Panasonic potvrdil vývoj nástupce Lumixu GH5

Panasonic potvrdil vývoj nástupce Lumixu GH5
, , aktualita
Panasonic natočil video, ve kterém se ředitel fotografické divize Yasuke Yamane rozpovídal o současnosti i budoucnosti fotografických produktů. Zejména zmiňoval Lumix S5, nicméně potvrdil i příchod nového Lumixu řady GH.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová pandemie tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, což se týká i Panasonicu. Yasuke Yamane, ředitel fotografické divize Panasonicu, to připustil v nedávném videu, kde popisoval přechod lidí k tvorbě videa, nástupu vloggingu, pro který uvedl nový Lumix G100. Zmínil i zvýšený zájem o videokonference, pro které vyvinul software umožňují použití vybraných fotoaparátů Lumix jako webkamery.
 
 
Řeč ale přišla i na budoucnost. Většina videa se týkala nového Lumixu S5, který přináší pokročilé možnosti natáčení videa z modelu Lumix S1 do kompaktnějšího těla velikosti podobné GH5. Současně zmínil, že se ještě v tomto roce dočkáme aktualizace firmwaru, která přinese záznam 4K RAW videa. O tom se už ale hovořilo i v minulosti.
 
Zajímavé je ale především to, co se bude dít s Micro Four Thirds systémem. Už před měsícem potvrdil, že se s ním počítá i nadále, a nyní to potvrzuje znovu. Vedle nedávno představeného Lumix G100 pro vloggery totiž potvrdil přípravu nové vlajkové lodi řady GH pro profesionální natáčení videa. Řada MFT fotoaparátů se nyní má soustředit především na rychlost. Že by další zvýšení frekvencí ve 4K i ve slow-motion?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC
Od společnosti TTartisan tu máme nový širokoúhlý pevný objektiv 21mm f/1.5. Nabídne manuální zaostřování a je kompatibilní s několika full frame CSC systémy a fotoaparáty s bajonetem Leica M.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii
Samyang představil nový širokoúhlý pevný objektiv AF 24mm F1.8 FE, který patří do řady Tiny Series. Jde tedy o kompaktní objektiv s malými rozměry i hmotností. Optimalizován je také pro astrofotografii.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář