www.digimanie.cz
>
>
>
>

Unikají snímky kamery Sony FX3, spekuluje se nad 8K rozlišením

Unikají snímky kamery Sony FX3, spekuluje se nad 8K rozlišením
, , aktualita
Sony připravuje novou videokameru FX3. Ta ale bude více na pomezí fotoaparátu a kamery, čemuž odpovídá i poněkud neurčitý tvar, který najdeme např. na kamerách Blackmagic. Těšit se můžeme na 8K videosekvence.
K oblíbeným
reklama
Fotografie dnes už mnohdy nestačí a spousta věcí se ze statických snímků přesouvá do oblasti videa. Není divu, že stoupá obliba multifunkčních zařízení, které jsou schopné i vysoce kvalitního videa, přitom však nestojí jako profesionální kamery a mají současně většinu jejich funkcí. Vedle fotoaparátů schopných kvalitního videa tu tak máme i tato specializovanější zařízení jako jsou např. hybridní kamery Blackmagic, Sigma fp nebo Panasonic BGH-1. Sem by měla zamířit i nová kamera Sony FX3, jejíž snímky unikly na Internet.
 
Sony FX3
 
Vidíme i zvláštní tvar, který není vyloženě "fotoaparátový" (všimněte si hranatější design a mnoho závitů po těle), ale ještě dál má ke kameře. To, že půjde o hybridní zařízení, ukazuje i označení. Nemá totiž tradiční kamerovou předponu PWX jako např. FX9, ale ILME (takové používá i ILME-FX6 a má blíže k označení fotoaparátů ILCE). Kódové označení tak zní ILME-FX3. Zajímavostí je to, že kamera má údajně podporovat natáčení 8K videa, čímž by překonala dražší modely FX6 (4K) a FX9 (6K). Nic dalšího jsme se zatím nedozvěděli a ani to 8K video zatím není jisté.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář