Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 17 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 246

Téma: Zvažuji koupi GX8 + Vario 12-60, nebo 14-140 pro video a foto v exteriéru - outdoor.

z-b z-b je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2016

Ahoj.

Starý přístroj RX10 je pryč a proto hledám náhradu. Pročetl jsem recenze, ale ve fóru není o gx8 téměř nic.

Měsíc a půl vybírám foťák, a nakonec jsem skončil u gx8. Hlavní pro mně je kvalita videa, rychlost a plynulost ostření a teprve potom rychlost focení. Chci točit téměř vše v 4k. Přístroj je určený pro natáčení a focení v exteriéru a také během zimních akcí. Teploty do -35. Při nižších teplotách se přístroj nosí na břiše v brašně spolu s bateriemi a vytahuje se jen na nezbytně krátkou dobu, protože jinak zamrzne a přestane fungovat. To uvádním jen pro představu, proč má odolnější zařízení navíc velké plus. Ale popravdě řečeno jsem dřív měl neodolné přístroje a také vydržely. :-) Proto nejsem na sto procent rozhodnutý pro 12-60, ale zvažuji 14-140, který je pro focení venku lepší.

Zvažoval jsem ještě GH4, ale je moc velký. Už i gx8 je velký, ale po vyzkoušení a porovnání malých kompaktů jako lx100, lz100 jsem to vzdal. Kvalita videa i fotek je pro mě nedostačující. Zkoušel jsem to rozchodit, ale prostě to nejde. Takže budu muset tahat velký krám.

RX10II mi připadá příliš drahý na to, co poskytuje za služby. A chybí mu dotykový displej, který je na fóru velice ceněný.

Kdyby byla jiná, menší a kvalitní alternativa, tak bych se jí nebránil, ale sám jsem nic nenašel. Samozřejmostí je hledáček 2mil bodů, jako velké plus připojení mikrofonu a výklopný displej alespoň směrem nahoru. Potřebuji dobrý automatický režim, protože když mrzne, tak se rukavice nedají sundavat, jinak hrozí omrzliny. Titěrná mačkátka se špatně obsluhují a při nižších teplotách není moc času na nastavování. Přístroj rychle zamrzá a při jeho ceně nechci nic riskovat.

Díky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

Panasonic FZ/1000/ 2000 bude řešit vše co potřebujete.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od MONYS Zobrazit příspěvek
    Panasonic FZ/1000/ 2000 bude řešit vše co potřebujete.
    Panasonic FZ1000 / 2000 nebude řešit nic co potřebujete.

z-b z-b je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2016

Pánové, děkuji Vám za odpovědi, moc mi pomohly :-)
    Ale vážně, bez provokací.

Názory a praxi s FZ1000 jsem pročetl a odradil mě špatný zoom, hlučnost objektivu a kvalita fotografií včetně videa mě také nepřesvědčila. Oproti RX10 žádný velký krok kupředu kromě 4k. Chtělo by to něco opravdu lepšího.

U FZ2000 se bojím kvality objektivu. Zoom 24-480 mi připadá v dané cenové relaci nekvalitní. Je to příliš velký rozsah. Navíc není odolný prachu a vlhkosti.

GX80 má evidentně problém s ostřením videa při pohybu. O GX8 nikde nic není a GH4 je už příliš velký, ale kdyby byl opravdu o dost lepší než GX8, tak bych ho snad ještě unesl. A jinou alternativu do 40 tisíc včetně objektivu s 4k jsem neobjevil.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Autofokus v 4K videu pri GX8 - ide v princípe o rovnaký systém ako pri GX80 a ostatných 4K foťákoch Panasonic s DFD, takže nejde očakávať nejaké razantné rozdiely, aj keď naladené to môže byť trochu inak. GX8 som neskúšal, z nasledujúceho videa sa mi však zdá, že to oproti GX80 preostruje o niečo svižnejšie, lenže na úkor prekmytov, ktoré sú dosť viditeľné:

.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Čo sa týka samotného 4K, dodám ešte ďalšiu vec, ktorá môže byť podstatná. Rozličné foťáky Panasonic používajú odlišný výrez pre 4K video (full HD je typicky z celej šírky senzora). Výrez je dôležitý, lebo obmedzuje šírku záberu, ktorá sa dá spraviť. Pre točenie krajiniek to môže byť zásadná vec. Takže napríklad:

- FZ1000: 1:1 výrez (3840x2160), t.j. len dosť malá časť z 20Mpx senzora, takže miesto 25mm ekvivalent, je minimum 37mm - crop factor cez 1,4x
    - GH4: 1:1 výrez z 16Mpx, crop factor cca 1,2x
    - GX8: 4132x2324 výrez z 20Mpx, crop factor cca 1,25x
    - GX80: 4122x2319 výrez z 16Mpx, crop factor cca 1,1x

Takže 4K z FZ1000 je pre širokouhlé video nepoužiteľné, GH4 a GX8 vyžadujú citeľne širší objektív ako pre fotky, pri GX80 je tá redukcia len veľmi mierna. Pre porovnanie, A6300 číta pre 4K celý senzor na šírku, typujem, že X-T2 asi tiež.

Čísla sú z cameralabs.com, rovnako ako ilustračné foto výrezov, prvý pre 4K z GX8, druhý všetky video módy pri GX80 (1080p, 4K, 1080p 1:1):
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: GX8_4K_crop.png 
Zobrazení: 79 
Velikost: 699.6 KB 
ID: 1940   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: PanaGX80_video_crops.jpg 
Zobrazení: 87 
Velikost: 107.2 KB 
ID: 1941  

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od z-b Zobrazit příspěvek
    Už i gx8 je velký, ale po vyzkoušení a porovnání malých kompaktů jako lx100, lz100 jsem to vzdal. Kvalita videa i fotek je pro mě nedostačující.
    Nechápu to, jak LX100 může být až tak nedostačující a GX8 nikoli. Využívá sice o něco menší plochu než 4/3" (je tam stejný 4/3" čip jako v GX80, jen se nevyužívá celá plocha), ale světelnost jeho objektivu je v celém rozsahu o 2 EV lepší než u 12-60mm objektivu. LX100 bude znatelně lépe mazat pozadí i méně šumět. To spíše GX8+12-60 by se proti LX100 neměla moc chytat než naopak. Nevýhodou LX100 tak bude spíše malý zoom nebo absence portu pro externí mikrofon.

z-b z-b je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2016

Milan :

Prohlédl jsem si různé porovnávací fotky a videa a lx100 na tom bylo mnohem hůře než gx8. Ale třeba to dělá youtube, kde jsou srovnávací videa umístěná.

Chápu správně, že LX100 bude mít zhruba stejnou kvalitu videa, fotek a ostření jako gh4, nebo gx8 s objektivem 12-60 ? Cena je úplně jinde a skladnost je také mnohem příznivější.

Zvukový port bych pro dané použití oželel. Jen bych natáhl na mikrofony mrtvou kočku, což hodně pomůže.

---------- Doplněno v 16:05 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 16:04 ----------

Kolyy :

To video mi nejde zobrazit, chce to nějaký modul, ale nevím jaký.

A když se toto vše porovná ještě s LX 100 ?

Díky

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No takhle, neříkám, že tam nemůže být rozdíl ve prospěch GX8 (videa z ní jsem nestudoval), ale papírově by naopak měla být docela lepší LX100 než GX8 + 12-60. Není mi moc jasné, kde ta horší kvalita u LX100 mohla vzniknout. V podstatě podobně tak velký senzor, stejný kodek, stejný bitrate, stejný způsob ostření a k tomu ještě LX100 nabídne o 2 EV lepší světelnost, což se projeví na mnohem lepších výsledcích za špatného světla a ve výrazně větším mazání pozadí (pokud to člověk chce). Jednoduše řečeno, teoreticky tam není důvod, aby byla videa a fotografií z GX8 + 12-60 zásadně lepší než z LX100, spíše naopak. No, řekněme, že u fotek by to mohlo být na obě strany, GX8 nabídne znatelně vyšší rozlišení a lepší výsledky ve dne (+ lepší zoom), LX100 pak tu lepší světelnost a z toho plynoucí výhody při mazání pozadí a horších světelných podmínkách. Jen tu GX8 bude možné doplnit o světelný objektiv a pak ji posunout přeci jen jinam (před) LX100.

Jinak, co to znamená, že LX100 na tom byla hůře? Hůře v čem?

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od z-b Zobrazit příspěvek
    GX80 má evidentně problém s ostřením videa při pohybu. O GX8 nikde nic není
    - link na video z Panasonicu GX8, ktoré o autofocuse prezradí veľa, od 56 sek. vstupuje na predajňu mladá dáma :

z-b z-b je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2016

Vše je ztraceno. Můj výzkum je zničen. Mladá dáma je docela dlouho za 38 tisíc kč úplně rozmazaná. A když jsem se znova po vašich přízpěvcích podíval na LX100 versus GX8 fotografie, tak se mi už zdají téměr stejné.
    Zeptal bych se tedy, zda je v současné době něco výrazně lepšího než LX100 třeba i s delším zoomem ? Klidně bych si připlatil, ale aby to nakonec mělo smysl.
    LZ100 má hrozný hledáček a video při zoomu nic moc. Ostatní nemají hledáčky, anebo 4k video. Anebo jsem špatně hledal.

Registrace
    May 2011

U Panasonicu riešenie neexistuje, všade cpú stejne mizerný AF a to včetne novinky G80 a čo je naprosto zarážajúce, bude to i v ešte nepredávanom GH5. Proste jeden veľký trapas pre firmu tak zvučného mena.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No jestli ti nevyhovovala kvalita z RX10, tak předpokládám, že obecně ti nebude stačit 1" senzor. 4/3" u Olympusu je na video k ničemu, Panasonic je super, pokud ale nepotřebuješ častě přeostřování na pohybující se objekty (já osobně jsem při natáčení 4K videa s Panasonicy moc problémy neměl, asi prostě nevyhledávám a nenatáčím situace, kdy by to mohlo nějak dramaticky selhat). Takže zbývá APS-C. A ani zde to není jednoduché. Sony má super videa, dobrý AF, ale zas nemá dotykový displej. Navíc před pár měsíci plošně zvedli ceny v průběru snad o 20 %. Canon má velmi dobré ostření, pokud je fotoaparát vybaven Dual Pixel CMOS čipem, ale zas pokud si dobře pamatuju, v rozumné cenové relaci nemá nic se 4K záznamem. Fujifilm X-T2 je přes cenový limit a nevím, zatím bych neměl důvěru ve spojení Fujifilm a video. Nikon je zabitý asi úplně, Nikon 1 je odepsaný a je tam jen 1" senzor, zrcadlovku bych na video s dobrým AF nebral a D500 je stejně hodně přes limit. Škoda, že to Samsung zabalil, jeho NX1 by byla naprosto ideálním kandidátem.

z-b z-b je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2016

Uff. Takže jak z toho ven ? Výstup z RX10 se mi ke konci už vůbec nelíbil. Fotky se mi moc nelíbily a video bylo dobré dobré jen při dobrém osvětlení.
    Dotykový displej oželím. Hlavně aby to ostřilo dobře přiměřenou rychlostí na střed. A do 40 tisíc se musím vejít, protože potřebuji koupit ještě další vybavení.

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Pořád chybí odpověď na to, co se na těch fotkách nelíbilo.

Strana 1 z 17 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Portréty: Mám dotaz ohledně koupi set deštníků nebo set softboxu.
    Od sebyk v sekci Techniky focení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 27-02-2016, 18:29
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-03-2015, 18:06
  3. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 23-03-2011, 05:53