www.digimanie.cz
>
>
>

Sony vyrábí snímače 24/7 i přes Vánoce, poptávka je extrémní

Sony vyrábí snímače 24/7 i přes Vánoce, poptávka je extrémní
, , aktualita
Poptávka po snímacích čipech je obrovská, a to i přesto, že prodeje fotoaparátů a dokonce i smartphonů klesají. Může za to více faktorů. Proto bylo Sony nuceno už podruhé nepřerušit výrobu o vánočních svátcích.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sony je lídrem na trhu se snímacími čipy a bere si 51 % celého trhu, pokud jde o příjmy. Vyrábí jak o život, ale to přesto zdaleka nestačí uspokojovat poptávku, a proto vyráběla systémem 24/7 bez omezení i přes vánoční svátky. Ostatně, ono uzavřít linky vyrábějící snímače také není úplně snadné. Společnost předpokládá, že do roku 2025 už bude mít 60 % celého trhu se snímači a vypadá to, že konkurence moc nestíhá. Jedním z nejvážnějších konkurentů je dnes Samsung.
 
Sony IMX586
 
Sony hovoří o tom, že pro tyto roky předpovídá výrazný nástup ToF (Time of Flight) snímačů, tedy hloubkových senzorů měřící dobu, za kterou se do snímače vrátí zpět infračervený paprsek. Ten by měl najít cestu do nových iPhonů pro rok 2020. Nárůst poptávky po senzorech je znatelný, a to i přesto, že poptávka po fotoaparátech výrazně klesá a pokles je už nějakou dobu zaznamenáván i u smartphonů. Vtip je v tom, že dnešní telefony zdaleka nemají jen jeden snímač. Standardem jsou spíše tři až čtyři fotomoduly na zadní části, což poptávku po senzorech v podstatně znásobuje. Velkým odběratelem snímačů se stává i automotive trh. Dnešní automobily jsou prošpikované kamerami pro různé jízdní asistenty a najdeme tak na nich nezřídka i více kamer než v telefonech.
 
Aby Sony zvládalo rostoucí poptávku, buduje v Nagasaki novou továrnu na čipy za 2,6 mld. USD. Problémem však je, že tu produkce nezačne dříve než v dubnu 2021. A hovoří se o tom, že asi ani tato továrna nebude stačit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů
Návod, jak provádět svou práci z domu kvůli plošné karanténě, ukazuje italský fotograf. I když se může zdát, že profesionální fotografové nemohou své povolání v takové situaci vykonávat, lze to například přes videohovor.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF
Společnost Metabones představila zajímavý Speed Booster, který převádí jeden full frame systém na druhý, přitom však rozšiřuje ohniskovou vzdálenost na 0,71násobek. Je totiž určen pro 4K video na fotoaparátech EOS R a RF.
29.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru
Současná situace vyžaduje od lidí z různých koutů světa, aby se co nejvíce zdržovali ve svých domovech a ven vycházeli jen za tím nejnutnějším. Nejinak je tomu i v San Franciscu, záběry z dronu ukazují prázdné ulice. 
28.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm
Na Internetu se objevily informace o patentech podaných společností Fujifilm. Ta se chystá i na nové teleobjektivy a najdeme tu nejen 300mm objektiv, ale dokonce i model s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností 500 mm.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala