www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>

Ricoh zveřejnil roadmapu objektivů Pentax, bude 16-50mm F2,8 i 21mm

Ricoh zveřejnil roadmapu objektivů Pentax, bude 16-50mm F2,8 i 21mm
, , aktualita
Od Ricohu a jeho značky Pentax jsme se dočkali i aktualizované roadmapy připravovaných objektivů na rok 2020 a blízkou budoucnost. Těšit se tak můžeme třeba na 16-50mm F2.8 nebo nový 21mm objektiv řady Limited.
K oblíbeným
reklama
Společnost Ricoh a značka Pentax dnes poodhalily něco ze své budoucnosti. Vedle připravované vlajkové lodi APS-C systému totiž Pentax chystá i nové objektivy. Tyto novinky Pentax zveřejnil v nové roadmpaě, která obsahuje i známý objektiv HD Pentax-D FA* 85mm F1.4 SDM AW, jehož vývoj byl oznámen v březnu. Vedle toho ale roadmapa zmiňuje ještě několik dalších objektivů. V brzké době bychom mohli čekat HD Pentax-DA* 16-50mm F2.8 a HD Pentax-D FA 21mm Limited.
 
Roadmapa objektivů Pentax pro rok 2020
roadmapa objektivů Pentax pro rok 2020 a další, klikněte pro zvětšení
 
Pak je ale v roadmapě ještě blíže neurčený širokoúhlý objektiv s vysokou světelností a nějaký telezoom (nejspíš 70-300 mm). S výjimkou 16-50mm objektivu by všechny další připravované novinky měly být kompatibilní i s full frame přístroji. Roadmapu si můžete prohlédnout výše ve formátu PDF (po kliknutí).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější
Společnost Adobe po dlouhé době mění svá loga. Chce využívat o něco teplejších odstínů, jednoduššího modernějšího designu bez rámečků a většího sjednocení log napříč nejrůznějšími platformami. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají
Je to jen pár dní, co fotobanka Shutterstock snížila provize fotografům a strhla tím obrovskou vlnu nevole. Konkurenční Dreamstime kontruje opačným krokem. Všem fotografům bez rozdílu zvýší provize o 10 %.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět
Společnost Nikon vydala se zpožděním zprávu o svém hospodaření za minulý rok. Není to příliš pozitivní čtení, zejména pokud se týče divize fotoaparátů. Bude se tak dále optimalizovat a hledat alternativní cesty.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů