www.digimanie.cz
>
>
>
>

Firmwary pro Fujifilm X-E1, X-E2, X-Pro1 a X-T1 jsou tady

Firmwary pro Fujifilm X-E1, X-E2, X-Pro1 a X-T1 jsou tady
, , aktualita
Před několika měsíci Fujifilm oznámil, že na prosinec chystá velkou nadílku nových firmwarů. Je to tady, nyní můžete vylepšit své fotoaparáty Fujifilm X-E1, X-E2, X-Pro1 a X-T1. Novinkou je třeba podpora funkce AF+MF.
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujifilm splnila své sliby a přinesla nové firmwary pro některé své CSC fotoaparáty. Jako první tu mám firmware verze 2.40 pro Fujifilm X-E1. Ten přináší funkci AF+MF, tedy možnost manuálního doostření po zaostření autofokusem. Fujifilm X-E2 pak dostal firmware verze 3.00. I zde byla přidána funkce AF+MF. Mimo to se zlepšily funkce Wi-Fi např. o možnost vzdáleného ovládání fotoaparátu pomocí smartphonu. Je zde nově filmový filtr Classic Chrome a intervalové snímání pro maximálně 999 snímků s intervalem od 1 sekundy do 24 hodin. Model X-Pro1 má nyní firmware verze 3.40 a navíc dostal AF+MF funkci.


Fujifilm X-T1


Takřka nekončící je ale seznam vylepšení pro fotoaparát X-T1 a X-T1 Graphite Silver Edition. Nová verze firmwaru 3.00 totiž přináší 27 vylepšení. Probereme je jen ve zkratce, jejich úplný seznam s vysvětlením detailů najdete na výše uvedeném odkazu k firmwaru. Přibyla funkce elektronické závěrky, která podporuje expoziční časy až do 1/32000 sekundy. Nyní je možné úplně vypnout zvuk závěrky, přibyl filmový režim Classic Chrome. Fujifilm přidal režim Přirozeného live view, který upravuje zobrazení v hledáčku tak, aby více odpovídal tomu, co by bylo vidět v optickém hledáčku. I zde najdete nově AF+MF funkci a je tu i rozsáhlejší možnost úpravy barev a jasu EVF a LCD.

AF body je možné nastavit přímo pomocí čtyřsměrného ovladače bez stisku Fn tlačítka, lze upravit AE-L/AF-L tlačítko, změnit velikost náhledu v MF režimu, přibyla možno přímé aktivace makro režimu bez nutnosti lézt do menu. Quick menu Q si nyní můžete upravit dle obrazu svého, k 60p a 30p videosekvencí přibyly i snímkovací frekvence 50p, 25p a 24p. U videa lze nyní upravit i expoziční čas a clonu. U funkce Instant AF je nyní podporováno fázové zaostření. Měření expozice je možné párovat s ostřícím bodem, v programovém posunu se maximální čas zvýšil z 1/4 sekundy na 4 sekundy. Uživatel má širší výběr toho, co lze přiřadit Fn tlačítku, může přímo tisknout přes aplikaci instax Share Smartphone Printer, je zde zámek tlačítek proti nechtěnému zmáčknutí, počet uživatelských vyvážení bílé se zvýšil z jedné na tři.

Dále je tu upraveno zobrazení LCD a EVF, které nově může a nemusí reflektovat nastavený expoziční čas a vyvážení bílé. Fotoaparát je možné vzdáleně ovládat pomocí PC, upravilo se i chování detekce tváří. fotoaparát také nově informuje o tom, že focení v rozšířených citlivostech není podporováno v RAWu. Upravilo se také menu pro nastavování tlačítek.

Zdroj: www.fujifilm.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4 Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4
Jeden z dalších zajímavých patentů, které mohou ukázat, co se chystá pro nejbližší dobu, je objektiv 16-70mm F4 od Tamronu. Nabídl by poměrně univerzální více než 4× optický zoom a jistě by potěšil nejednoho fotografa.
1.5.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30 Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30
Registrace nového fotoaparátu společnosti Nikonu na Taiwanu dává tušit, že se chystá nějaká novinka. Podle všeho by mělo jít o nové APS-C CSC a nyní je tedy otázkou, zda to bude low-endová Z30 nebo něco jiného.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů