www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu

Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu
, , aktualita
Takeshi Tokura poskytl rozhovor pro server Toyo Keizai, kde přiznal jednu zajímavou věc. 8K videosekvence u full frame CSC fotoaparátu Canon EOS R5 byly především marketingovým tahákem. Canon chtěl být prvním s 8K.
K oblíbeným
reklama
Marketing hraje velkou roli a nedávno to přiznal i Takeshi Tokura z Canonu. Ten poskytl rozhovor pro server Toyo Keizai, kde přišla řeč především na fotoaparáty Canon EOS R5 a R6. Ty slaví takové prodejní úspěchy, že pomáhají celé společnosti zvýšit předpoklad zisku pro uplynulý rok (ten se dle analytiků může zvýšit z 52 na 80 mld. jenů), a to i přesto, že je jich nedostatek. Nakolik jsou za zvýšení předpokladu zodpovědné tyto fotoaparáty (a nakolik další produkty), ale zatím nevíme.
 
Canon EOS R5
 
Za úspěchem EOSu R5 vidí Tokura několik příčin. Prvním je to, že přináší proti původní generaci EOS R a RP výrazně více. Dobré bylo také načasování, které se trefilo do oživení trhu po koronavirovém propadu, takže se svezl na vlně zvyšujícího se zájmu. Dalším důvodem může být i označení EOS R5, kde je číslo "5" spojováno s průlomovými produkty Canonu ještě z DSLR éry. Zajímavostí je i to, proč se vlastně do fotoaparátu dostalo 8K video. Tokura říká, že samotný EOS R5 není tažen profesionálními kameramany (a do nejvyšších profesionálních tříd natáčení videa nebyl mířen), ale 8K bylo protlačeno z marketingových důvodů, aby byl Canon první, kdo to má. A očividně to zafungovalo, protože se o EOS R5 hodně psalo. Bohužel to ale bylo i z toho důvodu, že zde vypukla aféra s přehříváním při natáčení videa. Dnes spousta recenzí full frame CSC fotoaparátů řeší primárně to, jak rychle se přehřejí.
 
Canon si je vědom nedostatečné šíře nabídky ve full frame CSC a chce to před Olympiádou napravit (otázkou je, zda vůbec bude). Bylo tak naznačeno, že bychom se měli dočkat dalších teleobjektivů s bajonetem RF, a to v poměrně krátké době (pochopitelně je s pomocí adaptéru možné používat stávající objektivy EF). Na rozdíl od Nikonu se ale chce nadále věnovat i zákazníkům se zrcadlovkami. Canon vidí velký smysl i v nejrůznějších zařízeních pořizující video, což mohou být i bezpečnostní kamery (ostatně už před několika lety mohutně investoval do Axisu) a jiná zařízení např. pro aplikace AR a VR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Nové slow-motion kamery Phantom: TMX5010 nabídne až 1,16 milionu FPS Nové slow-motion kamery Phantom: TMX5010 nabídne až 1,16 milionu FPS
Vision Research představuje dvě nové vysokorychlostní kamery, které patří do nižších tříd. Jde o Phantom T3610 a TMX 5010. Obě umí HD rozlišení v desítkách tisíc snímků za sekundu a v nižších rozlišeních se pohybují dokonce kolem milionu.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů