www.digimanie.cz
>
>
>
>

Firmwary pro Fujifilm X-E1, X-E2, X-Pro1 a X-T1 jsou tady

Firmwary pro Fujifilm X-E1, X-E2, X-Pro1 a X-T1 jsou tady
, , aktualita
Před několika měsíci Fujifilm oznámil, že na prosinec chystá velkou nadílku nových firmwarů. Je to tady, nyní můžete vylepšit své fotoaparáty Fujifilm X-E1, X-E2, X-Pro1 a X-T1. Novinkou je třeba podpora funkce AF+MF.
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujifilm splnila své sliby a přinesla nové firmwary pro některé své CSC fotoaparáty. Jako první tu mám firmware verze 2.40 pro Fujifilm X-E1. Ten přináší funkci AF+MF, tedy možnost manuálního doostření po zaostření autofokusem. Fujifilm X-E2 pak dostal firmware verze 3.00. I zde byla přidána funkce AF+MF. Mimo to se zlepšily funkce Wi-Fi např. o možnost vzdáleného ovládání fotoaparátu pomocí smartphonu. Je zde nově filmový filtr Classic Chrome a intervalové snímání pro maximálně 999 snímků s intervalem od 1 sekundy do 24 hodin. Model X-Pro1 má nyní firmware verze 3.40 a navíc dostal AF+MF funkci.


Fujifilm X-T1


Takřka nekončící je ale seznam vylepšení pro fotoaparát X-T1 a X-T1 Graphite Silver Edition. Nová verze firmwaru 3.00 totiž přináší 27 vylepšení. Probereme je jen ve zkratce, jejich úplný seznam s vysvětlením detailů najdete na výše uvedeném odkazu k firmwaru. Přibyla funkce elektronické závěrky, která podporuje expoziční časy až do 1/32000 sekundy. Nyní je možné úplně vypnout zvuk závěrky, přibyl filmový režim Classic Chrome. Fujifilm přidal režim Přirozeného live view, který upravuje zobrazení v hledáčku tak, aby více odpovídal tomu, co by bylo vidět v optickém hledáčku. I zde najdete nově AF+MF funkci a je tu i rozsáhlejší možnost úpravy barev a jasu EVF a LCD.

AF body je možné nastavit přímo pomocí čtyřsměrného ovladače bez stisku Fn tlačítka, lze upravit AE-L/AF-L tlačítko, změnit velikost náhledu v MF režimu, přibyla možno přímé aktivace makro režimu bez nutnosti lézt do menu. Quick menu Q si nyní můžete upravit dle obrazu svého, k 60p a 30p videosekvencí přibyly i snímkovací frekvence 50p, 25p a 24p. U videa lze nyní upravit i expoziční čas a clonu. U funkce Instant AF je nyní podporováno fázové zaostření. Měření expozice je možné párovat s ostřícím bodem, v programovém posunu se maximální čas zvýšil z 1/4 sekundy na 4 sekundy. Uživatel má širší výběr toho, co lze přiřadit Fn tlačítku, může přímo tisknout přes aplikaci instax Share Smartphone Printer, je zde zámek tlačítek proti nechtěnému zmáčknutí, počet uživatelských vyvážení bílé se zvýšil z jedné na tři.

Dále je tu upraveno zobrazení LCD a EVF, které nově může a nemusí reflektovat nastavený expoziční čas a vyvážení bílé. Fotoaparát je možné vzdáleně ovládat pomocí PC, upravilo se i chování detekce tváří. fotoaparát také nově informuje o tom, že focení v rozšířených citlivostech není podporováno v RAWu. Upravilo se také menu pro nastavování tlačítek.

Zdroj: www.fujifilm.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C
Spolu s fotoaparátem Nikon Z50, který je vstupem do APS-C CSC fotoaparátů od Nikonu, se objevily také první dva setové objektivy Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR a Nikkor Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku
Pořizování selfie snímků už vedlo k mnoha tragickým úmrtím. Naprosto v tomto vede Indie a před pár dny byl navýšen počet obětí o další čtyři. Mladý pár a několik příbuzných se začalo topit v přehradě, zachránili se jen někteří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře