www.digimanie.cz
>
>
>

Panasonic zveřejnil roadmapu objektivů pro L-Mount

Panasonic zveřejnil roadmapu objektivů pro L-Mount
, , aktualita
Společnost Panasonic nepředstavila jen nový objektiv Lumix S 85mm F1.8, ale také roadmapu připravovaných novinek. Systém L-Mount se rozhodně má na co těšit. Přijdou zejména objektivy se světelností F1,8.
K oblíbeným
reklama
L-Mount se postupně zasklívá dalšími novými objektivy. Dnes přibyl Lumix S 85mm F1.8 a máme tu také novou roadmapu, která ukáže, co se chystá pro blízkou budoucnost. Už od září víme, že se představí čtveřice objektivů s F1.8, přičemž 85mm varianta byla prvním z nich. Tyto objektivy se tedy objevily i v roadmapě a jmenovitě jde o 24mm F1.8, 35mm F1.8 a 50mm F1.8. Všechny mají mít stejný tvar, aby bylo usnadněno jejich použití pro natáčení videa s profesionální vybavením.
 
Panasonic Lumix S roadmapa
 
Tehdejší zpráva zmiňovala i telezoom 70-300mm F4.5-5.6, na který se nezapomnělo ani v nové roadmapě. Jak sami vidíte, chystá se nějaký pevný velmi širokoúhlý objektiv s vysokou světelností. Může to být ale cokoli od 14 do 21 mm. O něco více jasno je v druhém případě, kde má jít o širokoúhlý zoom, taktéž s dobrou světelností. Pozice v tabulce napovídá, že by mohlo jít o 16-35mm F2.8.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky
Zoner Photo Studio X není zdaleka jen grafický editor a správce pro katalogizování fotografií. V modulu Vytvořit naleznete i spoustu možností tvorby vlastních fotopředmětů včetně fotoknih. A na ty se dnes podíváme.
27.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging
Vlogging je poslední dobou čím dál tím víc populární a společnost Rode pro mobilní natáčení videa nabízí nové Vlogger Kity. Ty obsahují mikrofon, LED světlo, stativ i držák, tedy vše, co by vlogger mohl potřebovat.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář