www.digimanie.cz
>
>
>
>

Případ fotografií Charleroi z World Press Photo znovu otevřen

Případ fotografií Charleroi z World Press Photo znovu otevřen
, , aktualita
Fotograf Giovanni Troilo očividně nebude mít moc klidu. Poté, co byl obviněn starostou města Charleroi z poškozování jeho města a aranžování fotografií, čelí dalšímu obvinění, které by jej mohlo připravit o první místo.
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme vás informovali, že starosta města Charleroi v Belgii obvinil fotografa Giovanniho Troila z poškozování jména města a aranžování fotografií, což je v rozporu s pravidly soutěže World Press Photo a fotožurnalistiky. Na základě vysvětlení nakonec porota World Pres Photo shledala snímky nezávadnými a první místo v kategorii "Současné problémy" mu zůstala. Fotograf si ale klidu moc dlouho neužil.


Snímek Charleroi z World Press Photo 2014


Nyní byl totiž obviněn znovu. Fotožurnalista Bruno Stevens si snímky na základě těchto kontroverzních obvinění proklepnul trochu více do detailu a zjistil, že jedna z fotografií této série nebyla pořízena v městě Charleroi, nýbrž v Bruselu. Tím tedy nedokumentuje život v tomto městě, protože je snímek úplně odjinud. Porota World Press Photo nyní celou záležitost znovu prošetřuje.

Zdroj: petapixel.com
reklama
Nejnovější články
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM jako levný a lehký telezoom Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM jako levný a lehký telezoom
Další zajímavou novinkou ve výrobním programu je telezoom RF 100-400mm F5.6-8 IS USM. Světelností nepotěší, výměnou za to ale nabídne nebývala kompaktní konstrukci i velmi nízkou hmotnost, nemluvě o příznivé ceně.
16.9.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Canon přichází s kompaktním objektivem RF 16mm F2.8 STM Canon přichází s kompaktním objektivem RF 16mm F2.8 STM
Majitelé full frame CSC systému Canon EOS R mohou nově využívat také levného pevného objektivu RF 16mm F2.8 STM. Ten vedle nízké ceny nabídne také velmi kompaktní konstrukci a širokoúhlý obraz.
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala