www.digimanie.cz
>
>
>

Sony vyrábí snímače 24/7 i přes Vánoce, poptávka je extrémní

Sony vyrábí snímače 24/7 i přes Vánoce, poptávka je extrémní
, , aktualita
Poptávka po snímacích čipech je obrovská, a to i přesto, že prodeje fotoaparátů a dokonce i smartphonů klesají. Může za to více faktorů. Proto bylo Sony nuceno už podruhé nepřerušit výrobu o vánočních svátcích.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sony je lídrem na trhu se snímacími čipy a bere si 51 % celého trhu, pokud jde o příjmy. Vyrábí jak o život, ale to přesto zdaleka nestačí uspokojovat poptávku, a proto vyráběla systémem 24/7 bez omezení i přes vánoční svátky. Ostatně, ono uzavřít linky vyrábějící snímače také není úplně snadné. Společnost předpokládá, že do roku 2025 už bude mít 60 % celého trhu se snímači a vypadá to, že konkurence moc nestíhá. Jedním z nejvážnějších konkurentů je dnes Samsung.
 
Sony IMX586
 
Sony hovoří o tom, že pro tyto roky předpovídá výrazný nástup ToF (Time of Flight) snímačů, tedy hloubkových senzorů měřící dobu, za kterou se do snímače vrátí zpět infračervený paprsek. Ten by měl najít cestu do nových iPhonů pro rok 2020. Nárůst poptávky po senzorech je znatelný, a to i přesto, že poptávka po fotoaparátech výrazně klesá a pokles je už nějakou dobu zaznamenáván i u smartphonů. Vtip je v tom, že dnešní telefony zdaleka nemají jen jeden snímač. Standardem jsou spíše tři až čtyři fotomoduly na zadní části, což poptávku po senzorech v podstatně znásobuje. Velkým odběratelem snímačů se stává i automotive trh. Dnešní automobily jsou prošpikované kamerami pro různé jízdní asistenty a najdeme tak na nich nezřídka i více kamer než v telefonech.
 
Aby Sony zvládalo rostoucí poptávku, buduje v Nagasaki novou továrnu na čipy za 2,6 mld. USD. Problémem však je, že tu produkce nezačne dříve než v dubnu 2021. A hovoří se o tom, že asi ani tato továrna nebude stačit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS
Na Internetu se objevily další zajímavé zprávy ohledně připravovaných produktů. Má se jednat o rozměrově menší model Fujifilm X-S10, který má do středním cenové kategorie přinést stabilizaci (IBIS).
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p
Už nějakou dobu se mluví o příchodu nových CSC fotoaparátů Nikon Z6s a Z7s, jejichž hlavní změnou má být podpora 4K60p videa. Dostanou ale i několik dalších změn, které prozrazují další úniky.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony
Britský startup připravuje nový fotoaparát Alice patřící do kategorie Micro Four Thirds. Ten bude výrazně spoléhat na umělou inteligenci, ale to nebude jediná zajímavost. Jeho displejem totiž bude obrazovka telefonu.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů