanie.cz
>
>
>
>

Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF

Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF
, , aktualita
Už od příchodu Canonu EOS R s novým bajonetem RF se spekuluje o tom, zda Canon přejde na tento bajonet i u APS-C řady, která využívá systém EF-M. Nyní se opět objevují zprávy, že by k tomu mělo dojít.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon sice velmi dlouho držela zrcadlovky v popředí zájmu, nicméně nyní sama uznala, že zaměřovat se primárně na DSLR není nejlepší nápad, a zapracovala výrazně na nabídce CSC. Bohužel to má i jeden nepříjemný dopad. Původně počítala jen s APS-C a bajonetem EF-M, jenže situace na trhu se výrazně změnila. Ten se totiž zaměřil především na full frame CSC a pro něj je EF-M nevhodný. Full frame CSC Canonu tak přišla s novým bajonetem RF a Canon se tímto ocitl v nezáviděníhodné situaci, kdy má na trhu dva CSC systémy s odlišnými bajonety. Už od představení EOSu R se tak spekuluje, že by společnost mohla přejít na RF i u APS-C modelů. To bylo sice dlouho popíráno, nicméně se stále častěji objevují dohady, že by se tak opravdu mohlo stát.
 
Canon EOS RP APS-C
takto by vypadal Canon EOS RP s APS-C senzorem
 
Poslední taková informace říká, že by se něco takového mohlo objevit v druhé polovině příštího roku, ale kupodivu se nepředpokládá uvedení žádných APS-C objektivů (RF-S?). Novinka by měla cílit na sport a natáčení videa, tedy se hovoří o vysokých rychlostech sekvenčního snímání, podobně tak i vysokých frekvencích při natáčení videa. Neměl by chybět ani zaostřovací systém Dual Pixel AF II. Zda ale skutečně nějaký takový fotoaparát přijde, nevíme, a nikdo z Canonu zatím nic takového nepotvrdil. Znovu připomínám, že jde o nepotvrzené informace, které však mohou nabádat k zamyšlení. Otazníky nad budoucnosti systému EOS M s objektivy EF-M tedy visí i nadále.
 
Spekulacím ale napovídá i chování Canonu kolem tohoto systému. Nový EOS M50 Mark II je spíše jen modelem s novým firmwarem než výrazně přepracovaným fotoaparátem a posledním objektivem pro tento bajonet z dílen Canonu je EF-M 32mm f/1.4 STM ze září 2018.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky
Zoner Photo Studio X není zdaleka jen grafický editor a správce pro katalogizování fotografií. V modulu Vytvořit naleznete i spoustu možností tvorby vlastních fotopředmětů včetně fotoknih. A na ty se dnes podíváme.
27.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging
Vlogging je poslední dobou čím dál tím víc populární a společnost Rode pro mobilní natáčení videa nabízí nové Vlogger Kity. Ty obsahují mikrofon, LED světlo, stativ i držák, tedy vše, co by vlogger mohl potřebovat.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář