Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Fotograf si vygeneroval přítelkyni pomocí umělé inteligence DALL-E

, , aktualita
Fotograf si vygeneroval přítelkyni pomocí umělé inteligence DALL-E
Schopnosti umělé inteligence stále rostou a youtuber Unmesh Dinda z YouTube kanálu PiXimperfect předvedl, jak si s její pomocí může do fotografií vygenerovat neexistují přítelkyni. Třeba pro případ, že příbuzní se starají o vztahy více než dotyčná osoba.
Fotograf si vygeneroval přítelkyni pomocí umělé inteligence DALL-E
Systémy umělé inteligence mají za sebou několik zajímavých přešlapů, zároveň ale někdy nepřestávají udivovat svými schopnostmi. Ostatně nejedna fotobanka už zakázala nahrávat fotografie vytvořené pomocí AI. Jedním z proslulých systémů je DALL-E, který nově umožňuje nahrávat fotografie s lidmi, a toho se chopil známý youtuber Unmesh Dinda z kanálu PiXimperfect. Našel zajímavý případ užití pro tyto systémy. Jste sami a vaši příbuzní se starají o váš milostný život více než vy. Tak jim můžete zaslat snímek s vaší novou přítelkyní nebo přítelem, jen tato osoba bude vygenerována pomocí AI.
 
 
K tomu využil již zmíněný systém DALL-E, který sice vygeneroval spoustu hodně divných snímků, nicméně některé mezi nimi byly překvapivě realistické a zajímavé je i to, že se většinou povedlo vygenerovat i adekvátní stíny, byť to není pravidlem (např. na titulním snímku má přítelkyně správné stíny na rukou, to se ale už netýká Unmeshova oblečení, nicméně u snímků The Rocka stín reflektovat jeho přidané vlasy).
 
Problémem je, že ani ty nejlepší snímky nejsou úplně bez chyb, takže využil další systém AI nazvaný GFP-GAN, kterým AI vlastně opravovala chyby jiné AI. Výsledky sice nejsou úplně bezchybné a většinou to na barevném podání lze trochu poznat, ale i tak je to slušný výsledek. Pro výše zmíněný případ užití má tento systém akorát jednu velmi závažnou chybu. Na každém snímku bude jiný partner nebo partnerka.