www.digimanie.cz
>
>
>
>

Unikají snímky kamery Sony FX3, spekuluje se nad 8K rozlišením

Unikají snímky kamery Sony FX3, spekuluje se nad 8K rozlišením
, , aktualita
Sony připravuje novou videokameru FX3. Ta ale bude více na pomezí fotoaparátu a kamery, čemuž odpovídá i poněkud neurčitý tvar, který najdeme např. na kamerách Blackmagic. Těšit se můžeme na 8K videosekvence.
K oblíbeným
reklama
Fotografie dnes už mnohdy nestačí a spousta věcí se ze statických snímků přesouvá do oblasti videa. Není divu, že stoupá obliba multifunkčních zařízení, které jsou schopné i vysoce kvalitního videa, přitom však nestojí jako profesionální kamery a mají současně většinu jejich funkcí. Vedle fotoaparátů schopných kvalitního videa tu tak máme i tato specializovanější zařízení jako jsou např. hybridní kamery Blackmagic, Sigma fp nebo Panasonic BGH-1. Sem by měla zamířit i nová kamera Sony FX3, jejíž snímky unikly na Internet.
 
Sony FX3
 
Vidíme i zvláštní tvar, který není vyloženě "fotoaparátový" (všimněte si hranatější design a mnoho závitů po těle), ale ještě dál má ke kameře. To, že půjde o hybridní zařízení, ukazuje i označení. Nemá totiž tradiční kamerovou předponu PWX jako např. FX9, ale ILME (takové používá i ILME-FX6 a má blíže k označení fotoaparátů ILCE). Kódové označení tak zní ILME-FX3. Zajímavostí je to, že kamera má údajně podporovat natáčení 8K videa, čímž by překonala dražší modely FX6 (4K) a FX9 (6K). Nic dalšího jsme se zatím nedozvěděli a ani to 8K video zatím není jisté.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35 Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35
Výrobce objektivů Meike rozšířil nabídku svých objektivů o další tzv. cine objektiv, tedy o model určený pro profesionální natáčení videa. Jde o pevnou světelnou padesátku 50mm T2.1 S35-Prime CINE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams
Leica představila další limitovanou edici svého fotoaparátu, která pro tentokrát vzdává hold Hollywoodu. Jde o kompaktní model Q2 Daniel Craig x Greg Williams, který kombinuje černou a zlatou barvu.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony
Snímače pro telefony jsou v poslední době stále čím dál tím větší a Sony si podle posledních úniků chystá dokonce 1" senzor IMX800. Tím by měl překonal i nový velký Samsung ISOCELL GN2 typu 1/1,2".
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35 Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35
Společnost Harman, která vyrábí např. známé filmy Ilford, přichází na trh s novým kinofilmovým kompaktem EZ-35. Nepůjde o jednorázový fotoaparát, tento totiž nabídne možnost vyměnit film za jiný a šetří tak životní prostředí.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů