Panasonic potvrdil vývoj nástupce Lumixu GH5

Panasonic potvrdil vývoj nástupce Lumixu GH5
, , aktualita
Panasonic natočil video, ve kterém se ředitel fotografické divize Yasuke Yamane rozpovídal o současnosti i budoucnosti fotografických produktů. Zejména zmiňoval Lumix S5, nicméně potvrdil i příchod nového Lumixu řady GH.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová pandemie tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, což se týká i Panasonicu. Yasuke Yamane, ředitel fotografické divize Panasonicu, to připustil v nedávném videu, kde popisoval přechod lidí k tvorbě videa, nástupu vloggingu, pro který uvedl nový Lumix G100. Zmínil i zvýšený zájem o videokonference, pro které vyvinul software umožňují použití vybraných fotoaparátů Lumix jako webkamery.
 
 
Řeč ale přišla i na budoucnost. Většina videa se týkala nového Lumixu S5, který přináší pokročilé možnosti natáčení videa z modelu Lumix S1 do kompaktnějšího těla velikosti podobné GH5. Současně zmínil, že se ještě v tomto roce dočkáme aktualizace firmwaru, která přinese záznam 4K RAW videa. O tom se už ale hovořilo i v minulosti.
 
Zajímavé je ale především to, co se bude dít s Micro Four Thirds systémem. Už před měsícem potvrdil, že se s ním počítá i nadále, a nyní to potvrzuje znovu. Vedle nedávno představeného Lumix G100 pro vloggery totiž potvrdil přípravu nové vlajkové lodi řady GH pro profesionální natáčení videa. Řada MFT fotoaparátů se nyní má soustředit především na rychlost. Že by další zvýšení frekvencí ve 4K i ve slow-motion?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů