www.digimanie.cz
>
>

Veletrh CP+ 2020 zrušen kvůli koronaviru Covid-19

Veletrh CP+ 2020 zrušen kvůli koronaviru Covid-19
, , aktualita
Koronavirus Covid-19 (2019-nCoV) má na svědomí další zrušení. Koncem února se totiž nebude konat fotografický veletrh CP+ 2020. Ten měl proběhnout v Japonsku, kde před pár dny zaznamenali první úmrtí spojené s tímto virem.
K oblíbeným
reklama
Svět začíná být čím dál výrazněji ovlivněn epidemií viru Covid-19 (původně 2019-nCoV). Týká se to i omezování výroby mnoha produktů včetně jejich uvádění na trh. Už byl zrušen veletrh MWC 2020, kde jsme očekávali mnoho nových smartphonů a jiné mobilní techniky, obavy ale dopadly i na CP+ 2020. Tento fotografický veletrh se měl konat v Japonsku od 27. února do 1. března. Jeho konání ale bylo zrušeno, což může být i důvodem, proč bylo představeno mnoho novinek v těchto dnech a ne až za necelé dva týdny v Japonsku. Organizátoři se báli, že by se jim nepodařilo před infekcí uchránit zhruba 70 tisíc návštěvníků, a tak CP+ 2020 raději úplně zrušili (Japonsko navíc potvrdilo první úmrtí ve spojitosti s koronavirem).
 
Koronavirus Covid-19
ilustrační obrázek, https://www.scientificanimations.com [CC BY-SA], přes Wikimedia Commons
 
Otázkou také je, zda nepotká stejný osud i další veletrhy, kterých má být v blízké době hned několik. V březnu se má ve Velké Británii konat menší The Photography Show, duben má pak přinést NAB Show v Las Vegas. Organizátoři NAB Show 2020 už kontaktují zejména čínské společnosti a zjišťují, jak jsou na tom, zda se hodlají účastnit a podobně. Ohrožena může být i květnová Photokina v Německu. Tu sice zatím žádný výrobce neodřekl kvůli koronaviru, nicméně svou neúčast už před nějakou dobou ohlásily společnosti Fujifilm, Leica, Nikon a Olympus. Bylo by to už podruhé za krátkou dobu, co byla Photokina zrušena (stalo se tak i loni). Připomeňme ještě, že kvůli koronaviru Covid-19 se očekává i další fotografický problém, pokles výroby snímačů u Sony.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon uvádí letní a studentský cashback Canon uvádí letní a studentský cashback
Společnost Canon spustila v těchto dnech hned dva cashbacky. Ten letní se týká objektivů, fotoaparátů i jednoho blesku a vrací až 7700 Kč. Druhý je platný jen pro studenty, zahrnuje více produktů a nabídne maximálně 7600 Kč.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst
Fotografové to v současné době pandemie COVID-19 nemají jednoduché, někteří z nich se tedy snaží vymýšlet netradiční projekty, které můžou vytvářet i z domova. Tím se řídí i fotograf, který používá webkamery k zachycení italských měst v nynější situaci.
2.4.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu
Máme zde únorová čísla dodávek fotoaparátů na trh a nejsou to vůbec pěkné hodnoty. CSC se docela drží, DSLR ale stále padají a naprostou pohromou byl únor pro kompakty. Ty výrazně spadly meziročně i proti letošnímu lednu.
2.4.2020, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3 ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
Profesionálové využívající karty CFexpress budou moci využít nových rychlých čteček paměťových karet od společnosti ProGrade Digital. Ty jsou určené pro rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.2 Gen2.
1.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
31.3.2020, aktualita, Milan Šurkala