Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Shutterstock odstraní miliony videí od Pond5 z fotobanky Adobe Stock

3.7.2022, Milan Šurkala, aktualita
Shutterstock odstraní miliony videí od Pond5 z fotobanky Adobe Stock
Je to zhruba 1,5 měsíce, co fotobanka Shutterstock koupila Pond5. Tato fotobanka se soustředila především na videoklipy. Nyní v rámci konkurenčního boje mizí miliony kusů obsahu od Pond5 z konkurenční fotobanky Adobe Stock.
Na trhu s fotobankami je poslední dobou docela "veselo" a dochází k nemalým změnám. Zkrachovala např. fotobanka Crestock, o hodně pozdvižení se postaral Shutterstock. Vedle velmi negativně přijaté změny provizí jsou to také nedávné nákupy. Byl to např. nákup Turbosquid nebo v poslední době fotografy a kameramany velmi oceňovaného Pond5. Někteří tak Pond5 opustili, a přestože tu zatím nemáme žádné změny v provizích (a otázkou je, zda je čekat, když ani BigStockPhoto pod Shutterstockem své chování výrazně nezměnil), přece jen tu máme první krok Shutterstocku.
 
Shutterstock Pond5
 
Pond5 to totiž dosud "pekl" s Adobe a jeho fotobankou Adobe Stock, takže jsme u firmy, která je např. tvůrcem Photoshopu, mohli najít několik desítek milionů kusů různého obsahu od fotografů a kameramanů zveřejňujících svůj obsah přes Pond5. To se pochopitelně Shutterstocku nelíbilo, a tak tento obsah z Adobe Stock zmizí k 29. červenci 2022. Na jednu stranu tak fotografové mohou čekat menší prodeje kvůli ukončenému partnerství s Adobe, na druhou stranu je pravděpodobné, že dojde k těsnějšímu propojení Shutterstocku a Pond5, přičemž fotografové a kameramani pro Pond5 najdou nové prodejní kanály přes Shutterstock (a naopak).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.