Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Apple iPhone 6

joeh (3352)|3.11.2014 17:16
plnka, neviem ako to server zobrazí...
IMG_0854.jpg
joeh (3352)|4.11.2014 14:00
Druhá fotka v plnom rozlíšení, tentokrát fotená do TIFF. Svetlá, tiene, detaily proste všetko na posúdenie. Bohužial z 20MB súboru sa na server prebilla desatina...
test z tiff.jpg
joeh (3352)|9.11.2014 19:08
Pre natáčanie 4k videa na iPhone 6 doporučujem zamknúť AF a nastaviť 24p. Video prestane " dýchať " , samozrejme je nutné rešpektovať vzdialenosť snímaného objektu alebo zamknúť AF na nekonečno a dodržať min. vzdialenosť /120cm/
joeh (3352)|9.11.2014 20:23
- Ano
kultus (1295)|10.11.2014 07:52
NENI! Iphone byl snad ve vsech fotografickych duelech a srovnanich porazen SG Note 4 tak uz s tim shnilim jabkem dejte pokoj :D apple jenom dojizdi zmeskany vlak a az bude umet kazdy druhy android fotit do DNG nikdo si po jeho kamere ani nevzdechne
joeh (3352)|10.11.2014 08:43
To čo je za zúfalý výkrik " NENI" , ak chceš najlepší mobil, všestraný prístroj, spoľahlivosť, rýchlosť, stabilitu siahni po iPhone 6.
Sakini (1174)|10.11.2014 08:56
Tak sice je to špatný, ale aspoň je to drahý... :-D
kultus (1295)|10.11.2014 09:01
Ja jen tvrdim, ze to neni nejlepsi mobil, ani zdaleka. Ty je prodavas? Vsestranny, spolehlivy, rychly a stabilni pristroj mam uz 3/4 roku v kapse, LG G2 za skoro polovicni cenu ;) a to si myslim, ze od te doby se dalsich par takovych prodava. Priznam se, ze ani nejlepsi mobil neznam, ani nejlepsi auto, ani nejlepsi televizi a zrovna ted by se mi hodila ta nejlepsi pracka...tak mi neco doporuc :D vis kdyz jsem byl doma, tak mi segra tlacila do hlavy, ze jak je vsechno na iphone snadne, rychle a na jeden klik a jak je android slozity a na hov*o a ze ma LG delat pracky a televize. Dali sme je vedle sebe, at mi rekne co mam udelat. Proste zakladni veci jako spustit inter.prohlizec, kontakty, sms, prohlizec obrazku,jak to asi dopadlo? Vsechno jsem na G2ce zvladl min. stejne rychle a pocet kliku jako na iphonu a to tam ani nemam custom FW, ktere jsou jeste rychlejsi. Takze dokud tam nebudou mit nocni videni, ohebny vysouvaci 10" displej a poradne repraky, tak mne nikdo nepresvedci, ze "nejlepsi mobil" s parametrama bezne vlajkove lode jinych vyrobcu ma stat 21K...nemluve o tom co tam oproti konkurenci chyby, viz. muj seznam nekde vyse...
Pavel Matějka (394)|10.11.2014 09:08
Pračku kup LG, bez legrace. Tedy pokud nemáš na Miele, to je jiná liga.
joeh (3352)|10.11.2014 13:10
kultus - to ako si testoval iPhone vs. LG , to nie su testy stability a rýchlosti. Otvoriť kontakty, sms, prehliadač dokáže mobil za 1 euro v akcii. To je pre malé deti. Vyskúšaj zopár nasledovných činností :
- nakonfiguruj 20-30 IP adries a sleduj IP kamery v reálnom čase
- zoskenuj 20 stránkový dokument, exportuj do .pdf a pošli na 10 e-mailov paralelne vybav telefonát
- zálohuj celý systém, všetky dokumenty a multimédiá do mraku
- odfoť pár fotiek, natoč pár min. videa, vystrihni blbosti ,v tom istom čase vybav telefonát, vráť sa k úprave videa a finálny produkt pošli na server
- nakonfiguruj 10-20 zaheslovaných wifi sietí, spáruj 5-6 zariadení a komunikuj atd.
kultus (1295)|10.11.2014 14:03
Jak to ze neni? Ja testoval zakladni funkce, ktere pouziva pres 90% lidi mne nevyjimaje kazdy den a hlavne jsem chtel poukazat na to, ze iphone neni v tomhle nicim vyjimecnym a kdejaky lepsi android to dnes zvladne stejne. Mne telefon nezivi! A co se tyce multitaskingu, jeste se mi nestalo ze by neco spadlo nebo se spomalilo vinou vetsiho zatizeni a behu nekolik aplikaci najednou...nevidim ale duvod proc by to nemel ten telefon zvladnout :D
Rellik (1136)|10.11.2014 15:38
[QUOTE=joeh;34787]nevidim ale duvod proc by to nemel ten telefon zvladnout[/QUOTE]A já zase nevidím důvod dělat ty věci z tvého předminulého příspěvku na mobilu... To snad může dělat jen blázen, který ač sedí u PC tak to raději udělá na mobilu, jen aby mohl machrovat, že to ten mobil umí... Co na tom, že to na něm trvá 100x pomalei než na PC. Důležité je si dokázat že to jde co?... No nic nechme tuto hračku se shnilým jablkem ovečkám, které si nechtějí po koupi připustit, že to samé mohli mít za poloviční cenu...
joeh (3352)|10.11.2014 15:45
Rellik - máš nejak pomýlené príspevky...
kultus (1295)|10.11.2014 17:18
[QUOTE=Rellik;34789]A já zase nevidím důvod dělat ty věci z tvého předminulého příspěvku na mobilu... To snad může dělat jen blázen, který ač sedí u PC tak to raději udělá na mobilu, jen aby mohl machrovat, že to ten mobil umí... Co na tom, že to na něm trvá 100x pomalei než na PC. Důležité je si dokázat že to jde co?... No nic nechme tuto hračku se shnilým jablkem ovečkám, které si nechtějí po koupi připustit, že to samé mohli mít za poloviční cenu...[/QUOTE]

Presne tak :) mam sice 5,2" displej ale i surfovani na neuzpusobenych strankach by bylo pri cestovani rozumnejsi na tablete. Je ale prijemne mit neco takoveho v kapse a netahat sebou zbytecne brasnu s dalsim kramem. Delat na tom ale takovehle, no rekneme profi veci, je veru od veci ;) to je jako jet na trabantovi z Brna do Prahy jen abych si dokazal, ze tam jeste dojede. To, ze mi to bude trvat dvakrat tolik, jestli tam vubec dojede je zrejme pro nekoho nepodstatne...
mvladar2 (4)|10.11.2014 18:02
@joeh : natočil som pár clipov 4K videa, v MT vznikla nová položka 4K videá, no nedarí sa mi importovať z MT do stolného iMacu, ako nato ? dík
crashpc (541)|10.11.2014 18:34
joehu, a máš někde ta měření, jak iphone v tebou zvolených aspektech drtí konkurenci, nebo jen plácáš? Pokud vím, tak chipset iPhone 6 je typu ARM, nějaké plesnivé dvoujádro nebo co, zatímco jiní výrobci tam dnes rvou mnohem výkonnější čtyřjádra s lepšími jádry taktovanými i na vyšší frekvence, s víc RAM, a hrubou sílu na tyhle věci to má také mnohem větší. V klidu to ukrmí QHD displej a brzo se asi dočkáme masivněji 4k (což nikdo nepotřebuje). Kdyby to opravdu byl zajímavě lepší telefon, už ho dávno mám. Bohužel ne každý požaduje ty aspekty, které má dobré iPhone, jiní lidé potřebovali větší displej, který doteď Apple nebyl "štont" nabídnout. To samé volnost, nebo větší výdrž. Prostě to u Apple není, a jsou zákazníci, kteří si takových vlastností váží nad cokoli. Věř, že Lamborghini Diablo prostě není nejlepší auto.... :-)
joeh (3352)|10.11.2014 20:04
crashpc - prečítaj si svoj príspevok ešte raz, hlavne nezmysly o hrubej sile a možno pochopíš pointu. Lambo Diablo je krásna mašina, prirovnanie k iPhone 6 sedí.
crashpc (541)|10.11.2014 20:13
To bys nejdřív musel dokázat, že nesmysly píšu... Fakta jsou všude po netu, to by ale jeden nesměl mít jablečnej mošt v očích, aby to viděl. Zbytečný ty data pro Tebe dohledávat. Jednak bys nevěděl co to znamená, a druhak by jsi ani pravdu neuznal...
joeh (3352)|10.11.2014 20:24
mvladar - asi najjednoduchší spôsob importu 4k videa z iPhone do počítača je pripojením káblom a použitie iExplorera. Postup : po prihlásení iPhone sa ti otvorí aplikácia defaultne nastavená v systéme pre import multimédií, nezáleží aká, túto proste zavri. Otvor iExplorer do celoobrazovkového režimu - dvojklik ľavý myšiak na ikonu aplikácie videa - uvidíš klipy 4k videa - klik pravý myšiak na požadovaný klip, zvoľ export do zložky napr. filmy, hotovo.
Rellik (1136)|10.11.2014 22:02
[QUOTE=joeh;34803]mvladar - asi najjednoduchší spôsob importu 4k videa z iPhone do počítača je pripojením káblom a použitie iExplorera. Postup : po prihlásení iPhone sa ti otvorí aplikácia defaultne nastavená v systéme pre import multimédií, nezáleží aká, túto proste zavri. Otvor iExplorer do celoobrazovkového režimu - dvojklik ľavý myšiak na ikonu aplikácie videa - uvidíš klipy 4k videa - klik pravý myšiak na požadovaný klip, zvoľ export do zložky napr. filmy, hotovo.[/QUOTE]

A já bych to chtěl udělat v Linuxu. Taky napíšeš jak na to? A nejlíp bezdrátově...

EDIT: a když už jsme u toho, tak bych čekal, že expert jako ty určitě nebude používat iExplorer, který nepoužívá snad nikdo rozumný...
joeh (3352)|10.11.2014 22:43
V Linuxe je to nasledovne : edit, copy, paste až tučňák naroste...
kultus (1295)|11.11.2014 07:54
[QUOTE=joeh;34803]mvladar - asi najjednoduchší spôsob importu 4k videa z iPhone do počítača je pripojením káblom a použitie iExplorera. Postup : po prihlásení iPhone sa ti otvorí aplikácia defaultne nastavená v systéme pre import multimédií, nezáleží aká, túto proste zavri. Otvor iExplorer do celoobrazovkového režimu - dvojklik ľavý myšiak na ikonu aplikácie videa - uvidíš klipy 4k videa - klik pravý myšiak na požadovaný klip, zvoľ export do zložky napr. filmy, hotovo.[/QUOTE]

Houbeles, nejjednoduzsi je pripojit telefon kdekoliv pujcenym microUSB kabelem prakticky od kohokoliv bez nutnosti tahat sebou nejaky lighting kabel, ktery v kanclu ani ve vedlejsim kanclu nikdo nema protoze maji nanejvis stary applacky kabel samozrejme nekompatibilni s novym uphonem. A pak jen pockat az si telefon system sam najde a muzu pohodlne kopirovat tam zpatky tam zpatky...s rootem dokonce USB mass storage. To co si vymyslel apple je pakarna.
joeh (3352)|11.11.2014 08:57
kultus - tebou uvedený postup na import 4k videa z iphone na iMac v duchu dotazu, zaručene nefunguje. Nabudúce si to aspon vyskúšaj, aby si tu neradil bludy.
Rellik (1136)|11.11.2014 09:06
A ja si androida pripojuju bezdratove na jakem Pc chci... At je to doma, nebo v praci, nebo na tablet... Proste na wsechno co ma wifi pripojeni a nejaky internetovy prohlizec... Mobil je na Sms a telefonovani a ne na upravy videii nebo skenovani dokumentu...
joeh (3352)|11.11.2014 09:33
Rellik - to je dneska bežná vec - komunikácia vzduchom. K telefonu - ano, ak ti stačí od mobilu telefonovanie a sms, je pre teba iPhone 6 alebo Samsung S5 naprosto zbytočná vec. Skenovanie dokumentov do .pdf je v teréne stejne bežné ako fotenie mobilom. Videoklip je vhodné pred odoslaním upraviť- aspon základný strih, atd.
rousini (738)|11.11.2014 09:54
Zajímavá debata. Do tohoto monologu se nezapojím...
kultus (1295)|11.11.2014 10:39
[QUOTE=joeh;34820]kultus - tebou uvedený postup na import 4k videa z iphone na iMac v duchu dotazu, zaručene nefunguje. Nabudúce si to aspon vyskúšaj, aby si tu neradil bludy.[/QUOTE]

No ty si evidentne nepochopil, ze jsem chtel poukazat na to, jak jsou vlastne ty nejzakladnejsi veci (jako treba pripojeni telefonu k PC za ucelem prenosu souboru) na iphone slozite! Takhle ma fungovat nejlepsi mobil? No nevim...Ja se zapojim asi az bude zase o cem ;) cus
joeh (3352)|11.11.2014 11:23
Uvádzam niektoré časy reakcie iPhone 6 :
- prvá fotka z uzamknutej plochy = 1,5s
- zaostrenie a vyhodnotenie expozície = okamžite
- začiatok natáčania fullHD 60p = 2s
- zaostrenie a vyhodnotenie expozície na zvolenú časť scény = odhadom 0,3s
- pripojenie k wifi = 5-6s
ďaľšie časy postnem až budú zmerané.
kultus (1295)|11.11.2014 12:19
Strihani videa zvlada LG G2 vpohode uz v zakladu. Skenovani neni nic jineho nez fotka dokumentu prevedena do pdf (nebo jineho formatu), OCR je uz jenom tresnicka na dortu. Tak co jeste musim zvladnout na androidovi abych se vyrovnal iphonu? ;) Podivej, vsechno je to jen otazka stazeni SW takze nevidim duvod, proc by toho mel iphone zvladnout vic. SW zakladna je u obou zarizenich podobna...umis doma ovladat televizi pres infra, prepnout se jednim klikem na ovladani domaciho centra nebo projektoru? Asi ne co...
Rellik (1136)|11.11.2014 12:20
Pripojeni k wifi 5-6 sekund? V tom propade ty predchozi casy jsou ti k nicemu, kdyz pak musis cekat na wifinu pokud to chce poslat... Me se treba wifi nacte hned jak ji povolim... 1-2 sekundy... Zaostreni a expozice je snad okamzita u vsech mobilu s "lepsim" fotakem. Nataceni videa mam taky spustene hned... Nevim na co by to melo cekat 2 sekundy... Ja myslim, ze tato diskuze je zbytecna ztrata casu....
joeh (3352)|11.11.2014 12:31
Rellik - povolenie existujúcej wifi siete a spustenie novej wifiny je diametrálne odlišná vec, pokial neovládaš základy siet. pripojení je ťažko vysvetlovať.
kultus (1295)|11.11.2014 12:39
[QUOTE=joeh;34827]Uvádzam niektoré časy reakcie iPhone 6 :
- prvá fotka z uzamknutej plochy = 1,5s
- zaostrenie a vyhodnotenie expozície = okamžite
- začiatok natáčania fullHD 60p = 2s
- zaostrenie a vyhodnotenie expozície na zvolenú časť scény = odhadom 0,3s
- pripojenie k wifi = 5-6s
ďaľšie časy postnem až budú zmerané.[/QUOTE]

Pises pripojeni k wifi 5-6s, tak to ted prosim te neokecavej...na to nepotrebuji mit ani zakladni skolu abych v tom videl rozdil, chce to se vyjadrovat jasneji jestli je to diametralne odlisna vec. Takze z odignorovani me otazky mi je jasne, ze iphone neumi pres infraport zapnout a ovladat elektronicke zarizeni...To je totizto urcite vic vyuzitelna a uzitecna funkce nez strihat videa v mobilu nebo skenovat dokumenty=fotit dokumenty.
joeh (3352)|11.11.2014 12:43
Infraport ? Si robíš srandu.
kultus (1295)|11.11.2014 12:46
Nevim proc bych si delal srandu. I na sklonku roku 2014 je veskera elektronika ovladana pres infraport, nemluve o starsi nebo levnejsi elektronice, ktera jeste wifi nema.
joeh (3352)|11.11.2014 12:50
Pokial myslíš použitie ako DO k telke, satelitu a podobne, tak to nepoužívam i ked to funguje, proste originál DO s hardwérovými tlačítkami je iná pohoda.
kultus (1295)|11.11.2014 12:57
iphone infra nema tak ti to tezko muze fungovat! A klasicke DO je jina pohoda? Ale konfigurovat dvacet wifi siti na pidi dotykovem displeji ti evidentne prijde pohodlnejsi nez to udelat na notebooku s poradnou klavesnici co :D musim rict, ze to s tebou je fakt legrace, mas odpoved na vsechno co...

edit: Jo a nasi maji doma samsung televizi a settop box od orange s opravdu paradnima DO, hodil bych je oba z okna jak jsou pohodlne k ovladani a to ta telka stala ranec. A to co mam doma k satelitnimu je taky nejaka pomsta vyrobce.
joeh (3352)|11.11.2014 13:09
DO mi funguje cez wifi /telka Panasonic/, foťák cez prístupový bod. Konfiguráciu siet. pripojení je potrebné spraviť len raz, konfigurácia IP adries sa prevádza cez aplikáciu, áno nastavenie môže byť zdieľané s PC-
joeh (3352)|11.11.2014 14:20
Zmeral som rýchlosť foťáku iPhone 6 v sériovom fotení s novým iOS - dosahuje kadenciu 10 fps /presne 47fotiek za 5s/
Komu by sa zdalo málo, šup do režimu 4k a získa 30 fps. Vynikajúci výsledok.
Rellik (1136)|11.11.2014 18:42
[QUOTE=joeh;34822]Skenovanie dokumentov do .pdf je v teréne stejne bežné ako fotenie mobilom[/QUOTE] Mě tedy nepřijde ani focení mobilem jako běžná věc, natož skenování dokumentů... Takže pokud to srovnáváš s mobilovým focením, tak to dělá jen pár jedinců, kteří nemají jinou možnost...
Ne, tahle diskuze opravdu nikam nevede... Joeh stále bude tvrdit, že Iphone je nejlepší a zvládl by lehce i navigační systémy v raketoplánech, včetně focení vzdálených galaxií s minimální reakční dobou na zaostření a pořízení snímku se všemi detajly (písku na X desítek světelných let vzdálených objektech)... Prostě kam se na tuto technologii hrabou všechny ostatní přístroje a to i ty které nebyly ještě vymyšleny... IP6 je prostě nejlepší přístroj ve vesmíru a ani vzdálené vyspělejší civilizace nemají takový mocný přístroj...
joeh (3352)|11.11.2014 19:02
Iste, iPhone je technologická špička, s tým súhlasím, ale zas to netreba preceňovať.
Pár jedincov fotí mobilom, to je čo za hlboká myšlienka...
Rellik (1136)|11.11.2014 19:16
[QUOTE=joeh;34853]Iste, iPhone je technologická špička, s tým súhlasím, ale zas to netreba preceňovať.[/QUOTE]Tak na toto sa snad nedá už nič povedať... :D :D :D :D

Na hlboků myšlienku sa dá povedať toto:
Ukáž mi niekoho kto nie je teenager a fotí pravidelně mobilom pro iný účel než facebook...
joeh (3352)|11.11.2014 19:18
a do kelu, ty vieš čo je facebook ???
kultus (1295)|11.11.2014 19:28
Tak treba ja jsem jeste pred rokem a par mesici, kdyz jsem nemel fotak, fotil vyhradne mobilem i na dovolene nebo po vyletech. Nevidim na to nic spatneho, na facebook fotky nedavam, obcas pouzivam jen jeho messenger...mam ale pocit ze sa tahle diskuze uz dost zvrhla.
joeh (3352)|11.11.2014 20:03
Máš pravdu kultus, ospravedlňujem sa užívateľovi Rellik a crashpc za nadmerný sarkazmus v mojich príspevkoch. Tentokrát naprosto vážne.
joeh (3352)|12.11.2014 09:35
iPhone 6 a video - fullHD 30p video dokáže zaznamenať relatívne dosť mobilov z vyššej kategorie. FullHD 60p je už výsada vlajkových lodí a spomalené video 240 FPS v rozlíšení HD je už tak náročné na výpočetný výkon CPU, že momentálne neviem o inom mobile, ktorý to dokáže okrem iPhone 6. Každopádne, je to zážitok pozerať na veľkej telke.
crashpc (541)|12.11.2014 16:25
Jsou věci, jako třeba fázové ostření, které konkurence nemá. Nicméně to samo o sobě ne vždy dělá fotku. Jiné stroje zase nabídnou mnohem větší rozlišení nebo menší hloubku ostrosti. Každý má to své.
kultus (1295)|16.11.2014 09:16
[QUOTE=kultus;34409]Ze by se blyskalo na lepsi casy?
http://www.phonearena.com/news/How-to-shoot-DNG-lossless-raw-photographs-along-with-JPEG-on-Android-5.0-Lollipop_id61945[/QUOTE]

Vcera jsem objevil zajimavou aplikaci Mi2raw cam pro moji LG G2, uz ani nemusim cekat na android 5.0. Aplikace zatim umi korekci expozice, ISO (primo ovlivnuje expozici), zamceni expozice s vypsanim casu a to nejdulezitejsi: foti do DNG! 1. foto primo z fotaku, 2. konverze z DNG :D Panecku to je ale rozdil, jeste doladit postproces, udelat profil v LR a fotky budou o dost pouzitelnejsi...tohle by se hodilo na samsung galaxy zoom radu, ktera by s RAWem plnohodnotne zastoupila dnesni kompakty, snad je i predcila...


joeh (3352)|16.11.2014 11:20
To je samozrejme nezmysel. Dnešné kompakty sú napríklad aj Sony RX 100, alebo Panasonic LX100, to je úplne iný level.
crashpc (541)|16.11.2014 11:44
Nevím za jakou kategorii považovat Sony RX1, Sigma Merill, Ricoh GR a jiné stroje, ale na to se mobil opravdu chytat nikdy nebude. Nicméně osobně už jsem s kompakty s malými snímači taky skončil - Ne že by tam ještě nebylo něco lepšího, ale už to za to tahání ssebou prostě nestojí. Jestli mám tahat kompakt, tak pořádnej, nebo CSC, vyjde to nastejno. Klasické kompakty s malým snímačem už mají opravdu odzvoníno. Ale tak svět se nezastavil, a máme tu jiné, lepší hračky...