Sony pro vloggery: nové bezdrátové mikrofony ECM-W2BT a ECM-LV1

Sony pro vloggery: nové bezdrátové mikrofony ECM-W2BT a ECM-LV1
, , aktualita
Dnešním obrazovým světem hýbe především video a vlogging, s tím tedy i potřeba kvalitního zvuku. Sony proto představilo dva nové mikrofony, bezdrátový set ECM-W2BT a pak levný drátový klopový mikrofon ECM-LV1.
K oblíbeným
reklama
V dnešní době nabírá na popularitě především video, čímž se upozaďuje fotografie. Spolu s videem se ale zvyšuje i důležitost zvuku. Sony proto přichází s novým bezdrátovým mikrofonem ECM-W2BT. Ten se připojuje do sáněk Multi Interface Shoe. Kompatibilní je tak např. s novými vloggerskými fotoaparáty Sony A7C nebo ZV-1, nicméně drátově (pomocí 3,5mm jacku) by se měl dát použít s mnoha jinými fotoaparáty.
 
Sony ECM-W2BT
 
Produkt je tvořen dvěma komponentami, přijímačem a mikrofonem, který dokáže přenášet signál bezdrátově až na vzdálenost 200 metrů s využití kodeku Qualcomm aptX s nízkými latencemi při přenosu přes Bluetooth.
 
Sony ECM-W2BT
 
Akumulátor dokáže poskytnout energii až na 9 hodin provozu. Máme zde tři různé režimy MIC, MIX a RCVR. V tom prvním jde zvuk jen z externího mikrofonu, v MIX se zaznamenává zvuk jak z externího mikrofonu, tak i přijímače (i ten má vlastní mikrofon), takže komentář může přidávat i operátor (kameraman). RCVR pak pořizuje zvuk jen z přijímače.
 
Sony ECM-W2BT
 
Externí mikrofon má klip, takže je možné ho snadno přichytit na oblečení a samozřejmostí je i možnost přichytit clonu proti větru. Nechybí ani možnost ovlivňovat hlasitost zvuků (zesílit slabé, ztlumit ty silné). Dále je zde umožněno směrování zvuku ze dvou různých zdrojů, takže klipový externí mikrofon může být před dvěma osobami např. na stole. K dispozici je 3,5mm jack, takže můžete připojit k mikrofonu jiný klipový mikrofon (který je např. menší). Celé řešení je navíc odolné vůči prachu a vodě. Přijímač váží jen 28 gramů, mikrofon pak 27 gramů.
 
Sony ECM-LV1
 
Další novinkou je drátový mikrofon ECM-LV1 (ten se dá např. připojit k externí části výše zmíněného mikrofonu pomocí 3,5mm jacku). Jde o klipový mikrofon s možností natáčet ho v plném rozsahu 360° dle potřeb. Má 3,2 cm na délku a 1,1 cm v průměru. Zatímco ECM-W2BT bude stát 229,99 USD, menší ECM-LV1 vyjde jen na 29,99 USD.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik