Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 7 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 102

Téma: Kompakty: Olympus Omd EM10 Mark II

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

No, přes padesát to bude skoro určitě, stejně jako Panasonic GH5 (kde to ale bude vzhledem k videoschopnostem víc ospravedlnitelné). Ono ale není zase tolik alternativ, Sony je k nezaplacení když chceš to nejlepší. Já jsem dlouhodobý Fuji uživatel a ušlo to velký kus cesty, už X-T1 prošla velkou proměnou fázového ostření od podprůměrného k solidnímu, a nejnovější generace je úplně jinde hlavně co se týče citlivosti ve tmě, dnešní ostření je na úrovni nejlepších APS-C zrcadlovek. Má to zase určitá specifika, jako každý systém, ale ať jsem přemýšlel jakkoliv, nenašel jsem odpovídající alternativu. Každý jsme holt zvyklý na své.
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

Tak jsem si ještě zkoušel větší tisky a vše vypadá opravdu docela slušně, co do detailů. Asi zatím počkám, až budou nějaké recenze a testy nového Panasonicu a Olympusu a nějak to musím rozseknout. Dnes si půjdu vyzkoušet ten Panasonic G 80. Já jsem vlastně před cca 3 lety, když jsem se rozhodoval do kterého systému půjdu, tak jsem hodně uvažoval o Fuji. Tam mně tehdy odrazovalo to, že měli docela malý výběr objektivů. Dneska je to už jistě o dost lepší. I když mi tam hodně vadí absence kvalitního základního zoomu. Ten lepší co mají je už moc těžký a nemá stabilizaci. Určitě Sony by si přál asi každá fanda CSC, ale tam už ty ceny objektivů jsou na mne moc vysoké.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Tak výběr objektivů už je dnes opravdu bohatý, a neustále přibývají další. A co se týče kvalitního základního zoomu, tak "seťák" 18-55 má všechno co si člověk může přát, i ta světelnost je nadprůměrná, o výkonné stabilizaci a skvělé ostrosti nemluvě. Já tedy mám 16-55/2.8, což je macek ovšem výsledky stojí za to (prodal jsem 24/1.4 protože ostrost na 2.8 je stejná), a stabilizace mi na mé účely nechybí. U Sony byla v té době situace s objektivy podstatně horší, dneska bych i tu cenu G Master objektivů skousl, ale ty jejich barvy mi obrací pajšl a celkově jsou ty přístroje takové odtažité, ne tolik fotograficky zábavné. Každopádně teď je nejlepší vyčkat a prozkoumat možnosti, stejně je po sezóně a nebude tolik příležitostí k focení, tak se můžeš dlouho a důkladně rozmýšlet. A v m4/3 systému si můžeš hodně vybírat.

Neregistrovaný

Dneska jsem si vyzkoušel Panasonic G80 a musím řict, že je to výborný foťák. I to kontinuální ostření mi přišlo docela v pohodě a o dost lepší, než u OMD EM5. Takže bych si jej klidně dovedl představit jako hlavní tělo k současnému Olympusu. Fuji je jistě super a co jsem se díval na oficiální e-shop, tak opravdu je objektivů docela dost a je jistě z čeho vybírat. I na bazaru. Ale kdybych chtěl přejít k Fuji, tak bych na tom asi hodně prodělal. Máš pravdu, teď je lépe počkat na recenze a testy, ceny a pak si v klidu vybrat. O té GH5 se zatím moc nepíše. Údajně by měla být začátkem ledna.
    Mně se hrozně líbí ta velice malá hloubka ostrosti, kterou dokáže Panasonic 12 -60mm, jak je vidět v recenzi. Docela mne udivuje, že na při takové cloně f 5,6 umí tak krásně mazat pozadí. Není to tím, že bylo nastaveno ostření jen na úzkou oblast?

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Obrovská variabilita a nastavitelnost AF byla pro Panasonic vždycky typická, a moderní technologie jim umožňují ještě víc, takže i na takové cloně dokáží dělat zajímavé věci. Momentálně oproti Olympusu prostě válcují, a pokud bych uvažoval o jiném systému tak by to byl tenhle.

Neregistrovaný

Už se těším na GH5. Tam budou určitě ještě nějaké nové vychytávky. Byl bych moc rád, kdyby tu na digimanii nové vlajkové lodi od Panasonicu a Olympusu otestovali. Ty testy jsou fakt velmi dobré a je vidět, že to není takové strojené, jak je vidět u některých zahraničních testů.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Místní recenze jsou opravdu nejlepší, a nejen na české poměry. Vzhledem k tomu že ihned pro uvedení byl G80 recenzován, můžeme doufat že s GH5 se stane totéž. Každopádně to bude enormně pokročilý, a velmi drahý přístroj s bezkonkurenčním videem, to si ale zatím počkáme.

Neregistrovaný

Vím, že cena bude okolo 50 tis. Je to hodně, ale říkám si, že bychom měli alespoň slušný foťák a solidní rodinnou kameru v jednom

Neregistrovaný

Dozvěděl jsem se, že kontinuální ostření pomocí technologie DFD funguje prý pouze s objektivy Panasonic. A tak bych se rád zeptal, zda je to skutečně tak u Panasonicu GH4 a na kolik je kontinuální ostření s objektivy Olympus funkční? Ptám se na to, protože jsem zvažoval koupě Panasonicu G 80 (případěn GH5), protože ten má ostření na stejném principu.
    Zde je odkaz, kde se o tom píše:

http://www.imaging-resource.com/PROD...ic-gh4TECH.HTM
    Překlad přes translator:
    https://translate.google.cz/translat...TM&prev=search

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Panasonic má kontinuálne ostrenie veľmi slušné aj bez DFD a na kratších ohniskách je ťažké rozoznať rozdiel (mám objektívy Panasonic aj Olympus). Na dlhých ohniskách (cca 100mm a viac) už to bez DFD predsa len pulzuje viac, ale stále je to výrazne lepšie ako pri foťákoch Olympus bez PDAF (t.j.všetko mimo rady E-M1).

Neregistrovaný

Děkuji. Já jsem si to zkoušel v Megapixelu i se svým zoomem od Olympusu 12 - 40 mm, ale tam na to nebyl moc prostor, takže si velmi cením osobních zkušeností. A u videa to asi platí také, že? Takže se dá říct, že kromě Olympusu Omd em1 je DFD na kontinuální ostření to nejlepší, co nabízí 4/3 systém? Ono stejně zvažuji si koupit Panasonic 15 mm f 1,7. Akorát ještě váhám mezi Olympusem 17 mm f 1,8.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Pri videu to tak dobre odskúšané nemám. Olympus 45/1.8 mi pri videu príde značne nestabilnejší ako Panasonic 12-35/2.8 na dlhom konci, lenže to je dosť pravdepodobne dôsledok toho, že 45/1.8 vyťahujem v náročných svetelných podmienkach, kde F2.8 proste nestačí.

Inak samozrejme, DFD je mimo rady E-M1 I/II to najlepšie pre kontinuálny autofokus v M43. A aj čo sa týka E-M1 prvej generácie, tak je to vyrovnaný boj, keďže oba systémy majú svoje slabiny. E-M1 dokáže spoľahlivejšie držať fokus na objekte, pokiaľ ho už chytí, ale má omnoho väčší problém s tým počiatočným fixom (podľa toho čo som čítal, nemám odskúšané). DFD má naopak bleskurýchly prvotný fix, lepší ako nielen E-M1, ale všetky ostatné bezzrkadlovky a aj mnohé zrkadlovky, ale následne ho pomerne často stráca. Takže typicky s DFD človek nemá nijaký problém dostať bleskurýchle prvú zaostrenú fotku, ale veľmi často sa v sérii vyskytnú nejaké nezaostrené exempláre, keď sa proste na chvíľu systém stratil. Väčšina je zaostrená dobre, ale nie je to 100%.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Ešte pridám jednu zásadnú vec, ktorú tu na fóre často diskutujeme, ale asi nemusí byť zrejmá - autofokus vo videu je pri Panasonicu, najmä v 4K, veľmi pomalý. G80 má možnosť rýchlosť reakcie nastaviť, ale aj tak je rozdiel voči špičke (Sony/Canon) zásadný. Samozrejme, vo videu človek často nepotrebuje rýchle preostrovanie, ale naopak jemné a plynulé. Lenže pre prípady, keď je nutná rýchla reakcia, Panasonic proste nemá adekvátne riešenie. Problém je v technológii, autofokus na báze detekcie kontrastu (aj keď mu pomáha DFD) je pre video dosť nevhodný a fázové ostrenie má predpoklady byť spoľahlivejšie a pritom rýchlejšie.

Neregistrovaný

Aha, tak děkuji za vysvětlení. To mne potěšilo, že to ostření je docela dobré. Já většinou stejně fotím na první zaostření. Z tohoto pohledu by asi byl nejlepší nový Olympus OMD EM1 Mark II. Mám malé děti a chtěl jsem je natáčet jak skotačí, jezdí na kole a tak. Ale ta cena je až moc vysoká, protože stojí 55 tis. Sice na něj mám, ale asi to udělám, jak říkal tady Sakini, že si za ušetřené peníze koupím pevné skla. Vzhledem k náročnosti 4K videa mne totiž ještě čeká nákup nového PC.

Neregistrovaný

kolyy: a ty máš co za model od Panasonicu. Já nevím, jsem úplný laik, ale tady z toho videa se mi nezdá, že by to nestíhalo ostřit:

Viděl jsem pár videí ve 4K natočených GH4 včetně sportu a vše se mi zdálo co do ostření v pohodě. A nevíš, ta G80 je co do kvality videa to samé, co GH4?

Strana 2 z 7 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Olympus OM-D EM10, Sony A6000 nebo něco jiného?
    Od Sekel v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 86
    Poslední příspěvek: 04-02-2017, 15:35
  2. Sony A58 vs Olympus OMD E-M5
    Od monikash v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 08-10-2015, 19:19