www.digimanie.cz
>
>
>

Sony vyrábí snímače 24/7 i přes Vánoce, poptávka je extrémní

Sony vyrábí snímače 24/7 i přes Vánoce, poptávka je extrémní
, , aktualita
Poptávka po snímacích čipech je obrovská, a to i přesto, že prodeje fotoaparátů a dokonce i smartphonů klesají. Může za to více faktorů. Proto bylo Sony nuceno už podruhé nepřerušit výrobu o vánočních svátcích.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sony je lídrem na trhu se snímacími čipy a bere si 51 % celého trhu, pokud jde o příjmy. Vyrábí jak o život, ale to přesto zdaleka nestačí uspokojovat poptávku, a proto vyráběla systémem 24/7 bez omezení i přes vánoční svátky. Ostatně, ono uzavřít linky vyrábějící snímače také není úplně snadné. Společnost předpokládá, že do roku 2025 už bude mít 60 % celého trhu se snímači a vypadá to, že konkurence moc nestíhá. Jedním z nejvážnějších konkurentů je dnes Samsung.
 
Sony IMX586
 
Sony hovoří o tom, že pro tyto roky předpovídá výrazný nástup ToF (Time of Flight) snímačů, tedy hloubkových senzorů měřící dobu, za kterou se do snímače vrátí zpět infračervený paprsek. Ten by měl najít cestu do nových iPhonů pro rok 2020. Nárůst poptávky po senzorech je znatelný, a to i přesto, že poptávka po fotoaparátech výrazně klesá a pokles je už nějakou dobu zaznamenáván i u smartphonů. Vtip je v tom, že dnešní telefony zdaleka nemají jen jeden snímač. Standardem jsou spíše tři až čtyři fotomoduly na zadní části, což poptávku po senzorech v podstatně znásobuje. Velkým odběratelem snímačů se stává i automotive trh. Dnešní automobily jsou prošpikované kamerami pro různé jízdní asistenty a najdeme tak na nich nezřídka i více kamer než v telefonech.
 
Aby Sony zvládalo rostoucí poptávku, buduje v Nagasaki novou továrnu na čipy za 2,6 mld. USD. Problémem však je, že tu produkce nezačne dříve než v dubnu 2021. A hovoří se o tom, že asi ani tato továrna nebude stačit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7 Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7
Další novinkou společnosti Fujifilm je středoformátový zoomovací objektiv GF 45-100mm F4 R LM OIS WR. Vedle toho společnost rozšířila roadmapu o dva nové objektivy, širokoúhlý 30mm F3.5 a portrétní 80mm F1.7.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR
Ricoh představil pro své zrcadlovky Pentax nový telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 ED SDM WR. Ten je určen pro APS-C i full frame zrcadlovky a náramně připomíná objektiv Tamronu se stejným ohniskovým rozsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm X-T200 přináší příjemná vylepšení, umí už 4K 30p Fujifilm X-T200 přináší příjemná vylepšení, umí už 4K 30p
Společnost Fujifilm nahrazuje model X-T100 novinkou v podobě fotoaparátu X-T200. Ta přináší menší hmotnost, plně polohovatelný displej a rychlejší senzor. Přístroj tak zrychlil sekvenční snímání a umí i 4K 30p video.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Doporučené fotoaparáty: leden 2020 Doporučené fotoaparáty: leden 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, článek, Milan Šurkala1 komentář
Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2 Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2
Fujifilm přichází s novou variantou 35mm F2 objektivu. Tentokrát je ale v řadě XC, tedy té levnější bez clonového kroužku, odolnosti a dalších vymožeností. Na druhou stranou je ale mnohem levnější.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů