Panasonic potvrdil vývoj nástupce Lumixu GH5

Panasonic potvrdil vývoj nástupce Lumixu GH5
, , aktualita
Panasonic natočil video, ve kterém se ředitel fotografické divize Yasuke Yamane rozpovídal o současnosti i budoucnosti fotografických produktů. Zejména zmiňoval Lumix S5, nicméně potvrdil i příchod nového Lumixu řady GH.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová pandemie tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, což se týká i Panasonicu. Yasuke Yamane, ředitel fotografické divize Panasonicu, to připustil v nedávném videu, kde popisoval přechod lidí k tvorbě videa, nástupu vloggingu, pro který uvedl nový Lumix G100. Zmínil i zvýšený zájem o videokonference, pro které vyvinul software umožňují použití vybraných fotoaparátů Lumix jako webkamery.
 
 
Řeč ale přišla i na budoucnost. Většina videa se týkala nového Lumixu S5, který přináší pokročilé možnosti natáčení videa z modelu Lumix S1 do kompaktnějšího těla velikosti podobné GH5. Současně zmínil, že se ještě v tomto roce dočkáme aktualizace firmwaru, která přinese záznam 4K RAW videa. O tom se už ale hovořilo i v minulosti.
 
Zajímavé je ale především to, co se bude dít s Micro Four Thirds systémem. Už před měsícem potvrdil, že se s ním počítá i nadále, a nyní to potvrzuje znovu. Vedle nedávno představeného Lumix G100 pro vloggery totiž potvrdil přípravu nové vlajkové lodi řady GH pro profesionální natáčení videa. Řada MFT fotoaparátů se nyní má soustředit především na rychlost. Že by další zvýšení frekvencí ve 4K i ve slow-motion?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů