www.digimanie.cz
>
>
>

Panasonic naznačuje další vývoj a vysvětluje rozdíly mezi GH5 II a GH6

Panasonic naznačuje další vývoj a vysvětluje rozdíly mezi GH5 II a GH6
, , aktualita
Panasonic slaví 20 let produktů s označením Lumix a v rámci oslav vznikl fotoaparát Lumix GH5 II a ještě vznikne Lumix GH6. Ředitel fotografické divize nám nyní vysvětluje, jaký mezi nimi vlastně bude rozdíl, tedy proč vzniknou dva modely.
K oblíbeným
reklama
Společnost Panasonic přichází se dvěma nástupci video-fotoaparátu Lumix GH5. Už představila Lumix GH5 II a ještě nás v blízké době čeká Lumix GH6. Otázka, která v mnohých hlodá, je, proč Panasonic představuje po čtyřech letech existence GH5 hned dva nástupce v jednom roce? To nám ve videu na YouTube vysvětluje ředitel fotografické divize Yosuke Yamane.
 
 
Zdůvodnění je to vcelku logické. Ač si to mnozí fotografové nechtějí přiznat, doba se mění a produkce videa zejména v podobě vlogování jde nahoru. S tím také stoupají požadavky na schopnosti streamování, které bylo u fotoaparátů dost problematické, a snadný upload videa na YouTube pro živé streamování umí jen hrstka fotoaparátů. Právě tam tedy zamíří Lumix GH5 II. Ten bude cílen především na youtubery a vloggery (to bude platit i pro nástupce tohoto modelu). To pochopitelně neznamená, že by fotoaparát fotil hůře než doposud.
 
Lumix GH6 (a jeho nástupci) naopak podrží linku profesionálního fotoaparátu pro natáčení videa. Ačkoli tak GH5 II není ochuzena o schopnosti videa a ještě přidává, GH6 půjde ještě dál. Počítá se i s novými objektivy, jedním z modelů bude 25-50mm F1.7. Na celé 16minutové video se můžete podívat (viz výše). Mnohé jistě nepotěší, že se Yamane vůbec nezmínil o kompaktech Lumix, což s dnešní situací na trhu i délkou doby od uvedení posledního kompaktu Lumix dále napovídá tomu, že se už asi vývoje dalších kompaktů nedočkáme. Možná ale Panasonic překvapí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala