www.digimanie.cz
>
>
>

Canon získal 3 ceny TIPA Awards 2021 za fotoaparát, objektiv i tiskárnu

Canon získal 3 ceny TIPA Awards 2021 za fotoaparát, objektiv i tiskárnu
, , aktualita
Canon se letos dostal na dělené třetí místo v anketě TIPA Awards 2021. Dostal celkem 3 tituly, a to za nejlepší APS-C fotoaparát, pevný teleobjektiv a oceněna byla i nejlepší fotografická tiskárna roku.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon dostává letos 3 ocenění TIPA Awards 2021 a má tak dělené 3. místo s Nikonem. Jako nejlepší low-endové APS-C byl oceněn Canon EOS M50 Mark II. Má 24,1MPx snímač APS-C CMOS s dobrou kvalitou obrazu u fotografií i ve 4K videu. Je zde procesor DIGIC 8, oceněna byla funkce Auto Lighting Optimizer, detekce očí u fotek i videa. Fotoaparát je vhodný pro vloggování, má otočný displej, HDMI výstup a podporuje software EOS Webcam Utility i možnost živých streamů rovnou na YouTube.
 
Canon EOS M50 Mark II
 
Jako nejlepší pevný teleobjektiv byl letos vyhodnocen RF 600mm f/11 IS STM. Je cenově dostupný, kompaktní a lehký. Sice má světelnost F11, nicméně potěší např. 5EV optická stabilizace, závit pro stativ a rychlý autofokus s motorkem STM vhodným pro fotografie i video.
 
Canon RF 600mm f/11 IS STM
 
Dostáváme se k nejlepší fototiskárně. Tou je Canon imagePrograf PRO-300. Dokáže tisknout na formát A3+, obsahuje 10 inkoustů Lucia Pro včetně podpory Chroma Optimizer. Disponuje podavačem pro běžné fotopapíry i pro jednotlivé listy velmi těžkého fotopapíru. Nechybí 3" displej, možnosti tisku až 39" (99cm) panoramat a potěšit má i Nozzle Recovery System eliminující příliš časté čištění hlavy.
 
Canon imagePrograf PRO-300
 
Zdroj: tipa.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lensbaby uvedlo pinhole "objektivy" Obscura, mají až F161 Lensbaby uvedlo pinhole "objektivy" Obscura, mají až F161
Společnost Lensbaby je známa výrobou netradičních objektivů a její nové modely Obscura nejsou výjimkou. Jde o objektivy typu pinhole s miniaturním "otvorem", nicméně netradičně mají i nějaké to sklo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů