www.digimanie.cz
>
>
>

Sony vévodí trhu s mobilními snímači, má 46% podíl

Sony vévodí trhu s mobilními snímači, má 46% podíl
, , aktualita
Podle průzkumu analytické společnosti Strategy Analytics Handset Component Technologies je Sony stále jedničkou na poli mobilních snímačů a drží si 46% podíl. Faktem nicméně je, že v roce 2019 byl nadpoloviční.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sony je už dlouhou dobu jedničkou na poli mobilních snímačů pro mobilní telefony. Vychází to i z průzkumu firmy Strategy Analytics Handset Component Technologies. Ten tvrdí, že společnosti Sony přísluší 46 % tohoto trhu a je tak na prvním místě. Sony sice může slavit, že je na první pozici, nicméně loni bylo toto číslo 53,5 % a podíl Sony se tedy snižuje. Důvodem jsou např. americké sankce uvalené na Huawei, v důsledku čehož výrazně klesla poptávka po těchto telefonech a nasmlouvané objemy se tak nenaplnily (a ostatní firmy si snímače už zajistily jinde).
 
Podíly na trhu se snímači
 
Samsung se tak z loňských 18 % dostal mnohem výše, než se předpokládalo. Hovořilo se o tom, že by měl překonat 20% hranici, nicméně 29% podíl je opravdu velmi výrazně "nad 20". Ostatně jeho nové čipy včetně 108MPx modelů můžeme najít v nejednom novém telefonu. Na třetím místě je OmniVision s 10 % a trojka nejlepších tak bere 85 % trhu, který má celkový objem 15 mld. USD (o 13 % více než v roce 2019). Na zbytek tak připadá jen 15 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů