Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
Nejnovější komentáře
Na vývojáře a výrobce průmyslových čerpadel je to slušný výkon. ;­-­)

Proč nezačít stylovým ­"appleica­" produktem v době, kdy Sigma mění i vizuální identitu s art­-projektovou iniciativou...

Trochu se okolo rozruchu pro BF vytrácí zklamání z I řady objektivů ­- já si pod pojmem přepracované představoval něco podstatnějšího než rozšíření o stříbr. variantu.

S Foveonem to je podobné jako Beckettovo Čekání na Godota.
Odpovědět0  0
Pro úplnost dodávám, že za jinou barvičku, než je černá, chce Panasonic u S9 poněkud drsnější příplateček a tedy např. bílá S9 stojí 43 tisíc Kč.
Odpovědět0  0
To je ovšem nejspíš pravda.
Odpovědět0  0
Navrhuji natočit nový díl Čelistí, přece jenom doba se posunula, v dobách minulých dílů neexistovali selfíčkáři, influenceři, youtubeři, fejsbůkáři, instagramáři atd.

Žralok tak má k dispozici oběd o více chodech, než kdy dříve :­-­).
Odpovědět0  0
Aneb můžete si koupit celkem klasický Lumix S9 od Panasonicu např. s plně polohovatelným displejem za 30 tisíc Kč anebo tento nóbl designový mix Apple a Leiky za nejméně 47 tisíc Kč ­(asi to bude ještě o dost dražší­).

Možná by nebylo špatné, kdyby po mnoha letech od Sigmy v kategorii foťáků vypadlo něco smysluplného, nejlépe nová verze snímače Foveon :­-­).
Odpovědět1  0
2000 babek a na hledáček nezbylo. Bez hledáčku to vnímám jako předraženou hračku pro hipstery a influnecery.
Odpovědět2  2
Má o čtyři optické členy více ­(20 místo 16­), než:

https:­/­/www.tamron.com­/global­/consumer­/lenses­/b016­/spec.html

Avšak shodný počet asférických členů ­(čtyři­).

MTF tabulku jsem nenašel.
Odpovědět0  0
Mám rád univerzální objektivy. Skvělý je k Panasoniku G80 Olympus 12­-200. Tento je o kousek dál a se stabilizací. Bude mě zajímat hmotnost. Cropové univerzály si pořizuji i k FF A7cii ­(33mpx­) pro procházky krajinou za dobrého světla. Tak mám zase o čem přemýšlet.
Odpovědět1  0
Přesně tato kombinace se mi zamlouvá taky. Jen mě štve, že Sony pořád není schopno nabídnout režimy bez oversamplingu ­(tzn. místo 6K uloženého jako 4K rovnou nabídnout i to 6K­).
Odpovědět1  0
Tak na tenhle objektiv jsem zvědavý, rozsah perfektní a k tomu 9ti lamelová clona a odolnost, uvidíme jak se předvede po optické stránce ;­-­) K tomu Sony A6700 a je z toho ideální dvojka :­-)
Odpovědět3  0
Možno zároveň chcela vyhrať Darwinovu cenu.
Odpovědět0  0
Škoda, že ji neukousl hlavu. Bylo by o hlupačku méně a neměli by lékaři tolik práce. Takhle je z ní invalida a ještě ji bude živit kanadský daňový poplatník.
Odpovědět0  2
Bez toho by totiž vůbec nevznikl.
Odpovědět1  0
To ani ne, ale je na tom přístroji jasně vidět, jak je přizpůsobený výhradně pořizování videa:

a­) Tlusté tělo kvůli aktivnímu chlazení.
b­) Pouze průměrná světelnost objektivu.
c­) Ohniskový rozsah odpovídající práci video­-selfíčkáře.
d­) Absence hledáčku.
e­) Příliš nízké rozlišení displeje.
f­) Dovolím si tipnout, že i kresba objektivu bude slabší, což u videa nevadí.
Odpovědět1  0
Chybi vam nejake fotograficke funkce?
Odpovědět0  0
Nedoufal bych. Canon tímto přístrojem neprojevil vůli vydat novou verzi foťáku, ale novou verzi kamery v těle kompaktu.
Odpovědět0  0
Jak znám Canon, tak radši ani nechci vidět, co vyleze v nekorigovaném RAWu na nejširším 16 mm ohnisku.

Jinak je to kamera v těle kompaktu, je tedy víceméně ztrátou času se přístrojem nějak více zabývat, navíc se v ČR nejspíš nikdy prodávat nebude.

Kamera v těle kompaktu má sice jen průměrně světelný objektiv, na druhou stranu s velmi netradičně širokým začátkem, což působí zajímavě. Často se takto široké začátky u kompaktů řešily předsádkami ­(a ani tak uživatel nezískal 16 mm­), v tomto případě žádná předsádka není nutná.
Odpovědět0  0
Pre zvysenie dynamickeho rozsahu sme tu uz jednu revoluciu mali ­- ked Fuji vymyslelo snimac s dvomi druhmi pixelov: Vecsie S­-pixely boli citlive na svetlo a vedeli velmi dobre snimat tmave casti sceny a malinke R­-pixely boli menej citlive a tie sa zase pouzivali na snimanie svetlych casti sceny. Chapem ze mnohe dnesne snimace vedia nastavit dve rozne ISO citlivosti pre pixely, ale ta revolucia bola prave v tom, ze S­-pixely boli fyzicke vecsie a vdaka tomu dokazali ist do vyssich ISO bez vyrazneho zvysenia sumu. Dalo by sa to definovat ako taky skutocny poctivy hardwerovy HDR ;­)

Skoda ze sa to v praxi napokon neujalo.
Odpovědět0  0
Tak doufejme v další verzi s rozsahem 24­-100 ­(120­) mm. 16­-50 je dobré na street foto.
Odpovědět1  0
Tak základní model řady obvykle není určen k tomu, aby přinášel nějaké revoluce ­(i když ona tu jedna menší revoluce je, kterou ale zákazník asi moc nepocítí, první model s vlastním modemem Applu­).
Odpovědět0  0