www.digimanie.cz
>
>
>
>

Firmwary pro Fujifilm X-E1, X-E2, X-Pro1 a X-T1 jsou tady

Firmwary pro Fujifilm X-E1, X-E2, X-Pro1 a X-T1 jsou tady
, , aktualita
Před několika měsíci Fujifilm oznámil, že na prosinec chystá velkou nadílku nových firmwarů. Je to tady, nyní můžete vylepšit své fotoaparáty Fujifilm X-E1, X-E2, X-Pro1 a X-T1. Novinkou je třeba podpora funkce AF+MF.
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujifilm splnila své sliby a přinesla nové firmwary pro některé své CSC fotoaparáty. Jako první tu mám firmware verze 2.40 pro Fujifilm X-E1. Ten přináší funkci AF+MF, tedy možnost manuálního doostření po zaostření autofokusem. Fujifilm X-E2 pak dostal firmware verze 3.00. I zde byla přidána funkce AF+MF. Mimo to se zlepšily funkce Wi-Fi např. o možnost vzdáleného ovládání fotoaparátu pomocí smartphonu. Je zde nově filmový filtr Classic Chrome a intervalové snímání pro maximálně 999 snímků s intervalem od 1 sekundy do 24 hodin. Model X-Pro1 má nyní firmware verze 3.40 a navíc dostal AF+MF funkci.


Fujifilm X-T1


Takřka nekončící je ale seznam vylepšení pro fotoaparát X-T1 a X-T1 Graphite Silver Edition. Nová verze firmwaru 3.00 totiž přináší 27 vylepšení. Probereme je jen ve zkratce, jejich úplný seznam s vysvětlením detailů najdete na výše uvedeném odkazu k firmwaru. Přibyla funkce elektronické závěrky, která podporuje expoziční časy až do 1/32000 sekundy. Nyní je možné úplně vypnout zvuk závěrky, přibyl filmový režim Classic Chrome. Fujifilm přidal režim Přirozeného live view, který upravuje zobrazení v hledáčku tak, aby více odpovídal tomu, co by bylo vidět v optickém hledáčku. I zde najdete nově AF+MF funkci a je tu i rozsáhlejší možnost úpravy barev a jasu EVF a LCD.

AF body je možné nastavit přímo pomocí čtyřsměrného ovladače bez stisku Fn tlačítka, lze upravit AE-L/AF-L tlačítko, změnit velikost náhledu v MF režimu, přibyla možno přímé aktivace makro režimu bez nutnosti lézt do menu. Quick menu Q si nyní můžete upravit dle obrazu svého, k 60p a 30p videosekvencí přibyly i snímkovací frekvence 50p, 25p a 24p. U videa lze nyní upravit i expoziční čas a clonu. U funkce Instant AF je nyní podporováno fázové zaostření. Měření expozice je možné párovat s ostřícím bodem, v programovém posunu se maximální čas zvýšil z 1/4 sekundy na 4 sekundy. Uživatel má širší výběr toho, co lze přiřadit Fn tlačítku, může přímo tisknout přes aplikaci instax Share Smartphone Printer, je zde zámek tlačítek proti nechtěnému zmáčknutí, počet uživatelských vyvážení bílé se zvýšil z jedné na tři.

Dále je tu upraveno zobrazení LCD a EVF, které nově může a nemusí reflektovat nastavený expoziční čas a vyvážení bílé. Fotoaparát je možné vzdáleně ovládat pomocí PC, upravilo se i chování detekce tváří. fotoaparát také nově informuje o tom, že focení v rozšířených citlivostech není podporováno v RAWu. Upravilo se také menu pro nastavování tlačítek.

Zdroj: www.fujifilm.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, návod, Milan Šurkala50 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala