www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Lumix GH5 II dostane nový firmware: vylepší nejen streamování

Panasonic Lumix GH5 II dostane nový firmware: vylepší nejen streamování
, , aktualita
Panasonic ohlásil brzké vydání nového firmwaru verze 1.1 pro jeho vloggerský fotoaparát Lumix GH5 II. Novinka vylepší zejména vlastnosti kolem streamování, nicméně přinese i další rozšíření schopností přístroje.
K oblíbeným
reklama
Společnost Panasonic zhruba před půl rokem uvedla fotoaparát Lumix GH5 II, který rozšiřuje koncept původní GH5 více směrem k vloggerům. Nyní ohlásila, že 30. listopadu přijde nová verze firmwaru 1.1, která přinese spoustu vylepšení. Většina bude mířit především na streamování. Zatímco dnes je podporováno maximálně Full HD, nově bude zvládat i 4K záznam díky podpoře IP streamování přes protokoly RTP a RTSP. RTMP a RTMPS bude možné přes USB tethering s připojením přes smartphone.
 
Panasonic Lumix GH5 II firmware
 
Fotoaparát bude možné dálkově ovládat přes aplikaci Lumix Tether, umožněno bude např. i ovládání a streamování z více fotoaparátů najednou. Tato aplikace také nově umožní ovládání elektronického zoomu (powerzoomu) u objektivů, které to podporují. Z dalších novinek tu bude funkce Live View Composite a možnost nastavení rozsahu zaostřovacího kroužku i na 720° a 1080°. Dosud je možné nastavit úhel mezi minimální a maximální zaostřovací vzdáleností na 90° až 360°. Panasonic také opravil chybu, kdy docházelo k zamrznutí fotoaparátu při bezdrátovém přenosu fotografií do PC před 5GHz Wi-Fi síť.
 
 
Panasonic dále uvolnil firmwary pro vybrané zoomovací objektivy full frame systému Lumix S. Jde o 24-105mm F4 (v1.2), 70-200mm F2.8 (v1.1), 70-200mm F4 (1.2) a 70-300mm F4.5-5.6 (v1.1). Ve všech čtyřech případech byl vylepšen výkon stabilizace ve videu, v případě objektivu 24-105mm se zlepšil i výkon duální stabilizace pro fotografie při použití fotoaparátu Lumix S1, S1R a S1H ze 6,5 EV na 7,5 EV (180násobek času ve srovnání s pravidlem převrácené hodnoty ohniskové vzdálenosti).
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy
Rakouská firma The Heat Company už dávno nevyrábí rukavice jen pro armádu. Roky je nabízí i běžným lidem pro outdoorové nasazení a přidala i rukavice pro fotografy. Ti mohou využít hned několik modelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR
Na 39th Leitz Photographica Auction se objevil vzácný fotoaparát Leica MP z roku 1957 v černé barvě, který se vydražil za více než milion EUR. Ten je totiž ještě vzácnější než stříbrná varianta, kterých bylo vyrobeno několik set. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021 Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021
Magazín TIME na svých stránkách zveřejnil 100 nejlepších snímků za ještě neskončený rok 2021. Ten se neukázal být o mnoho lepším než rok 2020, který kvůli koronavirové pandemii nebývá vnímán zrovna pozitivně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře