www.digimanie.cz
>
>
>
>

Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu

Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu
, , aktualita
Společnost Fujifilm přichází s novým firmwarem verze 4.00 pro svůj APS-C CSC fotoaparát X-T3. Ten významným způsobem vylepšuje autofokus, který by se svým výkonem měl podobat tomu na vlajkové lodi X-T4.
K oblíbeným
reklama
Fujifilm je znám tím, že dlouhodobě uvádí pro své fotoaparáty nové verze firmwarů, takže i starší fotoaparáty jsou mnohdy značně aktuální. Vidět to lze i na firmwaru verze 4.00, který byl uvolněn pro starší fotoaparát X-T3. Nová verze firmwaru významným způsobem vylepšuje autofokus původního modelu, který v naší recenzi nebyl zrovna předmětem chvály. Nyní by měl být v podstatě až na úrovni nejnovějšího modelu X-T4.
 
Fujifilm X-T3
 
Rychlost AF se tak v nejlepším případě dostává z již tak vynikajících 0,06 na pouhých 0,02 sekundy. Vylepšeny byly i algoritmy predikce pohybu objektu, takže spolu s tím se zlepšilo i průběžné zaostřování. Fujifilm zlepšil i výkon funkcí Face Tracking / Eye AF, které mají nabídnout 2krát vyšší výkon (co přesně se pod tím představit, těžko říct). S objektivem XF 50mm F1.0 R WR se zvýšila citlivost autofokusu až na hodnotu od -7 EV, což je vynikající. Další zajímavostí je funkce "Focus Limiter", kdy lze objektivům nastavit zaostřovací rozsah, ve kterém se mohou pohybovat. To se může občas hodit, když nechcete, aby AF zaostřil na popředí nebo naopak na pozadí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s Lexar uvedl karty Play microSDXC UHS-I se 150 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC řady Play. Ta využívá rozhraní UHS-I, nicméně i tak může nabídnout přenosové rychlosti až 150 MB/s. Má být ideální do telefonů s Androidem.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech Tradiční veletrh Photokina končí po 70 letech
Tradiční fotografický veletrh Photokina se stává minulostí. Po zhruba 70 let od svého založení končí velká éra. Další ročník, který byl plánován na rok 2022, se neuskuteční. Prozatím je totiž celý projekt dán k ledu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi Angelina Jolie bude režírovat film o válečném fotografovi McCullinovi
Slavný válečný fotograf Don McCullin se dočká filmu vycházejícího z jeho biografie, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992. Film bude režírovat známá herečka a režisérka Angelina Jolie, produkovat ho bude herec Tom Hardy.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky Fotokniha od Zoneru: uchovejte si své vzpomínky
Zoner Photo Studio X není zdaleka jen grafický editor a správce pro katalogizování fotografií. V modulu Vytvořit naleznete i spoustu možností tvorby vlastních fotopředmětů včetně fotoknih. A na ty se dnes podíváme.
27.11.2020, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging Rode přichází s Vlogger Kit: stativ, držák, mikrofon i LED světlo pro vlogging
Vlogging je poslední dobou čím dál tím víc populární a společnost Rode pro mobilní natáčení videa nabízí nové Vlogger Kity. Ty obsahují mikrofon, LED světlo, stativ i držák, tedy vše, co by vlogger mohl potřebovat.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář