www.digimanie.cz
>
>
>
>

Tokina představuje objektiv atx-m 56mm F1.4 X pro Fujifilm

Tokina představuje objektiv atx-m 56mm F1.4 X pro Fujifilm
, , aktualita
Společnost Tokina činí, jak slibovala, a představuje nový objektiv atx-m 56mm F1.4 X pro CSC fotoaparáty značky Fujifilm. Novinka doplní před půl rokem představené objektivy 23mm F1.4 a 33mm F1.4 stejného tvaru.
K oblíbeným
reklama
Před dvěma týdny zveřejnila společnost Tokina roadmapu připravovaných objektivů a první z nich je už na světě. Jde o model atx-m 56mm F1.4 X, který doplnil již známé objektivy 23mm F1.4 X a 33mm F1.4 X. Má s nimi mnoho společného, např. stejnou světelnost F1,4 i stejné rozměry 65 mm v průměru, 72 mm na délku a podporu 52mm filtrů. Liší se však hmotností, váží totiž 315 gramů. Stejně jako výše zmíněná dvojice, i tento model je určen pro APS-C CSC fotoaparáty Fujifilm.
 
Tokina atx-m 56mm F1.4 X
 
Novinka má 11 optických členů v 10 skupinách, clona má pak 9 lamel a podporuje clonění maximálně na F16. Clonu lze nastavit pomocí clonového kroužku, ten má nicméně i polohu A pro automatické nastavení z těla fotoaparátu. Při ohniskové vzdálenosti 56 mm (a přepočtených 85 mm) nabídne úhel záběru 28°. Objektiv disponuje i autofokusem s krokovým motorkem, přičemž minimální zaostřovací vzdálenost činí 60 cm a maximální zvětšení je 0,1×. Elektronické kontakty dovolují i přenos hodnoty ohniskové vzdálenosti pro správnou funkci mechanické stabilizace v těle fotoaparátu. Cena byla stanovena na 62 tisíc jenů (cca 12.500 Kč bez DPH). Prodej bude zahájen 6. srpna.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů