www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic útočí: firmwary výrazně zlepší video u S1, S1H, S1R i S5

Panasonic útočí: firmwary výrazně zlepší video u S1, S1H, S1R i S5
, , aktualita
Konkurence Panasonicu v posledních týdnech významně aktualizovala nabídku full frame CSC přístrojů a ten tak nyní reaguje výrazným vylepšením svých modelů v oblasti videa. Přibude 10bitové video pro S1R i další vychytávky.
K oblíbeným
reklama
Na trhu s full frame CSC fotoaparáty je teď hodně těsno a výrobci se soustředí zejména na natáčení videa. Panasonic poměrně dlouho vedl v nabídce fotoaparátů schopných natáčet 4K video při 60p, nicméně takové přístroje má už i konkurence. Do boje tak přichází s dalšími vylepšeními pomocí aktualizovaných firmwarů, které budou uvolněny 24. listopadu. Lumix S1H dostane verzi 2.2, S1R variantu 1.6, stejně tak i S1 bude mít verzi 1.6 a nový Lumix S5 pak 2.0. A co na nás vlastně čeká? Je toho opravdu hodně a výčet zdaleka nebude kompletní.
 
Panasonic Lumix S5
 
S1H, S1R a S1 dostanou vylepšený autofokus (z modelu S5). Ten vylepšuje detekci lidí, jejich těla i při obrácení od kamery, DFD nabídne vylepšený průběžný autofokus AFC a sledování objektu. U všech modelů (včetně S5) může být sledování lidí a zvířat zapnuté i při jednozónovém AF, všechny také budou u videa podporovat AF+MF. Zatímco ovládání expozice přes SS/Gain bylo doposud k dispozici jen pro profi model S1H, nyní ho dostanou i S1R, S1 a S5. Všechny modely řady S1 budou umožňovat přehrávání vertikálního videa vertikálně a pomocí Wi-Fi mohou přenášet do smartphonu video i ve 4K rozlišení. U S5 a S1H lze nastavit, zda se má obraz v monitoru překlápět při jeho převrácení.
 
Zatímco Lumix S1R byl doposud hodně mířen na fotografie, nyní dostane mnoho velmi užitečných vylepšení v oblasti videa. Přibylo natáčení v rozlišení 5K (4992×3744 pixelů), konečně se dostalo i na podporu 10bitového HDR záznamu v Like 2100. Přes HDMI zvládne 4K 60p/50p záznam v 10 bitech a kódování 4:2:2 přes HDMI. Podporuje i XLR adaptér DMW-XLR1 a jeho ovládání z menu. Lumix S5 dostává podporu Cinema 4K videa (4096×2160 pixelů) s až 30p 4:2:0 při 10 bitech a datovém toku 200 Mbps. Přes HDMI zvládne i RAW výstup, a to až do 5.9K rozlišení. Mimo jiných nových funkcí nabídne také nové styly L.ClassicNeo a L.Monochrome S. V první polovině roku 2021 pak Lumix S1 dostane firmware verze 2.0, který dokonce nabídne 12bitový RAW výstup! Vedle toho nebude chybět ani interní záznam v 4K 60p/50p 4:2:0 a 10 bitech i manuální nastavování Dual Native ISO.
 
Zdroj: dpreview.com, TZ Panasonic


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky
Zoner Photo Studio X není zdaleka jen grafický editor a správce pro katalogizování fotografií. V modulu Vytvořit naleznete i spoustu možností tvorby vlastních fotopředmětů včetně fotoknih. A na ty se dnes podíváme.
27.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging
Vlogging je poslední dobou čím dál tím víc populární a společnost Rode pro mobilní natáčení videa nabízí nové Vlogger Kity. Ty obsahují mikrofon, LED světlo, stativ i držák, tedy vše, co by vlogger mohl potřebovat.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář