www.digimanie.cz
>
>
>

Sony vévodí trhu s mobilními snímači, má 46% podíl

Sony vévodí trhu s mobilními snímači, má 46% podíl
, , aktualita
Podle průzkumu analytické společnosti Strategy Analytics Handset Component Technologies je Sony stále jedničkou na poli mobilních snímačů a drží si 46% podíl. Faktem nicméně je, že v roce 2019 byl nadpoloviční.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sony je už dlouhou dobu jedničkou na poli mobilních snímačů pro mobilní telefony. Vychází to i z průzkumu firmy Strategy Analytics Handset Component Technologies. Ten tvrdí, že společnosti Sony přísluší 46 % tohoto trhu a je tak na prvním místě. Sony sice může slavit, že je na první pozici, nicméně loni bylo toto číslo 53,5 % a podíl Sony se tedy snižuje. Důvodem jsou např. americké sankce uvalené na Huawei, v důsledku čehož výrazně klesla poptávka po těchto telefonech a nasmlouvané objemy se tak nenaplnily (a ostatní firmy si snímače už zajistily jinde).
 
Podíly na trhu se snímači
 
Samsung se tak z loňských 18 % dostal mnohem výše, než se předpokládalo. Hovořilo se o tom, že by měl překonat 20% hranici, nicméně 29% podíl je opravdu velmi výrazně "nad 20". Ostatně jeho nové čipy včetně 108MPx modelů můžeme najít v nejednom novém telefonu. Na třetím místě je OmniVision s 10 % a trojka nejlepších tak bere 85 % trhu, který má celkový objem 15 mld. USD (o 13 % více než v roce 2019). Na zbytek tak připadá jen 15 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením
Canon přichází s prvním skutečným makro objektivem pro systém EOS R. Je jím RF 100mm F2.8L Macro IS USM a ten přináší dokonce 1,4× zvětšení. A aby toho nebylo málo, má dokonce i ovladač sférické aberace.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem
Canon dnes oficiálně oznámil vývoj full frame CSC fotoaparátu EOS R3. Ten má mířit např. na sportovní fotografy. Tam najde využití velmi rychlý snímač CMOS BSI i systém autofokusu, který lze ovládat zrakem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala