Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
Komentáře od mlsný amatér (6)
Když podnikatel okrádá zákazníky, tak se tomu říká optimalizace zisku a je to v pořádku. když si to zákazník nenechá líbit a najde si mnohem levnější alternativní řešení, je zloděj a podvodník. Jenže i v byznysu platí zákon akce a reakce a každý podvodnikatel musí počítat s tím, že když to s otimalizací zisku přežene, utrpí nakonec ztrátu, protože zákazníci začnou otimalizovat své náklady najdou si levnější řešení, což není žádný velký problém, nabídka je bohatá. Takže jde o normální tržní chování, kdy z prodeje profituje nejvíc ten, kdo má nejnižší marže a prodává pro zákazníky příjemnější řešení. Jen idiot si bude kupovat originální kazety po 470 Kč za kus, když tu samou samoresetovací může dolít, bez újmy na kvalitě tisku, alternativním inkoustem, za cenu 10 Kč; navíc, ­(zjištěno analýzou­) má ten alternativní inkoust úplně stejné chemické složení, jako ten předražený originál!!!
Odpovědět1  0
Zloději jsou jedině podvodnikatelé, jako ty a tobě podobní.
Odpovědět3  0
Škodovky jsou předražený šrot, navržený tak, aby se po max. sedmi letech rozpadly a turbotříválec 1 l není motor, ale kolovrátek. Mnohem kvalitnější Hyundai i 30 stojí polovinu, umí jezdit na E­-85, který je o 10 Kč za litr levnější než benzin, nesmrdí a nečoudí a má záruku 6 let bez ohledu na ujeté km a 12 let na prorezivění karoserie. A místo, abych kupoval za 14.000 tankovou fototiskárnu, pořídil jsem si k té své původní, ­(Epson Stylus Photo R 2000­) externí tankové zásobníky a alternativní inkousty za 80 kč­/100 ml. Ono když se tisknou A trojky, tak v těch původních, byť samoresetovacích, kazetách inkoust dost rychle mizí a stále otvírat tiskárnu a dolévta kazety je poněkud otravné, teď můžu nádržky, ­(ty moje mají 100 ml­), dolévat bez problémů během tisku a vidím, kolik inkoustu v nich je.
Odpovědět0  0
Kdo má hodně, chce mít ještě víc a nakonec nemá nic. A já nehodlám podporovat nenžrance. Takže jsem si kdysi v Alze koupil krabicovku Photoshop 6 CS, nainstaloval ji, strejně, jako Win 7 Ultimate s pomocí aktivátoru a mám nadosmrti vystaráno. Koupil jsem si také Eagle 6 Professional a Adobe auditon 2 a nevidím jediný důvod k nějakému upgradu, protože Audition 5 je odrbaný o funkce, kterými lze napravovat dropouty v magnetofonových nahrávkách, ­(ale také likvidovat data, nahraná do akustických stop­) a Eagle vyšších řad umí navíc jen to, že je za předplatné.
Odpovědět2  0
Tohle bylo myslícímu tvorovi jasné hned od začátku, jenže senochrupové potřebují oficiální vysvětlení od někoho, kdo pořádné CSC ještě donedávna neuměl. Teď budou čekat, až jim někdo z Canikonu vysvětlí, že elektronický hledáček toho umí mnohem víc, než optický, takže je lepší.
Odpovědět1  1
Jaké problémy máš konkrétně na mysli? Už vidím, jak nějaká umělá inteligence zkoumá papírovou fotku, jestli na ní je něco upraveno.
Odpovědět0  0
Na rozdíl od tebe, umím přemýšlet a nepodléhám reklamním masážím. Stačí mi, když porovnám, co dostanu po oskenování z kinofilmu a co z MFT. ­(Z toho kinofilmu po půlhodinovém blbnutí s Photoshopem max. A4, z MFT bez problémů A1­) Takže když máš k dispozici kvalitní editor a kvalitní HW, můžeš udělat fotku o velikosti billboardu i z FF snímače. Ale souhlasím s tím, že někdo tohle prostě mít MUSÍ, je jen otázka, zda to opravdu nezbytně POTŘEBUJE.
Odpovědět0  10
On Hasselblad ještě někdo kupuje? A kolik se jich ročně prodá? A toho profíka, který si za fotky účtuje desetitisíce a hlavně toho, kdo mu ty peníze dá bych chtěl vidět. Taky jich je tolik, že se vyplatí pro ně seriově vyrábět takovéto stroje, že?
Odpovědět0  12
Cejpatko, raději napiš, co jsi viděl, bude to o hodně kratší.
Odpovědět0  4
Mne zajímá ne to, co reálně vidím, ale co bude na fotografii. Takže je, aspoň pro mne, zcela logické, že chci, aby mi hledáček ukázal to, co bude na kartě. A EVF mi toto mé přání bez problémů a na 100% plní. Že si někdo neumí ve foťáku nastavit FW, protože neví, jak EVF funguje, je jen jeho problém. Pro blbé: EVF pracuje úplně stejně, jako displej počítače, na kterém fotky editujete, to znamená že dekóduje data, která jdou na kartu. Celý proces vypadá tak, že procesor foťáku zdigitalizuje analogové hodnoty z buněk snímače, udělá z nich datový soubor a těmito daty pak láduje jednak EVF, ­(průběžně a s opakovací frekvencí až několik set obrázků za sekundu­) a po stisku spouště uloží TA SAMÁ data na kartu.
Odpovědět1  3
Mohu se zeptat, kdy jsi naposledy nějaký EVF viděl? A víš vůbec, co to znamená?
Odpovědět1  4
Když si neumíš foťák nastavit tak, aby ukládal do RAWu a s tím nejlepším barevným profilem, co má k dispozici a co největším rozlišením, tak je to jen tvůj problém. Ale i v případě, že fotíš ,,úsporně­" ­(sRGB, JPG s minimálním rozlišením­), ti EVF ukáže přesně tu zmršeninu, která se uloží. Protože to, co jde do hledáčku, jde i na kartu, čili když si foťák nastavíš tak, aby výstup ze snímače zkomprimoval na JPG patlaninu, uvidíš v EVF JPG patlaninu. V OVF, pochopitelně, ne, tam uvidíš krásný obrázek a z toho, co se ti pak ukáže v počítadle, budeš leda znechucen.
Odpovědět0  4
On k EVF ještě nedorostl. A ještě dlouho nedoroste. Já jsem fotil Prakticou LLC od r. 1974, mám z ní stovky negativů i diapozitivů a hned, jak se na trhu objevil první použitelný digitál jsem se s ní s lehkým srdcem rozloučil. Dnes jí používá vnučka, ­(maturuje na UMPRUM­), protože ve škole na nich, bůhvíproč, chtějí, aby fotili na film. Nakonec ty snímky stejně proženou skenerem, protože dělat z nich chemické fotky je čirý masochismus.
Odpovědět0  5
Ano, u DSLR tomu tak není. U CSC se to, co jde na hledáček po stisku spouště ukládá na kartu, protože hledáček je elektronický. A ty jsi vůl, který možná umí mačkat spoušť, ale o tom, jak elektronika v digitálním systému pracuje víš leda velký kulový.
Odpovědět0  4
Igorku, on je tak velký problém strčit do kapsy, nebo brašny jednu, nebo dvě náhradní baterky? Baterka do Olyho M1 je ,,velká­" 36 x 50 x 16 mm a váží pár gramů. Mám jednu náhradní, ale ještě se mi nestalo, že bych ji někdy potřeboval. A pokud jde o EVF: můžeš si u něj nastavit funkci automatická regulace jasu, takže v něm opravdu lze vidět i to, co v OVF pro tmu nevidíš; kdysi jsem fotil hladinu vody minerálního pramene ve vrtu. Bylo to v hloubce tří metrů, dole byla tma, takže zrakem jsem jen tušil, že tam je voda, v EVF se mi ukázala hladina, zčeřená bublinkami unikajícího plynu a po stisku spouště se mi to, co hledáček viděl, uložilo na kartu. S DSLR bych neměl nárok, protože v hledáčku by nebylo vidět nic a foťák by nezaostřil.
Odpovědět0  5
Je otázka, co jsi ty. Možná ani ten cvakač ne. Sekáš tady patky a ještě blbě a fotíš mobilem za pár stovek.
Odpovědět0  4
Když je něčeho málo, může se na to nasadit exkluzivní marže. Podmínkou je, že i o to málo bude zájem. Pokud si lord Wiloughby, nebo jakýkoli jiný snobský paňáca řekne: Stačí mi Hyundai, RR nepotřebuji a získá pro tento postoj většinu uživatelů RR, bude mír RR problémy. Jenže přesně tohle nehrozí, protože snobští paňácové prostě RR mít MUSÍ.
Odpovědět1  3
Při tom, co všechno dělají, mají fotodivizi spíš jako takové odlehčovací hobby.
Odpovědět1  1
Kdysi jsem měl K01. bohužel, kvalita AF mizerná, částečně se zlepšila až po úpravě FW v servisu a absence hledáčku byla také fuj fuj. Takže jsem přešel na M1 od Olyho a nafotil stejné obrázky ze stejných míst s Olym. Snímač má Oly sice menší, ale výsledky byly jednoznačně lepší.
Odpovědět1  2
odhadem čtvrt mega jen za tělo ­- no nekupte to, za těch pár drobných! Položme si otázku: Je takováto cena adekvátní kvalitě výstupu, zejména s ohledem na konečné využití těch fotek?
Odpovědět1  7
Já osobně považuji za normální, že to, co vidím v hledáčku, mám po stisku spouště uloženo na kartě. Takže za mne pro DSLR palec dolů. Jednoznačně.
Odpovědět3  4
Zrcátko a optický hledáček byly nutné, dokud se fotilo na film. Dnes jde o zcela zbytečnou komplikaci.
Odpovědět6  6
To musí být ale hodně šťavnatý matroš, co vedení Pentaxu hulí.
Odpovědět4  3
Proč by mne, jako řádně platícího zákazníka, mělo zajímat, co dodavatel, nebo výrobce posral? To je věc těch dvou, co se nedokáží dohodnout a moje zbytečná starost. Když jsem ten SW kupoval, tak tenhle problém nebyl, čili mne nemusí zajímat, co se děje dnes. A také mne to nezajímá, ať se všichni třeba podělají do výšky! Do počítadla se mi nenabourají a tudíž není co řešit
Odpovědět0  1
Hele, co kdyby sis na tu mušli sednul ty? Já jsem v pohodě, za soft jsem zaplatil, takže ho používám ke své plné spokojenosti a budu jej používat tak dlouho, jak budu chtít. A z nějaké nejapné žaloby strach nemám. když nejsou důkazy, není co žalovat. A to je, oč tu běří. když umíš a víš, můžeš si dělat co chceš a ne se opupínkovat pokaždé, když si nějaký debil vymyslí další způsob, jak by ti mohl vytahat další peníze z kapsy. Ze mne už Adobe, ani Mrkvosoft nevyrazí ani korunu a kdo je blbý, ať platí. Protože za blbost se platilo, platí a vždy platit bude.
Odpovědět1  1
Zloděj zůstane zlodějem. A volové a pařezové jsou ti, co by nejraději brali peníze i za to, že jsem se právě nadechl.
Jste prostě jen banda nenažraných dacanů a dosáhnete jedině toho, že se ti, které stále víc odíráte jednoho krásného dne, ­(včera bylo pozdě­), naštvou, vezmou klacky a zmalují vám všem záda na modro. A nebude to, v toku dějin, poprvé.
Odpovědět0  0
Hošové, teoreticky si tady můžete honit triko jak chcete, praxe je o tom, že já jsem si ten SW, lhostejno, zda krabici s mediem, nebo licenci, koupil a tím pádem ji fyzicky vlastním, takže prakticky je to můj majetek. A protože si nehodlám do toho, jak to používám, od nikoho kecat, učinil jsem účinná opatření, který znemožňují zvědavým cizím čumákům slídit, co v počítači mám a co s ním dělám. Takže si tu klidně blábolte co chcete, realita je taková, že právnické kecy nenažraných managorů mi jsou dokonale u zadku a je mi úplně jedno, co si Adobe, nebo Mrkvosoft ještě vymyslí, protože na mne nemají páky Jednou dostali své peníze, tak ať si trhnou protézou! Nezájem!.
Odpovědět1  0
V době, kdy ještě žil zdravý selský rozum, platilo, že když si něco koupím, tak je to moje a mohu si s tím dělat co uznám za vhodné. Nevidím nejmenší důvod, proč by to najednou mělo být jinak a s touto změnou k horšímu pro zákazníka kategoricky nesouhlasím! A protože jsem za krabicovku zaplatil požadovanou cenu a protože mi její obsah plně vyhovuje, budu ji používat tak dlouho, dokud to budu považovat za vhodné. Tečka. A komu se to nelíbí, ať mi zadel políbí!
Odpovědět1  0
Na tohle je jediná odpověď: Vůl zůstane volem a pařez pařezem. Naštěstí má tato země vlastní zákony, které mají vyšší právní sílu, než nějaké EULY, takže upravit si zakoupený SW dle svých potřeb je zcela legální. Takže když při instalaci použiji aktivátor, nebo programu znemožním přístup na net. poruším sice, ­(možná­) EULA, ale jednám, podle zákona, zcela legálně. Takže si strč svoje moudra do zadele.
Odpovědět1  0
Jednou jsem za to zaplatil a tím pádem si s tím můžu dělat co chci, je to MŮJ MAJETEK! Nějaké kecy nějakých advokátů mi mohou být dokonale ukradené. Když koupím židli, také mi nikdo nemůže předepisovat, jak na ní mám, nebo nemám sedět. Takže povinnost mám jedinou: Postarat se o to, abych zneškodnil spyware, který ta instalace obsahuje a který by na mne mohl žalovat, což jsem udělal, takže nad tím, co s tím SW dělám, nemá nikdo žádnou kontrolu a mohu jej veselej používat, tak jak JÁ chci a potřebuji. A dokud mi v počítadle pojedou upravené W7 a upravený Photoshop CS 6, nemusím mít nejmenší strach, že by mi něco hrozilo. Ti, kdo používají Shit 10 a neupravené instalačky holt mají smůlu. Na mne nikdo nemůže, protože platné zákony této země, které mají větší právní sílu, než nějaká EULA, říkají, že do práva autorského nezasahuje ten, kdo si zakoupený SW upraví pro svoji potřebu. Takže do EULA si kldně napiš, že tvůj SW je možno používat jen ve stoji na hlavě.
Odpovědět1  0
Jistě, nač to dělat jednoduše, když to jde složitě, že?
Odpovědět1  0
CC je součástí krabicoky Photoshop 6 CS. Takže ano, souvisí, i když instalaci CC je možno odmítnout.
Odpovědět1  0
Jenže ono je to přesně to samé. Pro mne neexistuje rozdíl, pokud jde o používání, mezi SW a židlí, nebo čímkoli jiným. Zaplatil jsem za právo to užívat, tak to užívat budu a tím to hasne! A jak a jak dlouho to budu užívat mi nikdo nařizovat nebude, ostatně díky opatřením, která jsem v počítadle a při instalaci udělal nemá žádnou šanci mne nějak omezovat, nebo šikanovat.
Odpovědět1  0
Žádnou. Koupil jsem krabici s instalačním médiem, zaplatil a tím to pro mne hasne. V době, kdy jsem to koupil, tenhle problém neexistoval, takže nezájem! Ostatně CC jsem ani nenainstaloval, protože pokud něco nechci dělat, tak je to přesně používání cloudu, nebo podobných nesmyslů.
Odpovědět1  0
Fotoartin, představ si, že si koupíš auto, nějaký čas s ním jezdíš a pak ti od výrobce přijde lejstro, že s ním jezdit nesmíš, protože výrobce použil při výrobě toho auta špatně zalicencovaný HW, nebo SW. Co uděláš? Pošleš výrobce do háje, nebo dáš nové auto do sběrného dvora a koupíš si jiné?!? Som s toho, Kefalín, voĺaký zmetěný, lebo neviem, o čo idě, zda o něčí bezbřehou drzost, nebo bezbřehou pitomost. Jenže když jde o peníze, tak je možné úplně všechno.
Odpovědět1  0
DSLR segment je na okraji klinické smrti a jeho ,,odpojení od přístrojů­" je jen otázkou času. Protože DSLR objektivymohou být, s vhodným adaptérem, použity na CSC tělo, ale opačně to nejde.
Odpovědět0  2
Koupil jsem kdysi krabicovku 6 CS s tím, že jsem to zaplatil ,,na věčné časy­" takže to budu používat, dokud JÁ budu chtít. A co si Adobe dohodne, nebo nedohodne s někým dalším, je mi šumafuk. To je jejich věc a moje zbytečná starost. Zaplatil jsem požadovanou částku, dostal, ­(dnes už mírně poupravené­) instalační médium a nazdar bazar! Jestli se někde nějakých pár blbců pohádá o výdřevu přejezdu, nebo nesmrtelnost chrousta mi může být a bude jedno.
Odpovědět1  1
Klidně můžou, mě jejich 6 CS pojede vesele dál a to i v případě, že bych si koupil nový počítač.
Odpovědět1  1
Periodická kontrola může fungovat jen u lam, které dodržují pravidla. V mém případě něco takového absolutně nehrozí. Adobe, ani Microsoft vůbec nevědí, že jejich produkty používám, protože jsem je, což je v ČR legální, nainstaloval bez toho, že bych u nich měl účet a Jakákoli komunikace přes internet u mne pro tyto SW nepadá v úvahu; v počítači nejsou ovladače pro síťovou kartu, wifi, ani bluetoth. Pro kontakty s internetem používám výhradně Linux a prohlížeč mám nastaven tak, že blokuje sledování a pracuje anonymně. Blokování reklam je naprostá samozřejmost. Takže já jsem v klídku a pohodě a kdo musí mít za každou cenu vždy ty nejnovější verze, spláče nad výdělkem, protože brzy bude platit za znovu a znovu za každý prd.
Odpovědět1  1
Zatím, možná, ne. Ale jednoho dne se klidně může stát, že nějaký nenažranec prohlásí, že Licence krabicovek se z ,,vývojových­" důvodů časově omezují na X let a po této době bude jejich používání nelegální. A protože krabicovky většinou vyžadují aktivaci a Shit 10 je plný spywaru, nebude pro Adobe problém zjisti, kdo bude krabicovku i nadále používat a začít ho dusti. Ještě štěstí, že účet u Adobe nemám, ­(při instalaci 6 CS jsem použil aktivátor, stejně jako při instalaci W7­) a Moje Widle s internetem komunikovat nemohou, protože jsem z nich vyhodil ovladače síťové karty, wifi a BT. Takže jsem v klídku a pohodě.
Odpovědět1  1
Včera mne na chodbě odchytila sousedka a: Koupial jsem si novou Remosku, podělala se mi měsíc po skončení záruky a nejde opravit. Co s ní mám dělat?
Vyhodit a neutrácet za nové šmejdy.
Mám starou, ještě za komunistů vyrobenou, ale chtěla jsem mít novou.
Já mám starou taky, ty trubkové nýty jsem, když se mi podělala, odvrtal a dal místo nich ventilky do kola, vyměnil spirálu za 18 Kč a mám po starostech.
Takže asi tak.
Odpovědět1  1
Aneb: my nejlépe víme, co náš zákazník potřebuje! ­(potřebuje přesně to, čeho se my potřebujeme zbavit­).
Odpovědět1  2
Když dojdou argumenty, nastupují urážky. Ubohé, ale pro blby typické. A jaký je rozdíl mezi zlodějem a podnikatelem? Oba tě, když jim dáš sebemenší šanci, bez výčitek svědomí okradou o poslední pětník, ale ten zloděj ti při tom nebude valit do hlavy, že je to pro tvoje dobro a že je to pro tebe výhodné.
Odpovědět1  1
Zdarma nejsou, protože za ten balík zaplatíš plnou cenu i když ty služby nebudeš využívat. Pokud by to bylo volitelné a na balík bez cloudu by byla sleva, tak by to zdarma bylo ale takhle jen zaplatíš za něco, co nebudeš používat a tudíš je ti to na dvě věci. Pokud by to s cloudem bylo za X peněz a bez cloudu za Y peněz, přičemž X je větší, než Y, bylo by to v pořádku. Takto je to jen pustá reklamština, čili lež.
Odpovědět2  1
Na to, abych editoval fotky z MFT tak, že z nich vytisknu špičkové A1, ­(60 x 80 cm­), mi CS 6 opravdu bohatě stačí S SW, který mi umožňuje tu A1 vytisknout složením ze 4 A trojek mi vyhovuje také. Zkus sehnat fotolab, který ti vytiskne perfektní A jedničkovou fotku za 16 Kč! Navíc ta moje tiskárna má v sobě kazetu s názvem Glossy otimizer, což je vrstva, která velmi dobře chrání fotky proti vyšisování, nebo polití vodou.
Odpovědět2  1
Tvůj otec měl pravdu. Jsi podvodník a navíc ještě blafal a lhář. Není důležité, jak je SW starý, ale jak se s ním pracuje. Bohužel je to o tom, že jakákoli inovace automaticky neznamená zlepšení. V Adobe Audition 2 a 3 bylo možno upravovat signálovou křivku, nebo vyříznout drop out ze stopy A na vyříznuté místo vložit signál ze stopy B a tím snadno opravovat nekvalitní magnetofonové nahrávky. Audition 5, který by měl být, podle tvé zmatené logiky lepší, tyto funkce nemá. Důvodem je zřejmě to, že pomocí těchto funkcí bylo možno z nahrávek odstranit ochranné prvky a tím likvidovat ochrany proti kopírování, nebo odstraňovat identifikační data, vmodulovaná do signálu bez ztráty kvality. A nevidím nejmenší důvod pro to, abych podvodníkům a zlodějům, jako jsi ty, platil měsíčně několik stovek za to, že si chci hrát, zejména když mi původní SW dokonale vyhovuje. Takže, drazí soudruzi zlodějové, pokud jde o mne, máte smůlu, upgrade nebude a já si budu nadále navrhovat plošné spoje, digitalizovat analogové zvukové nahrávky, nebo odstraňovat ochrany a anonymizovat ty digitální, či vyrábět špičkové A trojkové fotky na papíry za 4 Kč­/kus. A ty debilní kecy o X hodinách neberu, prostě jen blbě lžeš, raději nám tu sděl, za koho kopeš a kolik ti za ty bláboly tvůj šéf platí..
Odpovědět3  1
Všechen SW co mám mi dělá přesně to, co potřebuji a s kvalitou jeho práce jsem spokojen, tudíž nevidím důvod k jakémukoli upgradu, zejména, když vím, že bych si leda, lidově řečeno, nasral do bot. Jakýkoli upgrade by pro mne byl jen přehlídkou ztraceného času. Pod W7 mi jede bez problémů veškerý HW, ­(dva skenery, dvě tiskárny, dvě CD mechaniky­) a je mi naprosto jasné, že změna O. S. by znamenala nutnost je ,,upgradovat­" také. A když si spočítám, kolik bych platil výpalného za nové verze všech SW, které používám, tak mne i ty nejmenší chutě k upgradu rychle přejdou. Prostě se jen držím zásady: Když něco funguje, nešťourej se v tom, bude to rozbitý. Skener Minolta Scan Dual III, nebo tiskárny OKI C 5800, či Epson Stylus Photo R 2000, nebo další skener Mustek P 3000 A3 Pro bych pod Shit 10 rozbíhal dost těžko. A loučit se s nimi nechci. Do Okiny dosypávám saze pro HP, ­(original kazeta 2.500, dosypání 300 Kč­), Na Epsonku jsem napojil tankový systém se samoresetovacími kazetami, 100 ml inkoustu je za 60 Kč, zatímco original 16 ml kazeta je od 450 Kč výš a kurvítka jsem pořešil stažením cracku a vynulováním a zmrazením počítadel, takže tiskárna pojede bez problémů a v perfektní kvalitě ještě řadu let. Místo originálních Epson papírů, ­(A3 za 40 Kč za arch­) používám fotolesklé papíry Made in China za 4 Kč za A3 arch, věrnost barev jsem pořešil kolorimetrem, který jsem pořídil za 12.000 Kč. ­(SW licence pro tři počítače a aktivní sonda, která umí vytvářet ICM profily nejen displejů, ale i tisku­). Skenery mi jedou pod Vue Scan. A o tohle všechno bych nesmyslným upgradováním přišel, o ztrátě soukromí nemluvě. Takže kdo si myslí, že nové = vždy lepší, ať upgraduje a utrácí. Já vím, že nové znamená spíš horší a komplikovanější, takže vyhozené peníze.
Odpovědět4  2
Pro mne není důležité, co mi kdo nabízí, ale co skutečně potřebuji a to mám. To ostatní je pro mne jen zcela zbytečný balast. Jenže to trumpeta, jako ty, nikdy nepochopí.
Odpovědět2  3
Nemám důvod. Koupil jsem krabicoku Adobe 6 CS, sehnal si k ní aktivátor a mám na věčné časy vystaráno. Zoner je proti Photoshopu zoufalost a navíc už na tenhle zlodějský model přešel také.
Odpovědět3  1
Zrovna od tebe to sedí. Máš nejvyšší čas. Jen totální blb platí za něco, co může mít zdarma. A kapitalismus je o tom, že výrobci a prodejci stále hledají způsoby, jak zákazníky ochcat a prodávat za nehorázné ceny předražené šmejdy, či je pomocí nekalých praktik nutit k neustálým upgradům, zatímco kupující se dělí na dvě skupiny: Na ovčany, kteří jim to baští a ještě při tom bečí, jak je to dobréééé a na ty druhé, kteří s nimi umí vyběhnout. Jenže těch druhých je, bohužel, málo, už jen proto, že se to nemají kde naučit.
Odpovědět2  3
Další blábol od největšího chytrolína: Gimp před pěti, nebo deseti lety není současný Gimp a trojková řada slibuje další vylepšení.
Odpovědět2  3
Jen o málo víc jsem dal za šestku Professionala. Koupil mi to na sebe švagr v Torontu,­(za polovinu toho, co to stojí v Evropě­), takže jsem mu to zaplatil hotově v korunách, když přijel na návštěvu a mám vystaráno na věčné časy. Takže mám CD futrál s lisovanou plackou a uvnitř na papírku aktivační data a můžu si to kdykoli přeinstalovat, když to bude nutné.
Odpovědět3  1
Proč mám platit za něco, navíc Mrkvosoftem špehované, co můžu mít zcela a legálně zdarma? V životě by mne nenapadlo si z Opicemi od Mrkvosoftu něco začít! L. O. mám ve W7 i v Ubuntu, navzájem jsou plně kompatibilní a s komunikací s Mrkvosoftími Opicemi nemám problém, když si nejsem jist, co druhá strana používá, uložím dokument jako pdf a jsem v klídku. Ale ještěse mi nestalo, že by někdo nebyl schopen přečíst to, co jsem ,,uložil jako­" doc pro MS Office. Daleko větší problémy jsou s kompatibilitou mezi jednotlivými verzemi MS Office.
Odpovědět2  3
Puppy, jsi evidentně počítačový negramot, jinak bys musel vědět, že každý počítač je při výrobě optimalizován pro určitou verzi O. S. a neuvážený upgrade může udělat to, že ti stroj začne blbnout, nebo se podělá úplně, to za prvé. Za druhé, Win je bez diskuze ten nejhorší O. S., jaký kdy z Mrkvosoftu vypadnul a po každé aktualizaci se vždy najde hafo jedinců, kterým počítač klekne. Je otázka, zda se něčemu, co udělá z dříve samostatného počítače pouhý terminál, jehož fungování závisí na libovůli Mrkvosoftu dá vůbec říkat O. S. No, je vidět, že za nula peněz je odpovídající kvalita a užitná hodnota. O tom, že jde o hnusný spyware, nad kterým uživatel nemá kontrolu netřeba psát, to si neuvědomují jen zoufalci, kterým na jejich soukromí nezáleží a kterým nevadí, že s jejich daty kupčí kdosi, koho ani neznají a komu to nemohou nijak zatrhnout. A uvažuje se o tom, že tenhle shit bude rovněž zpoplatněn ročním paušálem! Takže na případný nový počítač budu přenášet krabicovku W7 Ultimate, krabicovku Adobe Photoshop 6 CS, krabicovku Adobe Audition 2,,,krabicovku­" Eagle 6 Professional, Libre Office, ­(zdarma­), Symetrix Intro, ­(rovněž zdarma­) a ještě pár dalších aplikací, jejichž instalační média mám. A všichni nenažraní softwaroví lumpové mi mohou být ukradení! Widle mám ošetřené tak, že se na net nedostanou, z instalačky jsem vyřezal ovladače pro síťovou kartu, wifi a BT, takže případná instalace na nový stroj proběhne bez toho, že by někde někdo něco zjistil, k instalačce Photoshopu mám aktivátor, takže se rovněž obejdu bez toho, že by Photoshop komunikoval po netu, čili si s těmito SW můžu dělat co mne napadne, bez toho, že by někdo zjistil, že je mám a používám. A tak je to správné, tak to má být, protože do toho, co mám ve svém počítači je každému leda velké kulové. A na net mám, jako dualboot Ubuntu.
Odpovědět3  3
Ano, pro blby, kterým na penězích nezáleží je to opravdu to nejlepší, co mohou dostat. My ostatní si takovýto SW prostě nepořídíme, protože kdo má hodně, chce ještě víc a nakonec nemá nic.
Odpovědět4  3
Data v cloudu = data v čoudu! Stačí, když se správce úložiště rozhodne, že se mu vaše data nelíbí, smaže je a nic si na něm nevezmete.
Odpovědět5  1
...A pak ses probudil a měl jsi ruku v nočníku. Ono je to spíš o tom, že většina uživatelů počítačů se těmhle praktikám neumí bránit.
Odpovědět3  3
Ano, když zjistím, že nová licence pro mne není přínosem, tak si ji nekoupím. Jenže přesně tohle těm nenažrancům vadí. Dřív, když chtěli prodávat, museli za ty peníze nabídnout ne nějakou, ale znatelnou přidanou hodnotu. S tímhle modelem si mohou dělat co chtějí, třeba i vůbec nic, nebo ,,vylepšovat­" funkce, o které z principu nikdo nestojí a zákazník může leda držet hubu a krok a platit jak idiot za něco, co nechce!
Odpovědět8  0
Pro mne také. Takže jsem učinil příslušná opatření, viz příspěvek výše. Protože Newtonovy zákony, zejména zákon akce a reakce mohou platit i v ekonomice, když jste šikovní a jedno staré české přísloví říká, že kdo má hodně, chce mít ještě víc a nakonec nemá nic. Ode mne už žádná SW firma neuvidí ani pětník a to jsem si kdysi koupil i Eagle 6 rofessional. Pod W10 už ale rozjet nejde, musíte přejít na Eagle 8 a ten je rovněž za výpalné. Takže jsem si v počítadle ,,zabetonoval­" W 7 ultimate a na net chodím pod Linuxem.
Odpovědět8  0
To je spravedlivý trest za to, že musíte za každou cenu upgradovat. Já mám v počítadle W7 Ultimate s vlastním aktivátorem, takže nainstalované bez toho, že bych musel mít u Mrkvosoftu účet, čímž pádem mi nikdy nebude hrozit nucený upgrade na Shit 10, nebo něco ještě horšího a krabicovku Adobe Photoshop 6 CS, rovněž s aktivátorem, čili bez nutnosti mít účet u Adobe. A jsem v klídku a vysmátý. Za SW jsem zaplatil jednou a dost a jak W7, tak Photoshop si budu, díky aktivátorům, moci přeinstalovat, když to bude nutné, ­(např. nový počítač­), i tehdy, když už dávno nebudou mít podporu a aktivační servery budou vypnuté. A W. Office jsem si pro jistotu nepořizoval vůbec, Libre Office jsou zdarma a pro domácí použití úplně stačí.
Odpovědět7  2
Když se umí, lze z MFT vydolovat kvalitnější obrázky, než z FF foťáku, fotícího v továrním defaultním nastavení. ­(sRGB, JPG a 2 ­- 4kb na obrázek­).
Odpovědět0  6
Vozím ssebou k M1 náhradní baterii, ale ještě nikdy jsem ji nepotřeboval. A nasekat několik set fotek jde úžasně lehce a rychle, ale kdo se s tím pak má doma na počítadle patlat?
Odpovědět0  4
V Battery gripu jsou dvě. A právě pevně připojený batterygrip je to, co tak neesteticky zvětšuje velikost, v podstatě je to M1­/II s poupraveným FW a futrálem pro dvě baterky.
Odpovědět0  4
A co jsi potom ty? V době, kdy o kvalitě snímků rozhoduje z 90% postprocesingový HW a SW je investice do těžké a velké cvakbedny zcela mimo mísu.
Odpovědět0  9
Kupovat dnes zrcadlovku je nesmysl.
Odpovědět3  10
nebo další baterii, její výměna je otázkou několika vteřin a není nutno tu první vybít do mrtě.
Odpovědět3  2
V tomto případě by to jasně bylo 10 : 0 pro mobil.
Odpovědět0  4
Proč fotíme? Proto, abychom se patlali v tom, jak byla fotka pořízena, ­(není to z FF DSLR, tak to apriori nemůže být kvalitní­), nebo proto, abychom se pokochali nevšedním záběrem, nebo unikátní realitou? Jezuité měli jedno moc dobré heslo: Účel světí prostředky. Takže každý má dvě možnosti: Buď investovat do špičkové techniky a používat stejné postupy, jaké se naučil v době chemické fotografie, nebo si pořídit techniku levnější, investovat do HW a SW pro postprocesing a být za vodou, protože na netu rozdíl mezi tvorbou těch dvou nikdo nepozná a na papíru A1, když se umí, rovněž ne.
Odpovědět1  2
Není v tom žádná elektronika a je to vyrobené v Rusku, takže cena je tak nějak odpovídající. Je otázka, co z toho v reálu poleze.
Odpovědět1  0
Ono je důležité vědět, kolik bylo reálně nasnímaných MPx? Mne spíš zajímá, jak vypadá výsledek. Takže není důležité, jakým způsobem a s použitím jakých technologií se při získání fotky postupovalo, ale jak fotka reálně vypadá. A když mi z malého snímače lezou dostatečně kvalitní fotky, není důvod si pořizovat něco s větším snímačem.
Odpovědět3  3
A tyhle snímky lze bez ztráty kvality zvětšit a vytisknout na rozměr 60 x 80 cm! ­(A1)
Odpovědět0  2
Vypadá to sice poněkud neforemně, ale parametry jsou zajímavé. A cena? 3.000€ není zase až tak moc a když to budu kupovat na protiúčet, dostanu se určitě o něco málo níž. Ale bude mi stačit vyměnit tělo, skla z M1 budou kompatibilní. Výdrž baterie je vysoce nadstandartní, a rozlišení a stabilizace rovněž, takže mizí jakýkoli důvod jít do FF.
Odpovědět3  5
Teaser je jedna věc, realita druhá. Co zbylo z PR kampaně Nikonu?
Odpovědět0  0
Já si je tisknu, s použitím SW Poster Printery, takže vím, co píšu. Jenže zase to závisí od kvality primárního podkladu, pokud se fotí do JPG v ,,úsporném­" režimu, čili s co nejmenším datovým objemem, nelze očekávat, že zvětšenina bude kvalitní. Když se obrázek uloží v RAWU s maximálním rozměrem a rozlišením, které Oly M 1 umožňuje, dostanu primárně A trojku se 400 dpi, takže čtyřnásobný digitální zoom v Poster printery takovémuto snímku neublíží a výsledek bude kvalitní. Jenže ta A trojková předloha bude mít po uložení do TIFFu kolem 200 MB a když z toho udělám A trojový JPG se 400 dpi, o moc se datový obsah nezmenší, pokud provedu koverzi s co nejmenší kompresí, což je u takovýchto předloh nezbytné.
Odpovědět0  2
Ani se jim nedívím. Dokážou s MFT víc a lépe, než většina ostatních s FF, tak kam by spěchali? A čím větší čip, tím větší, těžší a dražší musí být objektivy, pokud mají být kvalitní. Takže M Zuiko Digital 40 ­- 150­/2,8, což je vynikající sklo s velmi kvalitní kresbou, pořídíte za 32.000 Kč a Soňácký ekvivalent pro FF, mnohem větší a těžší, stojí přes 70.000 Kč.
Odpovědět1  1
A jak vypadají po vytištění na A1, čili zvětšené na rozměr 60 x 80 cm? Z Oly M1 perfektně.
Odpovědět3  2
Rozměry čipu už dávno nejsou podstatné. Podstatné je, jaký je ve foťáku nastavený barevný profil, zda se ukládá do RAWu, nebo JPEGu a jak kvalitní HW a SW pro postprocesing má fotograf k dispozici. Takže ano, z dobře nastaveného MFT polezou lepší fotky, než z APS­-C, nebo FF v továrním, ­(sRGB,JPG­) nastavení.
Odpovědět2  5
Hihihi, tady někdo objevuje Ameriku. Není to tk dlouho, co zde byl srovnávací test MFT versus FF, ze kterého vyplynulo, že rozdíly jsou téměř nepodstatné a také to, že špičkové MFT čipy dávají lepší výsledky, než lowendové FF. A kdo chce mít kvalitní fotografie, ten do JPG a sRGB nefotí.
Odpovědět4  4
OM 1 Mark II se povedl. Jsem zvědavý, jak se povede toto.
Odpovědět4  3
Dovolit by si to mohl, ale proč by to dělal? Možná až s FF vyleze Panasonic, protože kdysi se s Olym dohodli na vzájemné kompatibilitě.
Odpovědět3  2
Z 16 Mpx MFT snímače lezou perfektně ostré, dokonale vykreslené a nádherně a reálně vybarvené fotky formátu A1! Ten 20 Mpx snímač v Mark II je ještě lepší, takže proč bych měl chtít větší snímač, když tenhle rozměr dokonale postačí? Malou hloubku ostrosti, pokud ji jednou za sto let potřebuji, řeším sklem Voigtlander Nokton 0,95 a Pro velkou hloubku ostrosti u makra je vynikající Focus bracketing, čili něco, co zrcadlovky neumí a nikdy umět nebudou, protože aby tato fukce byla kvalitní a spolehlivá, je nezbytně nutné, aby se zaostřovalo na plochu čipu. A MFT má výhodu v tom, že s pomocí redukcí může používat APS­-C, FF a SF objektivy, což opačně nejde.
Odpovědět5  4
Co je to reklama? ­(V počítadle u­-block, v TV okamžitě jiný kanál­). Když toto sprosté slovo přeložíme do češtiny, vypadá to takto: re ­- opakování a klama­- podvod, lež klamání, čili, když to složíme, vyjde nám opakované klamání. Jinak: Informační hodnota reklam se limitně blíží nule, tvrzení, že nový Jar je dvakrát účinnější, než ten původní, může brát vážně jen totální senochrup a kdo nakupuje podle reklam, které mu cpou masmédia, zaslouží jen upřímnou soustrast, protože v ceně těch předražených šuntů je i odměna pro ty, co ty lži vymýšlejí.
Odpovědět1  0
V Japonsku vyrobili robota, který umí hrát na klavír podle not i ty nejobtížnější skladby a ještě při tom napodobí styl toho kterého virtuosa, takže nikdo z nahrávky nepozná, zda hraje virtuos, nebo stroj. Takže budoucnost fotografie bude vypadat tak, že kdejaký jouda dodá fotomobilem vycvaklou předlohu a umělá inteligence z toho vyrobí dokonalou profesionální fotku.
Odpovědět0  0
Co k tomu dodat? Proboha, co je komu do toho, že dám na sociální síť svou vlastní fotku?!?
Odpovědět0  0
Nechal bych je být. Každý je svého osudu a štěstí strůjcem a když někdo nemá rozum a riskuje, tak ať si to také odskáče. Aspoň na světě ubyde blbců, i když výsledný efekt bude bezvýznamný, protože za jednoho mrtvého blbce se okamžitě najdou nejméně dva jiní.
Odpovědět3  0
Tragédie není to, že se to děje, ale to, že rychle narůstá počet blbců, kteří takovéto idiotské vylomeniny považují za normální chování. Ještě štěstí, že občas se najdou tací, kteří na to doplatí, např. vylezou na vagon pod trolejí a shoří.
Odpovědět2  1
Jen dvakrát? kam se hrabou na H systém!
Odpovědět1  0
Ono je opravdu nutné o sobě vše zveřejňovat? I to, že jsem idiot, který nerespektuje nic a nikoho?
Odpovědět0  0
Plocha je jedna věc, to, co se se získanými daty děje, jak kvalitní jsou skla, elektronika a FW, druhá. Takže k čemu špičkový snímač, když FW získaná data, ať už zásluhou výrobce, nebo ,,šetřivého­" fotografa, zmrší? A čím větší je plocha snímače, tím větší, těžší a dražší musí být objektiv. A ta vaše ,,menší hloubka ostrosti­" je jako co? To je nutnost, nebo z nouze ctnost? Když budu chtít naopak velkou hloubku ostrosti, je to u FF problém, u MFT pro malou hloubku ostrosti použiji jeden, nebo skupinu ze sortimentu více než 150 objektivů, které jsou dnes pro MFT od různých výrobců k mání.
Odpovědět1  4
Menší a lehčí snímač může na povely ze stabilizátoru reagovat rychleji, než velký a tím pádem i těžký. A M1­/II je v tomto směru absolutní jednička. Jestli tohle bude ještě lepší, je se na co těšit. Raději ,,šikovný­" MFT, ­(zde vytýkané handicapy se dají ve Photoshopu eliminovat­), než neohrabaný FF. A většině fotografů bude formát 1 stačit, větší fotky se stejně vyrábějí s použitím vysoce profesionální výbavy a ta si poradí i s mnohem horšími výstupy, než je to, co leze z M jedničkového MFT.
Odpovědět1  2
Když fotíš do JPEGu s rozlišením pár dpi a v prostoru s RGB, nemůžeš čekat zázraky ani s FF, natož s MFT. A srovnávat levný kompakt s M jedničkou už nejde vůbec!
Odpovědět1  1
Když budu chtít malou hloubku ostrosti při mizerném osvětlení, sáhnu po Voigtlanderu Nocton ­(světelnost 0,95­). Já řeším spíš opačný problém, a sice jak zvětšit hloubku ostrosti u makrozáběrů. A na ,,uměleckého­" fotografa si hrát nehodlám, takže MFT mi plně vyhovuje. Na makra hmyzu a živočichů používám M­-Zuiko digital 40 ­- 150 mm­/2,8, ­(ekvivalent pro FF od Sony stojí dvojnásobek­), takže můžu vyfotit živého motýla, nebo vážku z metrové vzdálenosti bez rizika, že mi uletí. Výsledky jsou excelentní, navíc z RAWu se 400 dpi si mohu dovolit udělat v Photoshopu další digitální zoom bez újmy na kvalitě. A tohle sklo jde bez problémů používat i s tělem Oly M 10­/III za bratru 17.000 Kč. ­(Oly M 10­/II jsem viděl v Datartu za 12.500 Kč­) Takže pro mne znamená MFT špičkovou kvalitu za příjemnou cenu, oproti FF. A formát A1 je dostatečný i pro výstavy.
Odpovědět1  2
M1­/II má, jako jediný, dva procesory. Tohle může mít klidně ještě jeden navíc, protože do vertikálního gripu se dá nacpat i hodně kapacitní baterie. A pokud se bude jeden procesor starat o clonu a ostření, druhý o vyčítání snímače a třetí o skládání dílčích obrázků, může být výsledek excelentní. Nebo to také může být megaprůšvih, když se nepovede dobře odladit FW.
Odpovědět2  2
Stačí i na A1 ­- čili 60 x 80 cm. Takže na co FF? Už ze samotného snímače vypadne RAW s dpi 400 a rozměrem 30 x 40 cm, i když co fotka, to kolem 18 MB na kartu. Jenže v porovnání se srovnatelnými FF systémy jsou náklady na pořízení těla a skel poloviční.
Odpovědět4  5
Snižovat síťové napětí na 5 V DC a pak ho nějakým měničem zvedat zase na 7 V je uhozenost a to hned z několika důvodů. První je ten, že USB port je zatěžován mnohem větším proudem, který pidi USB konektorům nesvědčí, druhým je nutnost zástavby prostoru ve foťáku a s tím spojený další, zcela zbytečný, zdroj odpadního tepla; mnohem lepší by bylo využít takovýto prostor pro silnější baterii a třetím důvodem je účinnost takového měniče, která je řádově kolem 70%, čili 30% dodaného elektrického výkonu se změní v odpadní teplo. a pokud při nabíjení baterie zhavaruje, pořád je lepší, když zhavaruje v externí nabíječce, než uvnitř foťáku, který je podstatně dražší a havárie baterky většinou znamená jeho konec. Takže než nějaká pofidérní výhoda jednoho dobíječe, raději silnější baterii a možnost dobíjet v extení dobíječce druhou, záložní.
Odpovědět1  2
Ano, klasická nabíječka pro foťák je tak ohromná a těžká, že její přibalení je obrovský problém... ­(8,5 x 7 x 2,5 cm a metr šňůry s dvoupólovou vidlicí, takže se dá strčit do každé zásuvky, do které zaleze i adaptér pro USB­).
Odpovědět1  1
Než za 13.000 tohle, tak raději 4.000 přidám a půjdu do Olyho M 10­/III
Odpovědět0  0
A co ti brání, když už s tím musíš fotit, pořídit si redukci? Já si občas na Olyho M1 také přes redukci nasadím Pentacon Electric z Prakticy LLC. Sice pak musím veškerou automatiku, s výjimkou času, oželet, ale některé obrázky pak vypadají zajímavě.
Odpovědět0  0
Když chceš podnikat a nemáš peníze,vezmi si úvěr v bance! Jenže to má háček; banka bude chtít půjčené peníze zpátky a má páky na to, jak je z nepoctivého dlužníka vyždímt. Takový startup, to je jiné kafe; vždycky se najde dost oslíčků co se rádi otřesou, pak se řekne: Sorry, ale podnikatelský záměr nám nevyšel a hurá někam do Dominikánské republiky, on to někdo zaplatí.
Odpovědět0  0