Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon dostal 5 cen TIPA Awards 2022

1.6.2022, Milan Šurkala, aktualita
Canon dostal 5 cen TIPA Awards 2022
Společnosti Canon se na letošních cenách TIPA Awards 2022 hodně dařilo. Celkem získala 5 titulů, které putovaly na adresu dvou CSC fotoaparátů a dvou objektivů pro ně. Nezapomnělo se ani na fotografickou tiskárnu.
Canon si letos odnesl 5 ocenění TIPA 2022 a za nejlepší inovaci na poli fotoaparátů byl označen EOS R3. Tam jde především o ovládání AF bodu okem přes hledáček. Porota si cenila také výkonu AF při sledování objektů a rychlý vrstvený snímač CMOS BSI spolupracující s procesorem DIGIC X.
 
Canon EOS R3
 
Nejlepší profesionální hybridní 8K fotoaparát je EOS R5 C. Podle poroty jde o fotoaparát pro všechno, fotografii i náročné video. Má 45MPx snímač, 8K Cinema Raw video, polohovatelný displej, výkonný AF už od -6 EV, bohatou konektivitu. Líbilo se i neomezené nahrávání díky aktivnímu chlazení.
 
Canon EOS R5 C
 
Titul nejlepšího širokoúhlého zoomu pro full frame si odnesl RF 14-35mm F4L IS USM. Ten má dle poroty ostrý a barevně věrný obraz, odolnou konstrukci, fluorový povrch a optickou stabilizaci s 5,5EV účinkem, která v duální formě dosáhne až 7 EV. Zaostřování má na starosti Nano USM a líbí se také programovatelný prstenec.
 
Canon RF 14-35mm F4L IS USM
 
Ve třídě makro objektivů to vyhrál RF 100mm F2.8L Macro IS USM. Nabídne 1,4× zvětšení a může sloužit i jako portrétní objektiv. Má možnost ovlivňovat charakter aberací a snovost obrazu. K dispozici je 5EV optická stabilizace (8EV jako duální) a také zde je zaostřování pomocí Nano USM.
 
Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM
 
Nakonec tu máme nejlepší fototiskárnu, Pixma MegaTank G650. Ta je ekonomicky příznivou cestou pro tisk fotografií. Má 6inkoustový systém ChromaLife100m podporuje tisk až na 11" šířku a má podavače pro tradiční fotografie 10×15cm a 13×18 cm. Nechybí ani podpora Wi-Fi a aplikace Easy Photo Print Editor.
 
Canon Pixma MegaTank G650
 
Zdroj: tipa.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.