www.digimanie.cz
>
>
>

Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří

Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří
, , aktualita
Canon zveřejnil výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí letošního roku a oproti tomu druhému jde o mnohem pozitivnější čísla. Docela optimisticky totiž vypadá i divize fotoaparátů, která navýšila zisky.
K oblíbeným
reklama
Druhé čtvrtletí letošního roku nebylo pro společnost Canon zrovna příznivým. Koronavirová pandemie dolehla i na něj a firma se ocitla ve ztrátě (pokles příjmů o necelých 26 %), ačkoli to neplatilo pro divizi fotoaparátů a tiskáren. Té však zisk klesl meziročně o téměř 94 %. Třetí čtvrtletí (Q3/20) je pro firmu ale mnohem příznivější. I tak sice došlo ke snížení příjmů, ale tentokrát je to o 12,7 % z 869,5 na 758,9 mld. japonských jenů. Zisk se snížil o výrazných 50,1 % ze 38,4 na 19,2 mld. jenů, nicméně pozitivní je to, že se společnost udržela v kladných číslech.
 
Canon logo
 
Viník je naprosto jasný. Kancelářská zařízení tvoří téměř polovinu celého Canonu a se zavíráním velkých kanceláří a práci z domova je jasné, že i malý pokles se značně projeví. Jenže pokles této divize byl o nemalých 21 % ze 425,3 na 335,9 mld. jenů a zisk klesl ze 40,1 na pouhých 2,5 mld. jenů.
 
V tom má Canon ale současně i štěstí, protože práce z domova sice znamená, že neprodá zařízení do velkých kanceláří, ale naopak je prodá do těch malých, domácích. Fotografická divize, která obsahuje vedle fotoaparátů právě také tato zařízení (domácí tiskárny, multifunkce), tak vykázala celkem slušné výsledky. Příjmy sice klesly o 2 % ze 189,2 na 185,4 mld. jenů, ale provozní zisk se zvýšil o 167 % z 10,1 na solidních 26,9 mld. jenů. To znamená 14,5% provozní marži, a to je dosti pěkné číslo.
 
Právě část s tiskárnami si velmi pěkně polepšila o 20,9 % ze 68,5 na 82,8 mld. jenů (zdaleka to ale nevykryje propad velkých kancelářských zařízení). Fotoaparáty trpí celkovým zmenšením trhu, ale i tak je vlastně 16% propad ze 108,6 na 91,2 mld. jenů vlastně úspěchem. Značně se daří především novým full framům Canon EOS R5 a EOS R6, které pomohly zvýšit tržní podíl např. v Japonsku. Výsledky dokonce předčily očekávání Canonu natolik, že se rozhodl zvýšit odhady prodejů objektivů za celý rok o 0,5 milionu na 5,9 milionu kusů. Pokud jde o počty za poslední čtvrtletí, prodáno bylo 640 tisíc CSC/DSLR fotoaparátů (meziročně 35% pokles) a jen 360 tisíc kompaktů (46% pokles). Zaujal prý i nový PowerShot Zoom.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů