www.digimanie.cz
>
>
>
>

Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu

Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu
, , aktualita
Společnost Fujifilm přichází s novým firmwarem verze 4.00 pro svůj APS-C CSC fotoaparát X-T3. Ten významným způsobem vylepšuje autofokus, který by se svým výkonem měl podobat tomu na vlajkové lodi X-T4.
K oblíbeným
reklama
Fujifilm je znám tím, že dlouhodobě uvádí pro své fotoaparáty nové verze firmwarů, takže i starší fotoaparáty jsou mnohdy značně aktuální. Vidět to lze i na firmwaru verze 4.00, který byl uvolněn pro starší fotoaparát X-T3. Nová verze firmwaru významným způsobem vylepšuje autofokus původního modelu, který v naší recenzi nebyl zrovna předmětem chvály. Nyní by měl být v podstatě až na úrovni nejnovějšího modelu X-T4.
 
Fujifilm X-T3
 
Rychlost AF se tak v nejlepším případě dostává z již tak vynikajících 0,06 na pouhých 0,02 sekundy. Vylepšeny byly i algoritmy predikce pohybu objektu, takže spolu s tím se zlepšilo i průběžné zaostřování. Fujifilm zlepšil i výkon funkcí Face Tracking / Eye AF, které mají nabídnout 2krát vyšší výkon (co přesně se pod tím představit, těžko říct). S objektivem XF 50mm F1.0 R WR se zvýšila citlivost autofokusu až na hodnotu od -7 EV, což je vynikající. Další zajímavostí je funkce "Focus Limiter", kdy lze objektivům nastavit zaostřovací rozsah, ve kterém se mohou pohybovat. To se může občas hodit, když nechcete, aby AF zaostřil na popředí nebo naopak na pozadí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik