Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Veletrh CP+ 2020 zrušen kvůli koronaviru Covid-19

17.2.2020, Milan Šurkala, aktualita
Koronavirus Covid-19 (2019-nCoV) má na svědomí další zrušení. Koncem února se totiž nebude konat fotografický veletrh CP+ 2020. Ten měl proběhnout v Japonsku, kde před pár dny zaznamenali první úmrtí spojené s tímto virem.
Svět začíná být čím dál výrazněji ovlivněn epidemií viru Covid-19 (původně 2019-nCoV). Týká se to i omezování výroby mnoha produktů včetně jejich uvádění na trh. Už byl zrušen veletrh MWC 2020, kde jsme očekávali mnoho nových smartphonů a jiné mobilní techniky, obavy ale dopadly i na CP+ 2020. Tento fotografický veletrh se měl konat v Japonsku od 27. února do 1. března. Jeho konání ale bylo zrušeno, což může být i důvodem, proč bylo představeno mnoho novinek v těchto dnech a ne až za necelé dva týdny v Japonsku. Organizátoři se báli, že by se jim nepodařilo před infekcí uchránit zhruba 70 tisíc návštěvníků, a tak CP+ 2020 raději úplně zrušili (Japonsko navíc potvrdilo první úmrtí ve spojitosti s koronavirem).
 
Koronavirus Covid-19
ilustrační obrázek, https://www.scientificanimations.com [CC BY-SA], přes Wikimedia Commons
 
Otázkou také je, zda nepotká stejný osud i další veletrhy, kterých má být v blízké době hned několik. V březnu se má ve Velké Británii konat menší The Photography Show, duben má pak přinést NAB Show v Las Vegas. Organizátoři NAB Show 2020 už kontaktují zejména čínské společnosti a zjišťují, jak jsou na tom, zda se hodlají účastnit a podobně. Ohrožena může být i květnová Photokina v Německu. Tu sice zatím žádný výrobce neodřekl kvůli koronaviru, nicméně svou neúčast už před nějakou dobou ohlásily společnosti Fujifilm, Leica, Nikon a Olympus. Bylo by to už podruhé za krátkou dobu, co byla Photokina zrušena (stalo se tak i loni). Připomeňme ještě, že kvůli koronaviru Covid-19 se očekává i další fotografický problém, pokles výroby snímačů u Sony.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.