Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon zářil na TIPA Awards 2020: má 5 ocenění

14.4.2020, Milan Šurkala, aktualita
Máme zde další ročník cen TIPA Awards 2020 a nové vítěze. Tomu letošnímu vévodila společnost Canon, která si odnesla hned 5 ocenění. Dvě z nich dostaly zrcadlovky, další dvě objektivy pro systém RF a jednu pak kompakt řady G.
V letošním ročníku cen TIPA Awards 2020 to vyhrála společnost Canon s 5 oceněními. Nejlepší pokročilou DSLR je Canon EOS 90D, který má nový 32,5MPx APS-C snímač s Dual Pixel AF. Podporuje sekvenční snímání s 10 fps a záznam 4K/30p videa. Má zpracovávání RAWů přímo ve fotoaparátu, výbornou výdrž baterie a bezdrátová rozhraní Wi-Fi i Bluetooth.
 
Canon EOS 90D
 
Titul nejlepší profesionální DSLR dostal letos Canon EOS-1D X Mark III. Dle poroty přináší průlomy v oblasti ostření i nadprůměrné schopnosti pro videosekvence. Je zde nový snímač i procesor, máme zde nabídku kratších expozičních časů, rychlejší sekvenční snímání a lepší kvalitu záznamu za horšího světla. Nechybí Wi-Fi, Bluetooth a GPS.
 
Canon EOS-1D X Mark III
 
Jako nejlepší telezoom pro CSC je tu Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM. Na něm byl oceněn univerzální rozsah pro nejrůznější příležitosti. Konstrukce optimalizovaná pro CSC se projevila na nižší hmotnosti a trochu menších rozměrech v porovnání s variantou EF pro DSLR, má optickou stabilizaci s 5EV účinkem a dva zaostřovací motorky Nano USM.
 
Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM
 
Nejlepším profesionálním portrétním objektivem je Canon RF 85mm F1.2L USM (DS). Tento objektiv je k dispozici v klasické verzi a pak i variantě s apodizačním filtrem pro jemnější bokeh (Defocus Smoothing). 
 
Canon RF 85mm F1.2L USM (DS)
 
Jako poslední tu máme nejlepší fotoaparát pro vlogging. Tuto nezvyklou kategorii vyhrál profesionální kompakt Canon PowerShot G7 X Mark III. Podporuje funkci Live Streaming na YouTube, zvládá horizontální i vertikální video, ovládání pak usnadňuje dotyková obrazovka. Díky 1,0" čipu lze natáčet 4K videosekvence, máme tu 20MPx fotografie a 20fps sekvenční snímání. Objektiv pak nabídne 4,2× optický zoom s optickou stabilizací. Ovládání může o něco  vylepšit stativový grip HG-100TBR.
 
Canon PowerShot G7 X Mark III
 
Zdroj: tipa.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.