www.digimanie.cz
>
>
>

Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří

Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří
, , aktualita
Canon zveřejnil výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí letošního roku a oproti tomu druhému jde o mnohem pozitivnější čísla. Docela optimisticky totiž vypadá i divize fotoaparátů, která navýšila zisky.
K oblíbeným
reklama
Druhé čtvrtletí letošního roku nebylo pro společnost Canon zrovna příznivým. Koronavirová pandemie dolehla i na něj a firma se ocitla ve ztrátě (pokles příjmů o necelých 26 %), ačkoli to neplatilo pro divizi fotoaparátů a tiskáren. Té však zisk klesl meziročně o téměř 94 %. Třetí čtvrtletí (Q3/20) je pro firmu ale mnohem příznivější. I tak sice došlo ke snížení příjmů, ale tentokrát je to o 12,7 % z 869,5 na 758,9 mld. japonských jenů. Zisk se snížil o výrazných 50,1 % ze 38,4 na 19,2 mld. jenů, nicméně pozitivní je to, že se společnost udržela v kladných číslech.
 
Canon logo
 
Viník je naprosto jasný. Kancelářská zařízení tvoří téměř polovinu celého Canonu a se zavíráním velkých kanceláří a práci z domova je jasné, že i malý pokles se značně projeví. Jenže pokles této divize byl o nemalých 21 % ze 425,3 na 335,9 mld. jenů a zisk klesl ze 40,1 na pouhých 2,5 mld. jenů.
 
V tom má Canon ale současně i štěstí, protože práce z domova sice znamená, že neprodá zařízení do velkých kanceláří, ale naopak je prodá do těch malých, domácích. Fotografická divize, která obsahuje vedle fotoaparátů právě také tato zařízení (domácí tiskárny, multifunkce), tak vykázala celkem slušné výsledky. Příjmy sice klesly o 2 % ze 189,2 na 185,4 mld. jenů, ale provozní zisk se zvýšil o 167 % z 10,1 na solidních 26,9 mld. jenů. To znamená 14,5% provozní marži, a to je dosti pěkné číslo.
 
Právě část s tiskárnami si velmi pěkně polepšila o 20,9 % ze 68,5 na 82,8 mld. jenů (zdaleka to ale nevykryje propad velkých kancelářských zařízení). Fotoaparáty trpí celkovým zmenšením trhu, ale i tak je vlastně 16% propad ze 108,6 na 91,2 mld. jenů vlastně úspěchem. Značně se daří především novým full framům Canon EOS R5 a EOS R6, které pomohly zvýšit tržní podíl např. v Japonsku. Výsledky dokonce předčily očekávání Canonu natolik, že se rozhodl zvýšit odhady prodejů objektivů za celý rok o 0,5 milionu na 5,9 milionu kusů. Pokud jde o počty za poslední čtvrtletí, prodáno bylo 640 tisíc CSC/DSLR fotoaparátů (meziročně 35% pokles) a jen 360 tisíc kompaktů (46% pokles). Zaujal prý i nový PowerShot Zoom.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fujinon XF 14mm F2.8 R Fujinon XF 14mm F2.8 R
Dalším objektivem, kterému se v redakci podíváme na zoubek, je širokoúhlý model Fujinon XF 14mm F2.8 R. Je určený pro APS-C CSC fotoaparáty Fujifilmu, nabídne clonový kroužek a 90,8° úhel záběru.
Dnes, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky
Zoner Photo Studio X není zdaleka jen grafický editor a správce pro katalogizování fotografií. V modulu Vytvořit naleznete i spoustu možností tvorby vlastních fotopředmětů včetně fotoknih. A na ty se dnes podíváme.
27.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář