www.digimanie.cz
>
>
>
>

Organický 8K snímač Panasonicu s globální závěrkou má novou strukturu

Organický 8K snímač Panasonicu s globální závěrkou má novou strukturu
, , aktualita
Organický snímač Panasonicu je ve vývoji už dost dlouho a nyní společnost oznámila, že má další verzi. Ta značně mění strukturu vyčítání a umožňuje lepší nezávislé ovládání globální závěrky i zlepšení kvality obrazu.
K oblíbeným
reklama
O organickém čipu Panasonicu se poprvé mluvilo už v roce 2013. Od té doby se zmiňoval už několikrát (1, 2, 3, 4, 5) a ačkoli se už objevil např. v kameře AK-SHB800, jeho vývoj nadále pokračuje, než se dostane do běžné produkce. Před několika dny Panasonic ukázal snímač znovu a opět došlo k několika úpravám, které vylepšují jeho vlastnosti. Tento čip velikosti Super 35 (zhruba APS-C) nabídne možnost natáčení 8K videa (8192×4320 pixelů) při 60 fps. Oproti předchozím verzím je ale nyní organická vrstva starající se o konverzi světla na elektrický náboj plně nezávislá od obvodů, které se pak starají o ukládání a vyčítání.
 
Organický snímač Panasonicu
 
Globální závěrku je nyní možné vytvořit jednoduše změnou napětí na organickém filmu, navíc v tomto okamžiku není potřeba podpůrných obvodů a kondenzátorů, které by se staraly o "zapamatování" si toho, co provedla světlocitlivá vrstva, a zvyšuje to i dynamický rozsah. Máme zde možnost změny nativní citlivosti na úrovni pixelů, což také vylepšuje dynamický rozsah čipu a práci s ním, umožňuje to také vytvoření ND filtru na úrovni čipu. Zatím ale stále nevíme, kdy se výsledek vývoje organického čipu dostane do nějakých aspoň trochu "lidových" produktů Panasonicu.
 
Organický snímač Panasonicu
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy
Rakouská firma The Heat Company už dávno nevyrábí rukavice jen pro armádu. Roky je nabízí i běžným lidem pro outdoorové nasazení a přidala i rukavice pro fotografy. Ti mohou využít hned několik modelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR
Na 39th Leitz Photographica Auction se objevil vzácný fotoaparát Leica MP z roku 1957 v černé barvě, který se vydražil za více než milion EUR. Ten je totiž ještě vzácnější než stříbrná varianta, kterých bylo vyrobeno několik set. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021 Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021
Magazín TIME na svých stránkách zveřejnil 100 nejlepších snímků za ještě neskončený rok 2021. Ten se neukázal být o mnoho lepším než rok 2020, který kvůli koronavirové pandemii nebývá vnímán zrovna pozitivně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře