www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu

Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu
, , aktualita
Takeshi Tokura poskytl rozhovor pro server Toyo Keizai, kde přiznal jednu zajímavou věc. 8K videosekvence u full frame CSC fotoaparátu Canon EOS R5 byly především marketingovým tahákem. Canon chtěl být prvním s 8K.
K oblíbeným
reklama
Marketing hraje velkou roli a nedávno to přiznal i Takeshi Tokura z Canonu. Ten poskytl rozhovor pro server Toyo Keizai, kde přišla řeč především na fotoaparáty Canon EOS R5 a R6. Ty slaví takové prodejní úspěchy, že pomáhají celé společnosti zvýšit předpoklad zisku pro uplynulý rok (ten se dle analytiků může zvýšit z 52 na 80 mld. jenů), a to i přesto, že je jich nedostatek. Nakolik jsou za zvýšení předpokladu zodpovědné tyto fotoaparáty (a nakolik další produkty), ale zatím nevíme.
 
Canon EOS R5
 
Za úspěchem EOSu R5 vidí Tokura několik příčin. Prvním je to, že přináší proti původní generaci EOS R a RP výrazně více. Dobré bylo také načasování, které se trefilo do oživení trhu po koronavirovém propadu, takže se svezl na vlně zvyšujícího se zájmu. Dalším důvodem může být i označení EOS R5, kde je číslo "5" spojováno s průlomovými produkty Canonu ještě z DSLR éry. Zajímavostí je i to, proč se vlastně do fotoaparátu dostalo 8K video. Tokura říká, že samotný EOS R5 není tažen profesionálními kameramany (a do nejvyšších profesionálních tříd natáčení videa nebyl mířen), ale 8K bylo protlačeno z marketingových důvodů, aby byl Canon první, kdo to má. A očividně to zafungovalo, protože se o EOS R5 hodně psalo. Bohužel to ale bylo i z toho důvodu, že zde vypukla aféra s přehříváním při natáčení videa. Dnes spousta recenzí full frame CSC fotoaparátů řeší primárně to, jak rychle se přehřejí.
 
Canon si je vědom nedostatečné šíře nabídky ve full frame CSC a chce to před Olympiádou napravit (otázkou je, zda vůbec bude). Bylo tak naznačeno, že bychom se měli dočkat dalších teleobjektivů s bajonetem RF, a to v poměrně krátké době (pochopitelně je s pomocí adaptéru možné používat stávající objektivy EF). Na rozdíl od Nikonu se ale chce nadále věnovat i zákazníkům se zrcadlovkami. Canon vidí velký smysl i v nejrůznějších zařízeních pořizující video, což mohou být i bezpečnostní kamery (ostatně už před několika lety mohutně investoval do Axisu) a jiná zařízení např. pro aplikace AR a VR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy
Keiji Oishi z Nikonu poskytl rozhovor serveru DPreview, kde jsme se dozvěděli např. to, že se chystá CSC alternativa k Nikonu D6. Má však umět 8K video a mít vrstvený senzor. Nezapomene se ale ani na levnější produkty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC
Dosavadní přehledy prodejů fotoaparátů byly obvykle plné záporných čísel. Pro letošní leden to ale vypadá o něco lépe. Ukazuje se, že trh s CSC fotoaparáty, a to zejména s těmi s full frame čipem, je na tom dobře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Phantom TMX-7510: vysokorychlostní kamera natočí HD video při 76000 fps Phantom TMX-7510: vysokorychlostní kamera natočí HD video při 76000 fps
Společnost Vision Research přichází s další vysokorychlostní kamerou TMX-7510. Ta dokáže natáčet HD video ve velmi vysoké snímkovací frekvenci 76 000 fps. Má BSI snímač s obřími 18,5μm pixely.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář