www.digimanie.cz
>
>
>

Sony: pokuta milion juanů za nevhodně zvolené datum uvedení ZV-E10

Sony: pokuta milion juanů za nevhodně zvolené datum uvedení ZV-E10
, , aktualita
Možná si vzpomínáte, že Sony chtělo začátkem července představit nový vlogovací fotoaparát ZV-E10. Ten byl ale nakonec o tři týdny odložen kvůli nevhodně zvolenému datu v souvislosti vztahů Číny a Japonska. Nakonec je z toho pokuta.
K oblíbeným
reklama
7. července letošního roku měl být představen fotoaparát Sony ZV-E10. To bylo na poslední chvíli zrušeno a odsunuto. Nakonec toto uvedení proběhlo o 3 týdny později. Důvodem bylo to, že 7. červenec je výročím japonské invaze do Číny z roku 1937, takže čínští obyvatelé i političtí představitelé začali Sony obviňovat z neúcty a absence respektu.
 
Sony ZV-E10
 
Toto vše ale mělo dohru a Čína to nenechala jen tak. Čínské zastoupení společnosti Sony proto dostalo pokutu ve výši jednoho milionu čínských juanů (necelých 3,5 mil. Kč) za výše zmíněný projev neúcty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung připravuje 2/3" čip ISOCELL GWB s bílými pixely Samsung připravuje 2/3" čip ISOCELL GWB s bílými pixely
Samsung to chce v budoucnosti vyzkoušet i s maskou RGBW. Ta by měla vycházet z klasické Bayerovy masky, nicméně místo jednoho zeleného pixelu by zde měl být bílý pro lepší citlivost na světlo.
7.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Canon EOS R3 je dle DxOMark králem nízkého šumu Canon EOS R3 je dle DxOMark králem nízkého šumu
Full frame CSC fotoaparát Canon EOS R3 v testu na DxOMark sice nezískal rekordní počet bodů, ale předčil všechny ostatní full frame čipy v otázce šumu. Přes 4000 bodů zde totiž ještě žádný full frame čip nezískal.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
CIPA 10/21: dobře už bylo CIPA 10/21: dobře už bylo
S dalšími výsledky asociace CIPA tu vidíme poslední pohyby na trhu s fotoaparáty. Tento rok byl dosud velmi stabilní, kdy se jednotlivé měsíce příliš nelišily. Tradičně silný říjen ale tentokrát docela zklamal.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ve Vietnamu vyrábí dřevěné makety fotoaparátů, mají i výměnné objektivy Ve Vietnamu vyrábí dřevěné makety fotoaparátů, mají i výměnné objektivy
Vietnamský online obchod The Wooden Model Design vyrábí a prodává předměty ze dřeva. Jedním z velmi častých produktů jsou dřevěné makety fotoaparátů, některé mohou mít dokonce i výměnné objektivy.
5.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Kodak TriX 400: jednorázový kompakt s legendárním filmem Tri-X Kodak TriX 400: jednorázový kompakt s legendárním filmem Tri-X
Kodak Professional přichází na trh s dnes už nepříliš tradičním produktem. Jde o jednorázový kompaktní fotoaparát s kinofilmem. Tím je legendární Kodak Tri-X s citlivostí ISO 400 a charakteristickým zrnem. 
4.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře